Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 02.07.2012, 14:00:48
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Citat:
Citat:
În prealabil postat de vsovivi
Însă condițiile sunt altele, atunci Băsescu era suspendat de
Nu tată. E vorba de onoare, dacă ai idee ce e aia.

Citat:
Citat:
Să rămână pe poziție, să acapareze statul și să se autoânscăuneze rege. Simplu și eficient. Nu mai are nevoie nici de bufon.
Cooorect! Postul e al tău, garanta!

Păi la onoare și demnitate am făcut și eu apel... dacă ți-ai dat cuvântul gata, trebuie să mori de gît cu cuvîntul dat, ai zis 5 minute, ai zis și 5 trebuie să fie, dacă ai zis imediat, imediat trebuie să te execuți... deci aștept o demisie de onoare comună Băsescu-Ponta, ca să nu mai fie un blestem pe poporul ăsta să aleagă între doi comuniști, însă Băsescu a întors-o atunci pentru că puciul parlamentar trecuse peste recomandarea CCR, și a primit informații că n-o să-l mai lase să candideze ca să le iasă lor sigur Geoană, dădeau o lege și gata.

Mai jos însă mi-ai întors-o eficient, păi dacă nu mai are nevoie de bufon cum atunci o să scoată postul la concurs?
Dar nu cred că e chiar așa de cinstit, cred că dacă chiar o să aibă nevoie de încă un bufon pe post de bufon, atunci conform algoritmului cred că i se cuvine PNL-ului... așa că o să-l ocupe Bantonescu, dacă nu cumva ăsta o să fie mai jmecher și o să-l cedeze la pisicu ăla micu, ispisicu ăla negru al motanului Felix.

Deci lucrurile sunt arajate. Putem trece la monarhie anticonstituțională fără referendum, hotărăște parlamentul, adică maimuțica, papagalul și cu pisicu' ăla mic și negru, marionetele nomenclaturii torționarilor și a prădătorilor din penumbră.

Vine și Ciorbea să-i ajute, poate își mai aduce aminte cum își bătea joc Ponta de el și Ciorbea se înfuria și îl făcea un mic și mărunt politician... acuma Ciorbea îl apără de plagiat... vezi deci cum se întorc lucrurile și se răstoarnă totul când e vorba de interes, de bani, de funcții? E suficient să-l invite mereu pe la Antene și să-i ofere câte ceva... și gata.

Last edited by vsovivi; 02.07.2012 at 14:31:53.
  #22  
Vechi 02.07.2012, 15:26:02
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Adevarul e ca multi au facut cate ceva care nu e in regula, dar Basescu si PDL i-a intrecut cu mult pe toti. Ei arata cate o mica neregularitate, cand de fapt ei au facut de sute de ori mai grav.
De exemplu in acelasi timp cu acuzarea lui Nastase, sponsorii PDL si ai campaniei lui Basescu au primit imediat dupa castigearea alegerilor contracte cu statul pentru recuperarea banilor.
In 2004 la noi chiar s-a spus la biserica unde eram atunci sa avem grija cu cine votam, adica nu cu Basescu (nu s-a spus direct numele). Era atunci problema cu marsul homosexualilor si Basescu a intervenit direct ca Videanu (parca) sa aprobe marsul, desi acesta refuzase prima data autorizatia. Apoi a spus la tv cunoscutele "20% din populatie sunt homosexuali", sau ca in viitor cand vom fi mai toleranti trebuie sa acceptam si casatoriile si infierea de copii de homosexuali.
  #23  
Vechi 02.07.2012, 15:41:57
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Adevarul e ca multi au facut cate ceva care nu e in regula, dar Basescu si PDL i-a intrecut cu mult pe toti. Ei arata cate o mica neregularitate, cand de fapt ei au facut de sute de ori mai grav.
De exemplu in acelasi timp cu acuzarea lui Nastase, sponsorii PDL si ai campaniei lui Basescu au primit imediat dupa castigearea alegerilor contracte cu statul pentru recuperarea banilor.
In 2004 la noi chiar s-a spus la biserica unde eram atunci sa avem grija cu cine votam, adica nu cu Basescu (nu s-a spus direct numele). Era atunci problema cu marsul homosexualilor si Basescu a intervenit direct ca Videanu (parca) sa aprobe marsul, desi acesta refuzase prima data autorizatia. Apoi a spus la tv cunoscutele "20% din populatie sunt homosexuali", sau ca in viitor cand vom fi mai toleranti trebuie sa acceptam si casatoriile si infierea de copii de homosexuali.
si nu era mai bine pentru Romania sa scapam de amamdoua partide: PSD (USL) cat si de PDL? Cu ce e mai breaz Nastase fata de Basescu, Ponta fata de Udrea, Hrebenciuc fata de Videanu, Felix motanul fata de Blaga sau Berceanu? TOTI au iesit din aceeasi supa primordiala a politicii dambovitene

