Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.06.2012, 21:46:47
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Rugaciune pentru Angelica

Dragii mei e si rindul meu sa va cer ajutor in rugaciune pentru nepotica mea Anglelica(13 ani) in 12 Iunie va avea operatie la spate scoliosis.Operatia va dura 10-11 ore, ca sa-i intrepte omoplatul trebuie sa-i rupa o coasta. Va rog din suflet sa o pomeniti in rugaciunile voastre.
Doamne ajuta
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.06.2012, 21:49:12
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Dragii mei e si rindul meu sa va cer ajutor in rugaciune pentru nepotica mea Anglelica(13 ani) in 12 Iunie va avea operatie la spate scoliosis.Operatia va dura 10-11 ore, ca sa-i intrepte omoplatul trebuie sa-i rupa o coasta. Va rog din suflet sa o pomeniti in rugaciunile voastre.
Doamne ajuta
Offff bietul copil...

Doamne ajuta!

Acesta e numele de botez: Angelica?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.06.2012, 21:55:14
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Sa o ajute Dumnezeu.
Ar fi bine daca ne-am strange mai multi marti, 12 iunie, si sa facem paraclisul Maicii Domnului sau orice acatist va propune dna Vasilica...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.06.2012, 21:56:15
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sunt alături de tine Vasia și de nepoțica ta Angelica. Cu nevrednicie voi pomeni numele ei la rugăciunile mele de seară. Va fi bine, să ai nădejde în mila și ajutorul lui Dumnezeu.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.06.2012, 22:12:43
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

Sunt alături de tine Vasia și de nepoțica ta Angelica. Cu nevrednicie voi pomeni numele ei la rugăciunile mele de seară. Va fi bine, să ai nădejde în mila și ajutorul lui Dumnezeu

pentru rugăciunile Preasfintei Născătoarei de Dumnezeu a Sfintei Virginia trâmbița Domnului, cu puterea Sfintei și de viață purtătoarei Cruci, a Sfinților Arhangheli: Mihail, Gavril, Rafail, Uriil, Evgudiil, Jurul, Selafil, Jugudil, Varahil; cele 9 formațiuni de Sf. Îngeri, ale doctori fără-de-arginți: Cosma, Damian, Chir, Ioan, Pantelimon, Ermolae, Samson, Diomid, Mochie, Anichit, Talaleu și Trifon, și cu ale tuturor Sfinților Doamne Iisuse Hristoase fiul Domnului Dumnezeului Savaot rugămu-ne bunătății Tale celei neasemănate miluiește-o pe micuța Angelica...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.06.2012, 22:12:54
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Sa o ajute Dumnezeu.
Ar fi bine daca ne-am strange mai multi marti, 12 iunie, si sa facem paraclisul Maicii Domnului sau orice acatist va propune dna Vasilica...
Nu in 11? presupun ca operatia va fi in dimineata zilei de 12...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.06.2012, 22:15:32
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne, ocroteste pe toti cei ce sufera sufleteste si trupeste.
Doamne, iarta-ma pe mine, pacatoasa si, pentru rugaciunile tuturor celor care se roaga pentru ea, ajut-o cum stii si cum poti.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 06.06.2012, 22:19:20
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

pentru rugăciunile Preasfintei Născătoarei de Dumnezeu a Sfintei Virginia trâmbița Domnului, cu puterea Sfintei și de viață purtătoarei Cruci, a Sfinților Arhangheli: Mihail, Gavril, Rafail, Uriil, Evgudiil, Jurul, Selafil, Jugudil, Varahil; cele 9 formațiuni de Sf. Îngeri, ale doctori fără-de-arginți: Cosma, Damian, Chir, Ioan, Pantelimon, Ermolae, Samson, Diomid, Mochie, Anichit, Talaleu și Trifon, și cu ale tuturor Sfinților Doamne Iisuse Hristoase fiul Domnului Dumnezeului Savaot rugămu-ne bunătății Tale celei neasemănate miluiește-o pe micuța Angelica...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.06.2012, 22:19:54
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

Doamne ajută...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.06.2012, 22:23:55
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Nu in 11? presupun ca operatia va fi in dimineata zilei de 12...
Hm, asa este, dar nu stim daca sunt probleme in ceea ce priveste fusul orar...
Doamna Vasilica, nepotica dvs. va fi operata in Romania sau in America? Se stie intervalul orar (ora Romaniei) cand intra in operatie?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Rugaciune pentru cei pierduti Jitariu Intrebari utilizatori 0 09.12.2011 09:12:35
Rugaciune pentru mine T E O L O G U L Umanitare 17 10.06.2011 21:45:09
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Rugaciune pentru sot Tia Rugaciuni 0 27.11.2008 12:34:22