Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #411  
Vechi 02.06.2021, 21:11:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Am crezut ca pe ei i-ai facut eretici, ca doar ce scriam un mesaj lung cu dovezi, cum lucreaza ei ca preoti (dar am sters mesajul), ca sa iti arat ca nu sunt eretici! Sa nu judeci degeaba!
Toti cei ce cred in teoriile platistilor sau globistilor asa ca tine care crezi ca pamantul e glob-planeta au preluat idei eretice si le-au introdus in ortodoxie.

Doar Teoria PacMan3D-nD e cea mai aproape de realitate, de Adevar.

Vad ca esti prelucrat de globalai. Uite aici dovezi ca nu exista curbura si ca apa e plata!

Nici eu nu cred ca suntem inconjurati de un zid de ghiata cum cred platistii.
Cred ca poti merge drept-laser cu avionul pe deasupra apelor plate si ajungi de unde ai plecat fara ca de fapt sa te rotesti dupa un glob si fara sa te rotesti dupa un pol nord!

A merge drept-laser se poate si asta nu inseamna ca te rotesti!
In ambele teorii platisti-gobalai se sustine ideea absurda ca defapt desi nu misti mansa avionului tu defapt te rotesti dar nu-ti dai seama. Si incearca ei sa demonstreze ca defapt te-ai rotit.

Nu te-ai rotit. Pui avionul pe pilot automat si cu carma perfect drept deci mergi sigur perfect drept paralel cu ape plate! Ajungi de unde ai plecat si asta nu inseamna ca te-ai rotit ci ca Creatia e finita si traiectoria ta perfect dreapta trebuie sa se supuna dimensiunii finite a creatiei.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #412  
Vechi 02.06.2021, 21:33:32
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Duhovnicii tai sunt intelepti dar n-ai priceput tu mesajul lor.
Multumesc, eu stiu ca sunt intelepti stai linistit, dar vad ca reproduci cuvintele altfel vad, tot ei duhovnicii mi-au spus ca ai voie sa scrii povesti de fantezie atata timp cat respecti niste reguli ca sa nu superi pe Dumnezeu (vezi threadul celalalt unde am raspuns).

Asta cu pamantul plat e o fantezie care nu transmite niciun mesaj important, nimic wow, vrea sa bage in realitatea noastra Flat Earth Society, cu scopul de a atrage oameni de partea lor si a profita in urma lor ca sa faca bani. Deci aici e RAU! Asta e si scopul lor. Flat Earth Society este o secta, un business, get it?

Noi trebuie sa ne focusam la sufletele noastre mai pentru mantuire, si sa facem ce ne spune Iisus Hristos, nu detaliile astea materiale nesemnificative cu Pamantul plat si bla bla.

Daca vrei asteptam Judecata de Apoi si aflam adevarul atunci despre planeta noastra daca tu nu crezi in pamantul glob. Si eu sunt curios sa il intreb pe Iisus, ce rol au gaurile negre (if real) din spatiu, daca ajuta la creatia stelelor (mana lui Dumnezeu), sau este o nascocire a satanei pentru a distruge Universul creat de Dumnezeu treptat.

Nu te supara dar observ ca uneori reproduci cuvintele dupa bunul plac. Nu va cunosc pe nimeni, dar cam asta observ. Si mai zic inca o data, "eusingur" a starnit aceasta discutie, acest thread, pentru a face misto de crestini, sa existe certuri cum vad intre voi doi gpalama si moroco, si de cei care inca cred in pamantul plat! Sau aceasta persoana poate fi membra a Flat Earth Society si vine prin forumuri crestine sa propovaduiasca religia Platistilor (cum ii descrii tu, platist).

Hai sa ne vedem de vietile noastre si sa fim cu totii mai buni! Daca supar pe cineva imi cer mii de scuze, oricum eu invat multe chestii despre alte subiecte de pe acest forum si ajuta mult, dar unele bazaconii chiar nu isi au rostul aici.

