Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 15.01.2011, 15:06:14
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Raspuns la cele de mai sus:
OMUL SFINTESTE LOCUL!

Nu caut o societate perfecta, ci pe Dumnezeu. Eu plec dintr-o societate asa-zis perfecta: deci nu asta caut.

Si daca crezi cumva ca eu sunt o exceptie, iti voi spune de un prieten de-al meu, german din Romania, care desi e plecat de 30 ani in Vest, si este realizat pe plan profesional cum putini reusesc in viata lor, totusi a afirmat: cand ma duc in Romania ma simt ACASA; aici sunt in deplasare.
Reply With Quote
  #192  
Vechi 15.01.2011, 16:45:57
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
1. Nu este absolut deloc vina lor ca Romania condusa de golani care fura toti banii primiti de la EU pentru a deschide farmacii neamurilor lor, nu mai este atragatoare pentru acesti studenti si oameni inteligenti.
Inteligenta nu mai este dorita in Romania. Uite-te la % de voturi cistigate in alegeri de catre cei din liga lui Andrei Plesu si alte creiere mari...sunt de ordinul 0, 5%
Gindesti in termeni superficiali pentru efect.

2. Banii statului nu mai sunt ai statului ci ai UE, asa cum statul tau iubit nu mai produce decit DATORII...din acelasi motiv similar celui de mai sus. Ca urmare nu are nimeni nici o datorie fata de stat. Fii sigura ca toti am platit cu virf si indesat si numai cineva care vine in Romania numai pentru floricelele frumos mirositosre de pe pervazele minastirilor poate sa traga aceste concluzii.

3. Cocina nu o mai percepi cind te obisnuiesti cu ea. Eu o vad si incerc din rasputeri sa o evit, dar se agata de mine ca riia. Nu prea ai cum sa scapi.
Ca sa iubesti Romania, trebuie sa fii român cu sufletul.
Reply With Quote
  #193  
Vechi 18.01.2011, 00:10:30
ihodios's Avatar
ihodios ihodios is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.06.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ihodios Send a message via Skype™ to ihodios
Implicit Hristos a inviat !

Citat:
În prealabil postat de raisa2006 Vezi mesajul
am gasit pe you tube un clip cu masonii din romania, membrii ai lojelor masculine si feminine

http://www.youtube.com/watch?v=0y7lagdnzgw

curios este ca nici acestia nu se inteleg intre ei. De ex, huidu cu voiculescu sau d diaconescu.cum fac echipa atunci?
e vrajeala de suprafata ...chiar vrei sa se prinda lumea ca sunt toti pe o mana !! FAC GALGARA--SI IN SPATE SUNT FRATI AUTENCICI !!
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
Reply With Quote
  #194  
Vechi 18.01.2011, 10:01:39
ihodios's Avatar
ihodios ihodios is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.06.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ihodios Send a message via Skype™ to ihodios
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
din smerenia lor nimeni nici nu stie si nu va stii ca majoritatea burselor cu care plecati in america si europa sa va faceti cite un masterat sau facultati de la ei vin din organizatii tampon. Primiti chipurile bani de la universitati celebre dar in spatele lor sunt acesti oameni avuti si organizatiile lor pe care mai tirziu le boscoroditi.

Ei pe de-o parte, ne ofera noua si copiiilor nostrii o educatie aleasa la facultati de renume mondial prin care ne scot din cocina din tara, iar noi ce facem,... Ii improscam cu noroi in stil "balcanic" , regiunea unica de pe planeta a "oamenilor alesi" unde totul este o conspiratie impotriva noastra:)))(noi aia valorosii:)))))!
Cind profesorii din occident aud de aceste teorii(am vorbit cu citiva), rid de noi de se prapadesc.
......................................dupa ce au furat romania 20 de ani au de unde da burse...de aceea rad de se prapadesc ca au reusit sa creeze in tara situatia asta anarhica in care dreptatea umbla cu capul spart
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
Reply With Quote
  #195  
Vechi 03.02.2011, 06:38:03
Aleks691 Aleks691 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2011
Mesaje: 1
Implicit Catre andreicozia

