Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 12.05.2014, 13:27:00
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Ai o obsesie cu masturbarea asta, nu?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #222  
Vechi 12.05.2014, 13:36:58
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Probabil a descoperit nu de mult "the real thing" si e frustrat de cat de mult a putut sa ramana cu bicicleta cand putea sa-si ia o masina.

Si probabil nici nu-l costa prea mult mult, fatza de o casatorie de exemplu.. :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #223  
Vechi 12.05.2014, 13:38:20
Mandea77 Mandea77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.12.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Lightbulb Catarismul este o doctrină creștină apărută în Evul Mediu.

Adepții ei, Catarii (din greacă καθαροί tradus "Purii", cunoscuți și ca Albigenzii, pentru că erau deosebit de activi în regiunea Albi) sunt o sectă creștină cu puternice influențe gnostice, a cărei teză duce la extrem doctrina celor două principii, Binele și Răul.

Considerând că întreg universul vizibil reprezintă opera Diavolului, catarii se pronunțau pentru o morală ascetică, fiind împotriva căsătoriei (depuneau jurământ de castitate) și considerând nașterea și chiar viața, rele în eșența lor. Priveau întreaga lume materială ca pe o uriașă temniță în care sunt închise sufletele (luminoase, aparținând lui Dumnezeu).

În ciuda aparențelor, fundamentul tezei cathare se caracteriza printr-un optimism inexistent în dogma catolică: considerând lumea materială drept regatul Diavolului, "purii" excludeau Infernul din viața de apoi. De asemenea, catharii erau adepții ideii reîncarnării, prin care toate sufletele, după un anumit număr de reveniri în lumea materială, se vor elibera de întuneric și se vor mântui. Deși exista printre catari chiar dorința de a se elibera urgent de "închisoarea trupului", prin "endura" (moartea prin înfometare), majoritatea membrilor se rezuma la practicarea ritualurilor inițiatice, de atingere a iluminării spirituale prin asceză.

Fiind considerată erezie, teza catară a fost combătută de papalitate, iar aderenții ei uciși. Primele măsuri luate împotriva catarilor datează din 1147 și aparțin Papei Eugen al III-lea.

Sfârșitul sectei catare s-a petrecut pe 15 martie 1244, la fortăreața Montségur, unde, după un asediu prelungit, în care le-a fost oferită alternativa convertirii la catolicism, 250 de catari au coborât din cetate și s-au aruncat în flăcările rugului aprins.

Extras din - http://ro.wikipedia.org/wiki/Catarism
  #224  
Vechi 12.05.2014, 13:39:52
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mandea77 Vezi mesajul
frustrati sexual ..masturbare...laba pierduta" .. Sunt curios cat de des va masturbati ... si la cine va ganditi cand o faceti,
Citat:
În prealabil postat de Mandea77 Vezi mesajul
Am observat ca si limbajul vostru suburban a atins cota de bodega
Haha, asta a fost cel mai tare punct al discursurului de pana acum.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 12.05.2014 at 13:44:15.
  #225  
Vechi 12.05.2014, 13:43:52
Mandea77 Mandea77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.12.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Talking

Certificat de castitate premaritală

Extras din - http://www.arhiblog.ro/certificat-ca...e-premaritala/

Adolescenții care petrec 25 sau mai multe ore pe săptămâmă cu prietenul sau prietena sunt de 5 ori mai expuși să bea și de 4,5 ori mai tentați să încerce marijuana, în comparație cu adolescenți care stau împreună mai puțin de 10 ore pe săptămână

............

Am râs de era să îmi pocnească o venă. Deci 8 tineri, cu vârste între 13 (TREISPREZECE) și 30 de ani, au decis să fie caști, după manualul de castitate.

Păi băi, e ca și cum mi-aș propune eu să nu mai mănânc pepene între orele 15-18.
La 13 ani, ce jurământ de castitate ai nevoie? Doar dacă ești din Moldova, dintr-o zonă cu foarte multă samahoancă. În rest, relațiile sexuale de genul, mai răruț.

Iar dacă ai 30 de ani și ești cast, să mă ierți, dar 1. se vede în poză de ce și 2. dacă nu ai reușit să faci sex până la vârsta asta, un jurământ de castitate nu te face mai atractivă pentru sexul opus. Dar deloc, știi cum?
  #226  
Vechi 12.05.2014, 13:45:46
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mandea77 Vezi mesajul
Adepții ei, Catarii
Numai in mintea ta sucita se leaga catarii de subiectul topicului, tot atat cat se leaga si masturbarea de problemele fetei si tot atat cat de "ortodoxe" sunt si relatiile sexuale inainte de casatorie.

Poate daca vroiai sa zici catârii, atunci vedeam o legatura cu tine, ca trebuie sa fii tare incapatanat sa vinzi astfel de gogosi unora care nu sunt nici pe departe inclinati macar sa-ti dea dreptate
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #227  
Vechi 12.05.2014, 13:48:11
Mandea77 Mandea77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.12.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Talking Jurămintele de castitate, o tradiție americană relativ nouă

Ballul Purității este un eveniment formal, unde tinerele fete, alături de tații lor, participă la o ceremonie. Fetele poartă rochii de gală, iar după o cină, urmează un discus, un dans în sala de bal și un jurământ al taților și fiicelor. Fetele jură să rămână pure și să trăiască în puritate în fața lui Dumnezeu, iar tații semnează un angajament de protejare a purității fiicei,...

Citeste mai mult pe http://www.realitatea.net/fotografii...#ixzz31Ut7VWSA
  #228  
Vechi 12.05.2014, 13:48:56
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mandea77 Vezi mesajul
Iar dacă ai 30 de ani și ești cast, să mă ierți, dar 1. se vede în poză de ce și 2. dacă nu ai reușit să faci sex până la vârsta asta, un jurământ de castitate nu te face mai atractivă pentru sexul opus. Dar deloc, știi cum?
Măi da' ești de-a dreptul nesimțit să te legi într-o dizertație de aspectul fizic al subiectului discuției.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #229  
Vechi 12.05.2014, 13:51:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Lasa ma blogurile alea glumetze, ca dauneaza grav sanatatii morale si mentale, dupa cum limpede se poate vedea la tine.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #230  
Vechi 12.05.2014, 13:51:39
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Măi da' ești de-a dreptul nesimțit să te legi într-o dizertație de aspectul fizic al subiectului discuției.
La cate bube are in cap, asta deja pare cea mai mica.

De fapt strategia diavolului, pentru femei, complexeaza-o ca daca e proasta, o sa faca sigur o prostie sa-si rezolve complexele, gen daca bag un prostalau cu mine in pat, atunci sunt frumoasa.

Topicul ala a lui Ionut cu diavolii care vorbesc prin unii de pe aici, e foarte valid.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Subiect închis