Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.11.2010, 16:48:25
joseph_ben_iacob joseph_ben_iacob is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.09.2010
Mesaje: 75
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ghemistris Vezi mesajul
Ratacesti,ratacesti,ratacesti si nu vrei sa pricepi nimic.Bine,succesiune apostolica nu exista in opinia ta in BOR(mi-aduc aminte ca ti-am mai dat tie niste raspunsuri legate de istoria religiei si implicit a harului Duhului Sfant,unde s-a pastrat el.Daca ai citi bine ai face),dar spunem cum este cu succesiunea apostolica la voi.De unde,cand si cum a venit "harul "peste voi?Arata-ne succesiunea apostolica.
Scuze ca intervin in discutie ,am mai pus intrebarea asta si nu mi-a dat nimeni un raspuns. De ce in cazul lui Filip transmiterea mai departe a Duhului Sfant nu a fost posibila?Vedem lucrul acesta clar din Faptele Apostolilor. Apostolii si-au pus mainile peste el insa el mai departe nu a putut transmite Duhul Sfant. E o dovada clara a faptului ca numai apostolii aveau acest har. Daca exista o succesiune apostolica prin punerea mainilor atunci de ce in cazul lui Filip nu a fost valabil acest lucru?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce inseamna? VladCat Spiritualitatea ortodoxa 42 17.12.2011 00:11:19
ce inseamna...? victortiti89 Din Vechiul Testament 1 18.05.2011 11:51:40
Ce inseamna.... Noesisaa Generalitati 6 31.03.2011 13:10:17
Stiinta nu inseamna tehnologie asa cum religia nu inseamna credinta I.Calin Generalitati 2 17.01.2011 20:21:42
Termenul de pocait Tudor Pocainta 25 03.07.2008 19:19:11