Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #701  
Vechi 17.08.2014, 06:50:23
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Când soțul a ajuns la hotel a decis să-i scrie un mail soției, dar a greșit o literă din adresă și mail-ul a fost trimis, din greșeală, la o văduvă care tocmai venise de la înmormântarea soțului. Citește mail-ul și leșină : "Draga mea, am ajuns bine, probabil te va surprinde să primești vești de la mine atât de repede. Am verificat ca totul să fie pregătit pentru venirea ta. Abia aștept să te văd și sper ca această călătorie să fie la fel de liniștită ca a mea. Nu-ți lua multe haine, că aici e o căldură infernală!"
Reply With Quote
  #702  
Vechi 30.08.2014, 09:01:41
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
o văduvă care tocmai venise de la înmormântarea soțului.
Una din chestiile haioase care mi se intampla de vreo luna este ca, ori de cate ori deschid o fereastra spre forum, imi apare "Ultimul utilizator inregistrat: Casa Funerara Bucur".

Inca nu ne-a onorat cu niciun mesaj (si, din fericire, cu niciun...serviciu) userul "Casa Funerara Bucur". Dar, sa-i spui unei societati de pompe funebre "Bucur" mi se pare culmea spiritului metafizico-poeticesc. E ceva parca desprins din "Rugaciunea unui dac" a Poetului National.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com

Last edited by Mihnea Dragomir; 30.08.2014 at 19:42:45.
Reply With Quote
  #703  
Vechi 31.08.2014, 01:40:42
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Una din chestiile haioase care mi se intampla de vreo luna este ca, ori de cate ori deschid o fereastra spre forum, imi apare "Ultimul utilizator inregistrat: Casa Funerara Bucur".

Inca nu ne-a onorat cu niciun mesaj (si, din fericire, cu niciun...serviciu) userul "Casa Funerara Bucur". Dar, sa-i spui unei societati de pompe funebre "Bucur" mi se pare culmea spiritului metafizico-poeticesc. E ceva parca desprins din "Rugaciunea unui dac" a Poetului National.
E funny, dar poate așa se numește proprietarul afacerii. :)
Reply With Quote
  #704  
Vechi 12.09.2014, 07:20:56
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Reply With Quote
  #705  
Vechi 18.09.2014, 07:41:27
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

A woman brought a very limp duck into a veterinary surgeon. As
she laid her pet on the table, the vet pulled out his
stethoscope and listened to the bird's chest.

After a moment or two, the vet
shook his head and sadly said, "I'm sorry, your duck, Cuddles,
has passed away."

The distressed woman wailed,
"Are you sure?"
"Yes, I am sure. Your duck is dead," replied
the vet..

"How can you be so sure?" she
protested. "I mean you haven't done any testing on him or anything. He might just be in a coma or
something."

The vet rolled his eyes, turned
around and left the room. He returned a few minutes later
with a black Labrador Retriever. As the duck's owner looked on
in amazement, the dog stood on his hind legs, put his
front paws on the examination table and sniffed the duck from
top to bottom. He then looked up at the vet with sad eyes and
shook his head.

The vet patted the dog on the
head and took it out of the room. A few minutes later he
returned with a cat. The cat jumped on the table and also
delicately sniffed the bird from head to foot. The cat sat
back on its haunches, shook its head, meowed softly and
strolled out of the room.

The vet looked at the
woman and said, "I'm sorry, but as I said, this is most
definitely, 100% certifiably, a dead duck."

The vet turned to his computer terminal, hit a few keys and
produced a bill, which he handed to the woman..

The duck's owner, still in shock, took the bill. "$150!" she
cried, "$150 just to tell me my duck is dead!"

The vet shrugged, "I'm sorry. If you had just taken my word for it,
the bill would have been $20, but with the Lab Report and the
Cat Scan, it's now $150."
Reply With Quote
  #706  
Vechi 18.09.2014, 08:45:42
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

^=)) ce tare e!!!!!!!
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote
  #707  
Vechi 18.09.2014, 08:47:29
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
^=)) ce tare e!!!!!!!
Da asa este, =)) Si eu am ras mult =))
"Cat Scan, it's now $150." Si ce mai catScan din ala cu coada care
miorlaie =))
Reply With Quote
  #708  
Vechi 23.09.2014, 08:39:52
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Doi rromi făceau integrame.
- Metal prețios! zice unul
- Haur?
- Nu Haur, că e din 3 litere!
- Atunci Fer.
Reply With Quote
  #709  
Vechi 25.09.2014, 21:28:29
catalois catalois is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.03.2014
Mesaje: 95
Implicit Puiul si strada

Citat:
În prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
De ce a traversat puiul strada ?

INVATATOAREA : Pentru ca a vrut sa ajunga de partea cealalta.

PROFESORUL DE LICEU: Chiar daca v-as explica, dragii mei dobitoci, tot n-ati intelege.

ARISTOTEL: Este in natura puilor sa traverseze strazi.

KARL MARX: Avea instabilitate istorica si dialectica.

BILL CLINTON: Puiul n-a traversat autostrada. Repet, puiul NU a traversat autostrada.

MACHIAVELLI: Chestiunea este ca puiul a traversat autostrada. Cui ii pasa de ce ? Faptul de a traversa autostrada justifica orice alt motiv.

FREUD: Faptul ca te preocupa de ce puiul a traversat autostrada scoate in evidenta nesiguranta ta sexuala: Oedip Avicol.

BILL GATES: Chiar acum am lansat in piata MSChicken 2004, care nu numai ca traverseaza autostrazile, ci pune oua, arhiveaza documentele importante si rotunjeste calculele Dumneavoastra.

