Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #891  
Vechi 11.06.2012, 13:09:49
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Cum găsiți voi nod în papură și pete pe obrazul sfinților în timp ce adulați impostura, crima, fărădelegea, mercenariatul și toți securiștii privilegiații...

Prăbabil că în mintea voastră Boc și Ungureanu or fi fost securiștii, comuniștii și torționarii României, studenți care fiind elevi și studenți eminenți erau obligați să laude...

Voi habar nu aveți ce a fost și ce este, dar socotiți iată că albul e negru și negru e alb...

Dacă Boc și Ungureanu sunt comuniștii în mintea voastră și ei întinează piața revoluției, ei care au condamnat comunismul și populismul și lichelismul și impostura și fărădelegea și pensiile și salariile nesimțite în parlament... atunci Iliescu, Oprescu, Marga, Năstase, Isărescu, Oprișan, Hrebenciuc, Vanghelie, Mazăre, Dragnea, Vadim, Ponta, Antonescu, Geoană, Voiculescu și toți ceilalți care au reinstaurat comunismul prin diversiune și păcălire și minciună și manipulare și întoxicare și mercenariat de presă... ce sunt?

Deci cei care au făcut mândrii pe Dej, pe Groza, pe Ceaușescu, pe Iliescu readuncând la putere prin vot manipulat comunismul și dictatura roșie... restaurația lor...

Ăștia ce sunt pentru voi?

Probabil că mari eroi ai revoluției așa cum v-a păcălit vulpea cea bătrână.

Sunteți deci de râsul curcilor... însă nici lor nu le mai vine să râdă văzând dezastrul vostru căci ieri și astăzi nu PDL a pierdut ci: România și USL... deci voi toți sunteți adevărații perdanți însă până ce o să vă treziți... o să mai vină multe ploi... cu toții ați pierdut calea adevărului, ați lepădat dreptatea.

''București, București, sodomă și gomoră tu ești!''

Trăiască Cetățile cele sfinte: Suceava, Cluj, Arad, Târgu-Mureș, Brașov! Simbolurile revoluției din '89, căci Timișoara a fost vândută de Ciuhandu cuplului Antonescu Geoană Iohanis.
amice nu inteleg de ce te incapatanezi sa-i scoti pe unii imaculati desi au supt lapte de la aceeasi vaca rosie comunista ca si cei catalogati de tine drept "capusa rosie". Nu am auzit pe nimeni pe acest forum care sa-i laude pe Hrebenciuc, Dragnea, Ponta sau Oprisan. Sunt la fel de "rosii" ca si Boc asta al tau pe care acum il vezi drept un arhanghel al dreptatii. Diferenta dintre Boc si ceilalti sunt metodele prin care lucreaza cat si calirea in rau la un nivel superior a celorlalti. TOTI sunt vinovati de dezastrul tarii si nu stiu ce ce arunci cu "pietre" in cei ce au opinii diferite de ale tale.
PS: Amice nu detii adevarul absolut. SA NU UITI ASTA!
  #892  
Vechi 11.06.2012, 13:26:02
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
.

Eu până atunci mă bucur împreună cu cetățile Domnului:

Suceava, Cluj, Brașov, Arad, Târgu Mureș... și cu toate satele cucerite de Horia Mocanu și PPDD.
Sibiul , Alba nu-s cetati ale Domnului?
  #893  
Vechi 11.06.2012, 14:27:49
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Sibiul , Alba nu-s cetati ale Domnului?
Erau cândava și ele ale Domnului, însă acum au căzut spre bucuria celor ce cred că toți sunt o apă și un pământ și că doar împușcatu' a fost vinovat... După 22 de ani, cu crime, mineri, jefuiri, bârfe viclene, crize... cred că vă dați seama că există și fiii neghinei și fiii Luminii.

Nu toți cei ce vin din epoca de aur a comunismului impostor instaurat din 47 sunt vinovați sau complet nevinovați...
Însă cei ce elogiază Ceaușismul și Iliescismul și bolșevismul și neocomunismul, nu cred că sunt PDL-iștii care au condamnat comunismul pe față în parlament după ce au trecut la dreapta spre deosebire de ceilalți care-l restaurează și-l duc spre noi culmi deșarte:

Citat:
"Avem rezultate pe care nici măcar noi nu le speram, am scos PDL din București, a zburat Flutur de la Suceava, în lacrimile doamnei Anastase am câștigat Ploieștiul, la Dâmbovița populația județului de primește cu drag, și inclusiv victorii istorice. Adiță, sau cum îl chema pe Videanu, a pierdut Videle, orașul său drag, iar pentru domnul Iliescu am câștigat Oltenița", a mai explicat Victor Ponta.
Citat:
În prealabil postat de stefan_florin
amice nu inteleg de ce te incapatanezi sa-i scoti pe unii imaculati desi au supt lapte de la aceeasi vaca rosie comunista ca si cei catalogati de tine drept "capusa rosie". Nu am auzit pe nimeni pe acest forum care sa-i laude pe Hrebenciuc, Dragnea, Ponta sau Oprisan. Sunt la fel de "rosii" ca si Boc asta al tau pe care acum il vezi drept un arhanghel al dreptatii. Diferenta dintre Boc si ceilalti sunt metodele prin care lucreaza cat si calirea in rau la un nivel superior a celorlalti. TOTI sunt vinovati de dezastrul tarii si nu stiu ce ce arunci cu "pietre" in cei ce au opinii diferite de ale tale.
PS: Amice nu detii adevarul absolut. SA NU UITI ASTA!
Iar tu amice, mă întreb de ce crezi că eu îi scot imaculați pe unii și pătați pe alții? Oare faptele, cuvintele și iubirile din inimile lor nu vorbesc ele de la sine? Mă întreb oare de ce vă doare pe voi că eu nu pot să ascund gunoiul sub preș și nu pot să stau orb ca să nu observ răul ce ni se pregătește mereu? De ce oare voi stați pasivi? Știu, nu vă pasă! Sunteți credooli și-i credeți pe ''băieții buni''... ăia ai lor.

Nu trebuie să-i auzi că-i laudă pe impostori, e suficient să constați că-i aprobă, îi aplaudă și-i votează. Din păcate eu chiar dețin Adevărul absolut, în cuget și simțiri, în inimă și în suflet, nu e greu, condiția e să crezi, nu numai să te închini Lui..........SA UITI ASTA!

Iar pe asta să nu o uiți niciodată... amice: Nu toți sunt vinovați căci asta este aceiași placă a flașnetarilor roșii bine întreținută de ei. Sfinți au existat și există și vor exista întotdeauna!

Last edited by vsovivi; 11.06.2012 at 14:44:09.
  #894  
Vechi 11.06.2012, 14:43:29
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Ca sa te bucuri in tihna, iti spun eu de ce a castigat Falca la Arad. Din pacate USL n-a avut un candidat pe masura ca altfel Falca ar fi fost mancat cu fulgi cu tot. USL ar fi trebuit sa iasa in fata cu Claudiu Cristea care a candidat, dar din partea Aliantei Civice!
Oricum la Consiliul Judetean a fost dat jos fochistul de Iotcu care a crescut (material vorbind) ca Fat-Frumos din lacrima in ultimii 4 ani. A castigat un tanar de la PNL, Ioan Cristina! Bravo lui!
Asa ca ciocu' mic si joc de glezna!
  #895  
Vechi 11.06.2012, 14:52:24
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Ca sa te bucuri in tihna, iti spun eu de ce a castigat Falca la Arad. Din pacate USL n-a avut un candidat pe masura ca altfel Falca ar fi fost mancat cu fulgi cu tot. USL ar fi trebuit sa iasa in fata cu Claudiu Cristea care a candidat, dar din partea Aliantei Civice!
Oricum la Consiliul Judetean a fost dat jos fochistul de Iotcu care a crescut (material vorbind) ca Fat-Frumos din lacrima in ultimii 4 ani. A castigat un tanar de la PNL, Ioan Cristina! Bravo lui!
Asa ca ciocu' mic si joc de glezna!
Asta-i bună cu ciocu mic... ați preluat apucăturile lor... a fost suficient să vă facă să urâți pe nedrept iar voi ați crezut! Nu știu dacă să-mi fie milă sau silă de unii ca voi care după război sunteți eroi și la plăcinte înainte iar la criză și război, înapoi...

