Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.01.2008, 17:24:21
mamimaria mamimaria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.01.2008
Mesaje: 1
Implicit

Cand am ramas prima data insarcinata ne-am bucurat tare mult...dar la 16 saptamani am pierdut sarcina.Am plans,m-am cait,m-am rugat si preotul nostru drag mi-a spus:Martha citeste ACATISTUL si PARACLISUL MAICII DOMNULUI si ruga ta va fii ascultata.Asa am facut si la scurt timp am ramas insarcinata.Nici un doctor nu ia dat sanse copilului imi spuneau ca_mi va muri in burta pentru ca am probleme de coagulare si pruncul nu se dezvolta.La 8 luni jumate imi spuneau ca nu va supravietui....Ce stiau ei....Preotul m-a sustinut si incurajat sa continui sa citesc acatistul in fiecare zi.M-am rugat Fecioarei sa nasc copilul sanatos si eu sa trec cu bine de cezariana{riscul de hemoragie a fost urias}.Mi-a indeplinit ruga si Feciara ne-a daruit o fetita superba si sanatoasa pe care am botezat-o Maria{in cinstea Fecoarei}.
Sora mea a avut probleme mari cu banii,i-am spus sa citeasca acatistul minim 40 zile{asa mi-a spus parintele}si la nici 2 saptamani a castigat la loto 3000 de euro.
In aceeasi perioada vecinul meu care era intr-un proces a scapat de necaz{cu toate ca avocata lui nu ia dat nici o sansa}dupa ce a citit acatistul.
Iertati-ma daca v-am plictisit dar daca macar o persoana ma va crede si va incepe sa citeasca acatistul{stiu ca foarte multi o fac}inseamna ca nu am scris in zadar.
Dumnezeu sa ne ierte si sa ne ocroteasca pe noi toti pacatosii!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.01.2008, 18:11:37
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Chestia cu castigatul la loto nu e ortodoxa...si nici n-a fost o minune,eventual una draceasca,fiti mai atenti...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.01.2008, 19:53:18
eea eea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2007
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 205
Implicit

Eram casatoriti de 2 ani si ne doream un copil....care nu mai venea, desi eram amandoi perfect sanatosi.o doamna fff buna mi-a spus sa citesc din cartea Buchet de Acatiste ale Maicii Domnului și sa citesc cat de des pot Acatistul Sf Stelian.Am incercat sa fac toate acestea dar simteam ca nu e de ajuns.Din intamplare, am ajuns la Manastirea Dragomirna unde se afla o icoana facatoare de minuni a Maicii Domnului.M-am rugat cum am putut eu,sincer, din inima si i-am promis Maicii Domnului ca de imi va darui un copilindiferent ce va fi:ii vom pune numele de Maria sau Marian.La o saptamana dupa ce am fost la manastire, am aflat ca sunt insarcinata.Pe 13 dec, a doua zi dupa hramul din parohie,am nascut,usor caci in timpul travaliului am citit Acatistul Sf Stelian, o minune de baietel care acum are 1 si 1 luna si care se numeste.....Marian.Minuni se intampla mereu, numai noi nu avem ochi sa le vedem....iertati daca am scris prea mult...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.01.2008, 20:01:49
serb_crina serb_crina is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.12.2007
Mesaje: 45
Implicit

Sa le dea Dumnezeu si Sf. Fecioara sanatate si multe bucurii si la Maria si la Marian.
:). Si sa le lumineze mintea sa faca numa ce e bine si placut in fata Domnului si a Maicutii Sale.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 09.03.2008, 20:07:28
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Da,asa e Maicuta Domnului....are grija d e noi!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.03.2008, 23:21:30
pau pau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2008
Mesaje: 4
Implicit

Nu exista maica ca Maicuta Dumnezeului nostru! Aparatoarea si sprijinitoarea mea Bucura-te!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.03.2008, 23:51:29
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

azi am vazut pe prima o astfel de minune, o calugarita operata de o tumora, dar doctorii nu-i dadeau mult de trait si azi chiar medicul care a operat-o a zis ca e aproape complet vindecata, desi nu-i mai dadea mai mult de 4 saptamani de trait maicutei
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Din minune in minune,Cristian vrea sa devina preot. tigerAvalo9 Intamplari adevarate 4 20.12.2012 12:22:21
prietena mea nu este fecioara livadarufelix Nunta 184 11.08.2010 20:47:30
Sfanta Fecioara Maria MariaB Biserica Romano-Catolica 62 15.02.2010 00:44:33
O femeie mi-a daruit atatia bani cat aveam nevoie alexandra28again Intamplari adevarate 4 07.05.2008 16:20:33
FECIOARA MARIA dorinel78 Generalitati 0 17.04.2007 18:20:23