Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.10.2010, 12:13:25
clarvazator clarvazator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Mesaje: 10
Implicit o mare nedumerire rog un ajutor

buna ma numesc dragos am 24 de ani si am o mare nedumerire de 7 luni mi se intimpla unele lucruri care imi da foarte mult de gindit ( ex de multe ori cind cineva povesteste o intimplare in capul meu deruleaza un flesh cu ceva din poveste pur si simplu vad din cea ce povesteste mi se intimpla de f multe ori sa simt emootiile persoanei de linga mine frica ura bucuriie mi se mai intimpla sa citesc gindurile celor de linga mine daca ma gindesc la cineva vad ce face pun mina pe tel il sun si il intrb asta faci imi confirma am mai vb cu anumite persoane si mi sa spus ca sunt clarvazator vreau ajutor ma perd in ginduri mie frica sa nu inebunesc si cel mai mult vad daca sunt ametit atunci pur si simplu ating o persoana sii ii ghicesc trecutul mai ales secretul pe care il poarta daca sunt in pericol simt va rog luati in serios acest mesaj si rog o mina de ajutor daca exista cineva cu aceste calitati va rog contactatima pe id de mess dragos_fgm misa mai spus ca am har de la D-zeu e greu de crezut ceea ce va spun dar mi se intimpla rog luati in serios acest mesaj multumesc
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.10.2010, 12:46:23
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clarvazator Vezi mesajul
buna ma numesc dragos am 24 de ani si am o mare nedumerire de 7 luni mi se intimpla unele lucruri care imi da foarte mult de gindit ( ex de multe ori cind cineva povesteste o intimplare in capul meu deruleaza un flesh cu ceva din poveste pur si simplu vad din cea ce povesteste mi se intimpla de f multe ori sa simt emootiile persoanei de linga mine frica ura bucuriie mi se mai intimpla sa citesc gindurile celor de linga mine daca ma gindesc la cineva vad ce face pun mina pe tel il sun si il intrb asta faci imi confirma am mai vb cu anumite persoane si mi sa spus ca sunt clarvazator vreau ajutor ma perd in ginduri mie frica sa nu inebunesc si cel mai mult vad daca sunt ametit atunci pur si simplu ating o persoana sii ii ghicesc trecutul mai ales secretul pe care il poarta daca sunt in pericol simt va rog luati in serios acest mesaj si rog o mina de ajutor daca exista cineva cu aceste calitati va rog contactatima pe id de mess dragos_fgm misa mai spus ca am har de la D-zeu e greu de crezut ceea ce va spun dar mi se intimpla rog luati in serios acest mesaj multumesc
Mergi si discuta cu un preot!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.10.2010, 13:10:52
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de clarvazator Vezi mesajul
buna ma numesc dragos am 24 de ani si am o mare nedumerire de 7 luni mi se intimpla unele lucruri care imi da foarte mult de gindit ( ex de multe ori cind cineva povesteste o intimplare in capul meu deruleaza un flesh cu ceva din poveste pur si simplu vad din cea ce povesteste mi se intimpla de f multe ori sa simt emootiile persoanei de linga mine frica ura bucuriie mi se mai intimpla sa citesc gindurile celor de linga mine daca ma gindesc la cineva vad ce face pun mina pe tel il sun si il intrb asta faci imi confirma am mai vb cu anumite persoane si mi sa spus ca sunt clarvazator vreau ajutor ma perd in ginduri mie frica sa nu inebunesc si cel mai mult vad daca sunt ametit atunci pur si simplu ating o persoana sii ii ghicesc trecutul mai ales secretul pe care il poarta daca sunt in pericol simt va rog luati in serios acest mesaj si rog o mina de ajutor daca exista cineva cu aceste calitati va rog contactatima pe id de mess dragos_fgm misa mai spus ca am har de la D-zeu e greu de crezut ceea ce va spun dar mi se intimpla rog luati in serios acest mesaj multumesc

Cred ca cel mai bine este sa discuti cu un preot si in primul rind cu parinti tai . Ei ar trebui sa stie in primul rind problemele tale ,daca bineinteles le ai .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.10.2010, 03:55:11
clarvazator clarvazator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Mesaje: 10
Implicit nu fac glumitze

multumesc pt sfat nu prea va vine a crede ceea ce vam povestit e greu de crezut dar mi se intimpla....
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.10.2010, 07:46:57
cristinels cristinels is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2010
Mesaje: 1
Implicit

Tot ce se întâmplă în viața noastră are un scop, problema este că de multe ori dăm atenție lucrurilor mărunte și nu celor esențiale, roagăte Bunului Dumnezeu să te călăuzească spre un duhovnic bun, nici nu știi câtă alinare poate aduce cu el. Bunul Dumnezeu să ne călăuzească și pe noi păcătoșii.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.10.2010, 20:39:38
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clarvazator Vezi mesajul
buna ma numesc dragos am 24 de ani si am o mare nedumerire de 7 luni mi se intimpla unele lucruri care imi da foarte mult de gindit ( ex de multe ori cind cineva povesteste o intimplare in capul meu deruleaza un flesh cu ceva din poveste pur si simplu vad din cea ce povesteste mi se intimpla de f multe ori sa simt emootiile persoanei de linga mine frica ura bucuriie mi se mai intimpla sa citesc gindurile celor de linga mine daca ma gindesc la cineva vad ce face pun mina pe tel il sun si il intrb asta faci imi confirma am mai vb cu anumite persoane si mi sa spus ca sunt clarvazator vreau ajutor ma perd in ginduri mie frica sa nu inebunesc si cel mai mult vad daca sunt ametit atunci pur si simplu ating o persoana sii ii ghicesc trecutul mai ales secretul pe care il poarta daca sunt in pericol simt va rog luati in serios acest mesaj si rog o mina de ajutor daca exista cineva cu aceste calitati va rog contactatima pe id de mess dragos_fgm misa mai spus ca am har de la D-zeu e greu de crezut ceea ce va spun dar mi se intimpla rog luati in serios acest mesaj multumesc
Citat:
"16. Dar odată, pe când ne duceam la rugăciune, ne-a întâmpinat o slujnică, care avea duh pitonicesc și care aducea mult câștig stăpânilor ei, ghicind.
17. Aceasta, ținându-se după Pavel și după noi, striga, zicând: Acești oameni sunt robi ai Dumnezeului celui Preaînalt, care vă vestesc vouă calea mântuirii.
18. Și aceasta o făcea timp de multe zile. Iar Pavel mâniindu-se și întorcându-se, a zis duhului: În numele lui Iisus Hristos îți poruncesc să ieși din ea. Și în acel ceas a ieșit. " (Fapte 16)

Daca observi in acest fragment, slujnica nu spunea o minciuna, ci chiar facea "reclama" .. dar totusi un drac vorbea in ea.

Parintele Cleopa a mai vorbit despre astfel de lucruri. Si alti parinti care ne-au atentionat sa nu dam crezare celor care 'stiu" viitorul sau lucruri ascunse, ca in general ei colaboreaza cu dracii (desi poate uneori nici ei nu stiu de unde au aceasta putere - ei pot crede din cauza mandriei ca de la Dumnezeu o au).

Ar trebui sa iei legatura cu un preot, dupa cum ti s-a spus.
Daca esti ortodox, poate iti este de folos sa nu te duci nepregatit, ci sa citesti un indrepar de spovedanie (de exemplu, acesta)
si sa-ti examinezi viata.
Dumnezeu sa te ajute.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.10.2010, 10:33:26
clarvazator clarvazator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Mesaje: 10
Implicit oameni buni

incep sa cred ca voi sunteti obsedati de draci si lucruri necurate cu siguranta credeti in vraji si ati apelat la diferite vrajitoare ati fost pacaliti si de atunci sunteti obsedati de ideea ca si io as lucra cu un duh necurat, pacatos sunt si D-zeu ma ajutat f mult el ma readus pe calea cea dreapta si tot El mia dat o palma ca sa ma readuca la credinta. Un preot poate fi clarvazator un om care nu poarta vesmint sfintit dc nu omul obisnuit lucreaza cu draci incepeti sa fiti rasisti. D-zeu a creat omul dupa chipu si asemanarea lui si la unii dintre noi ii inzestreaza cu mici calitati daca mati cunoaste nu ati mai zice ca sunt posedat sau lucrez cu lucruri necurate nu aveti dreptu sa ma judecati am cerut sfaturi nu critici doar D-zeu ma va judeca Sa va ierte Doamne ajuta
Reply With Quote
  #8  
Vechi 22.10.2010, 11:19:27
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clarvazator Vezi mesajul
cu siguranta credeti in vraji si ati apelat la diferite vrajitoare ati fost pacaliti si de atunci sunteti obsedati de ideea ca si io as lucra cu un duh necurat, pacatos sunt si D-zeu ma ajutat f mult el ma readus pe calea cea dreapta si tot El mia dat o palma ca sa ma readuca la credinta. Un preot poate fi clarvazator un om care nu poarta vesmint sfintit dc nu omul obisnuit lucreaza cu draci incepeti sa fiti rasisti. D-zeu a creat omul dupa chipu si asemanarea lui si la unii dintre noi ii inzestreaza cu mici calitati daca mati cunoaste nu ati mai zice ca sunt posedat sau lucrez cu lucruri necurate nu aveti dreptu sa ma judecati am cerut sfaturi nu critici doar D-zeu ma va judeca
Vezi ca deja incepi sa te comporti ca unul posedat (mandria - te crezi cineva deosebit)! Macar nu mai da colegilor motive sa te certe!
Ia pune mana si citeste sa vezi ce comportament, ce suflet, aveau acei sfinti care avea darul acesta, si apoi compara-te cu ei. Nu e vorba de haina preotului, e vorba de sufletul omului.
Ce spui tu ai dreptate, multi oameni pot face asta, dar nu pentru ca sunt clarvazatori ci pentru ca sunt mai "atenti" la detalii. Multi pot sa "adulmece" un om si in functie de diverse situatii, sau analizandu-i comportamentul si cuvintele, il "citesc" din trecut pana in prezent.

In alta ordine de idei....
Un cunoscut de-al meu, din orasul natal, copil declarat de toti cunoscutii normal, intr-o seara de Inviere, spunea ca nu se simte bine. Parintii si prietenii au crezut ca probabil a baut (desi era cunoscut ca nu obisnuieste sa depaseasca masura) si l-au lasat sa doarma. A doua zi dimineata situataiaera la fel, iar spre seara pentru ca parintii isi faceau griji si voiau sa mearga la spital, el a devenit violent amenintandu-i cu cutitul. A treia zi nimeni nu putea intra in camera lui. Spre seara a disparut de acasa. A fost gasit peste cateva zile (3 sau 4 parca) undeva pe camp la aprox 5 km de casa delirand. A fost apoi internat in spitalul de boli mintale din Timisoara. Cei care au fost in vizita la el spun ca avea momente de luciditate in care povestea ca uneori ii vede pe ceilalti cu fete ciudate ca niste demoni si ii vine sai omoare. La scurt timp, fiind cuprins de una din crize, a atacat verbal doctorul(femeie) spunandu-i de felul cu sotul ei o inseala, spunand si cu cine(numele), si descriind decorul - casa doamnei doctor - totul cu lux de amanunte. A doua zi a fost externat pe motiv ca nu poate fi vindecat.
Peste vro 2 ani si ceva am auzit ca s-a vindecat. Parintii fiind romani de nationalitate sarba au fost cu el in Serbia la o manastire si acolo a primit vindecare. L-am intalnit apoi cand si-a reluat studiile, din student nivel mediu era acum cu 10 pe linie, in schimb deabia mai puteai scoate 3 vorbe dela el. A devenit extrem de tacut.

