Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.04.2010, 21:10:51
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit INTALNIRE forumisti din timisoara

si ptr ca e "la moda" intalnirea intre forumisti propun o intalnire ptr cei care sunt din timisoara sau din imprejurimi ptr a ne cunoaste. cine doreste sa se alature initiativei il astept sa ma contacteze pe privat.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.04.2010, 09:39:43
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
si ptr ca e "la moda" intalnirea intre forumisti propun o intalnire ptr cei care sunt din timisoara sau din imprejurimi ptr a ne cunoaste. cine doreste sa se alature initiativei il astept sa ma contacteze pe privat.
Eu si cu OvidiuO ne-am vazut de cateva ori, la biserica. Mai stii si pe altii din Timisoara?
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.04.2010, 09:45:03
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

laraG m-a sunat odata sa ne intalnim, mai e apoi o pers(nu mai retin numele) care sta prin ghiroda, apoi mai sunt de prin imprejurimi:sacalaz. cam atat am depistat.dar poate mai sunt si altii...
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.04.2010, 10:34:21
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Wow !!! Incep crestinii sa se intalneasca si sa se cunoasca .Slava Tie Doamne ! Prin aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii pentru altii.”(Ioan 14:6-7)
Cautati sa-i contactati pe toti care ii cunoasteti sau nu. Hint: Daniela.Mois este ca voi din Timisoara,lansati-i si ei o invitatie :)
Eu deja am frigiderul plin de...reprosuri, ca nu i-am intrebat pe toti daca vor sa vina (Veilure ,daca la tine mai e loc in frigider,iti mai dau de la mine, ca la mine deja nu se mai inchide usaaa !!! :D ).
Faceti schimb de carti ortodoxe intre voi.Faceti fotografii .Hint: Inainte sa faceti fotografii,mancati bine ,ca noi n-am avut putere sa apasam pe buton sa facem mai multe (ne tot asezam noi in formatie de poza,dar ce sa-i faci daca eram lesinati si nu iesea nimic ? )
Asteptam cu nerabdare pozele voastre :)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 26.04.2010, 12:30:27
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne ajuta!

Pot spune ca sunt din Iasi si Timisoara.

In toamna m-am intalnit cu doamna Ica Milin (Ghiroda), iar la Sacalaz nu am putut ajunge, din pacate.

Din ce am citit pe forum, si "TrandafirAlb" este din Timisoara.

Cand ajung in tara va dau de veste! (si celor din Iasi, si celor din Timisoara)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 26.04.2010, 13:59:10
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Pot spune ca sunt din Iasi si Timisoara.

In toamna m-am intalnit cu doamna Ica Milin (Ghiroda), iar la Sacalaz nu am putut ajunge, din pacate.

Din ce am citit pe forum, si "TrandafirAlb" este din Timisoara.

Cand ajung in tara va dau de veste! (si celor din Iasi, si celor din Timisoara)
Iasi si Timisoara zici? Ai mers cumva la Curelari cat erai in Iasi? Parintele Dimitriu mi-a spus ca este cineva (un cuplu de fapt) care frecventa biserica unde era el preot si care e acum in Timisoara.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 26.04.2010, 14:08:59
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Duminica 9 Mai, la ora 20:00, va fi un concert de muzica clasica la Manastirea Timiseni (Șag). Daca vreti, ne putem intalni acolo inainte sa inceapa sau in oras, sa mergem impreuna. Il voi anunta si pe OvidiuO.

http://www.tion.ro/stiri/timis/artic...00423-08210089
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 26.04.2010, 21:45:06
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Iasi - Timisoara

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Iasi si Timisoara zici? Ai mers cumva la Curelari cat erai in Iasi? Parintele Dimitriu mi-a spus ca este cineva (un cuplu de fapt) care frecventa biserica unde era el preot si care e acum in Timisoara.
Am fost la Curelari. Dar nu am discutat cu parintele despre schimbari. Sper sa ne vedem cand ajung prin tara.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 26.04.2010, 22:04:12
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

cand ai copii mici, e mai greu cu deplasarile. mai bine alegem un loc unde se ajunge mai usor:ceinaria de la casa nera:e super fain:loc linistit, atmosfera placuta, muzica bizantina....
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 26.04.2010, 23:43:45
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit In memoria parintelui Teofil Paraian

Maine 27 aprilie, in Timisoara, incepe simpozionul "Prieteni pentru vesnicie IN MEMORIA PARINTELUI TEOFIL PARAIAN", ce avea loc in Aula Magna a Universitatii de Medicina si Farmacie "Victor Babes" din Timisoara (piata Eftimie Murgu nr 2) in perioada 27 - 29 aprilie 2010

Printre invitati vor fi si cei care au ucenicit linga Parintele Teofil Paraian:
- Episcop Sofian Brasoveanul, Arhiepiscopia Germaniei, Austriei și Luxemburgului
- Protosinghel Matei, starețul Mănăstirii Tuturor Sfinților din Șinca Nouă
- Protosinghel Mihail, Mănăstirea Brâncoveanu de la Sâmbăta de Sus
__________________
Ca sub stapanirea Ta totdeauna fiind paziti, Tie slava sa inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor
Amin.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Darul-intalnire cu Dumnezeu prin semeni georgeval Generalitati 15 28.03.2012 14:55:14
Ptr. TOTI FORUMISTI...ATENTIE!!! aureliapopescu Generalitati 11 13.09.2010 20:04:02
Ganduri bune de Sarbatori pentru forumisti admin Generalitati 68 22.04.2009 19:33:33
dupa o intalnire cu fiii intunericului labirinth Exorcismul 29 26.09.2008 23:38:41