Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.08.2008, 11:24:20
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dupe epuizarea subiectului Elodia, la Diaconescu in emisiune isi face veacul acum o doamna care este foarte evlavioasa, daca ne luam dupa ceea ce spune, insa acuza un preot ca ar fi avut 3 tentative sa o violeze. Insa din cate am urmarit mi-am dat seama ca ea are o problema cu toti preotii, si arunca cu acuze nejustificate in stanga si dreapta. Ii acuza inclusiv si pe calugarii de la dervent ca abuzeaza sexual copii. Ceam mai mare problema este ca reuseste sa sminteasca multa lume. Ati urmarit Otv-ul in ultimele 2 seri (de 2 seri a inceput noul serial)? Ce parere aveti despre aceasta problema?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.08.2008, 11:43:34
TeoH TeoH is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2008
Mesaje: 44
Implicit

Multa smintire pentru oaemnii care vizioneaza aceasta emisiune care pe deasupra continua in fiecare seara acelasi subiect. Cred ca daca femeia aceea ar fi avut intr-adevar o problema cu acel preot trebuia sa se adresze celor mai mari ai Bisericii, nu sa vina sa faca spectacol la televizor si sa murdareasca numele unor oamenii ai Domnului. Nu e bine sa judecam, dar ce face aceea femeie e pacat.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.08.2008, 11:46:56
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu am judecat pe nimeni, dar femeia aceea reprezinta o problema...arunca cu noroi in toti preotii, si astfel multi se vor sminti.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.08.2008, 11:52:00
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tin sa precizez ca nu urmaresc Otv-ul, dar aseara butonand telecomanda, cand am ajuns la otv am vazut titlu mare: Femeie violata de duhovnicule ei, si asta mi-a atras atentia.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.08.2008, 12:29:02
dux dux is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.05.2008
Mesaje: 10
Implicit

atatea gunoaie si mizerii incat de multe ori inchid televizorul dezgustat si imi gasesc altceva mai sanatos de facut :angry:
toti "jurnalistii" au scuza: ce se cere aia se da.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.08.2008, 13:05:47
TeoH TeoH is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2008
Mesaje: 44
Implicit

Nu am zis ca ai judecat mihai. Am spus la modul general. Iti dau dreptate.La fel am vazut si eu ieri seara din intamplare titlul emisiunii.???
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.08.2008, 13:16:22
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Scuze. Am interpretat eu gresit :( Problema este ca am vazut tot felul de persoane care intrau in direct si spuneau ca au avut relatii sexuale cu diferiti preoti. Dar ma intreb, de ce nu merg la mitropolie sa semnaleze cazurile? Si ce m-a deranjat cel mai tare a fost ca au generalizat, si au bagat pe toata lumea in aceeasi oala.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.08.2008, 13:48:11
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

dan diaconescu e in stare sa faca orice numai ca sa aiba audienta,a ajuns sa-si vanda sufletul pentru asta,deci sa nu ne mai miram.nu mi se pare o foarte mare problema pentru credinciosi noul subiect,cu doamna aceea.nu am urmarit dar am vazut ceva,insa se stie deja ca acolo se minte pe rupte si vin numai nebuni.deci doamna nu e de luat in seama.
a mai fost unul mai demult si zicea ca Sfintele Moaste sunt de fapt caini morti iar icoanele care plang au in spate un furtunas,acest domn fiind un fost administrator de biserica,ceva de genul asta.
acolo sunt platiti oamenii ca sa faca lucruri "senzationale"
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.08.2008, 13:56:11
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pentru credinciosi doamna aceea nu este un pericol...dar sunt oameni care sunt mai la inceput ca sa zic asa, si mai au ceva indoieli...oamenii aia se pot sminti dupa ce urmaresc aceasta emisiune. Stiu ca Dan Diaconescu ar face orice pentru audienta, dar cu asta intrece masura
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.08.2008, 14:00:44
TeoH TeoH is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2008
Mesaje: 44
Implicit

E de groaza ceea ce vedem si auzim de multe ori la televizor! Mie imi place sa urmaresc trinitas tv si pe internet ortodox tv. Nu stiu daca ati vazut interviul luat de danion vasile unui tanar, pe care Dumnezeu, din marea Sa iubire de oamenii, la intors pe calea credintei cand se indrepta spre yoga. Pe mine m-a impresionat marturisirea lui! Daca doriti puteti sa-l vedeti si sa-l asculati si voi:http://www.ortodoxtv.com/filme-video/o-convertire-tulburatoare.php
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am revenit cu un nou subiect patricia2006 Rugaciuni 15 12.06.2012 16:41:20
RAELIENII. Un subiect de actualitate, incitant! Eutifievv_emi Generalitati 8 17.11.2009 13:28:45
subiect de GANDIRE moro.d Despre Biserica Ortodoxa in general 62 04.06.2009 11:29:10
Va rog sa-mi recomandati filme cu subiect religios pacatoasa Generalitati 20 26.09.2008 15:23:59
Maturitatea cu care alegem un subiect de discutie. LERIM Biserica Ortodoxa Romana 9 07.07.2007 14:00:44