Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 02.11.2009, 13:39:11
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit sarut mana

imi pare rau ca unii oameni nu cred in necajul nostru si ne fac hoti si altfel imi pare rau ca nu am intrat pana acum dar am avut probleme cu calculatorul fiind stricat ,am vazut ca cineva a incercat sa zica iar pe forum ca suntem hoti si altfel ,am postat anuntul si pe alte forumuri si tot indrumat de mai multe persoane am rugat adminii sami steraga tot si nikul sa nu mai apar niciunde ,au fost si sunt persoane care au crezut in necajul nostru si neau ajutat cum au putut dar unii neau judecat la nesfarsit se vede ca nu neam ascuns cu nimic am dat numele nostru corect si am spus toata situatia noastra reala si pentru cine nu crede va rog personal sa sunati preotul sa vb cu dumnealui sau daca aveti pe cineva sa trimiteti la noi si mai bine ar fi ,numi vine sa cred cati oameni rai sunt pe lumea asta si care vb urat despre semanul lor va rog sa ma iertati ca vam pus numele celor care neati ajutat si va rog din suflet sa va interesati despre noi cum doriti dumneavoastra sa faceti si cu politie daca doriti sa vedeti ca nu am incercat sa furam pe nimeni in nici un fel suntem saraci si cu frica de Dumnezeu acesta va fi ultimul meu mesaj de pe acest forum nu voi mai intra nici decum cei care doresc sa ne caute sa ne ceara explicatii deja stiti emailul nostru ,imi pare foarte rau ca iar sa creat o neintelegere ,dar oamenii care nu cred in necazul nostru nici de acum nu vor crede va multumim tuturor pentru sprijin si ajutor Dumnezeu va avea grija de fiecare sii va da dupa fapte daca dumneavoastra credeti ca am vrut sa inselam pe cineva cu ceva va rog sa va interesati de viata noastra ,de pe acel forum unde aveti linkul pus ca persoana respectiva nu ne crede nui nici o problema o persoana nea trimis 20 de euro si alta persoana niste haine care neau foast cerute inapoi vom face in asa fel incat i le vom returna cu draga inima ,va doresc numai bine cu sanatate si Dumnezeu sa va ajute ,acesta fiind ultimu nostru mesaj va multumim din suflet pentru tot si tuturor care neati ajutat si neati crezut ,Dumnezeu sa ne ajute .
  #132  
Vechi 02.11.2009, 15:32:58
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Despre ce este vorba? Nu se poate intra pe acel link, chiar logat fiind...
intri pe link, sus ai forum, intri acolo si la sectiunea reclame/anunturi , cu rabdare ai sa gasesti
bafta
  #133  
Vechi 02.11.2009, 17:54:07
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cred ca e cazul sa inchidem acest topic.
  #134  
Vechi 02.11.2009, 21:30:50
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emiliulia Vezi mesajul
de pe acel forum unde aveti linkul pus ca persoana respectiva nu ne crede nu-i nici o problema o persoana ne-a trimis 20 de euro si alta persoana niste haine care ne-au foast cerute inapoi vom face in asa fel incat i le vom returna cu draga inima
Mare e gradina Domnului !

Emil si Iulia, sanatate multa va doresc si toate celelalte a puteti avea grija de copilasi.
  #135  
Vechi 03.11.2009, 15:34:28
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit Dumnezeu sa aiba mila de noi toti.

Prea multa rautate...
Iuliana v-a invitat pe toti cei care sunteti suspiciosi in ceea ce priveste situatia ei, la Tulcea. Daca sunteti chiar asa indarjiti impotriva lor, mergeti sa vedeti adevarul. Am vorbit personal cu parintele Sebastian Jecu de la Biserica Sf. Trei Ierarhi, str. Spitalului nr.1, tel.0728301901 ( pentru cei interesati), si mi-a confirmat situatia precara a acestei familii. De asemenea mi-a spus ca mai sunt si altii in aceeasi situatie. Chiar asa de greu de crezut este acest lucru? Viata este grea si banii nu mai ajung. Salariile s-au redus si cheltuielile sunt mari. Cei care au bani, nu ii pot intelege pe cei care au trebuinta.

Dumnezeu si Maica Domnului sa aiba mila de noi toti.
Sper din toata inima sa reusiti sa iesiti din aceasta situatie Iuliana, si sa fi cu inima impacata, pentru ca ai o familie in care domneste iubirea si linistea, in ciuda greutatilor prin care treceti. Nu va mai framantati si nu mai plecati urechea la rautatile oamenilor. Cu totii suntem oameni si cu totii gresim.
Trebuie sa fiti tari pentru cei trei copilasi ai vostri care au nevoie de voi pentru a creste frumos. Aveti sufletul frumos si sunteti foarte puternici.
Nu lasati ispitele din jur sa va doboare. Vrajmasul nu lasa oamenii sa-si mantuiasca sufletul pentru ca nu vrea sa arda singur in iad. Stie ca facand milostenie, ei isi mai spala din pacate.