EINSTEIN: Daca puiul a traversat autostrada sau autostrada s-a deplasat pe desubtul lui depinde de punctul de reper relativ.

ANDERSEN CONSULTING: Iregularitatea partii autostrazii a puiului ii ameninta pozitia dominanta in marketing. Puiul se lovea de sfidari importante pentru a crea si a dezvolta competentele necesare pentru a crea si a infrunta competitivitatea pietei. Andersen Consulting, intr-o relatie de parteneriat cu clientul, a sprijinit puiul prin reproiectarea strategiilor lui de distributie fizica si a proceselor de implantare. Folosind metoda de integrare avicola (MIA), Andersen a ajutat puiul sa foloseasca abilitatile lui proprii, metodologia, cunoasterea, capitalul si experiente pentru a alinia mintea, procesele si tehnologia puiului in sprijinul strategiei lui globale in cadrul lucrarilor de Gestiune de Programe. Andersen Consulting a convocat o echipa interdisciplinara de analisti de autostrazi si crescatori de pui care, impreuna cu consultanti din Andersen care aveau remarcabile abilitati in industria transportului, au abordat timp de 2 zile o serie de sedinte cu scopul de a varsa capitalul lor individual de cunostinte, atat explicit cat si implicit, sa-i permita a ajunge la sinergii confluente in obtinerea scopurilor emanate din predarea si designul de succes cu implementarea unui cadru de valori prin continua dezvoltare a proceselor avicole. Sedintele s-au desfasurat intr-un ambient care reproducea un parc, oferind un impact strategic centrat in industrie si elaborand un mesaj CONSISTENT, CLAR si UNIC, aliniat cu misiunea, vederea si valorile principale ale puilor. Toate acestea au condus la crearea unei solutii integratoare a afacerii globale.

BUDDHA: A pune aceasta intrebare contrazice propria ta natura de pui.

PUBLICITATE DE PROFIL: Unde scrie "Puiul traverseaza autostrada" trebuia sa zica: "Afacerile necurate ale lui Puiu"

TITLU DE ZIAR NATIONAL: Criza economica constrange puiul sa traverseze autostrada !

TITLU DE PAGINA 12: Puiul e gata.

REVISTA FEMEII: Luminile amurgului se revarsau peste campia solitara. O lumina. Un destin. O singuratate. Puiul a ridicat capul in cautarea unui raspuns la toate intrebarile sale. La distanta, o modesta casuta de tabla. Nici o masina nu traversa la ora aceea autostrada nr. 2, care uneste Filea de Jos cu Giurtelecu Hododului. Puiul a stiut atunci ca a sosit momentul. Scuturindu-si amorteala penelor, a mers hotarit, a pus o gheara pe asfalt, pe urma alta, si alta, si alta (oare cate picioare are). Mergea mindru. Stia ca se apropia sa reuseasca imposibilul. Se gandea la succes. La glorie. La faima. De aceea n-a vazut acel camion fara lumini. De acea n-a auzit zgomotul rablagit al motorului Roman.

ZIARUL ADEVARUL: "Basescu si puiul: obscurele coridoare al unei relatii improprii". "Ce este in spatele afacerii autostrazilor ?" "Informatii exclusive: gainile si puisorii care primesc pe sub mana malai de la Stat. Cine sunt cei care profita de oua?"

ACASA MAGAZIN: Toata intimitatea puilor: "IMI LIPSESTE NUMAI DRAGOSTEA CA SA AM UN SUCCES TOTAL"

JOSE SOFISMA: Toti puii traverseaza autostrazile. Puiul a traversat autostrada. Puiul este in sine tot o autostrada.

CONSTANTINESCU: Concetateni, v-am prevenit, daca nu oprim puiul corupt acum, o sa ajunga pana la trotuarul de visavis si va reduce credibilitatea tarii la parteneriatele cu Occidentul !

ILIESCU: Pentru ca e un "pui" de taranist iresponsabil !

BASESCU: Am dat dispozitie sa i se congeleze conturile pina nu plateste taxele de drum.

MARKO BELA: E un drept al minoritatii avicole.

SUPORT TEHNIC: Eu de aici nu vad sa fi traversat strada. Resetati puiul si daca tot il vedeti ca traverseaza, formatati ouale sau trimiteti pe cineva din firma la cursurile noastre (322€ la cursul zilei plus TVA).
Te-am citat integral, deoarece sunt bine zise majoritatea. La Einstein, se dovedeste ca nu ai habardespre ce a zis, sau ca altfel nu mergea poanta.
Sa-ti zic de fii-meu ( nascut si crescut in Bucuresti, intre betoane, pana la varsta de 5 ani, cand s-a intamplat discutia):
- ''Tati, de ce nu poti sa o iei pe drumuri cu mai putina aglomeratie?''
- Pentru ca asta e drumul cel mai scurt, zic eu. Cand s-au facut drumurile astea, erau muult mai putine masini.
- Cum adica '' Cand s-au facut drumurile astea?!''
- Paaai, niste oameni au gandit drumurile, pentru o aglomeratie mai mica; ar fi trebuit sa le faca mai largi ...
- '' Adica, drumurile nu existau pe planeta, inainte sa le faca oamenii??!! ( si era chiar uimit ).
Fapt real, petrecut la intersectia Calea 13 septembrie cu Salaj (la Prosper)
Reply With Quote
  #710  
Vechi 04.10.2014, 08:27:45
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Reply With Quote
Răspunde