Doamne ajuta si sa ne ierte Domnul daca gresim cu ceva!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 02.06.2021 at 23:20:56.
  #413  
Vechi 03.06.2021, 14:22:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Multumesc, eu stiu ca sunt intelepti stai linistit, dar vad ca reproduci cuvintele altfel vad, tot ei duhovnicii mi-au spus ca ai voie sa scrii povesti de fantezie atata timp cat respecti niste reguli ca sa nu superi pe Dumnezeu (vezi threadul celalalt unde am raspuns).
Vezi ca-s intelepti? Nu atat ei cat Harul Domnului care graieste prin ei. Ti-au dat voie sa visezi, sa scri, sa produci literatura sau arta insa iata trebuie sa nu superi pe Dumnezeu. Acest lucru nu este usor daca ne gandim ca tot gandul si lucrul omului este spre rau, spre silnicie, spre pacat, spre lumea cazuta, mandra si trufase. La asta m-am referit cand am zis ca nu sfatuiesc pe nimeni sa se apuce sa se faca invatator sau procuror smintit, mare carturar, pentru bogatia semetiei si slavei lumesti, mita minciunii maririi de sine insusi.

Citat:
Asta cu pamantul plat e o fantezie care nu transmite niciun mesaj important, nimic wow, vrea sa bage in realitatea noastra Flat Earth Society, cu scopul de a atrage oameni de partea lor si a profita in urma lor ca sa faca bani. Deci aici e RAU! Asta e si scopul lor. Flat Earth Society este o secta, un business, get it?
Dar toate universitatile si scolile si societatile ce propovaduiesc pamantul glob si teoriile bigbangiste si darviniste ale evolutiei din maimuta nu pentru profiturile lor mint? Nu baga mereu ateismul, indoiala, necredinta, minciuna si rautatea prin propaganda lor pe toate canalele de comunicatie in sufletele tuturor oamenilor? De ce platistii sunt paria in timp ce adevaratii satanisti care stapanesc o lume intreaga prin bani si armate si minciuna nu sunt ceva rau? Vezi tu, Teoria PacMan3D-nD nu e nici cu platistii si nici cu globalaii ci doar cu Adevarul deci nu e din lume si n-am niciun interes cand o promovez, decat bucuria de a marturisi Adevarul in care cred. Prin ea marturisesc adevarul ortodox despre creatie. Stiu ca e greu de crezut la prima lectura si nu o gasesti la nimeni decat prin Scripturi.

Citat:
Noi trebuie sa ne focusam la sufletele noastre mai pentru mantuire, si sa facem ce ne spune Iisus Hristos, nu detaliile astea materiale nesemnificative cu Pamantul plat si bla bla.
Orice minciuna te poate afecta iar lumea e plina de minciuni si oamenii creduli desfraneaza crezand in minciuni si nu le pasa deci trebuie sa credem nu in adevarul ”stiintific” ci doar in adevarul revelat de Dumnezeu prin Sfinti, prin Har, prin Cuvant si sa luptam pentru mantuirea noastra pentru Adevar si cu platistii dar si cu globalaii si cu orice fel de teorii care nu marturisesc Adevarul.

Citat:
Daca vrei asteptam Judecata de Apoi si aflam adevarul atunci despre planeta noastra daca tu nu crezi in pamantul glob. Si eu sunt curios sa il intreb pe Iisus, ce rol au gaurile negre (if real) din spatiu, daca ajuta la creatia stelelor (mana lui Dumnezeu), sau este o nascocire a satanei pentru a distruge Universul creat de Dumnezeu treptat.
Nu are cum sa fie glob-planeta din moment ce apa nu poate sta decat in vase si formeaza o suprafata perfect plata. Daca apa ar sta deal-damb atunci greutatea dambului ar forma presiuni si cum este incompresibila si se varsa e clar ca lucrurile tind la egalarea presiunilor la nivelul suprafetei. Cum deasupra avem aceiasi presiune atmosferica e neaparata nevoie ca si in interior la suprafata apei sa avem aceiasi presiune. La baza dambului ipotetic de apa am avea suma presiunii atmosferice si a greutatii pe suprafata-baza a dambului de apa deci apa clar s-ar varsa, ar curge acolo unde intalneste presiune mai mica. Rezultatul e suprafata perfect plata a marilor si oceanelor ce stau in vase.