Era clarvazator? Trage tu conluziile....
__________________
"În zadar se numește creștin acela, care nu are dovadă sensibilă că Harul lui Dumnezeu sălășluiește în el" - Sf. Simeon Noul Teolog
Reply With Quote
  #9  
Vechi 22.10.2010, 21:39:26
clarvazator clarvazator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Mesaje: 10
Implicit logic

nu a mai vrut sa vb si-a folosit harul doar in scop propriu dc a devenit violent iti spun eu avuse o iubita pe care o lasase sau poate cineva care il ura si lucra cu duhuri rele ia facut tot felu de farmece sal omoare a fost la manastire la purificat si de atunci toate clarviziunile si-lea folosit in scop propriu asta e explicatia de 10 pe linie mi sa spus sa nu mai vb despre mine luni ma voi duce la o manastire sa voi vorbi cu un preot. Sa va mai spun ca exista f multa lume care detin calitati dar no spun nimanui doar la cei f apropiati explicatia daca ii zici la un om trecutu sau cei place ii ghicesti cum zice lumea e considerat ori posedat ori ca lucreaza cu duhuri rele,ciudat etc. uni oameni detin al 3 lea ochi ochiul mintii daca se gindesc la o persoana pur si simplu isi da seama ce fel de persoana e sunt f multe lucruri pe care oamenii nu le cunosc... e ultimu mesaj lasat de mine pe acest forum va multumesc pt indrumari Doamne ajuta
Reply With Quote
  #10  
Vechi 22.10.2010, 21:54:09
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clarvazator Vezi mesajul
buna ma numesc dragos am 24 de ani si am o mare nedumerire de 7 luni mi se intimpla unele lucruri care imi da foarte mult de gindit ( ex de multe ori cind cineva povesteste o intimplare in capul meu deruleaza un flesh cu ceva din poveste pur si simplu vad din cea ce povesteste mi se intimpla de f multe ori sa simt emootiile persoanei de linga mine frica ura bucuriie mi se mai intimpla sa citesc gindurile celor de linga mine daca ma gindesc la cineva vad ce face pun mina pe tel il sun si il intrb asta faci imi confirma am mai vb cu anumite persoane si mi sa spus ca sunt clarvazator vreau ajutor ma perd in ginduri mie frica sa nu inebunesc si cel mai mult vad daca sunt ametit atunci pur si simplu ating o persoana sii ii ghicesc trecutul mai ales secretul pe care il poarta daca sunt in pericol simt va rog luati in serios acest mesaj si rog o mina de ajutor daca exista cineva cu aceste calitati va rog contactatima pe id de mess dragos_fgm misa mai spus ca am har de la D-zeu e greu de crezut ceea ce va spun dar mi se intimpla rog luati in serios acest mesaj multumesc
Toate lucrurile au un rost.

Stau si ma intreb, crezi ca totdeauna sunt adevarate lucrurile din trecut pe care le simti despre alta persoana? Si ca nu te-ai putea insela din cauza ca gandurile tale se pot amesteca cu ceea ce ghicesti despre altii?

Roaga-te ca Dumnezeu sa te ajute sa intelegi nelamuririle tale si sa te ajute sa te apropii cat mai mult de El.
Doamne ajuta!
P.S. Si eu iti sugerez sa mergi sa te spovedesti si sa vorbesti cu un duhovnic.
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nedumerire, mare nedumerire! ToaderValentin Intrebari utilizatori 16 29.02.2012 00:33:36
Nedumerire.Manastirea Radu Voda.Ajutor va rog tigerAvalo9 Intamplari adevarate 1 16.08.2011 21:30:46
Cer un mic mare ajutor unu_oarecare Pocainta 12 13.01.2011 19:28:10
O mare nedumerire Bucur Generalitati 15 04.12.2006 08:33:39
O mare nedumerire Bucur Generalitati 1 20.11.2006 12:40:36