Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 09.02.2013, 11:00:27
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de getasotir Vezi mesajul
Fericirea mea a fost umbrita si inlocuita cu tristete,sotul meu in loc sa se bucure de minunea care ne asteapta copilul nostru.....vrea sa ne despartim,nu ne mai intelegem,sunt foarte dezamagita si ranita de comportamentul lui,oare ce pot face?Exista un sfant grabnic ajutator care sa ma ajute sa il intorc cu fata spre noi?Sa fie bine si intelegator ca altadata
Getasotir=patricia2006
Ori esti un troll care se plictiseste. Dar macar ai putea fi coerenta in exprimare. Si nu esti. Te contrazici de multe ori, in multe postari. In unele in aceeasi zi. Si chiar nu stiu de ce lumea se mai oboseste sa iti raspunda. Asa ca solutia ar fi banned-area.
Ori ai probleme psihice, destul de serioase, iar vindecarea ar trebui sa o cauti altundeva. Nu pe forum. Ar trebui sa urmezi un tratament de specialitate si sa ai o relatie cu un duhovnic. Si tot o forma de ajutor pentru tine ar fi banned-area.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 09.02.2013, 11:09:54
getasotir getasotir is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.01.2013
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Getasotir=patricia2006
Ori esti un troll care se plictiseste. Dar macar ai putea fi coerenta in exprimare. Si nu esti. Te contrazici de multe ori, in multe postari. In unele in aceeasi zi. Si chiar nu stiu de ce lumea se mai oboseste sa iti raspunda. Asa ca solutia ar fi banned-area.
Ori ai probleme psihice, destul de serioase, iar vindecarea ar trebui sa o cauti altundeva. Nu pe forum. Ar trebui sa urmezi un tratament de specialitate si sa ai o relatie cu un duhovnic. Si tot o forma de ajutor pentru tine ar fi banned-area.
Imi pare rau dar eu nu sunt patricia2006.Pur si simplu ma lupt cu incercari de la diavol pentru ca eu asa le consider si incerc sa gasesc o alinare,un sfat un gand bun de la voi.Te rog frumos sa iti masori cuvintele pentru ca eu nu sunt bolnava psihic,cum poti spune asa ceva?
Reply With Quote
  #23  
Vechi 09.02.2013, 11:28:34
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nici patricia nu era ce zicea că e. Dar sunteți (99%) aceeași persoană.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #24  
Vechi 09.02.2013, 11:42:51
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de getasotir Vezi mesajul
fericirea mea a fost umbrita si inlocuita cu tristete,sotul meu in loc sa se bucure de minunea care ne asteapta copilul nostru.....vrea sa ne despartim,nu ne mai intelegem,sunt foarte dezamagita si ranita de comportamentul lui,oare ce pot face?exista un sfant grabnic ajutator care sa ma ajute sa il intorc cu fata spre noi?sa fie bine si intelegator ca altadata
maica domnului si toti sfintii sunt grabnic ajutatori dar implinirea dorintelor noastre depinde f mult de credinta cu care ne rugam
Reply With Quote
  #25  
Vechi 09.02.2013, 13:14:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Nici patricia nu era ce zicea că e. Dar sunteți (99%) aceeași persoană.
Trol sau o persoana care are mare nevoie de preot/psiholog sau mai mult.

Sau din fiecare cate ceva..

In nici un caz de forum - care evident nu i-a ajutat nici prima data ca a venit cu aceleasi faze inapoi si probabil nu degeaba a fost banata.

Stau si ma tot minunez citind risipa de eruditie de pe topicul asta si celalat..
Vorba aia cu piatra si "inteleptii" se pare ca este cat se poate de adevarata.
Mai au si ateii dreptate cand iau crestinii la misto pentru calitatea discernamantului (nu ca ei ar fi mai breji ba chiar dimpotriva).
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 09.02.2013 at 13:18:12.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 09.02.2013, 14:46:42
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Un raspuns dat cuiva care, poate, de fapt nu il cauta are folosul lui.
I-ar putea ajuta pe altii, care nu au formulat intrebarea dar care, citind topicul, pot descoperi ca o aveau deja in ei, inmugurita.

Intrebarea e un prilej care poate duce si la lucruri bune. Cu atat mai mult, poate, efortul (bucuria, datoria etc.) de a raspunde.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 09.02.2013, 14:51:34
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cezar_ioan Vezi mesajul
Un raspuns dat cuiva care, poate, de fapt nu il cauta are folosul lui.
I-ar putea ajuta pe altii, care nu au formulat intrebarea dar care, citind topicul, pot descoperi ca o aveau deja in ei, inmugurita.

Intrebarea e un prilej care poate duce si la lucruri bune. Cu atat mai mult, poate, efortul (bucuria, datoria etc.) de a raspunde.
Eu una sunt 100% de acord cu tine. Multe lucruri mi-am limpezit de cand sunt pe acest forum. Chiar si faptul ca scrie ortodoxa la profilul meu...
Doamne ajuta!

Last edited by Crestin_Simona; 09.02.2013 at 14:59:59.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 09.02.2013, 14:53:26
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de getasotir Vezi mesajul
Sper sa fie ceva doar de moment si sa ii treaca sotului meu,sa fim din nou fericiti ca si pana acum.
In mesajul meu sugeram sa te centrezi pe tine, pe ce ai tu bun de facut si de oferit, iar nu pe sot...
Daca unul dintre prieteni are o problema, dragostea il indeamna pe celalalt sa faca lucrul cel bun. Cu atat mai mult cu cat in relatia de cuplu participa fiecare la fericirea sau nefericirea celuilalt.
Daca vrei sa fiti fericiti, cred ca cel mai bun lucru e sa faci portia ta care contribuie la fericire. Nu sa astepti sa cada para malaiata...
Suntem fiecare coautori ai fericirii si nefericirii aproapelui.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 09.02.2013, 14:57:32
getasotir getasotir is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.01.2013
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cezar_ioan Vezi mesajul
In mesajul meu sugeram sa te centrezi pe tine, pe ce ai tu bun de facut si de oferit, iar nu pe sot...
Daca unul dintre prieteni are o problema, dragostea il indeamna pe celalalt sa faca lucrul cel bun. Cu atat mai mult cu cat in relatia de cuplu participa fiecare la fericirea sau nefericirea celuilalt.
Daca vrei sa fiti fericiti, cred ca cel mai bun lucru e sa faci portia ta care contribuie la fericire. Nu sa astepti sa cada para malaiata...
Suntem fiecare coautori ai fericirii si nefericirii aproapelui.



Am inteles dar el e cel care sa schimbat,eu am incercat sa fiu mai intelegatoare si sa las de la mine,,,,,nu spun ca as fi perfecta doar ca eu nu m-am schimbat cu nimic
Reply With Quote
  #30  
Vechi 09.02.2013, 15:02:45
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de getasotir Vezi mesajul
... eu nu m-am schimbat cu nimic
Aici e poanta!....:)
De cugetat la asta... Si de intrebat pe sot cum vede si el lucrurile. S-ar putea sa afirme tocmai contrariul. Caz in care se poate schimba, in sfarsit, ceva: lentila veche prin care ne vedem pe noi insine... O lentila care nu mai corespunde noii situatii. Intrucat venirea bebelusului este un fapt cu totul extraordinar, cu impact mare pe care, poate, niciodata nu il constientizam suficient de bine si de prompt. Ci mult mai tarziu...

Discutati cu rabdare, cu dragoste, cu ingaduinta... Cu nadejde in Hristos, fiecare in sufletul lui si impreuna, daca se poate.

Last edited by cezar_ioan; 09.02.2013 at 15:05:53.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare