Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.11.2022, 20:06:23
alexmisaila1 alexmisaila1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2022
Mesaje: 1
Smile Aplicatie Radio Colinde Crestine

În aceste sărbători de iarnă, poți asculta un radio cu cele mai frumoase colinde creștine, vechi și noi, și te poți bucura alături de cei dragi ascultând colinde frumoase, care amintesc de nașterea Domnului nostru Isus Hristos. Aplicatie disponibila doar pentru platformele Android. Se poate descarca direct din Google PlayStore folosind link-ul de jos:

https://play.google.com/store/apps/d...olindecrestine
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.11.2022, 22:09:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

O sa fie pe pagina youtube doxologia un stream non-stop cu colinde dupa 1 decembrie sau in preajma datei de 25 Dec, știu din alți ani că erau colinde cântate de grupuri corale de care nici nu auzisem de prin toată țara, plus de la Paula Seling și alți artiști.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.11.2022, 11:47:31
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

A apărut streamul de colinde non-stop de pe doxologia probabil va ține până la Nașterea Domnului 25 Decembrie:

https://www.youtube.com/watch?v=htFLsAdft6A

Rugămintea mea e să vă notați colindele care vă plac și să căutăm pe ce albume apar, ce artiști să ne facem o bază de colinde, cine știe ce vremuri vin, produsele culturale sunt tot mai greu de accesat că nu au piață de desfacere și lumea renunță să mai producă artă muzicală, vor ocupa nișa colinde artiștii comercial agresivi.

Până acum am descoperit 4-5 corale promițătoare ascultând streamurile.

Corala Armonia din Constanța, nu am găsit niciun Cd în format fizic la mine în localitate, Corul Byzantion din Iași am luat albumul lor marcat ca fiind din 2015, Corul Filomelos îmi scapă de unde, Corul Vovidenia cu Paula Seling rupe, Corul Trisaghion.

Mai completați și voi orice fel de colindă sau corală găsiți interesantă în stream chiar și 5 minute de ascultați / zi.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.11.2022 at 11:49:49.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
colinde, radio, radio colinde

Thread Tools
Moduri de afișare