Gaurile negre sunt o aberatie rezultata din formulele absurde stiintifice inventate in ce priveste gravitatia si ”atractia” maselor. Ca rezultat le da prabusiri infinite in interior si gauri de vierme rezultate din calcule absurde, tot asa cum le da milioane si miliarde de ani in datarile cu izotopi de Carbon 14. Deci sunt niste pacalici ce imprastie minciunile si calculele lor ca pe niste adevaruri stiintifice. Nu are rost sa-i crezi ci e bine sa te lepezi de toate grozaviile si explicatiile lumii si ale oamenilor ”mari” de striinta care iscodesc Creatia si emit tot felul de teorii mincinoase ca explicatii pentru prosti, pentru naivi si cu ele te baga in depresie, cazi daca-i crezi incat poti sa ajungi chiar la sinucidere sau la lepadare de Credinta. Cauta Adevarul despre orice la Dumnezeu, la sfinti si nu te lua dupa lume si dupa scolile si universitatile ei!


Citat:
Nu te supara dar observ ca uneori reproduci cuvintele dupa bunul plac.
Cum adica? Ce vrei sa zici? Daca reproduc cuvintele altora atunci le reproduc dupa cum le-am inteles talcul, dupa cum le urmez sensul ca nu am capacitate de memorie aproape deloc deci sunt reproduceri inexacte, parafraze, dupa cum le pastreaza inima.

Citat:
Nu va cunosc pe nimeni, dar cam asta observ. Si mai zic inca o data, "eusingur" a starnit aceasta discutie, acest thread, pentru a face misto de crestini, sa existe certuri cum vad intre voi doi gpalama si moroco, si de cei care inca cred in pamantul plat! Sau aceasta persoana poate fi membra a Flat Earth Society si vine prin forumuri crestine sa propovaduiasca religia Platistilor (cum ii descrii tu, platist).
Cearta intre mine si gpalama nu e de la subiectul acesta ci de la faptul ca eu cred in ortodoxie dar si in Cele 7 Tr.Ap. si in Cuvantul lui Dumnezeu si el nu crede si nu poate sa ma suporte din pricina credintei mele si ma persecuta si ma uraste facandu-ma in fel si chip doar pentru ca eu cred si el nu crede si nu vrea sa creada. Subiectul e unul foarte bun si interesant si am putea discuta crestineste, am putea avea un dialog serios insa gpalama nu poate decat sa huleasca Cele 7Tr.Ap. si pe mine care cred in ele si de acolo cearta, nu eu ma cert ci el ma cearta pe toate firele de discutie nestiind sarmanul de el ca eu am Credinta ortodoxa cea Adevarata si nu el! Platistii nu au o religie ci au tot dreptul sa puna intrebari si sa vina cu argumente serioase care dovedesc ca teoria globalailor e falsa. De ce sa osandim platistii? De ce sa osandim globalaii? De ce sa nu cautam Adevarul? Iar teoria cea mai aproape de Adevarul in Hristos-Cuvantul e Teoria PacMan3D-nD!!!

Citat:
Hai sa ne vedem de vietile noastre si sa fim cu totii mai buni! Daca supar pe cineva imi cer mii de scuze, oricum eu invat multe chestii despre alte subiecte de pe acest forum si ajuta mult, dar unele bazaconii chiar nu isi au rostul aici.
Esti obijnuit de la scoala si din lume sa crezi in minciunile ei ca adevar si atunci spui bazaconii la tot ce ti se pare ca e altfel de cum ai invatat tu.
Nu sunt bazaconii si aberatii insa ca sa le descoperi adevarul trebuie sa crezi caci tot asa ai crezut in scoala ca pamntul e glob ca ti-au aratat la geografie globul de carton si l-au invartit si gata ai crezut toate teoriile si inchipuirile si prezentarile lor stiintifice. Astazi insa ne dam seama ca apele nu pot sta decat in vase si nu pot fi decat plate la suprafata deci adio globul de pamant caci 72% avem suprafata de apa din suprafata totala!

