Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.08.2008, 00:08:55
StoicaFlorina's Avatar
StoicaFlorina StoicaFlorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Implicit

Cu mare durere in suflet va anunt ca astazi am primit o veste extrem de trista. Parintele Gavriil Stoica de la Manastirea Zamfira, jud Prahova, un om extraordinar a trecut la cele vesnice. Sunt trista, dar si bucuroasa pentru dansul gandindu-ma ca astazi l-a intalnit pe Dumnezeu si pe cei din ceruri. Si cand ma gandesc ca planificam un drum spre Zammfira cu doi prieteni, si tot amanam, lasa ca mergem saptamana viitoare, apoi saptamana viitoare si tot asa...fara sa imi dau seama ca parintele nu ma poate astepta pe mine la infinit, si ca trebuia sa mergem cand am zis de prima data ca uite cum e ...azi e langa noi, ,maine nu il mai gasim la chilie, sau cu un biletel in usa "sunt plecat, vin putin mai incolo". Acum da, chiar a plecat.... Am un sentiment de vinovatie, tot de la cel rau a fost si amanarea aceasa

Parinte sa va rugati si pentru sufletele noastre catre bunul si milostivul Dumnezeu!

Dumnezeu sa il odihneasca!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.08.2008, 00:26:45
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca pe Parintele Gavriil.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.08.2008, 07:52:56
alynnna alynnna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2007
Mesaje: 385
Implicit

Dumnezeu sa-l odihneasca cu dreptii pe parintele si pe noi sa ne ierte amin!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Soborul Sfantului Arhanghel Gavriil gabi3010 Intrebari utilizatori 0 26.03.2010 12:03:56
De unde stim ca GAVRIIL era ARHANGHEL. gavriil Din Noul Testament 2 05.01.2010 16:00:13