Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 26.05.2011, 22:32:45
Marimira's Avatar
Marimira Marimira is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 574
Talking

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Nu pot sa trec peste astea. am renuntat de atatea ori la ea, dar mereu intervenea ceva de mi-o scotea in cale. am schimbat atatea fete, nu rezista mai mult de cateva saptamani. toti spun ca poate nu mi-e harazita, ca Dumnezeu mi-a harazit alta, ca mi-a pregatit un viitor, ca El mi-a pregatit altceva. pai si atunci de ce ne mai rugam, pentru atatea lucruri, daca El ne-a pregatit viitorul? de ce ne mai rugam, daca totul e hotarat. atunci cand cineva drag e bolnav, de ce alergati sa va rugati, daca totul e deja hotarat? de ce s-a rugat orbul din sfanta evanghelie sa-l vindece Mantuitorul, daca Dumnezeu hotarase sa fie asa? de ce a fost inviat Lazar, daca Dumnezeu a hotarat sa moara? datorita rugaciunii. . . voia lui Dumnezeu poate fi schimbata, noi putem alege drumul in viata, avem vointa proprie. de ce unii ucid? pentru ca asa a fost voia lui Dumnezeu? nu. . . pentru ca ei au ales. . . de asta nu renunt doamna melisa, pentru ca pt mine asta inseamna credinta. . . asta inseamna Dumnezeu. . . imposibilul devenit posibil. . .
Uite, hai s-o luam mai usor..te rog incearca sa nu mai fii atat de incrancenat...tu roaga-te din tot sufletul pt.ceea ce-ti doresti, implineste cele necesare impacarii dupa cum ai fost sfatuit mai sus...si asteapta raspunsul Lui Dzeu...
....acum, ca sa mai prinzi "un pic de curaj"...eu te inteleg perfect ...sunt in starea in care te afli tu de vreo......17 ani...!!!...:..in cele din urma m-am resemnat...am acceptat ca exista iubiri imposibile!...dupa ce m-am resemnat a venit pacea in sufletul meu. Poate crezi ca nu-l mai iubesc?!
Toate ne sunt date mai ales in scop pedagogic!
__________________
1.Toate respira prin darul lui Dumnezeu!
2. Oricat ai fi de bun, nu esti suficient de bun!
3. Omul smerit poate sa miste astrele!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ruga pentru iubire... Mtcrysty17 Generalitati 42 13.08.2012 23:16:24
Ruga pentru un suflet tanar!!!! ancaperluta Intamplari adevarate 4 09.03.2011 10:34:27
Ruga pentru un suflet tanar!!! ancaperluta Rugaciuni 0 08.03.2011 19:30:03
Rugați-vă, vă rog, pentru un suflet I.Calin Generalitati 5 07.01.2011 22:06:52
Ne putem ruga si pentru Gabriele? ladyanda Generalitati 3 20.11.2010 22:51:14