Aici au rostul toate dezbaterile si nu superi pe nimeni si nici pe Dumnezeu daca spui ce crezi, daca esti sincer si-ti spui parerea cu responsabilitate. Doar smintitii se smintesc, doar hotul striga hotii iar ipocritii si fariseii se arata indignati si cer in cor de broaste exclusivism.

Citat:
Doamne ajuta si sa ne ierte Domnul daca gresim cu ceva!
Nu gresesti participand la discutii ci gresim atunci cand ne adunam in haite si facem partizanate si lapidam sfintii, dreptii, parerile care nu ne convin sau ca orbii et corbii ne apucam si osandim trimisii Domnului sau Cele 7 Tr.Ap. ale Domnului care vestesc inceputul implinirilor lucrarilor Apocaliptice ale Domnului Hristos-Cuvantul: ”Noi le facem pe toate!” (innorirea si invierea tuturor)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 03.06.2021 at 14:40:15.
  #414  
Vechi 27.06.2021, 14:51:45
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

https://vm.tiktok.com/ZMdPnURAC/
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
  #415  
Vechi 28.06.2021, 14:42:28
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Teoria PacMan3D-nD e doar o teorie care nu vine din lume!... si de aceea cred si in ea caci nu vine din lume si explica realitatea in care ne aflam si e conform scripturii.

E cea mai simpla si mai corecta teorie dupa parerea mea,

revelatie de la Dumnezeu!
Spuse un nebun ascultand de diavol.

Vine din IAD. Pentru ca doar IADul poate produce teorii, demonizati care sunt sfinti.

Esti un produs al diavolului.

Daca toti sfintii nu au vazut asta, si aia stau langa Dumnezeu de 2000 de ani, evident ca nu poate exista nebunia asta.

Dar tu, care stai langa tatal tau diavolul, ai produs imediat "teoria". Din lungul sir de "teorii" si "revelatii".

Adica tu esti un profet si vazator de Dumnezeu, care a primit "descoperire".

Uite ca gogomania asta nu am citit-o.


Da de unde vine prostia ta??? Vine de la diavol care te invata sa fii prost. La asta te-ai intrebat?


Bai prostane stai in banca ta, ca deja esti bun de 9.

Auzi, revelatie, nu a venit din lumea asta.. doar pentru babele de la nip, care nu gandesc si nu cunosc mai nimic poate fi asa. Pentru unul cu cap, care a citit e prostie sectara.


Si cum ai tu "garantie" ca e din Rai si nu din Iad. Ca iti zic eu ca nu vine din Rai... si iti zice intreaga Biserica, pentru ca asa ceva care este evident in istorie trebuia cunoscut. Si sunt zeci de sfinti care au zis ca pamantul e rotund si au lucrat astfel.


Am inteles, esti si tu un profet nip, care a profetit in numele lui Hristos.

Iti ies si tie spume la gura cand profetesti? Te zbati pe pamant sau cum tipi cand incepi sa profetesti?

Si cand ai dat profetia asta, erai in ambulanta sau erai deja la 9? Adica erai pe tratament???



Haide ca deja "revelatiile tale" te arata deja ca dus cu capul.


Afirmatia asta a ta este o semnatura a nebuniei si prostiei. Adica singur ai semnat mai sus ca esti nebun si prost.

Last edited by gpalama; 28.06.2021 at 14:48:00.
  #416  
Vechi 28.06.2021, 14:56:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Asa adauga un mesaj si pentru Petru si pentru Moronco.

Draga Petre, tu ce esti pe langa Moronco, esti scribul lui? Moronco profeteste si tu scrii pentru el? Adica vazand dimensiunea mare a cuvintelor lui Moronco nu pot sa consider decat ca el este profetul si tu cumva un semi-profet sau ajutator, ceva pe acolo.

Adica revelatia asta de mai sus a colegului tau de secta Moronco, de cine e scrisa? A dictat-o in transa si tu ai scris-o?

