Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.06.2010, 00:07:13
idealist
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Scrisorile in lant

Vreau sa vorbesc despre scrisorile in lant. Nu cele electronice. Fiind elev intr-o excursie in nordul Moldovei la manastiri am gasit o scrisoare in autocar cu amenintari de represalii in viitor daca scrisoarea nu este multiplicata, aceeasi poveste in liceu in vestiar.
Cine scrie aceste scrisori? Au ele efect? (La mine ultima a avut, 7 ani de ghinion).
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.06.2010, 00:30:39
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Daca nu dai copy paste la mesajul meu su nu-l postezi pe zece forumuri, din care 5 buddhiste si 5 protestante, vei avea 3 ani si un sfert de ghinion si nota 6 maxim la examene.




Ei, ce zici, ti se pare valabil ?!


Serios acum, ca sa raspund intrebarii tale; cine scrie mesajele - niste rataciti in cel mai bun caz, niste tampiti si farseuri in cel mai rau.

Dac au efect ? Poate ca una din zece mii de asemenea scrisori sa fie intr-adevar legata de niste practici magice, care sa confere putere reala amenintarilor din ea. EI SI ? asta iti da dreptul sa amesteci intr-o poveste diavoleasca ?

Iar celelalte 9999 sunt doar niste glume proaste. E bine sa le atribui puteri supranaturale ? Ai nevoie de altceva decat de Hristos, de impartasanie, de rugaciune, credinta si fapte bune pentru a avea "noroc" in viata aceasta si mai ales in cea de apoi ? Eu cred ca nu...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.06.2010, 00:34:43
idealist
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Era o opinie conform careia scrisorile erau scrise de maici si calugari, pentru ca era mentionata Maica Domnului in ele. Eu as dori sa stiu totusi ce urmareau.
La mine s-a realizat amenintarea. Daca stau si ma gandesc conseciintele au efect si astazi.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.06.2010, 00:47:14
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de idealist Vezi mesajul
Era o opinie conform careia scrisorile erau scrise de maici si calugari, pentru ca era mentionata Maica Domnului in ele. Eu as dori sa stiu totusi ce urmareau.
La mine s-a realizat amenintarea. Daca stau si ma gandesc conseciintele au efect si astazi.
Poti sa ne dai mai multe detalii?
Ce era scris in acele scrisori, ce "consecinte" prevesteau? Ce rele ti s-au intamplat mai exact?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Scrisorile angelice" MihaiG Resurse ortodoxe on-line 3 15.05.2012 00:48:12
aparitiile de la Fatima si scrisorile maicii Lucia crestinOrtodoxa Generalitati 1 07.09.2010 00:23:30
Avionul patronului celui mai mare lant de clinici pentru avort din SUA s-a prabusit i costel Stiri, actualitati, anunturi 59 19.10.2009 21:55:06