Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 04.07.2012, 12:58:01
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Scuze ca am fost rautacioasa. Nu imi place cearta Alin. Chiar te rog sa ma ierti si te rog nu ma mai cita in comentarii. Doar discutam, dar esti destul de transant in comentarii si afirmi lucruri fara sa gandesti inainte. Imi cer scuze inca o data. Sa ai o zi racoroasa.
Spune-mi te rog ce am afirmat "fara sa gandesc inainte".

Am facut eu apologia lui Basescu cumva?

Am zis ca el si clica sunt mai buni decat PSD -ul?

Puncteaza te rog ce afirmatie am facut fara sa o gandesc.


Da, sunt transant pentru ca asta e stilul meu, vreau sa punctez un aspect nu sa candidez pentru "Mr. Popularitate".

Si cred ca e greu a trezesti un om dintr-un somn profund doar cu o soapta.

Mi se face rau cand aud discursuri de genul "vai ce bine, vin astia care nu sunt asa rai ca aia".

Asta e o logica care s-a tot auzit de 20+ ani incoace si asta ne-a adus aici si nici macar nu ne-am oprit din rostogolit.

Last edited by AlinB; 04.07.2012 at 13:01:22.
  #22  
Vechi 04.07.2012, 13:01:09
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Ce a greșit Băsescu?
A tăiat salariile și sporurile ca să nu ajungem ca Grecia, și-a asumat acest gest.

În rest faptele lui sunt impecabile.

Voi vă lăsați manipulați de cei ce focalizează ura împotriva lui tot așa cum au focalizat-o împotriva lui Ceaușescu pe drept ca să-și scape lor pielea și mult mai înainte asupra lui Carol al II-lea pe nedrept ca să-l acuze pe el de vina furerului și a șefului bolșevicilor care ne-au confiscat împreună Basarabia și Ardealul de nord, l-au scos pe Carol al II-lea dictator și vinovat de pierderea teritoriilor.

Voi chiar nu vedeți că UDMR a trădat și vrea să particepe la suspendarea ilegitimă a Președintelui ales de 3 ori de popor ca să foremze Ungaria mare care n-a existat niciodată ci aia era imperiul Austro-ungar unde maghiarii erau sclavi ceva mai nobili față de români?

Nu vedeți că suntem asaltați de uniunea fascist-nazisto-hortisto-bolșevic-masonică?

E cea mai penibilă lovitură de stat!

Nu vedeți că Băsescu nu are nicio faptă antinațională sau antipopulară sau anticonstituțională?

Priviți la vorbe dar mai ales la fapte și probe și la respectarea legii, a referendumului validat și a alegerilor libere exprimate.

Ei parlamentarii transformați într-o armată la cheremul unei clici mafiote nu sunt validați prin vot legitim ci au dat lovitură de stat printr-un puci parlamentar instaurând un guvern marionetă condus de iliescu prin viclenie și minciună și bâîrfă și stimularea și focalizarea urii împotriva celor ce au luptat cinstit pentru valorile naționale.

Nu vă mai lăsați păcăliți de papagali cu papagal gen Adormescu cel viclean că cică Băsescu sau PDL-ul e singurul vinovat...

Da e 'vinovat' că a oprit căderea României în prăpastie tăind 25% de la salarții bugetari în timp ce Boc a dat 350 de lei pensie tuturor celor săraci și muritori de foame!

Sunteți uituci și absurzi dacă vă aliați la distrugerea unui partid politic și a președintelui ales de 3 ori prin vot!

Nu pricepeți că hoții strigă hoții aruncîând vina și faptele lor pe Băsescu și PDL?

Pentru ce sunteți și voi niște papagali?

Nu vedeți că vor să fugă de justiție sub imunitatea parlamentară?
Nu vedeți că vor controlul a tuturor instituțiilor statului care aduc bani și putere. Nu vedeți ce se întâmplă? Ați orbit privind la antene?

Last edited by vsovivi; 04.07.2012 at 13:12:03.
  #23  
Vechi 04.07.2012, 13:02:04
Kronos's Avatar
Kronos Kronos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2011
Mesaje: 226
Implicit

Nu înțeleg cum cineva poate să simpatizeze cu USL în cazul de față când:
- a reînceput guvernarea pe baza de Ordonanțe de Urgență (o practică tipică PSD intens folosită de-a lungul timpului)
- Ponta declară că nu-i pasă ce spune CCR pentru că are mandat din partea Parlamentului (ca și cum Parlamentul e deasupra Constituției pentru că la Consiliul respectiv nu au fost numai premieri, cum afirma Ponta, ci și vreo 4 președinți printre care și al Franței, iar Constituția noastră se aseamană cu a francezilor)
- a trecut peste noapte Monitorul Oficial în subordinea Guvernului iar printre primele publicări a fost demisia lui Voiculescu din Senat pentru a nu fi judecat de ÎCCJ
- au susținut o ședință extraordinară ilegală: ședințele respective se publică în MO cu o ordine de zi, iar demiterea președinților camerelor nu cred că era înscrisă
- Președinții celor două Camere pot fi revocați numai la cererea grupului parlamentar care i-au propus. Același lucru s-a dorit cu Geoană și CCR a hotărît că e ilegal, până la urmă fiind demis tot de PSD, nu la propunerea PD-L.
- Austeritatea continuă ca pe vremea PD-L, acordul cu FMI (mult blamant de USL) e același.
- Evenimentele se întâmplă cu o repeziciune uluitoare după ce Năstase a fost condamnat (probabil au început să simtă ceva în dos).