Last edited by stefan florin; 02.07.2012 at 15:44:59.
  #24  
Vechi 02.07.2012, 17:21:22
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Lasă că vine papagalul Bantonescu să ceară la popor să-i scape de persecuțiile și batjocura lui Băsescu...

Adică exact viceversa: ei sunt homosexualii sinucigași mincinoși ce fac scene de telenovelă cu poliția și medicii lor dovediți de presă ca fiind perverși dar cică Băsescu vrea marșuri de homosexuali, ei sunt nomenclatura și torționarii care confiscă statul dar cică Băsescu l-a confiscat și e tiran, ei duc campanii de capturare a oricăror instituții și cenzură și prigoniri a ziariștilor, profesorilor universitari, oamenilor de știință sau de cultură, a televiziunii române dar iată că o dau mereu la întors, că cică Băsescu e prigonitorul și cel ce face planuri și campanii murdare, ei l-au suspendat și vor să-l suspende mereu fără motiv, ei i-au luat locul și dreptul de reprezentare dar cică el e cel care nu respectă constituția și e terorist, ei au adus restaurația nomenclaturii și anii dinainte de 90 călcând în picioare idealurile revoluției din 89 dar cică Băsescu e comunistul, ei sunt marionetele serviciilor și ai peștiilor și proxeneților politicii având la conducere pe nașul sau finul lui Ponta dar susțin ei că cică serviciile îl slujesc pe Băsescu, ei au toate televiziunile și ziarele, TVR și antenele și realitatea și românia tv și ei susțin că B1 și EVZ îi prigonește și OTV-ul pe care n-au reușit să-l suspende, Băsescu a condamnat comunismul în parlament dar ei cică se dau de dreapta deși sunt în alianță politică cu comuniștii și socialiștii europeni susținându-le și sprijinindu-le toate campaniile de întoxicare, manipulare și capturare a statului pentru interese de famiglie sau de clan sau strict personale, ca să scape de pârnaie și să câștige alegerile prin populism, minciună și manipulare nerușinată cu dovezile care-i contrazice în fața tuturor.

Deci ei fac tot răul dar strigă mereu cu tupeu că cică ar fi viceversa apelând la pura credulitate și orbire a oamenilor care cred în minciunile lor viclene lansate cu mesaj unitar pe toate sursele de informații, în massmedia, pe toate televiziunile unde canaliștii și avocații și ciuvicii lor demon-stresează că ei au dreptate.

Nu vă e rușine să vă lăsați păcăliți?

Ei își dau titluri, bani, case, mașini, sporuri, premii, drepturi, privilegii, și cică Băsescu e vinovat și cică el duce campanii de răzbunare politică deși ei au amenințat cu procese nesfârșite și cu acuzații și controale peste tot ca să intimideze și să terorizeze și să-i facă pe oameni ca de frică să se supună minciunii.

Nu vă e rușine să vă lăsați păcăliți?.. de papagali?

Cât oare vă mai lăsați păcăliți? Nu-i de mirare dacă oamenii au început să creadă în maimuțică, în papagal și în pisicu' ăla micu al lui Felix.

Cu siguranță nu sunt toți la fel, iar ceea ce-i deosebește pe unii față de alții sunt atât vorbele cât mai ales faptele!

Știu că vă doare... căci ați votat USLașii de au ajuns la 86%. Dar dacă i-ați votat nu mai trebuie acum să vă mirați că în două luni imaginea și economia României s-a risipit după 4 ani de muncă de redresare și stopare a căderii în prăpastie. Credibilitatea României e zaro, 0, iar instituțiile statului au ajuns o gLumă proastă pentru tot mapamndul.
Încă o lună și... gata. Vom fi de râsul întregii gLumi, ultimii și cei mai săraci... nebunii cei mai cretini ai Europei.

