Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1811  
Vechi 07.06.2016, 18:36:42
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ti s-a raspuns deja, ti s-a spus unde gresesti, dar ai ignorat, vad ca preferi sa te legi de niste aspecte colaterale.
Alin, raspunsul tau l-am vazut si l-am luat in calcul.
  #1812  
Vechi 07.06.2016, 18:46:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Si raspunsul este...?
Ca sunt si eu curios..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #1813  
Vechi 07.06.2016, 18:47:59
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

"Abandon du travail"
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #1814  
Vechi 07.06.2016, 19:02:05
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
Igore, e tare: virusurile sint celule?! Mihnea, i-auzi: Igorete revoutioneste (corectare: revoluționează) medicina!
Cu sensul că au aceleași proprietăți, de luptă. Și virusul și sistemul imunitar, acționează în același mediu, microscopic. Ca alcătuire la nivel atomic, nu sunt același lucru, fiindcă au forme diferite, misiuni diferite. Dar un atom nu-l vezi la microscop.
Deci fiindcă și celula și virusul au nucleu și înveliș, de aceea îi compari la același nivel, spui că sunt celule amândouă și virusul și sistemul imunitar și pui în evidență modul cum acționează și eficiența, deci "faptele" lor.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia

Last edited by Igor_Paslusnik; 07.06.2016 at 19:09:37.
  #1815  
Vechi 07.06.2016, 19:31:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Discursul tau despre virusi si celule nu are nici o legatura cu chestiunea care se discuta aici.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #1816  
Vechi 07.06.2016, 19:41:49
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Al meu are legătură. Că spunea fratele risipitor "abaaaabbbb64" că... virusurile evoluează :) mămăliga lor... Și fratele Dragoș îi dădea nota 2, fără să-i spună de ce... :) și i-am spus eu de ce, dar eu îi dau un 10, pentru căutarea cu sete a lui Dumnezeu, minunatul de el.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia

Last edited by Igor_Paslusnik; 07.06.2016 at 19:44:34.
  #1817  
Vechi 07.06.2016, 19:53:22
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Deci ceea ce vroiai sa spui, si puteai sa spui cu mult mai putine cuvinte fara sa trebuiasca sa devii "Dragos" este ca el confunda evolutioa cu adaptarea?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #1818  
Vechi 07.06.2016, 19:59:07
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Argumentația în privința "sistemul imunitar și virușii", da.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia

Last edited by Igor_Paslusnik; 07.06.2016 at 20:01:39.
  #1819  
Vechi 07.06.2016, 20:10:50
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
sa devii "Dragos"
Doamne ferește-l de așa ceva!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #1820  
Vechi 07.06.2016, 20:45:09
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Ce se numesc fosile n-au material organic, biologic în ele, sunt calcar, calciu, calcificate, scobite, sculptate, imaginate. Orice om, dacă vrea, ia o bucată mare din munții de calcar și își face câte fosile vrea, cu orice forme și dimensiuni visează noaptea, face dinozauri mici și mari și îi numește cum vrea (preferabil în latină, să pară mai emancipat, să fie crezut mai ușor).

Și preferabil să fie puține fosile, dar strategice, cât mai autentice, să fie crezut mereu în ce spune.
Deci fosilele fac toate parte dintr-o conspiratie mondiala a sculptorilor in piatra?
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare