Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Postul in Biserica Ortodoxa > Postul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.02.2012, 21:02:20
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Thumbs up Primul ministru bulgar

Am citit o stire cu totul surprinzatoare, la noi inca nu am auzit despre un asemenea gest.
Primul ministru bulgar Boyko Borisov si-a cerut iertare tuturor la inceputul Postului Mare.
http://www.doxologia.ro/ortodoxia-lu...putul-postului
Si cu alte ocazii am citit stiri pozitive desopre aceasta personalitate, dupa parerea mea, dand dovada de patriotism si verticalitate.
I-a dat o replica neasteptata dnei Clinton privind exploatarea gazelor de sist din Bulgaria, spunand ca atata timp cat inca nu se cunoaste intregul potential distructiv al tehnologiei de exploatare, in Bulgaria nu se vor exploata aceste gaze.... Si au mai fost luari de pozitie foarte asemanatoare si cu alte ocazii, adica in favoarea poporului bulgar si a tarii.

Mie personal mi-a placut atitudinea premierului iar ultimul sau gest m-a uimit chiar si il apreciez.

(Mi-am amintit ca bulgarii au un mare ocrotitor Sfantul Ioan de la Rila, praznuit pe 19 octombrie, mai are un praznic in august dar nu-mi amintesc exact data.)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.02.2012, 21:59:36
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Am citit o stire cu totul surprinzatoare, la noi inca nu am auzit despre un asemenea gest.
Primul ministru bulgar Boyko Borisov si-a cerut iertare tuturor la inceputul Postului Mare.
http://www.doxologia.ro/ortodoxia-lu...putul-postului
Si cu alte ocazii am citit stiri pozitive desopre aceasta personalitate, dupa parerea mea, dand dovada de patriotism si verticalitate.
I-a dat o replica neasteptata dnei Clinton privind exploatarea gazelor de sist din Bulgaria, spunand ca atata timp cat inca nu se cunoaste intregul potential distructiv al tehnologiei de exploatare, in Bulgaria nu se vor exploata aceste gaze.... Si au mai fost luari de pozitie foarte asemanatoare si cu alte ocazii, adica in favoarea poporului bulgar si a tarii.

Mie personal mi-a placut atitudinea premierului iar ultimul sau gest m-a uimit chiar si il apreciez.

(Mi-am amintit ca bulgarii au un mare ocrotitor Sfantul Ioan de la Rila, praznuit pe 19 octombrie, mai are un praznic in august dar nu-mi amintesc exact data.)
frumos din partea lui, un gest demn de urmat. Al nostru insa are alte preocupari "crestine", de a scoate icoanele din Palatul Victoria. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.02.2012, 22:08:53
androneo androneo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.01.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru androneo
Implicit Bulgaria

Dincolo de "luarile de pozitie" si declaratiile unui om, sau ca si-a cerut iertare inainte de post etc., sa ne uitam la faptele lui, la rezultate. Bulgaria nici nu a intrat in Schengen, in continuare daca mergi prin Bulgaria risti sa fii atacat la drumul mare, se mai fura si masini din parcari.
O fi omul serios nu zic nu, dar eu nu prea am auzit despre faptele lui care sa creasca calitatea vietii in Bulgaria.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.02.2012, 22:15:44
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de androneo Vezi mesajul
Dincolo de "luarile de pozitie" si declaratiile unui om, sau ca si-a cerut iertare inainte de post etc., sa ne uitam la faptele lui, la rezultate. Bulgaria nici nu a intrat in Schengen, in continuare daca mergi prin Bulgaria risti sa fii atacat la drumul mare, se mai fura si masini din parcari.
O fi omul serios nu zic nu, dar eu nu prea am auzit despre faptele lui care sa creasca calitatea vietii in Bulgaria.
Si totusi: firmele romanesti se muta in Bulgaria din cauza fiscalitatii simplificate si reduse, masinile second hand se cumpara din Bulgaria datorita preturilor mai reduse si se inmatriculeaza tot acolo din cauza taxelor mai reduse....
O sa caut linkurile despre alte realizari, zic eu, pozitive ale acestui premier (nu cred ca se mai considera pleonasm ""realizare pozitiva", pentru ca acum ne exprimam ciudat: crestere negativa, scadere pozitiva????, nu-i asa? l-am auzit chiar pe number one al nostru, e limbaj comun deja).
Oare nu ne vom pune iar antene de bulgari?
asta intre altele, fie spus.
Dar, revenind la subiect, un astfel de gest cand s-a facut la noi?