Iată de exemplu cum din banii BNR, bani împrumutați de la copiii noștrii s-a cheltuit în 2 luni pentru ținerea monedei și se declară că subit a scăzut rezerva... așa ca o ciudățenie superstițioasă de neexplicat, cică s-au evaporat niște bani, vreo 600milioane de euro.

Așa-i că tot Băsescu e vinovat și nu Mugurel și nici don Georgio?

Cei ce cred în papagali nu pot fi decât papagali!

Last edited by vsovivi; 02.07.2012 at 17:53:39.
  #25  
Vechi 03.07.2012, 09:53:45
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Iată cum maimuțica a devenit foarte serioasă, în timp ce Băsescu a zis încă de mai demult că el acceptă figura asta numai cu niște condiții: să se respecte voința poporului exprimată prin referendum validat... iar papagalul baalfa cu papagal declară că nu e cazul să pună președintele condiții personale... adică am ajuns ca voința poporului validată să fie scocotită de papagal ca niște condiții inacceptabile.

Păi dacă nu poate accepta suveranitatea poporului și voința lui legitim exprimată prin referendum validat atunci stimabilul papagal să-și ia zborul și să ne lase... să se ducă să doarmă prin alte paradisuri fiscale. Să-l ia și pe don Georgio, pe Mugurel, pe Iliescu, pe Voiculescu și alții și să ne lase că ne-am săturat de tupeu iresponsabil și cretin. Du-te 'tată', nu tată ci tatăl minciunii, du-te și te culcă în altă parte iar dacă cumva te trezești din greșală, ai grijă să ne uiți definitiv.

Uite aici o dedicație specială și pentru Ecaterina... știți voi care, aia care se face că nu știe ce e plagiatul, cumulul de funcții, incompatibilitatea și autoacordarea de bani europeni pentru proiecte, ceva gen Puwak.

Iar pisicu' ăla micu' am impresia că tace și ne face.

Dormiți liniștiți, guvernul și parlamentul vă lucrează pentru dumneavoastră... ca să vă dea... din 2013... posibilitatea și oportunitatea să vă dați și voi cu bila.

Hai kity kity... hai ia de la Băsescu.

Last edited by vsovivi; 03.07.2012 at 10:16:43.
  #26  
Vechi 05.07.2012, 18:55:42
Tomita Tomita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Si eu am plagiat in Romania lucrarea de licenta. Si pentru ca profesorul m-a incurajat care vroia sa publice o carte cu subiectul tezei mele. Avea textul scris deja. Ce rost mai avea sa fac altul (titlul lucrarilor fusesera afisate cu cateva luni inainte si studentii si-au ales fiecare cum a dorit lucrarea/profesorul...eu nu stiam ce sa aleg si am ramas mai la coada)?
Am facut partea experimentala a lucrarii. Deci aprox. 20-25% din teza mea nu e plagiata.
Problema e ca profesorii incurajeaza sau accepta lucrari vandute/plagiate fara a verifica sau sanctiona.
In Olanda la Master mi-au trimis 5 mesaje sa nu plagiez nicio fraza pentru ca ma verifica (aveau si program), ma da afara si platesc si bursa.
De la cei din clasa politica avem mai multe pretentii e adevarat ..eu m-as bucura sa isi asume consecintele...
Daca nu-si asuma consecintele se duc la reuniuni in strainatate si ii vorbeasc de rau (ex Copy Paste)..e imaginea Romaniei in joc...si cine ii mai ia in serios?
  #27  
Vechi 09.07.2012, 10:24:56
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tomita Vezi mesajul
Si eu am plagiat in Romania lucrarea de licenta. Si pentru ca profesorul m-a incurajat care vroia sa publice o carte cu subiectul tezei mele. Avea textul scris deja. Ce rost mai avea sa fac altul (titlul lucrarilor fusesera afisate cu cateva luni inainte si studentii si-au ales fiecare cum a dorit lucrarea/profesorul...eu nu stiam ce sa aleg si am ramas mai la coada)?
Am facut partea experimentala a lucrarii. Deci aprox. 20-25% din teza mea nu e plagiata.
Problema e ca profesorii incurajeaza sau accepta lucrari vandute/plagiate fara a verifica sau sanctiona.
In Olanda la Master mi-au trimis 5 mesaje sa nu plagiez nicio fraza pentru ca ma verifica (aveau si program), ma da afara si platesc si bursa.
De la cei din clasa politica avem mai multe pretentii e adevarat ..eu m-as bucura sa isi asume consecintele...
Daca nu-si asuma consecintele se duc la reuniuni in strainatate si ii vorbeasc de rau (ex Copy Paste)..e imaginea Romaniei in joc...si cine ii mai ia in serios?