Si a durat 3 zile sau cat timp a scos spume pe gura ca sa o scoata? Sau ce pastile a luat pentru a produce "revelatii"?


Si tu ce esti tinator de umbrela lui Moronco pentru revelatiile lui? Un fel de ajutator, ucenic?

Sau cum lucrati in secta cand produceti "texte sfinte", "revelatii"? Unul face spume si vorbeste cum facea demonizata aia si celalalta scrie?

Poate ne luminati cum a aparut "revelatia lui Moroncel".

Ia lumineaza-ne si pe noi Petre, ce implicare ai tu in "noile revelatii" cum le zice Moroncel? Le scrii sau cum?

Ii tii mana maestrului/profetului cand incepe recitarea de texte sfinte?

Profetul revelatiei scrie pe forum si tu? Tu il pregatesti psihic, ii faci masaj dogmatic? Sau il sustii moral in dogma voastra?



Mai are si alte volume? Si a citit cele X volume de profetii de la secte care sunt la fel? Adica pot sa ii dau ei niste volume cu sectarisme la fel cu "revelatii" la fel de bune ca ale lui. Pacat ca nu are carti de citit specifice.



Citat:
Teoria PacMan3D-nD e doar o teorie care nu vine din lume!... si de aceea cred si in ea caci nu vine din lume si explica realitatea in care ne aflam si e conform scripturii.

E cea mai simpla si mai corecta teorie dupa parerea mea,

revelatie de la Dumnezeu!
Iar culmea prostiei este pusa mai sus:
1. Este o teorie care vine din lumea asta cu siguranta
2. Dar care e posibil sa nu vina din lumea asta dupa parerea lui Moroncel.
3. Da, de acord, este cea mai SIMPLISTA prostie care poate fi elucubrata de semidocti.

Moroncele, nu esti doar incoerent, ci esti exemplu de prostie.

Last edited by gpalama; 28.06.2021 at 15:11:29.
  #417  
Vechi 28.06.2021, 16:09:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Spuse un nebun ascultand de diavol.

Vine din IAD. Pentru ca doar IADul poate produce teorii, demonizati care sunt sfinti.

Esti un produs al diavolului.

Daca toti sfintii nu au vazut asta, si aia stau langa Dumnezeu de 2000 de ani, evident ca nu poate exista nebunia asta.

Dar tu, care stai langa tatal tau diavolul, ai produs imediat "teoria". Din lungul sir de "teorii" si "revelatii".

Adica tu esti un profet si vazator de Dumnezeu, care a primit "descoperire".

Uite ca gogomania asta nu am citit-o.


Da de unde vine prostia ta??? Vine de la diavol care te invata sa fii prost. La asta te-ai intrebat?


Bai prostane stai in banca ta, ca deja esti bun de 9.

Auzi, revelatie, nu a venit din lumea asta.. doar pentru babele de la nip, care nu gandesc si nu cunosc mai nimic poate fi asa. Pentru unul cu cap, care a citit e prostie sectara.


Si cum ai tu "garantie" ca e din Rai si nu din Iad. Ca iti zic eu ca nu vine din Rai... si iti zice intreaga Biserica, pentru ca asa ceva care este evident in istorie trebuia cunoscut. Si sunt zeci de sfinti care au zis ca pamantul e rotund si au lucrat astfel.


Am inteles, esti si tu un profet nip, care a profetit in numele lui Hristos.

Iti ies si tie spume la gura cand profetesti? Te zbati pe pamant sau cum tipi cand incepi sa profetesti?

Si cand ai dat profetia asta, erai in ambulanta sau erai deja la 9? Adica erai pe tratament???



Haide ca deja "revelatiile tale" te arata deja ca dus cu capul.


Afirmatia asta a ta este o semnatura a nebuniei si prostiei. Adica singur ai semnat mai sus ca esti nebun si prost.
Daca ar fi de la diavol ar fi plina de minciuni asa ca teoriile globalailor care refuza sa vada ca 73% avem apa plata sau a platistilor si globalailor care sustin ca desi mergi drept cu avionul defapt tu mergi in curba fie in jurul unui glob fie in jurul polului nord miscand mereu de manse ca sa mentii directia circulara.

