Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 06.11.2013, 12:32:44
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul

In plus, nici nu mai ai asa mult pana la majorat, daca ati tolerat atat de mult situatia asta, cativa ani in plus nu mai conteaza asa mult..
Habar nu ai despre ce vorbesti....
__________________
„Mare ești tu, Doamne, și preavrednic de laudă (…) Căci pentru tine ne‑ai creat și neliniștită este inima noastră până sa-si afle odihna in tine.” (Sfântul Augustin).
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.11.2013, 09:51:07
Ovidiu2013 Ovidiu2013 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.11.2013
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de JustMeAndTheMoon Vezi mesajul
Buna, sunt un utilizator nou al acestui forum si dupa cum scrie si in titlu am nevoie de ajutor. Trec printr-o perioada foarte dificila. Am probleme in familie din cauza datoriilor si a faptului ca tatal meu este extrem de violent. Stiu ca pacatuiesc, insa imi urasc tatal din tot sufletul. Toata viata nu a stiut decat sa ma injure, sa ma bata, la fel si pe mama. Mama nu are posibilitate sa divorteze de el, desi isi doreste asta. Am dorii sa plecam departe, insa pentru ca eu sunt minor nu pot iesii din tara fara semnatura lui, semnatura pe care el nu o va acorda orice as spune sau face. Il numesc "tata" doar pentru ca asa m-am obisnuit, insa singurul si adevaratul meu Tata este Bunul Dumnezeu. Ma rog in fiecare zi ca acesta sa ma ajute, sa se intample ceva si sa putem scapa, insa.. nimic. Marturisesc ca ii doresc chiar si moartea si acesta este un pacat grav.. Dar sincer nu conteaza, ce se intampla. Poate sa ajunga el cel mai fericit si bogat om de pe pamant (dupa cum isi doreste) doar sa ma lase pe mine in pace. Am mai plecat in afara insa o femeie rea a avut grija sa ii spuna minciuni iar el a crezut-o, de aceea acum nu mai semneaza. Traiesc intr-o teroare continua. Nici vorba sa apelez la politie, i-ar da doar o amenda, stiu sigur. Nu avem unde sa plecam, la cine sa apelam. Sper doar la o minune. Daca stiti va rog o idee, o rezolvare, va rog sa imi spuneti. Am obosit sa ma gandesc, nu mai stiu ce pot face. Imi cer scuze pentru ca v-am plictisit cu asta, insa nu mai pot tine in mine... Domnul fie cu voi!
Bucura-te ca te aflii in aceasta situatie.
Vei fi calit cand vei da de alte probleme viitoare.
Roaga-te la Iisus Hristos asa cum poti si cum sti tu si cum simti!

Si eu am probleme familiale, am pacatuit si eu, am ridicat mana la tatal meu.
Ne-am jignit, ne-am batut...pentru mine a fost un exemplu negativ!
Mereu imi zicea "Uite-te cum fac eu, baga bine la cap si sa nu faci niciodata ca mine!"

Eram mic...plangeam, ma consumam, imi era rusine, nu intelegeam de ce eu, de ce mi se intampla mie si familiei mele astfel de lucruri. Acum...sunt mai puternic ca multi, mai stabil mintal ca multi, multe probleme pentru unii grave, pentru mine sunt probleme mici!

Asta doar pentru ca Dumnezeu a avut grija de mine si are un plan cu mine, asa cum are cu tine si cu toata lumea.

Daca nu erai sarac, si nu duceai o viata plina cu probleme, poate erai intr-o familie plina de bani, unde nu se auzea de Dumnezeu. Intr-un final ai fi ajuns la sfarsitul vietii tale, si poate urlai de nervi, manie, suferinta ca nu ai stiut cine e Iisus!

Sufera, lupta dar nu uita! Ca sa te revansezi si sa scapi de aceste probleme, trebuie doar sa nu faci ca tatal tau cand vei avea tu o sotie si copii! Atunci trebuie sa pui piciorul in prag si sa fi tu altfel!

Mult succes.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare