Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Muzica Bisericeasca
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 16.06.2011, 17:43:32
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de meluta Vezi mesajul
Buna!

Noua adresa a Bisericii Ortodoxe Romane din Düsseldorf, este Degerstrasse 27, 40235 - Düsseldorf. Slujba se tine in fiecare duminica de la ora 9 - Utrenia si de la ora 10 - Sfanta Liturghie.

Doamne ajuta!
Am auzit si eu ca este un nou preot si ca au gasit o noua cladire.
Dumnezeu sa ii ajute!
Va recomand tuturor si biserica in limba germana de pe Werstener Feld 65,
adresa web:
http://www.orthodoxe-parochie.eu/index.html
Au slujba in fiecare duminica si de sarbatori, pe cand cea romaneasca numai din cand in cand din cate stiu (poate s-a schimbat acum)
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 17.06.2011, 23:51:01
meluta meluta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.06.2011
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Am auzit si eu ca este un nou preot si ca au gasit o noua cladire.
Dumnezeu sa ii ajute!
Va recomand tuturor si biserica in limba germana de pe Werstener Feld 65,
adresa web:
http://www.orthodoxe-parochie.eu/index.html
Au slujba in fiecare duminica si de sarbatori, pe cand cea romaneasca numai din cand in cand din cate stiu (poate s-a schimbat acum)
Da, frumoasa slujba cea de la biserica in limba germana, cinste lor pentru zelul de care dau dovada! insa pentru cei care nu stapanesc bine limba e mai greu de inteles slujba, sa nu mai vorbim de spovedanie.
intre timp programul bisericii ortodoxe romanesti din Düsseldorf s-a modificat si odata cu noua locatie a Bisericii, slujbele se tin in fiecare duminica.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 30.06.2011, 16:11:41
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de meluta Vezi mesajul
Da, frumoasa slujba cea de la biserica in limba germana, cinste lor pentru zelul de care dau dovada! insa pentru cei care nu stapanesc bine limba e mai greu de inteles slujba, sa nu mai vorbim de spovedanie.
intre timp programul bisericii ortodoxe romanesti din Düsseldorf s-a modificat si odata cu noua locatie a Bisericii, slujbele se tin in fiecare duminica.
Ma bucur!
Ma bucur si ca ai descoperit si biserica in limba germana, care este parohia mea de suflet (am fost acolo 14 ani, inainte sa ajung in Belgia) ;-) Preotul este un om cu totul deosebit.
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Preotii din diaspora sophia Preotul 131 15.06.2010 19:16:58
Cor, strana, cantarile preotilor sophia Muzica Bisericeasca 17 13.08.2009 21:37:05
Are voie si interes BOR sa se dezvolte in diaspora? sophia Biserica Ortodoxa Romana 6 07.05.2009 18:15:08
Are cineva nevoie de o voce buna in strana in buc? frezia Muzica Bisericeasca 2 21.11.2007 21:43:00