Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.07.2011, 12:40:34
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit cand unul din parinti ramane singur

Buna ziua,

Va scriu pentru a va cere parerea in legatura cu un subiect dureros. Tatal meu a trecut la cele vesnice in urma cu aproape 2 saptamani. Durerea este mare, tristetea si regretele la fel. Nu as avea cuvinte sa le descriu aici.

Pe langa acestea se mai iveste o problema, mama ramane singura. Eu imi fac studiile in strainatate, dar nu foarte departe, asa incat imi este relativ usor sa revin in tara sa o vad. Si in acelasi timp si ea poate sa mai vina pe la mine. S-a nimerit sa fiu alaturi de ea cand s-a intamplat necazul acesta si mai pot ramane pana pe 25 august. Insa eu tot ma simt vinovata, mi-o imaginez plangand cand voi pleca, zicandu-mi ca a ramas singura. Stiu ca sentimentul asta o sa-mi otraveasca viata. Eu mai am un frate mai mare, dar cu care mama e in relatii mai reci. El sta la tara cu bunica (adica mama mamei mele).

M-am gandit si sa-mi las facultatea si sa vin aici, dar nu as putea, as fi prea nefericita. Acolo mi-am creat un viitor, lucrurile imi merg bine, chiar ma simteam prea bine inainte sa-mi moara tatal, imi gasisem un echilibru, eram uimita ca este posibil sa-mi fie si mie bine. Chiar mama imi spune sa raman acolo. il cunoaste si il apreciaza si pe cel cu care vreau sa intemeiez o familie, si stie ca daca ar fi sa ma intorc in Romania ar trebui sa ne despartim...

Daca aveti sfaturi, pareri, ele sunt binevenite.
Va multumesc!

Last edited by Carine; 31.07.2011 at 12:44:31.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ma simt singur... Sanduu Generalitati 204 31.07.2016 18:46:44
Cum ramane cu Pimen? Golbi_ Biserica Ortodoxa Romana 5 28.10.2012 18:41:03
Unul singur vindecator - DOMNUL, MANTUITORUL LapetiteMoc Maslul 0 05.05.2009 14:51:14
Ce ramane dupa noi? Ioan_Ciobota Generalitati 0 22.09.2008 19:27:45
Biserica se va uni sau va ramane asa? Arthegor Generalitati 9 09.08.2007 12:00:07