Iubiti-i si pe cei ce va defaima si rugati-va mai departe pentru ei, asa cum ati facut-o si pana acum. Din deznadejde ati intrat pe mai multe forumuri ca sa lansati strigatul vostru de ajutor, si acum sunteti judecati pentru asta.

Nu-i nimic. Cine a dorit sa va ajute v-a ajutat si va avea rasplata in cer. Cei care vor dori si de acum incolo sa va ajute, din inima o vor face, si nu va vor cere ajutorul dat inapoi ca sa nu-si piarda rasplata.

Cei care nu vreti sa le faceti bine, nu le faceti nici rau, caci cu totii avem un singur Dumnezeu. El ne stie pe fiecare cum suntem si doar El are dreptul sa ne judece.

Doamne ajuta!
  #136  
Vechi 03.11.2009, 16:49:20
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

unde vedeti oameni buni rautatea????? in faptul ca nu vrem sa mergem pe principiul "crede si nu cerceta"?????????
dragi mei, daca ei sunt saraci, atunci majoritatea suntem lipiti panantului
http://www.immobiliers.ro-imobile.ro..._BOTOSANI.html
eu una nu am si nici nu am avut vreodata ditamai terenul de vanzare
eu una renunt la acest topic...mult succes
PS. am sa rog acea familie la a se abtine spre a MAI trimite iar mesaje private cu blesteme, etc
  #137  
Vechi 03.11.2009, 17:10:43
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

...Si totusi, vanzarea unui teren nu confirma neaparat bunastarea unei familii, mai ales, atata timp cat terenul poate reprezenta o mostenire, familia aflandu-se intr-o situatie precare de cand se stie.
Dar, bine-nteles, nu aceasta este problema, problema se pune in priviinta increderii subrezite datorita atator sarlatani care se imbraca in piei de nevoiasi, dar nu poate cunoaste nimeni cine sunt acestia si astfel nu pot fi invinuite alte familii de buna credinta.
Exista patroni doar pe hartie care detin datorii mai mari decat veniturile si imobilizarile lor corporale, deci, asta nu inseamna ca sunt patroni si sunt plini de bani. Aparentele si motivatiile nesigure pot insela.
De regula, daca vrei sa faci un bine il faci si gata, daca nu, ignori mesajul, persoana sau situatia expusa, preferabil, fara a face acesteia ceva rau .
Cat despre blesteme sau mai stiu eu ce, afisate de catre cei lezati sau chiar de catre cei nevoiasi, deja intram intr-o alta dimensiune, si anume ce a prostiei si a lipsei totale, nu doar de credinta, cat si de oamenie sau educatie... careia, pana la urma nu ai ce-i cere. Uneori, din pacate, saracia se asociaza cu aducatia si caracterul propriu, devenind doar o perceptie de viata si neputinta si nu o trasatura concreta, viabila . Vorbesc din perspectiva celui care a fost si flamand, dar si indestulat...constient de ambele trasaturi sociale .
Observ ca acest caracter al omului aflat intre virtute, disperare si faradelege devine un adevarat circ, exact cum se pronunta aceste cazuri ajunse in stadiul polemic.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 03.11.2009 at 17:17:38.
  #138  
Vechi 03.11.2009, 17:33:44
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit buna ziua

doamna draga acest anunt lam pus noi dar nu este proprietatea noastra oricum avand internetul ma rugat o doamna sai pun anuntul acesta si sa dau numele nostru ,nu este al nostru si daca era al nostru eram foarte bucurosi sal avem pentru copii nostri dar nui nici o problema respectiva doamna care a avut suspiciuni despre noi a sunat preotul si a vb cu dumnealui si a vazut ca nu mintim acum nu stiu daca mai are rost sa continuam atat de mult cu vorbe amare am sa rog adminul sami inchida acest topic chiar din suflet si celalalt binenteles ,noiva dorim toate cele bune in continuare si imi iau ramas bun ,multumim prieteni,multumim oameni buni si multumim tuturor din suflet ,Dumnezeu sa ne ajute .,pe toti si multa sanatate cu mult respect familia Dumitrescu .
  #139  
Vechi 03.11.2009, 17:42:44
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Oooo! Bine spus si adaugat .
Si eu sunt saritoarea pentru anunturile postate pentru alte persoane, dar din profilul propriu, terenuri, case, masini si multe altele cu care nu am avut nici o legatura, doar timp si capacitatea de-a le posta.( ca sprijin )
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fericiti cei saraci cu duhul! patinina34 Generalitati 31 27.04.2012 02:00:27
Este imposibil sa facem bine celorlalti daca suntem saraci? Florin-Ionut Umanitare 60 09.02.2011 20:58:11
Saraci si cu datorii! rusumadena Umanitare 0 16.12.2010 19:59:04
Salarului preotilor saraci Indraznetul Generalitati 13 04.02.2008 21:55:48