Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 06.01.2010, 20:11:29
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de redandrei90 Vezi mesajul
Cum ne dam seama daca aceste vise sunt de la Dumnezeu sau de la diavol... Mie mi s-a intamplat de foarte multe ori sa visez persoane pe care nu le-am mai vazut de mult timp iar a 2-a zi chiar sa le intalnesc si sa aiba aceleasi replici de m-am ingrozit, sau sa visez cum am spus mai sus acel demon care pur si simplu s-a pulverizat in mine, iar a 2-a zi , dupa ce a trebuit sa stau prin aglomeratie la o coada la un ghiseu , la intoarcerea acasa m-a durut foarte tare capul si in ziua urmatoare aveam febra tuse si tot tacamul. Au fost si alte lucruri bizare dar pe moment nu imi mai amintesc... :)
visele de la Dumnezeu sunt singurele vrednice de luat in seama. prin intermediul lor Dumnezeu iti transmite un mesaj foarte important,vrednic de luat in seama, un semnal de alarma daca vrei sa ii spui asa sau te enunta cev ain mod special.in urma unui astfel de vis te trezesti cu o stare de bine.
sa-ti dau un exemplu:sotul meu era foarte bolnav, o boala grea si care se vindeca in timp, iar in timp ce era pe patul spitalului are un vis: viseaza un arhiereu, imbracat in niste vesminte superbe brodate, alb cu albastru.un batran, carunt, dar de o blandete impresionanta care se intoarce cu fata spre el(spre sotul meu), il binecuvinteaza si ii spune:cu nadejde. te vei face bine".din clipa aceea stare lui incepuse se evolueze surpinzator iar dupa o saptamana a fost externat.la externare medicul mi-a zis:Doamna, sotul dvs suferea de o boala f grea. este uimitor cum a evoluat. aici a fost mana Providentei.dar sa stai sub tratament si sa aveti grija sa nu recidiveze.iar azi sotul meu e bine, totul a trecut de parca nici nu ar fi fost..:)
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 06.01.2010, 20:32:07
redandrei90's Avatar
redandrei90 redandrei90 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2009
Locație: Craiova
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

-----------------------------------------

Last edited by redandrei90; 25.10.2016 at 21:14:41.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 06.01.2010, 20:59:52
Brielle's Avatar
Brielle Brielle is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.01.2010
Mesaje: 24
Implicit

Mai fa odata clic pe linkul al 2-lea pe care ti l-a recomandat "antiecumenism" mai sus si ai raspunsul! :) Nu te lasa inselat de vise.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 02.04.2014, 13:13:55
Carmen Voicu Carmen Voicu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2014
Mesaje: 3
Implicit Interpretare vis

Ma numesc Carmen. Am o mica problema de familie. In urma unei discutii mai intima si serioasa cu mama mea referitor la viata ei, nemultumirile ei si la ce isi doreste pe viitor, in acea noapte am avut un vis sa ii zic rar. L-am visat pe tatal meu (fiind decedat de 15 ani de boala- cancer), ca a venit acasa. Nea spus ca dupa inmormantare la o zi el s-a trezit in mormant, si a iesit din sicriu.
Cum noi eu si mama, ne-am mutat din localitate dupa 1 an de la moartea tatalui, acesta ne-a marturisit in vis ca a incercat sa dea de noi si ne-a cautat timp de 15 ani. In tot acest timp a fost plecat ca navigator (in viata lui fiind navigator). Intr-un final a reusit sa dea de noi si ne-a gasit, a venit la noi acasa (in ap. meu mostenire din partea tatalui dupa deces), si ne-a luat in brate pe mine, mama si pe sotul meu (necunoscandu-l in viata reala). Si a zis ca ne-a adus cadouri din voiaj. Cei drept arata putin mai slab ca in realitate, dar senin la fata, era bine din punct de vedere fizic.

Va rog frumos daca se poate sa imi explicati daca are vreo legatura visul si venirea tatei in vis cu mama cu sufletul ei, deoarece se simte singura, straina descurajata de viata - acesta fiind subiectul discutiei cu ea.
Astept un raspuns cat mai repde deoarece eu il visez foarte rar pe tata (c-am de 3 ori in 15 ani ) sunt pusa pe ganduri, va multumesc!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 02.04.2014, 14:09:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Daca ar fi fost ceva "real" ca sa zic asa, i-ar fi aparut ei in vis, ca ea avea mai mare nevoie de incurajare, nu crezi?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Interpretarea Scripturii ancah Secte si culte 78 20.11.2011 15:33:47
Talmacirea viselor Don_Juan Generalitati 7 04.09.2010 14:56:33
Interpretarea in duh sau in litera a Scripturii (Geneza 1,2) si a Parintilor? Fani71 Teologie si Stiinta 229 09.07.2009 16:01:56