Satana e tatal minciunii si diavolii il cred pentru ca lor le place sa minta si sa amageasca oamenii spre a lor pierzare: ”Nu, nu veti muri daca mancati din pomul cunostiintei si daca nu mai credeti in Dumnezeu si daca nu-L mai ascultati, nu veti muri ci veti fi ca Dumnezeu.”

Cam asa te comporti si tu. Prin comportamentul tau zici: fiti rai, loviti, distrugeti, judecati, huliti, etichetati, mintiti fara numar, nu tineti cont de nimic, loviti direct in persoane, direct in rana, ca nu se pune, noi avem pile la pacat si la rau, suntm priviliegiati, suntem zei, nu vom sti ce-i tanguirea, suntem fiii lui Avraam. Principalul e sa va dati mari ortodocsi si sa va credeti infailibili si sa distrugeti pe oricine nu pupa in dos pripelile unor impostori, unor sefi tortionari infailibili stransi ca sa se joace de-a inchizitia.

Cum in teoria mea gasesti adevarul pe care il poti proba in realitate inseamna ca chiar daca e doar o teorie defapt ea contine date de la Adevarul Adevarat.

Tu care sustii globalismul negand apa plata in 73% din suprafata ce esti daca eu sunt nebun sau diavol?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #418  
Vechi 28.06.2021, 16:15:20
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Iar culmea prostiei este pusa mai sus:
1. Este o teorie care vine din lumea asta cu siguranta
2. Dar care e posibil sa nu vina din lumea asta dupa parerea lui Moroncel.
3. Da, de acord, este cea mai SIMPLISTA prostie care poate fi elucubrata de semidocti.

Moroncele, nu esti doar incoerent, ci esti exemplu de prostie.
Domnule Bârnabas oximoron,

1. Da-mi o sursa, da-mi un link, da-mi o proba ca vine din lume. Teoria PacMan3D-nD vine de la Dumnezeu.
2. Daca ai gasit la altii din lume arata-mi, arata probe. Gasesti referiri doar in Scriptura si la sfintii parinti.
3. Daca e atat de simpla precum spui cum de nu o pricepi si nu vezi concordanta cu realitatea inconjuratoare?

E clar cine e prostul daca sustine ca e simpla dar nu o gaseste reala, adevarata. Deci e clar ca nu poti pricepe si nu poti crede in ciuda simplitatii!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.06.2021 at 17:33:09.
  #419  
Vechi 29.06.2021, 10:44:36
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Domnule Bârnabas oximoron,

1. Da-mi o sursa, da-mi un link, da-mi o proba ca vine din lume. Teoria PacMan3D-nD vine de la Dumnezeu.
2. Daca ai gasit la altii din lume arata-mi, arata probe. Gasesti referiri doar in Scriptura si la sfintii parinti.
3. Daca e atat de simpla precum spui cum de nu o pricepi si nu vezi concordanta cu realitatea inconjuratoare?

E clar cine e prostul daca sustine ca e simpla dar nu o gaseste reala, adevarata. Deci e clar ca nu poti pricepe si nu poti crede in ciuda simplitatii!
Tu esti prost de bubui.

Pamantul e mare de se vede cu ochiul liber si sunt filme poze facute de zeci de ani.

De 500 de ani oamenii au ajuns la concluzia ca e rotund, vazand. Si folosesc informatia asta.

Ce dovezi sa dau unui dezechilibrat care e bun de spitalul 9.

Tu esti caz patologic de psihoza mistica.

Cu astfel de indivizi le recomanzi spitalul 9, medicamentatie, un doctor priceput, altceva nu prea mai ce sa le zici.

Esti deja intr-o zona a medicalului nu a normalului.

Imi pare rau ca am crezut ca am pe cineva sanatos in fata. Dovezile arata ca esti caz medical.

Si as recomanda si adminului din nou, sa ia masuri impotriva unui caz medical cum esti tu.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare