Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.12.2009, 14:49:05
AteulCelRau
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Snyk13 Vezi mesajul
ce inseamna crestini din SUA?VB DEORTODOCSI sau toti aia care zic ca-s crestini?
Pai sunt crestini poate nu conceptia ta de crestini dar asta se auto intituleaza, asta sunt, aceasi biblie, acelasi Iisus etc. Iaca de la asta incep razboaiele.

"De ce e atat de important pentru tine sa discuti cu noi?"

Nu-i ca e important, e ca sunt curios si n-am mai facut ceva de genul pana acum.
  #12  
Vechi 30.12.2009, 14:51:57
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Pai sunt crestini poate nu conceptia ta de crestini dar asta se auto intituleaza, asta sunt, aceasi biblie, acelasi Iisus etc. Iaca de la asta incep razboaiele.

"De ce e atat de important pentru tine sa discuti cu noi?"

Nu-i ca e important, e ca sunt curios si n-am mai facut ceva de genul pana acum.
Adică ? Nu ai mai intrat pe un forum sau ți se pare că noi suntem o specie ciudată pe cale de dispariție ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #13  
Vechi 30.12.2009, 14:52:34
andrei_im's Avatar
andrei_im andrei_im is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.005
Implicit

astept ziua cand va intra un crestin pe un forum ateu sa spuna "sunt crestin, intrebati-ma orice!" :)) cred ca daca ai fi fost atat de convins de ateism si mai ales daca ti-ar fi adus linistea de care ai nevoie, nu ai mai fi intrat aici cu o asa mare sete de polemica. in general, cand te roade ceva e cel mai greu sa stai in banca ta.
  #14  
Vechi 30.12.2009, 14:55:08
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Uite, te intreb eu ceva, ateul ce rau: cum te cheama si cati ani ai?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #15  
Vechi 30.12.2009, 14:57:02
Snyk13
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Pai sunt crestini poate nu conceptia ta de crestini dar asta se auto intituleaza, asta sunt, aceasi biblie, acelasi Iisus etc. Iaca de la asta incep razboaiele.

"De ce e atat de important pentru tine sa discuti cu noi?"

Nu-i ca e important, e ca sunt curios si n-am mai facut ceva de genul pana acum.
Iti recomand Manastirea PRISLOP langa HATEF jud HUNEDOARA!!!Vb dupa...apropo oamnei se "crestineaza" sub tot felul de denumiri....UNDE SE DE-CRESTINEAZA ?(daca mi-e permisa formularea) domnule ateu rau?
  #16  
Vechi 30.12.2009, 14:58:15
AteulCelRau
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Adică ? Nu ai mai intrat pe un forum sau ți se pare că noi suntem o specie ciudată pe cale de dispariție ?
Nici una nici alta, dar sincer chiar sper ca sunteti pe cale de disparitie, nummai sa nu fiti inlocuiti de altii mai rai gen musulmanii.

Uite un fapt divers Stiati ca tarile cu cea mai mare rata de ateism sunt cele mai prospere, cele mai generoase, cele mai putin in razboaie, cele cu cea mai mica rata de criminalitate si saracie, cele mai fericite etc?

Si ca cele mai religioase sunt cele mai sarace, mai violente, mai needucate etc?

In caz ca va intrebati ce tari au rata mare de ateism ma refer la toate tarile din europa de vest si mai ales nord vest si tari gen corea de sud si japonia. Franta de exemplu e 70% atee, iar Norvegia si tarile nordice in jur de 90%.
  #17  
Vechi 30.12.2009, 15:00:09
AteulCelRau
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrei_im Vezi mesajul
astept ziua cand va intra un crestin pe un forum ateu sa spuna "sunt crestin, intrebati-ma orice!" :)) cred ca daca ai fi fost atat de convins de ateism si mai ales daca ti-ar fi adus linistea de care ai nevoie, nu ai mai fi intrat aici cu o asa mare sete de polemica. in general, cand te roade ceva e cel mai greu sa stai in banca ta.
http://www.reddit.com/r/IAmA/search?...sort=hot&t=all
Sincer ai fost vreodata pe un forum ateu sa cauti? plus ca nu ma roade nimic, sunt ateu de ani buni si perfect convins, sunt mult mai linistit si deschis si prietenos cu oamenii decat oricine altcineva de varsta mea, multa lume reactioneaza ciudat cand vad cat de deschis sunt.

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Uite, te intreb eu ceva, ateul ce rau: cum te cheama si cati ani ai?
Nume nu spun ca na e internetul, ani am 23.

Citat:
În prealabil postat de Snyk13 Vezi mesajul
Iti recomand Manastirea PRISLOP langa HATEF jud HUNEDOARA!!!Vb dupa...apropo oamnei se "crestineaza" sub tot felul de denumiri....UNDE SE DE-CRESTINEAZA ?(daca mi-e permisa formularea) domnule ateu rau?
Ateismul din principiu nu are nici o cladire sau organizatie care sa-i faca atei sau sa impuna sa devina cineva ateu, pur si simplu m-am interesat de religie si cu atat mai mult am aflat cu atat mai putin am crezut in crestinism si religie in general. Deasemena in afara de admirat un edificiu istoric n-am ce cauta la o manastire plus ca perceptia unui enorias fata de religie si perceptia clerului sunt 2 lucruri foarte diferite.

Last edited by AteulCelRau; 30.12.2009 at 15:10:30.
  #18  
Vechi 30.12.2009, 15:00:11
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Nici una nici alta, dar sincer chiar sper ca sunteti pe cale de disparitie, nummai sa nu fiti inlocuiti de altii mai rai gen musulmanii.

Uite un fapt divers Stiati ca tarile cu cea mai mare rata de ateism sunt cele mai prospere, cele mai generoase, cele mai putin in razboaie, cele cu cea mai mica rata de criminalitate si saracie, cele mai fericite etc?

Si ca cele mai religioase sunt cele mai sarace, mai violente, mai needucate etc?

In caz ca va intrebati ce tari au rata mare de ateism ma refer la toate tarile din europa de vest si mai ales nord vest si tari gen corea de sud si japonia. Franta de exemplu e 70% atee, iar Norvegia si tarile nordice in jur de 90%.
Sa fie sanatosi, sa se bucure de ce le-a dat Domnul! Noi nu suntem invidiosi pe nimeni. pentru pacatele noastre suntem saraci si needucati si violenti... daca am fi crestini adevarati, ar fi mai bine.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #19  
Vechi 30.12.2009, 15:00:43
andrei_im's Avatar
andrei_im andrei_im is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.005
Implicit

corect spus, acolo unde domneste materialismul, domneste si religia din spatele lui
  #20  
Vechi 30.12.2009, 15:05:03
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Nici una nici alta, dar sincer chiar sper ca sunteti pe cale de disparitie.
Dar ce rau ti-am facut noi? Cu ce te-am deranjat de ne vrei exterminati? Dar noi, ca persoane, nu spune de cine stie ce exemple negative de oi negre...
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Partener ateu onyx235 Nunta 87 26.03.2011 22:52:20
Suntem crestini, intrebati-ne orice andreicozia Generalitati 133 17.08.2010 00:01:34
Eminescu ateu? pisi Generalitati 39 18.01.2010 17:49:03
De ce sunt ateu agnostic hmiron Teologie si Stiinta 43 30.12.2009 23:51:32
ateu sau crestin? Dan-Virgil Generalitati 33 12.07.2008 22:21:58