Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 25.04.2011, 14:59:19
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria25 Vezi mesajul
Hristos a inviat!
Adevarat a inviat!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #182  
Vechi 26.04.2011, 12:26:58
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Am citit cateva posturi ale tale.Ma bucur mult ca ti-ai gasit sau esti in demersuri sa iti gasesti de munca.Vezi ca Dumnezeu nu te-a lasat?De la Dumnezeu a venit lucrul asta.


Sunt sigur ca multi dintre noi nu te pot ajuta financiar fiindca suntem familii simple(majoritatea dintre noi)dar te putem ajuta cu o rugaciune,cu un pomelnic,Sf.Maslu etc.

Am sa ma rog pentru tine de acum inainte si asta ii sfatuiesc sa faca si ceilalti care au vazut mesajul tau.
Apropo,roaga-te, pe langa Sf.Nectarie care e foarte grabnic ajutator,si lui Sf.Ioan Rusul si Sf.Parascheva si sa nu uitam de Maica Domnului.Incearca sa gasesti mir de la Sf.Nectarie si de la cat mai multi Sfinti,este facator de bine si de minuni cu puterea Sf.Nectarie.

Eu cand m-am aflat in situatie grea,m-am rugat extrem de mult dar mai ales am inceput sa fac fapte de milostenie,sa ma rog pentru altii,sa iert si de atunci continui sa fac asta.Daca ne gandim si la altii si facem bine la altii SI NOI VOM FI AJUTATI.
Este doar o parere simpla si nevinovata.

In rest asculta duhovnicul cu mare atentie.


Dumnezeu sa te ajute si sa iti dea puterea sa rezisti!


HRISTOS A INVIAT!
Reply With Quote
  #183  
Vechi 29.04.2011, 19:15:25
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Am citit cateva posturi ale tale.Ma bucur mult ca ti-ai gasit sau esti in demersuri sa iti gasesti de munca.Vezi ca Dumnezeu nu te-a lasat?De la Dumnezeu a venit lucrul asta.


Sunt sigur ca multi dintre noi nu te pot ajuta financiar fiindca suntem familii simple(majoritatea dintre noi)dar te putem ajuta cu o rugaciune,cu un pomelnic,Sf.Maslu etc.

Am sa ma rog pentru tine de acum inainte si asta ii sfatuiesc sa faca si ceilalti care au vazut mesajul tau.
Apropo,roaga-te, pe langa Sf.Nectarie care e foarte grabnic ajutator,si lui Sf.Ioan Rusul si Sf.Parascheva si sa nu uitam de Maica Domnului.Incearca sa gasesti mir de la Sf.Nectarie si de la cat mai multi Sfinti,este facator de bine si de minuni cu puterea Sf.Nectarie.

Eu cand m-am aflat in situatie grea,m-am rugat extrem de mult dar mai ales am inceput sa fac fapte de milostenie,sa ma rog pentru altii,sa iert si de atunci continui sa fac asta.Daca ne gandim si la altii si facem bine la altii SI NOI VOM FI AJUTATI.
Este doar o parere simpla si nevinovata.

In rest asculta duhovnicul cu mare atentie.


Dumnezeu sa te ajute si sa iti dea puterea sa rezisti!


HRISTOS A INVIAT!
Adevarat a inviat!

Multumesc frumos pentru cele scrise.

Am ulei de la Sf. candela a Sf.Nectarie. :) Si acatistul.

Sper sa rasara soarele cu adevarat si pe strada noastra. Cred ca cea mai mare problema cu care ma confrunt este 'teama'. Chiar daca ma rog si incerc dupa puterile mele sa ma port si sa devin un crestin cumsecade, atunci cand imi doresc ceva sau cer ceva de la Domnul, mereu imi apare teama in suflet. Mereu apar sirurile de ganduri, de obstacole... si parca incep a ma convinge ca ceea ce imi doresc oricum nu se va intampla... si tot asa... (
Reply With Quote
  #184  
Vechi 29.04.2011, 19:26:30
blackswan blackswan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2011
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria25 Vezi mesajul
Adevarat a inviat!

Multumesc frumos pentru cele scrise.

Am ulei de la Sf. candela a Sf.Nectarie. :) Si acatistul.

Sper sa rasara soarele cu adevarat si pe strada noastra. Cred ca cea mai mare problema cu care ma confrunt este 'teama'. Chiar daca ma rog si incerc dupa puterile mele sa ma port si sa devin un crestin cumsecade, atunci cand imi doresc ceva sau cer ceva de la Domnul, mereu imi apare teama in suflet. Mereu apar sirurile de ganduri, de obstacole... si parca incep a ma convinge ca ceea ce imi doresc oricum nu se va intampla... si tot asa... (
Ispitele sunt ceva normal în viața unui creștin, ele ne desăvârșesc.
Reply With Quote
  #185  
Vechi 29.04.2011, 19:31:09
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de blackswan Vezi mesajul
Ispitele sunt ceva normal în viața unui creștin, ele ne desăvârșesc.

Asa e. Dar intamplarea face ca de fiecare data sa imi lase convingerea asta si chiar nimic nu se intampla... asta ma supara tare. Cred ca sunt eu prea moale...
Reply With Quote
  #186  
Vechi 29.04.2011, 19:32:38
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria25 Vezi mesajul
Asa e. Dar intamplarea face ca de fiecare data sa imi lase convingerea asta si chiar nimic nu se intampla... asta ma supara tare. Cred ca sunt eu prea moale...
Ei, ei...pesimismul acesta!
Multa rabdare sa (mai) aveti...Dumnezeu le asaza pe toate la timpul lor, fiti fara grija:).
Reply With Quote
  #187  
Vechi 29.04.2011, 19:34:05
blackswan blackswan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2011
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria25 Vezi mesajul
Asa e. Dar intamplarea face ca de fiecare data sa imi lase convingerea asta si chiar nimic nu se intampla... asta ma supara tare. Cred ca sunt eu prea moale...
Nu poți birui ispitele într-o zi, asta ia mult timp.
Reply With Quote
  #188  
Vechi 29.04.2011, 19:35:16
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Ei, ei...pesimismul acesta!
Multa rabdare sa (mai) aveti...Dumnezeu le asaza pe toate la timpul lor, fiti fara grija:).
Pai da. Nu sunt chiar asa de barbatoasa.
Reply With Quote
  #189  
Vechi 29.04.2011, 19:37:10
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria25 Vezi mesajul
Pai da. Nu sunt chiar asa de barbatoasa.
Doar cu nadejde in Dumnezeu si dragoste pentru micut!
Putin curaj, iar lucrurile vor intra pe un fagas mai placut:).
Reply With Quote
  #190  
Vechi 29.04.2011, 19:37:52
blackswan blackswan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2011
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria25 Vezi mesajul
Pai da. Nu sunt chiar asa de barbatoasa.
Și eu sunt nerăbdătoare din fire, dar nu deznădăjduiesc.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nu mai stiu... Marcus Nunta 23 19.11.2016 21:27:42
Cum impacam viata duhovniceasca si viata lumeasca? sophia Biserica Ortodoxa Romana 40 28.12.2012 19:53:52
nu stiu ce sa fac , ajutati-ma allex_adriana Nunta 17 14.03.2011 21:08:08
Viata duhovniceasca vs Viata sanatoasa razvan90 Generalitati 4 08.12.2010 23:54:23
Nu stiu ce sa fac.... Valy76 Pocainta 14 26.07.2010 20:48:15