Stimate..... .... chiar nu stiu cum sa te numesc.... nu stiu de unde atata devotament fata de francmasoni samd. Eu observ ca tu tot incerci sa ii disculpi pe acesti satanisti de toate pacatele pe care le fac si daca vrei argumente si dovezi sunt destule pe internet. Te rog inceteaza si du-te sa le stergi pantofii si poate chiar si in alta parte.... Nu stiu cu cat te platesc sa starnesti astfel de discutii dar esti penibil :)
Reply With Quote
  #196  
Vechi 10.02.2011, 13:45:57
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit Biserica Ortodoxa si Masoneria

Afurisania impotriva francmasoneriei dată de către Ciprian, Arhiepiscopul Ciprului (1815)

Declaratie Oficială a Bisericii Greciei privind masoneria (1933)

Osândirea francmasoneriei de către Biserica Ortodoxă Română

Reluarea osândirii masoneriei de către Biserica Ciprului (1993)


http://luptapentruortodoxie.blogspot...masoneria.html

P.S. cred ca unele din aceste informatii au mai fost postate.
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #197  
Vechi 18.02.2011, 11:07:36
Calin21's Avatar
Calin21 Calin21 is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Implicit

Masoneria este o organizatie care incearca sa conduca lumea si care doreste distrugerea Bisericii Drept Maritoare a Lui Hristos. Aceasta organizatie sponsorizeaza toate sectele lumii. Spun sfinti parinti ca atunci cand este vorba de ati apara credinta trebuie sa fi ca fiarele padurii, care au pui.
__________________
Sa aveti catre Dumnezeu inima de fiu, catre voi minte de judecator si catre aproapele inima de mama.
Reply With Quote
  #198  
Vechi 18.02.2011, 15:52:12
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Aleks691 Vezi mesajul
Stimate..... .... chiar nu stiu cum sa te numesc.... nu stiu de unde atata devotament fata de francmasoni samd. Eu observ ca tu tot incerci sa ii disculpi pe acesti satanisti de toate pacatele pe care le fac si daca vrei argumente si dovezi sunt destule pe internet. Te rog inceteaza si du-te sa le stergi pantofii si poate chiar si in alta parte.... Nu stiu cu cat te platesc sa starnesti astfel de discutii dar esti penibil :)
Cel care nu face nimic pentru aproapele lui este plin de argumente de ce uraste pe cei care fac.
Fugi de aici!
Comentariul tau nu valoreaza mai mult decit o ceapa degerata!
Reply With Quote
  #199  
Vechi 18.02.2011, 15:54:06
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Calin21 Vezi mesajul
Masoneria este o organizatie care incearca sa conduca lumea si care doreste distrugerea Bisericii Drept Maritoare a Lui Hristos. Aceasta organizatie sponsorizeaza toate sectele lumii. Spun sfinti parinti ca atunci cand este vorba de ati apara credinta trebuie sa fi ca fiarele padurii, care au pui.
Altul cu dovezi "beton"
Este mult mai usor sa criticam decit sa suflecam minecile si sa ajutam.
Cit de romanesc!
Reply With Quote
  #200  
Vechi 18.02.2011, 15:59:05
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dianagroza Vezi mesajul
Afurisania impotriva francmasoneriei dată de către Ciprian, Arhiepiscopul Ciprului (1815)

Declaratie Oficială a Bisericii Greciei privind masoneria (1933)

Osândirea francmasoneriei de către Biserica Ortodoxă Română

Reluarea osândirii masoneriei de către Biserica Ciprului (1993)


http://luptapentruortodoxie.blogspot...masoneria.html

P.S. cred ca unele din aceste informatii au mai fost postate.
Toate sunt pseudo-dovezi. Aici nu mai merge cu intelegerea ca masonii sunt rai " trece prin inima" desi asa se asteapta prelatii de la noi, sa transferam "crede si nu creceta" si "sa plecam capetele" si in domeniul canacanului antimasonic.

Asta s-o creada ei ca mai ciuguleste cineva momeala! ! !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ECUMENISMUL SI MASONII ivasile Stiri, actualitati, anunturi 27 15.04.2014 21:45:16
Dusmanie si dusmani cristiboss56 Generalitati 131 24.10.2012 15:06:15
Masonii andipanda Generalitati 11 19.05.2011 15:31:01
Iubire de dusmani... pana unde? crestinOrtodoxa Intrebari utilizatori 8 06.01.2011 21:52:55
Postul la crestini si postul la maestri yoghini - oare sunt acelasi lucru? mihailt Generalitati 21 10.09.2010 10:24:12