Vedeți că vine Potopul și iarna și nu va mai fi nici Ungureanu și Nici Boc să vă scape... prin mila Domnului... căpușele roșii se vor bucura că mai scapă de unii din voi că și așa sunt destui acuma care să-i voteze din nou în toamnă, bine că deocamdată v-a păcălit.

Adică-ți pare rău că a câștigat Falcă? Să-ți fi rușine că întruchipezi lăcmia căpușei roșii a gLumii!

Last edited by vsovivi; 11.06.2012 at 14:57:31.
  #896  
Vechi 11.06.2012, 14:52:43
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

A, vsovivi, am uitat sa-ti spun! La Timsoara n-a mai vrut Ciuhandu sa candideze ca altfel poate ar fi castigat din nou. Oricum d-nul Rob este un aradean de-al nostru mutat la Timisoara pentru ca a fost decan la Politehnica. Un om cinstit si de onoare , speram sa faca treaba la Timisoara.
  #897  
Vechi 11.06.2012, 14:58:56
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
A, vsovivi, am uitat sa-ti spun! La Timsoara n-a mai vrut Ciuhandu sa candideze ca altfel poate ar fi castigat din nou. Oricum d-nul Rob este un aradean de-al nostru mutat la Timisoara pentru ca a fost decan la Politehnica. Un om cinstit si de onoare , speram sa faca treaba la Timisoara.
E cea mai bună poantă asta: ''Un om cinstit si de onoare , speram sa faca treaba la Timisoara.''

Cine sunteți voi? Trădătorii lui Falcă? Stăpânii gLumii? Cine?

Iată că vorbești exact ca membrii guvernului electoral ilegitim, mafihoț și populist... o să facă o treabă foarte mare... din 2013.

Păi Ciuhandu după ce a trădat Timișoara a ajuns și fricos... așa pățesc toți cei ce fac alianță cu Geoană, Antonescu, Iohanis, Ponta, Voiculescu, Năstase, Iliescu, Isărescu și alții...

Last edited by vsovivi; 11.06.2012 at 15:04:48.
  #898  
Vechi 11.06.2012, 15:06:35
moldoveanu's Avatar
moldoveanu moldoveanu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 166
Implicit

In primul rand poporul roman este inclinat catre necinste, hotii, nemunca si altele. De aici se trezeste ura catre oricine vrea sa-i puna la munca, sa nu le mai dea bani degeaba etc. Vlad Tepes saracu tot ce a facut a fost sa taie mainile la furaciosi, si sa omoare pe tradatori, perfizi, talhari ai neamului etc. Si drept rasplata a fost numit drac. Asta spune foare multe despre poporul nostru. In Anglia cam toti regii au fost mult mai duri decat Vlad Tepes dar nimeni nu i-a numit draci.

In al doilea rand pentru cine se intreaba de ce in Ro sunt urati oamenii intelepti si care doresc o schimbare in bine a moralitatii acestui neam raspunsul este foarte simplu. Pentru ca acestia sunt pe o cu totul alta lungime de unda cu restul populatiei. Si pentru ca nici macar nu pot comunica cu aceasta gloata de nerozi. Cand vorbeste Boc, prostul nu poate sa-l inteleaga, atat sistemul de valori cat si nivelul intelectual sunt foarte diferite la cei doi. Prostul intelege populismul, promisiunile simple din cateva silabe, si cuvinte ca mici, bere, carnati, veti primi, fiecare va avea etc etc.