Un furt nu justifică alt furt, și un master fals în CV nu se poate justifica prin ștergerea lui din CV când ești descoperit...

Problema este însă alta, cum poți acuza președintele că nu a reprezentat România la Consiliul Europei, că cică n-a apărut la Bruxelles, când tu însuți n-ai înaintat lista cu delegația României și l-ai împiedicat la propriu ca să ajungă acolo cu mijloacele statului Român?

Adică cică el ar fi trebuit să meargă cu o cursă străină și să apară acolo bătând pe la uși ca să i se asigure un loc și lui la masă?.. când tu însuți, adică premierul ilegitim, s-a dus să-i ia locul înaintând o listă de reprezentare prin care el însuși participa fără să fi fost desemnat de președinte și nici printr-o lege de parlament ci printr-o declarație nulă de drept a majorității care au confiscat parlamentul printr-un puci tranzacționist și șantajist?

Deci dacă ai dat o lovitură de stat, furând dreptul legitim de reprezentare al președintelui ales, atunci ce sens mai are să ne încurcăm cu un CV sau cu un titlul de dottore... adică de doctor în drept obținut prin plagiat pentru un spor de 15 % la salarul de ministru sau de șef al cancelariei primului ministru de pe vremea respectivă?

Mai are sens a discuta de plagiat când tu ai dat lovitură de stat? E ridicol să ne mai încurcăm cu plagiate și CV-uri măsluite când copy-lotul a furat legitimitatea și suveranitatea și constituționalitatea statului român!

E deci chiar ridicol și absurd să mai amintim de un biet plagiat făcut pentru o găinărie de 15% spor la salar.

Last edited by vsovivi; 09.07.2012 at 10:29:52.
  #28  
Vechi 13.07.2012, 20:50:03
Tomita Tomita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Un furt nu justifică alt furt, și un master fals în CV nu se poate justifica prin ștergerea lui din CV când ești descoperit...

Problema este însă alta, cum poți acuza președintele că nu a reprezentat România la Consiliul Europei, că cică n-a apărut la Bruxelles, când tu însuți n-ai înaintat lista cu delegația României și l-ai împiedicat la propriu ca să ajungă acolo cu mijloacele statului Român?

Adică cică el ar fi trebuit să meargă cu o cursă străină și să apară acolo bătând pe la uși ca să i se asigure un loc și lui la masă?.. când tu însuți, adică premierul ilegitim, s-a dus să-i ia locul înaintând o listă de reprezentare prin care el însuși participa fără să fi fost desemnat de președinte și nici printr-o lege de parlament ci printr-o declarație nulă de drept a majorității care au confiscat parlamentul printr-un puci tranzacționist și șantajist?

Deci dacă ai dat o lovitură de stat, furând dreptul legitim de reprezentare al președintelui ales, atunci ce sens mai are să ne încurcăm cu un CV sau cu un titlul de dottore... adică de doctor în drept obținut prin plagiat pentru un spor de 15 % la salarul de ministru sau de șef al cancelariei primului ministru de pe vremea respectivă?

Mai are sens a discuta de plagiat când tu ai dat lovitură de stat? E ridicol să ne mai încurcăm cu plagiate și CV-uri măsluite când copy-lotul a furat legitimitatea și suveranitatea și constituționalitatea statului român!

E deci chiar ridicol și absurd să mai amintim de un biet plagiat făcut pentru o găinărie de 15% spor la salar.
Ce am scris eu justifica poate doar contextul plagiatului care era (nu stiu daca mai este) intr-un fel incurajat in Romania.
Celelate aspecte precizate de tine au si ele diferite justificari (influenta celor din jur, dorinta de a intrece/incapatanarea, etc.) desi sunt de acord faptele nu sunt prea "frumoase".
  #29  
Vechi 20.07.2012, 11:07:30
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Comisia de etică a hotărât că plagiatul nu e plagiat dacă e făcut înainte de 2003

Toată lumea care a făcut o lucrare având o listă bibliografică știe regulile elementare când e socotită lucrarea ta plagiat:

1. Atunci când nu depui niciun efort constructiv și vrei prin lene și trândăvie să obții titlul respectiv total nemeritat!

Cum se constată lenea?.. plagiatul?... furtul?.. însușirea de diplome și foloase necuvenite (15% spor)?