Prostimea spălată pe creier de Antene (nu am văzut nimic pe site sau la știri când Ponta a încălcat decizia CCR, chiar dacă nepublicată în Monitor sau când a trecut Monitorul în subordinea lui până târziu seara și oarecum minimalizată importanța; dacă PD-L făcea asta cred că două săptămâni pe puțin era subiectul zilei) poate să se bucure, dar am vorbit și cu prieteni de la Drept și au spus că ceea ce s-a întâmplat în ultimele săptămâni e complet în afara legii, indiferent de preferințele politice ale respectivilor.
De furat au furat în prostie PD-L cu autostrăzile și fondurile europene. Vor fura și USL, cum au furat cu privatizările înainte. Însă să ameninți că revoci judecătorii CCR pentru că nu-ți convin deciziile lor e grav. Mai ales că deciziile lor chiar sunt constituționale și Președintele chiar avea dreptul să fie la Consiliul respectiv.
  #24  
Vechi 04.07.2012, 13:06:02
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Ce a greșit Băsescu?
A tăiat salariile și sporurile ca să nu ajungem ca Grecia, și-a asumat acest gest.
Ba o sa ajungem oricum.
Ai auzit la cat a ajuns datoria externa?

Si se cheltuieste in continuare la greu pe sali de sport, borduri, pavele, firmele capusa ale partitudului pagubesc bugetul mai mult decat imprumutam de la straini.

Citat:
În rest faptele lui sunt impecabile.
Serios?
Ce avem acum dupa atati ani de basescianism?

Justitia tot la pamant (a inceput sa se ridice nitel pe ultima 100m de mandat dar miroase strict a rafuiala politica), hotiile pe bani publici "big time", nesimtirea oamenilor lui - strigatoare la cer, economia in deriva - si nu doar din cauza crizei.

Statul imprumuta bancile cu banii nostri ca bancile sa ne imprumute pe noi cu aceeasi bani + comision baban.

Impecabil zici?
  #25  
Vechi 04.07.2012, 13:08:06
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Tara e impartita in trei categorii momentan: cei care au ceva studii si inteleg ce se intampla considera normale lucrurile pe care cei de la USL le fac, cei hipnotizati, basisti care inca il venereaza ca pe un idol si aia analfabeti care urmaresc OTV-ul (din pacate mai multi si decat basistii).
Apropo de intelectualii USL-ului,va aduc aminte ca acest partid are in frunte un om care nu a fost in stare nici macar sa isi asume un plagiat dovedit sau sa isi tina cuvantul cand a spus ca va demisiona daca se va constata acest lucru.Una este sa te inspiri din niste surse,pe care este normal si OBLIGATORIU sa le citezi nu doar in Bibliografia de final,ci si in subsolul paginii respective si alta este sa faci copy-paste la 85 de pagini din lucrare,fara sa pui ghilimele si fara sa citezi pe nimeni.Acela se numeste simplu : plagiat,un furt grosolan,nici macar subtil...dar sa inteleg ca in privinta unui astfel de "idol" nu aveti nimic impotriva,de vreme ce il sustineti.
Pot intelege ca unii nu il au la inima pe Basescu din varii motive,insa nu pot intelege ca vor sa se intoarca tot comunistii la putere si ca li se pare normal sa asiste impasibili cum se reinstaureaza dictatura...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 04.07.2012 at 13:10:28.
  #26  
Vechi 04.07.2012, 13:09:12
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Pentru cei ce se bucura, ca la un meci de fotbal: Ce anume va bucura? Ca scapam de Basescu? Dar cine vine in locul lui?

Cand Ponta a fost acuzat de plagiat a desfiintat comisia care atesta acest lucru. A declarat ca isi da demisia daca i se demonstreaza plagiatul, dar nu a facut-o. Ba chiar marga a spus ca El Pais a relatat gresit, pana cand El Pais a publicat iregistrarea.
Curtea constitutionala este ignorta si probabil va fi schimbata.
Avocatul poporului se doreste a fi schimbat, ca ii supara pe unii.
Constitutia Romaniei, de a carei respectare depinde respectarea tuturor drepturilor noastre, este incalcata. Ce incredere sa mai avem ca celelalte legi, care ne protejeaza, nu vor fi incalcate?

E doar un neo-comunism mascat. Chiar credeti ca acesti oameni vor urmari interesele dvs? Personal, nu am incredere sa fiu condusa de niste oameni fara cuvant si caracter, animati doar de rafuieli personale. Ei isi vor urmari intotdeauna interesele lor, accidental si pe ale noastre.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
  #27  
Vechi 04.07.2012, 13:22:02
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ba o sa ajungem oricum.
Ai auzit la cat a ajuns datoria externa?

Si se cheltuieste in continuare la greu pe sali de sport, borduri, pavele, firmele capusa ale partitudului pagubesc bugetul mai mult decat imprumutam de la straini.



Serios?
Ce avem acum dupa atati ani de basescianism?

Justitia tot la pamant (a inceput sa se ridice nitel pe ultima 100m de mandat dar miroase strict a rafuiala politica), hotiile pe bani publici "big time", nesimtirea oamenilor lui - strigatoare la cer, economia in deriva - si nu doar din cauza crizei.

Statul imprumuta bancile cu banii nostri ca bancile sa ne imprumute pe noi cu aceeasi bani + comision baban.

Impecabil zici?

Da, s-a împrumutat Mugurel și don Georgio ca să poată ține leul ca să nu se vadă dezastrul guvernării USL, au cheltuit în 2 luni 600milioane euro.

Voi nu vedeți că USL-ul după ce au împiedicat prin comisiile parlamentare apariția legilor prin parlament, deci după ce au obstrucționat și boicotat acțiunea puterii PDL legitime, acum a aruncat pisica pe PDL ca motiv de schimbare a tuturor obstacolelor.

Ei s-au comportat anticonstituțional obstrucționând lucrările parlamentului inclusiv prin grevă parlamentară sau lipsă cvorum după bunul plac sau tergiversarea legilor ani de zile prin comisii, și tot ei au scos că PDL-ul îi încurcă și îi obstrucționează acum și mai înainte prin aceste obstrucționări l-au scos pe Boc că cică a avut prea multe asumări. Păi nu mai era nimic de făcut căci ei controlau parlamentul dintodeauna prin jocuri murdare.

Iar în final cică președintele ales legitim de popor prin vot îi încurcă, iar azi îl dau ei jos!

Voi sunteți chiar duși cu pluta USLașilor trădători de neam și de țăară și de popor?

Last edited by vsovivi; 04.07.2012 at 13:25:20.
  #28  
Vechi 04.07.2012, 13:22:39
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Spune-mi te rog ce am afirmat "fara sa gandesc inainte".

Am facut eu apologia lui Basescu cumva?

Am zis ca el si clica sunt mai buni decat PSD -ul?

Puncteaza te rog ce afirmatie am facut fara sa o gandesc.


Da, sunt transant pentru ca asta e stilul meu, vreau sa punctez un aspect nu sa candidez pentru "Mr. Popularitate".

Si cred ca e greu a trezesti un om dintr-un somn profund doar cu o soapta.

Mi se face rau cand aud discursuri de genul "vai ce bine, vin astia care nu sunt asa rai ca aia".

Asta e o logica care s-a tot auzit de 20+ ani incoace si asta ne-a adus aici si nici macar nu ne-am oprit din rostogolit.
Da, cred ca am gresit putin. Scuze :)
  #29  
Vechi 04.07.2012, 13:25:21
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Pt. vsovivi - ce e mai penibil? sa ai o lucrare cu cateva texte fara sursa mentionata, sau sa n.ai stidii deloc si sa vorbesti ca la usa cortului. Fa si tu o diferenta intre discursurile basiste si celelalte discursuri, ale oricui... Chiar si Udrea stia sa vorbeasca mai bine... Penibil...
  #30  
Vechi 04.07.2012, 13:30:59
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Pt. vsovivi - ce e mai penibil? sa ai o lucrare cu cateva texte fara sursa mentionata, sau sa n.ai stidii deloc si sa vorbesti ca la usa cortului. Fa si tu o diferenta intre discursurile basiste si celelalte discursuri, ale oricui... Chiar si Udrea stia sa vorbeasca mai bine... Penibil...
Mai penibil este să te lași păcălit și manipulat și focalizat prin ura împotriva președintelui și măsurilor dure dar necesare date ca să nu ajungem ca în Grecia, iar Băsescu nu poate fi acuzat pentru glume sau Udrea pentru poșete și ținute ci USLașii trădători pentru faptele naziste și confiscarea parlamentului și transformarea lui într-o armată la cheremul mafiei din ascuns care vrea să-și scape pielea de justiție!

Nu mai fiți penibili scuzând furerul papagal și pe masonii și bolșevicii de la butoane crezând voi că ei vă ajută sau vă scapă și pe voi de pârnaie!

Penibil este hoțul plagiator căruia baronul i-a făcut lucrarea ca să ia 15% spor pe nedrept și care acum e râs de toată gLumea căci are titlul de dottore horrorîs cauza!.. precum și papagalul și ispisicu' ăla micu' care-l susțin întru aceiași cârdășie a iubirii de putere pe nedrept, cei trei mușcătari care au speriat vestul și estul și nordul și sudul.

Vai nouă!

Însă unde nu e nici Dumnezeu nu cere...

My name is Forest, Forest Gump... pardon Copy, Copy Paste!

Last edited by vsovivi; 04.07.2012 at 13:38:18.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 19:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18