Last edited by Adriana Cluj; 29.02.2012 at 22:31:56.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.02.2012, 22:45:38
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Am citit o stire cu totul surprinzatoare, la noi inca nu am auzit despre un asemenea gest.
Primul ministru bulgar Boyko Borisov si-a cerut iertare tuturor la inceputul Postului Mare.
http://www.doxologia.ro/ortodoxia-lu...putul-postului
Si cu alte ocazii am citit stiri pozitive desopre aceasta personalitate, dupa parerea mea, dand dovada de patriotism si verticalitate.
I-a dat o replica neasteptata dnei Clinton privind exploatarea gazelor de sist din Bulgaria, spunand ca atata timp cat inca nu se cunoaste intregul potential distructiv al tehnologiei de exploatare, in Bulgaria nu se vor exploata aceste gaze.... Si au mai fost luari de pozitie foarte asemanatoare si cu alte ocazii, adica in favoarea poporului bulgar si a tarii.

Mie personal mi-a placut atitudinea premierului iar ultimul sau gest m-a uimit chiar si il apreciez.

(Mi-am amintit ca bulgarii au un mare ocrotitor Sfantul Ioan de la Rila, praznuit pe 19 octombrie, mai are un praznic in august dar nu-mi amintesc exact data.)
Foarte frumos, ar trebui si Basescu sa ia exemplu!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 29.02.2012, 22:58:27
androneo androneo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.01.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru androneo
Implicit Clasa politica romaneasca

Cred ca iadul a trimis o mare ceata de diavoli, trupe "navy seals" de elita, si astia sunt in acest moment clasa politica romaneasca ...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 29.02.2012, 23:07:29
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de androneo Vezi mesajul
Dincolo de "luarile de pozitie" si declaratiile unui om, sau ca si-a cerut iertare inainte de post etc., sa ne uitam la faptele lui, la rezultate. Bulgaria nici nu a intrat in Schengen, in continuare daca mergi prin Bulgaria risti sa fii atacat la drumul mare, se mai fura si masini din parcari.
O fi omul serios nu zic nu, dar eu nu prea am auzit despre faptele lui care sa creasca calitatea vietii in Bulgaria.
Iata cateva linkuri:

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...tratatul-acta/

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...-seama-siriei/

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...illary-clinton

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...de-la-barroso/ (e si ceva despre Bulgaria).

Romania este inghesuita de BNR si de interesele colonialiste, SA TREACA, SINUCIGAS, LA EURO! … IN TIMP CE BULGARIA, CEHIA SI POLONIA SE TIN CAT SE POATE DE DEPARTE DE EURO!
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...-moneda-unica/

Altceva nu cunosc despre premier, dar daca ceea ce face este in folosul poporului caruia ii slujeste atunci nu-mi ramane decat sa-l respect.

Last edited by Adriana Cluj; 29.02.2012 at 23:59:13.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 01.03.2012, 00:35:10
androneo androneo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.01.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru androneo
Implicit Chinezii fac masini la bulgari

Hihihi chinezaria asambleaza porcaria XD

http://www.capital.ro/detalii-artico...ia-162224.html
Reply With Quote
  #9  
Vechi 01.03.2012, 12:28:59
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Evlavioasele Tonciu, Buruiana si Pestritiu au anuntat si ele ca au intrat in post si si-au cerut iertare.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 01.03.2012, 12:33:55
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Si totusi: firmele romanesti se muta in Bulgaria din cauza fiscalitatii simplificate si reduse, masinile second hand se cumpara din Bulgaria datorita preturilor mai reduse si se inmatriculeaza tot acolo din cauza taxelor mai reduse....
cu inmatricularea la bulgari s-a terminat!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Scrisoare deschisă către Președinție și Primul-Ministru alexmatei Stiri, actualitati, anunturi 37 11.04.2012 08:07:58
Primul tweet al Papei Daniel_7 Biserica Romano-Catolica 0 29.06.2011 20:49:28
icoane in primul secol Ioana-Andreea Secte si culte 11 21.05.2010 22:33:07
Primul cuvant al lui Dumnezeu + cristiboss56 Din Vechiul Testament 5 26.02.2009 03:56:24
Imperiul Romano-Bulgar sovidiu Generalitati 3 13.12.2006 15:14:03