Simplu:

Atunci când lucrarea nu este o compilație proprie după scrierile celor dați la sfârșit prin cărțile scrise de ei ca bibliografie sau atunci când un citat fără ghilimele nu este verificat că este o reproducere exactă din memorie.

Astfel că dacă comisia de etică are porbe că cele 85 de pagini au fost verificate de comisia de acordare a doctoratului în 2003 că cele 85 de pagini sunt știute pe dinafară, pe de rost, de către candidatul Ponta Victor la titlul de doctor în drept internațional la momentul susținerii doctoratului atunci citatul exact din lucrarea de doctorat nu constituie un plagiat deoarece Ponta Victor și-a însușit corect cele 85 de pagini și le-a citat corect căci îi aparțin și lui exact fiindcă le știe exact și el exact așa cum sunt scrise în lucrare, deci pentru cele 85 de pagini examenul trebuia să fie un examen de memorie întrucât lipsesc și ghilimelele și trimiterile de la subsol.

Dacă nu s-a verificat memoria premierului care trebuia să poată reproduce la acea dată cele 85 de pagini asumate atunci vina cade pe comisia de etică fiindcă nu are probe ca să poată susține că Ponta nu a plagiat și vina ar trebui să cadă pe sistemul de învățământ dinainte de 2003 care nu l-a verificat corect și deci toți aceștia trebuie să-și dea demisia.

Dacă existau ghilimele și lucrarea era o compilație proprie atunci se puteau purta discuții de verificare și nu probe de memorie, deci discuții de verificare dacă chiar candidatul și-a scris lucrarea, dacă e conformă cu bibliografia sau dacă are și elemente superioare de drept, aporturi de noutate.

În lipsa ghilimelelor și a trimiterilor de subsol se presupune că Ponta Victor știa pe de rost cele 85 de pagini la data respectivă întrucât bibliografia se consideră bază de compilație și nu de copiere.

În lipsa verificării de exactitate, de memorie, Ponta nu poate fi declarat plagiator pentru teza de doctorat ci doar pe cartea apărută care este identică și se vinde și astăzi căci prin ea el confirmă lipsa ghilimelelor deci susține că știe și astăzi pe de rost cele 85 de pagini care sunt identice într-una din sursele date la bibliografie.

Deci un verdict în cazul de plagiat nu pe teză ci pe cartea apărută după teza de doctorat, se poate da prin susținerea în fața comisiei de etică sau a justiției a reproducerii orale sau în scris a celor 85 de pagini.

Dacă premierul nu poate reproduce întocmai cele 85 de pagini atunci cartea trebuie declarată un plagiat și să plătească daune.

Comisia de etică trebuie să-și dea demisia căci ne-a asigurat că Ponta nu a plagiat deci are probe că i s-a verificat la data respectivă memoria pentru cele 85 de pagini și facultatea de drept trebuie să demonstreze că Ponta Victor știa în 2003 cele 85 de pagini pe de rost. Dacă nu o pot face prin probe scrise, prin martori, atunci trebuie să-și de toți demisia!

Nu există altă cale decât ori Ponta e plagiator ori comisia de etică și comisia de acordare a diplomelor au acordat verdicte mincinoase!

Ponta însă dacă nu știe pe dinafară cele 85 de pagini date fără ghilimele din cartea publicată trebuie să o retraga de pe piață sau să publice o errată. Dar el nu poate fi declarat plagiator pentru doctorat căci o comisie l-a verificat, decât dacă se poate constata că el și comisia erau mână în mână și i se plătea prin sporul de 15% activitatea în TSD, deci era practic mituit sau r[spl[tit politic din bani publici. Atunci atât comisia de etică, atât comisia de acordare de doctorate cât și Ponta sunt obligați moral să-și dea cu toții demisia nu de onoare ci de rușine!

Cam asta ar fi părerea... cea dreaptă... dată de Dumnezeu prin sf. Ilie.

Last edited by vsovivi; 20.07.2012 at 11:50:07.
  #30  
Vechi 20.07.2012, 11:11:11
sad story sad story is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2012
Mesaje: 265
Implicit

Cum de si-au dat seama ca Ponta a plagiat, abia acum, dupa 9 ani?
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Teoria subconstientului un plagiat tirziu mihailt Generalitati 0 30.09.2008 13:52:41
plagiat Annamarria Generalitati 4 07.01.2008 11:23:32