Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.01.2013, 13:32:31
Degaul Degaul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.01.2013
Mesaje: 7
Implicit Diavoli , draci și demoni .

Vreau să explic , fără să deranjez pe unii , care este explicația acestor termeni . Nu vă supărați pentru că este un subiect foarte adânc înrădăcinat în existența noastră . Cunoașterea apropiată a acestor termeni pot ajuta mult în viața noastră de zi cu zi . Pentru unii poate părea exploziv explicația acestor termeni . Să începem vă rog .

Am avut un vis despre război în care am văzut un diavol mascat într - un om . După cum știți , despre Iuda se spune că a fost un diavol . Deci unii oameni de lângă noi pot fi de fapt diavoli mascați . A fost neplăcută întâlnirea cu un diavol și în vis . Cum să fie oare întâlnirea în viața de zi cu zi ? Dar mi - a stârnit intenția de a descrie despre aceștia deoarece acum consider că pot să tratez problema la rece cum s - ar spune .

De ce scriu despre acest subiect ? Pentru că vreau să trezesc dacă pot . Doamne ajută în acest scop .

Diavol este sinonim cu termenul de drac și poate chiar și de demon . O să vă explic de ce poate în cazul demonului la sfârșit . Dar cei trei termeni nu sunt la fel .
Prin urmare , diavolul este termenul dat și sub care se știe acum individul annunaki . Cum îi distingeți ? Sunt reptilieni . Au ochi de reptilă adică aproape cu acei de pisică. Atitudini de reptilă , adică reci . Au un aer greu . Sunt foarte abili fizic dar nu te poți aștepta multe de la ei intelectual . Totuși au un imperiu foarte vast . Sunt printre cei mai bătrâni din lume ca vârstă . Știu să mănânce și să bea carne respectiv sânge . Uneori ale altora , ca al oamenilor , uneori chiar și al propriilor semeni . Le place întunericul . Masonii și cei care conduc lumea o conduc tot din umbră și se supun acestor diavoli . În schimbul unor favoruri materiale . Conduc o civilizație după principiul binecunoscut de dezbină și cucerește . Masonii noștrii sunt cam slabi din anumite puncte de vedere pentru că preferă plăcerile lumești ca să zic așa . De aceea îi și pun acești diavoli conducători . Să trecem la subiectul următor .

Dracii sunt conduși tot de diavoli . Sunt ca noi săracii , tot conduși . Nu sunt așa răi dar după princiupiul divide et impera sunt conduși și ei . Adică sunt forțați să ni se împotrivească . Sunt gânditori . Dar pot să ne aprecieze bine gândurile . Pe când diavolii ni se împotrivesc prin frică , dracii prin inteligența lor . Sunt roșii și diformi la față . Uneori și alte nuanțe . Poate ați observat prin filme unele aproximări .

În final despre demoni știu să vă zic nu prea multe . Am găsit unii englezi referindu - se la de - man .
Demon se referă la niște purtări ale noastre care sunt de fapt niște demoni . Deci demonii sunt niște purtări ale noastre . Sunt aproape de noi decât ceilalți doi termeni .

Sper că am trezit pe cât posibil pe unii sau că am stârnit interesul dumneavoastră . Doar eu știu cât am trudit pentru subiectul acesta deci nu poate fi excelent pentru că unii s - au cam împotrivit . Aviz administratorilor leneși care de fapt lucrează pentru alte forțe decât pentru frații lor .

Mulțumesc și Doamne ajută .

Last edited by Degaul; 12.01.2013 at 13:43:27.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.01.2013, 14:41:28
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

si care este sursa acestor informatii despre demoni si diavoli ?
- adica exista o carte de dogmatica scrisa de cineva ? sau sunt doar ideile tale ?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.01.2013, 15:13:08
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Degaul Vezi mesajul
Prin urmare , diavolul este termenul dat și sub care se știe acum individul annunaki . Cum îi distingeți ? ...
Luminătorul trupului este ochiul tău. Când ochiul tău este curat, atunci tot trupul tău e luminat; dar când ochiul tău e rău, atunci și trupul tău e întunecat.
Ia seama deci ca lumina din tine să nu fie întuneric. (Luca 11:34, 35)

Ochiul curat vede frumusetea in toate, ochiul necurat vede raul (sau vede prima data raul), e preocupat de annunakki (societati secrete care ne conduc), crede in teorii conspirationiste, ceea ce duce la dezechilibru interior, la o stare de permanenta neliniste,pentru ca el tot timpul cauta sa vada raul.

Last edited by ioanna; 12.01.2013 at 15:48:20.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.01.2013, 15:18:11
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.869
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Degaul Vezi mesajul
Vreau să explic , fără să deranjez pe unii , care este explicația acestor termeni . Nu vă supărați pentru că este un subiect foarte adânc înrădăcinat în existența noastră . Cunoașterea apropiată a acestor termeni pot ajuta mult în viața noastră de zi cu zi . Pentru unii poate părea exploziv explicația acestor termeni . Să începem vă rog .

