Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.10.2017, 19:37:25
PetruB PetruB is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.01.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit „Proiect de construire a unei societăți nomade”de 28 ani in est si 75 in vest?

Marine Le Pen: „Macron ne SERVEȘTE proiecte ca și cum am fi NOMAZI”

A stârnit reacții foarte dure dDiscursul lui Emmanuel Macron de la TF1 care a fost catalogat la fost la nivel de premier, de către președintele Frontului Național, Marine Le Pen, care l-a caracterizat ca pe un „proiect de construire a unei societăți nomade”.

''În timpul discursului, cu accente tehnocrate, la nivel de prim-ministru, noi am văzut de fapt un președinte care încearcă cu greutate să-și explice stilul său disprețuitor și autosuficient'', scrie Marine Le Pen într-un comunicat.

''Pe fond, el și-a confirmat proiectul construirii unei societăți nomade cu priorități reafirmate: îndemnarea angajaților să demisioneze mai ușor, acordându-le despăgubiri, forțând șomerii să muncească chiar departe de casă, spunând celor care fac economii să cheltuie banii în cazinouri și în imobiliare''.

''Demonstrația lui, care se vrea doctă, se confruntă cu inconsecvențe notabile: cum să rezolve problema locuințelor prin descurajarea investițiilor în ...piatră? Cum să se facă credibil când spune că prin creșterea CSG (Contribuția socială generalizată), el crește puterea de cumpărare a pensionarilor?'', insistă doamna Pen.

''Frontul Național care l-a așteptat pe președinte la discuții despre expulzarea infractorilor care n-au o situație legală de ședere în regulă, îi reamintește că șederea ilegală este în sine un act care merită trimiterea acestora dincolo de granițele Franței'', adaugă Marine Le Pen. ''Îl așteptăm hotărâți să discutăm despre acest subiect și-l provocăm să extindă această dezbatere la întrega politică de imigrare'', a încheiat președinta Frontului citată de presa franceză.

http://evz.ro/marine-le-pen-macron-nomaz.html
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.10.2017, 19:38:27
PetruB PetruB is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.01.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Acum am inteles si eu de ce mai toti oamenii vin de undeva. Nu sunt bastinasi . Aproape toti.
Reply With Quote
Răspunde