Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.03.2008, 22:23:57
radup radup is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.02.2008
Mesaje: 26
Implicit

RUGACIUNE PENTRU PACE SI INMULTIREA DRAGOSTEI - caut asa ceva!Ma poate ajuta cineva?
Am probleme in familie si as dori ca Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa-mi ajute.
Doamne-ajuta!!!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.03.2008, 15:53:22
Rafaela's Avatar
Rafaela Rafaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.12.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Rugaciune pentru liniste in familie

Doamne, viforul necazurilor se ridica asupra mea si ape intrat-au pana la sufletul meu - dar intru Tine este toata nadejdea mea. Tu cunosti pricina raului ce ma bantuie. La Tine perii capului meu sunt numarati. La Tine deci scap si pe Tine Te rog sa departezi de la mine orice rau pierzator de suflet si sa-mi ajuti a birui toate ispitele ce ma invaluie - ca Tu esti intarirea, scaparea si izbavitorul meu, Hristoase Dumnezeule, si Tie slava inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Amin.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.03.2008, 18:45:24
simulescumadalin simulescumadalin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2008
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de radup
RUGACIUNE PENTRU PACE SI INMULTIREA DRAGOSTEI - caut asa ceva!Ma poate ajuta cineva?
Am probleme in familie si as dori ca Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa-mi ajute.
Doamne-ajuta!!!
vorbeste cu duhovnicul tau daca nu ai unul cauta.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.03.2008, 17:41:38
amalya amalya is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.03.2008
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de radup
RUGACIUNE PENTRU PACE SI INMULTIREA DRAGOSTEI - caut asa ceva!Ma poate ajuta cineva?
Am probleme in familie si as dori ca Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa-mi ajute.
Doamne-ajuta!!!
EU ITI PROPUN SA VB CU DUHOVNICUL TAU , EL TE POATE AJUTA SI OFERII SFATURILE NECESARE,EU NU POT SA ITI ZIC DECAT...ROAGATE.SPER CA SA ITI FIE DE FOLOS SFATUL MEU, SI SA AI DIN NOU LINISTE SI PACE ORIUNDE TE-AI AFLA.DOAMNE AJUTA.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Karl Christian Felmy preotul profesor luteran convertit la ortodoxie mihailt Despre Biserica Ortodoxa in general 1 10.11.2008 01:33:33