Am avut un vis despre război în care am văzut un diavol mascat într - un om . După cum știți , despre Iuda se spune că a fost un diavol . Deci unii oameni de lângă noi pot fi de fapt diavoli mascați . A fost neplăcută întâlnirea cu un diavol și în vis . Cum să fie oare întâlnirea în viața de zi cu zi ? Dar mi - a stârnit intenția de a descrie despre aceștia deoarece acum consider că pot să tratez problema la rece cum s - ar spune .

De ce scriu despre acest subiect ? Pentru că vreau să trezesc dacă pot . Doamne ajută în acest scop .

Diavol este sinonim cu termenul de drac și poate chiar și de demon . O să vă explic de ce poate în cazul demonului la sfârșit . Dar cei trei termeni nu sunt la fel .
Prin urmare , diavolul este termenul dat și sub care se știe acum individul annunaki . Cum îi distingeți ? Sunt reptilieni . Au ochi de reptilă adică aproape cu acei de pisică. Atitudini de reptilă , adică reci . Au un aer greu . Sunt foarte abili fizic dar nu te poți aștepta multe de la ei intelectual . Totuși au un imperiu foarte vast . Sunt printre cei mai bătrâni din lume ca vârstă . Știu să mănânce și să bea carne respectiv sânge . Uneori ale altora , ca al oamenilor , uneori chiar și al propriilor semeni . Le place întunericul . Masonii și cei care conduc lumea o conduc tot din umbră și se supun acestor diavoli . În schimbul unor favoruri materiale . Conduc o civilizație după principiul binecunoscut de dezbină și cucerește . Masonii noștrii sunt cam slabi din anumite puncte de vedere pentru că preferă plăcerile lumești ca să zic așa . De aceea îi și pun acești diavoli conducători . Să trecem la subiectul următor .

Dracii sunt conduși tot de diavoli . Sunt ca noi săracii , tot conduși . Nu sunt așa răi dar după princiupiul divide et impera sunt conduși și ei . Adică sunt forțați să ni se împotrivească . Sunt gânditori . Dar pot să ne aprecieze bine gândurile . Pe când diavolii ni se împotrivesc prin frică , dracii prin inteligența lor . Sunt roșii și diformi la față . Uneori și alte nuanțe . Poate ați observat prin filme unele aproximări .

În final despre demoni știu să vă zic nu prea multe . Am găsit unii englezi referindu - se la de - man .
Demon se referă la niște purtări ale noastre care sunt de fapt niște demoni . Deci demonii sunt niște purtări ale noastre . Sunt aproape de noi decât ceilalți doi termeni .

Sper că am trezit pe cât posibil pe unii sau că am stârnit interesul dumneavoastră . Doar eu știu cât am trudit pentru subiectul acesta deci nu poate fi excelent pentru că unii s - au cam împotrivit . Aviz administratorilor leneși care de fapt lucrează pentru alte forțe decât pentru frații lor .

Mulțumesc și Doamne ajută .
si de unde ai stiut ca acea persoana din visul tau era un drac deghizat in om?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.01.2013, 16:57:16
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Exista o carte, aparuta la Ed. Humanitas, si care se intituleaza "Testamentul lui Solomon; Regele, demonii si zidirea Templului.
Aici, in acest testament, sunt chestionati toti demonii cu privire la numele lor, la astrul in care locuiesc, care le sunt indeletnicirile si ce inger ii rapune.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.01.2013, 17:40:09
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
si care este sursa acestor informatii despre demoni si diavoli ?
- adica exista o carte de dogmatica scrisa de cineva ? sau sunt doar ideile tale ?
"Despre ierarhia cerească" - sf. Dionisie Areopagitul
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.01.2013, 11:33:32
Degaul Degaul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.01.2013
Mesaje: 7
Implicit

50 % ce - am citit și 50 % experiență .

Am știut că acel diavol este mascat într - un seamăn deoarece am citit că pot face așa ceva . Și erau puși pe fapte distrugătoare toți din vis . Culmea că era și un diavol care să le arate cum să distrugă .

Nu mă deranjează așa tare teoria conspirației . M - a deranjat la început dar am devenit oarecum imun . Multe sunt minciuni în teoriile conspirației ca să aducă panică generală .
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre dragoste si alti demoni ... mihai anton Pocainta 5 16.04.2010 15:51:06
Mesajul diavolului catre demoni annajanette Generalitati 9 14.03.2010 15:25:28
Inselatul de draci Hitler si BC mihailt Biserica Romano-Catolica 22 15.02.2010 13:35:59
despre dragoste si alti demoni andreeea Generalitati 18 04.06.2008 12:14:25