In al treilea rand crestini adevarati in Romania sunt probabil maxim 2-3%. Maxim am zis! Foarte multi din cei care intra chiar pe acest forum sunt fatis sau pe ascuns adepti ai minciunii (atata timp cat le convine financiar).
__________________
"Intelepciunea vine odata cu suferinta" - Aeschylus
  #899  
Vechi 11.06.2012, 15:06:48
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Asta-i bună cu ciocu mic... ați preluat apucăturile lor... a fost suficient să vă facă să urâți pe nedrept iar voi ați crezut! Nu știu dacă să-mi fie milă sau silă de unii ca voi care după război sunteți eroi și la plăcinte înainte iar la criză și război, înapoi...

Vedeți că vine Potopul și iarna și nu va mai fi nici Ungureanu și Nici Boc să vă scape... prin mila Domnului... căpușele roșii se vor bucura că mai scapă de unii din voi că și așa sunt destui acuma care să-i voteze din nou în toamnă, bine că deocamdată v-a păcălit.

Adică-ți pare rău că a câștigat Falcă? Să-ți fi rușine că întruchipezi lăcmia căpușei roșii a gLumii!
Da, imi pare rau ca a castigat Falca! Iti spun si de ce! Habar n-ai cate invarteli si furtisaguri a facut omul asta in oras! Eu nu sunt genul ala care sa spuna: "A furat, dar a facut si pentru noi!" Nu! Daca a ajuns primar sa traiasca din salariul de primar pe care il platim tot noi contribuabilii. Asta inainte de-a fi primar nu-si platea nici cheltuielile de intretinere la bloc si acum a ajuns cu sute de mii de euro in conturi, asa ca ma lasi!?
  #900  
Vechi 11.06.2012, 15:13:36
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Da, imi pare rau ca a castigat Falca! Iti spun si de ce! Habar n-ai cate invarteli si furtisaguri a facut omul asta in oras! Eu nu sunt genul ala care sa spuna: "A furat, dar a facut si pentru noi!" Nu! Daca a ajuns primar sa traiasca din salariul de primar pe care il platim tot noi contribuabilii. Asta inainte de-a fi primar nu-si platea nici cheltuielile de intretinere la bloc si acum a ajuns cu sute de mii de euro in conturi, asa ca ma lasi!?
Deci v-a ajutat căpușa să pismuiți pe cei buni și să-i adulați pe puii ei cei roșii și foarte flămânzi...

Dar munca lui oare trebuie plătită? Am auzit că a și primit înapoi din terenurile confiscate de comuniști... Putea oare să-și fi câștigat banii în mod cinstit?

Oare dacă era pătat și cu mâinile-n rahat nu o pățea?

E diversiune asta cu îmbogățelile, căci îl hăituie de ani buni echipa de căpușele mititele și nu-l poate prinde... voi ajutați-le însă să vă sugă ele căci ele sug mult mai bine ca Falcă. Să le purtați sănătoși și sănătoase. Nu doresc să vă scap de ele cu deasila... Unora le place căpușala, e un fel de spirit de jertfă... doar că e viceversa, speră ca să ajungă la rândul lor și ei niște mici căpușe cândva, sau cred că nu vor fi prinși nici ei niciodată.

Oare ați auzit că Dumnezeu e drept? Și că judecă pe drept necăutând ca să facă voia Sa ci a Celui Carele L-a trimis? Nu dorește și nu vrea să judece pe nimeni căci nu ca să judece a venit ci să găsească oaia pierdută... dar și dacă judecă judecata Lui este Adevărată căci este pe drept și nu judecă pentru sine ci pentru slava Lui Dumnezeu!

Last edited by vsovivi; 11.06.2012 at 15:20:55.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 19:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 25.02.2011 00:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 22:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 19:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 03.08.2009 00:22:27