Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 27.02.2010, 14:54:54
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Buna ziua,

Imi poate recomanda cineva un doctor oncolog bun ( care sa poata trata sarcoamele ), indiferent de orasul unde se afla acesta?????
Reply With Quote
  #82  
Vechi 03.03.2010, 15:07:32
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am intrat pe topicul acesta din nou în urma discuției pe care am avut-o aseară cu Elena.Fraților încurajați-o ,pomeniți-o în rugăciunile voastre căci e la un pas de a cădea în deznădejde!
Nu știu dacă problema banilor este la dânșii cea mai grea.
Această tânără căci despre ea aș dori să vă vorbesc este terminată,este la pământ cu nervii,obosită hărțuită.
După drumul obositor în Germania acum nu găsește un medic oncolog pentru chimioterapie! Dacă sunt medici pe forum recomandați-i pe cineva!
La școala unde predă părinții copiilor sunt nemulțumiți căci datorită situației în care se află a lipsit mult de la școală aceasta răsfrângându-se asupra pregătirii copiilor.
Îmi tot frământ mintea cum aș putea să o ajut în afară de a-i oferi jumătate de oră din timpul meu încercând să o îmbărbătez și a-i pomeni în rugăciunile mele.
Dumnezeu și Maica Domnului să le dea putere să treacă prin aceste momente grele.
Reply With Quote
  #83  
Vechi 04.03.2010, 19:07:06
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Voi ce faceti?Ati ajuns cu bn acasa? cE fc Vasile?Ati gasit doctor bun.Dumnezeu sa va aiba in paza sora mea.AMIN
Reply With Quote
  #84  
Vechi 09.03.2010, 10:58:36
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Buna ziua,

Imi poate recomanda cineva un doctor oncolog bun ( care sa poata trata sarcoamele ), indiferent de orasul unde se afla acesta?????
Personal, sufar de cancer si de trei ani fac chimioterapie(mai am 2 cure si termin).Ma tratez la Fundeni.Un medic oncolog bun, zic eu, se numeste d-na dr.Spataru Doina de la Institutul Oncologic Fundeni.Am vazut zeci de cazuri tratate, nu stiu ce sa va spun........pt mine e un medic bun.Eu nu sufar de cancer osos ci de cancer limfatic, am fost transferata de la Oncologie la Hematologie la alt medic.......dar cat am stat la oncologie m-a tratat cu succes, m-a sprijinit moral(am 26 ani)....!
Va doresc sa va daruiasca Dumnezeu multa putere sa-i fiti alaturi sotului si sa gasiti medicul cel mai potrivit!Va imbratisez cu drag si cu multa nadejde!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #85  
Vechi 09.03.2010, 11:15:33
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Buna ziua,

Imi poate recomanda cineva un doctor oncolog bun ( care sa poata trata sarcoamele ), indiferent de orasul unde se afla acesta?????
Imi pare rau cu nu va pot ajuta concret, dar eu merg pe fiecare duminica la M-stirea Frasinei si va voi pune la Sf.Maslu........si daca d-voastra credeti ca va pot ajuta cu ceva informatii despre boala, nr. meu de tel 0763114195-Mirela.Nu intru prea des pe net pt ca nu am internet acasa.
Sanatate multa!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #86  
Vechi 10.03.2010, 21:21:53
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Doamne ajuta !

Revin dupa cateva zile de absenta. Probabil tacerea mea asa a fost randuita. Nu stiu daca e momentul potrivit sa va retin atentia cu " povestile " mele, insa acest topic a devenit pentru mine ca o foaie de jurnal. Azi stateam si-mi aminteam tot ce s-a intamplat in viata mea in ultimele 3 luni. Singura imagine care mi-a amintit de suferinta a fost scena in care s-a despartit sotului meu de fetita noastra inainte de a pleca la operatia din Germania, au stat imbratisati 5 minute, plangeau amandoi si totul se petrecea de parca ar fi fost ultima lor imbratisare. Dupa perioada de absenta, la venirea noastra acasa am gasit un copil extrem de slab, trist, de nerecunoscut.
Acum vreau sa va multumesc tuturor pentru rugaciunile pe care le-ati facut pentru noi, sa stiti ca si datorita dumneavostra Dumnezeu S-a miluit de noi. In mod deosebit as dori sa multumesc in numele familiei mele parintelui Adrian, pentru modul in care a actionat in situatia asta disperata a noastra, Ii multumesc lui Dumnezeu ca ni l-a scos in cale, de asemenea ii multumesc doamnei Dorina, Irinei-Magdalena, Dianei, Suzanei, doamnei Jenica, lui Claudiu si tuturor celor ce ati contribuit din putinul vostru.


Chiar daca noi am mai ramas cu o datorie de peste 1000 de euro profesorului din Germania si tratamentul de chimioterapie, multumim Milostivului Dumnezeu pentru toate darurile Lui si as indrazni sa va recomand ca in fiecare zi sa multumiti Creatorului nostru pentru toate cate vi le da, cu bune si cu rele, iar Acoperamantul Maicii Domnului sa-l chemati in ajutor in fiecare clipa a vietii dumneavoastra. Nu sunt priceputa la vorbe, dar Dumnezeu sa ne ierte pentru toate rautatile pe care le facem in fiecare secunda si sa ne intareasca in lupta pentru mantuirea sufletelor noastre.


Sa auzim numai de bine!!!!!!
Reply With Quote
  #87  
Vechi 10.03.2010, 21:40:41
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Doamne ajuta!
__________________
Doamne ai mila de noi...
Reply With Quote
  #88  
Vechi 16.03.2010, 15:03:08
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Cum se simte fratele Vasile?sa il intareasca bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa treaca cu bine si peste chimioterapie.Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #89  
Vechi 17.03.2010, 23:49:18
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Fratele Vasile e plecat la Iasi la chimioterapie. Joi si vineri va intra la cura propriu-zisa. Cu nadejdea la Milostivul Dumnezeu si la Maica Domnului o sa trecem si peste hopul asta. As dori sa fac apel, pentru a nu stiu cata oara, la bunavointa dumneavoastra, ca sa va rugati si pentru familia noastra pacatoasa si nevrednica. Doamne ajuta tuturor!!!!!
Reply With Quote
  #90  
Vechi 29.03.2010, 16:00:44
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

O, Iisuse Hristoase, Mielul lui Dumnezeu, Care mai inainte de veci Te-ai gatit spre jertfire, acum vii la Ierusalim spre patima cea de buna voie. Primeste aceasta putina rugaciune a noastra, adusa cu stalpari si ramuri de fapte bune, ca in aceste preacinstite zile sa umblam pe urmele preacuratelor Tale picioare si in linistea si blandetea duhului, in umilinta si in curatia inimii sa fim cu Tine in toate zilele calatoriei noastre pamantesti. Invredniceste-ne sa ne impartasim, fara de osanda, de bucuria Sfintei Tale Invieri, aici pe pamant, iar dupa intrarea in Ierusalimul Ceresc sa ne unim cu Tine in veci si sa cantam impreuna cu toti Sfintii cantarea ingereasca: Aliluia.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05