Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Exorcismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 02.07.2012, 11:50:48
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Writer pe care o stii tu e inca penticostala, si are alte lucruri mai bune de facut decat sa barfeasca pe forumuri. Userul "writer" de pe acest forum e de fapt tot cornel urs/sad story/profetul de carton, un cunoscut de al ei care se pare ca inca mai are o obsesie pentru ea. Eu nu am nimic impotriva a ceea ce face el, dar ma oboseste sa il tot vad pacalind pe unul si pe altul. Dar intelegeti si voi ca un om care vorbeste in halul asta despre penticostali este ori un ortodox suparat, ori profetul de carton. :)) Caci penticostalii nu sunt atat de rai incat sa apara deodata o vreo ...spe useri cantand in cor cat de rataciti sunt penticostalii. :) Dar profetul are o obsesie cu penticostalii si n-ai ce-i face...
doamna Doriana, oricine vine si critica acele manifestari oculte si pune la zid idolii vostri hipnotizatori/mesmeristi gen Bonnke sau Chris, este automat una si aceeasi persoana??!! distinsa doamna, stiu ca nu vreti sa credeti, insa sunt multi care resping cu desavarsire ce se intampla in ograda penticostala! de ce faceti acuzatii extrem de rauvoitoare? va este necaz ca invataturile spiritiste penticostale sunt demascate? si de ce faceti varza toate topicele unde intrati? aici este despre somnambulism.
stiti ca sunt numerosi oameni care au aceasta problema si la care stiinta este neputincioasa, neexistand un raspuns concludent privind mecanismul declansarii acestor fenomene bizare?!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 02.07.2012, 15:09:06
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
doamna Doriana, oricine vine si critica acele manifestari oculte si pune la zid idolii vostri hipnotizatori/mesmeristi gen Bonnke sau Chris, este automat una si aceeasi persoana??!! distinsa doamna,
Distinse domn, dvs sunteti prin excelenta un imitator de penticostali, carora incercati sa le furati identitatea. V-ati facut cont sub numele de penticostalulmantuibil ca sa il imitati pe penticostal. Cand erati profetul de carton v-ati pus la avatar poza lui Pavel Rivis Tipei ca lumea sa creada ca sunteti el. Acum v-ati luat numele pastorului Cornel Urs si al lui writer, o penticostala convinsa... Eu tin legatura si cu writer si cu Cornel Urs si niciunul dintre ei nu are cont pe acest forum. Dar dvs ramaneti obsedat de penticostali... Ati simpatizat un timp cu ei, nu ati reusit sa fiti un bun penticostal, insa a ramas dorinta de a-i imita.

Eu nu vreau sa va impiedic sa faceti ceea ce faceti, atat timp cat Dumnezeu va ingaduie asta. De fapt, nici macar nu vorbesc pentru dvs acum. Iar daca vreti sa pastram tema topicului incercati sa nu mai faceti diversiuni cand intrati pe forum sub numele de writer.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #13  
Vechi 02.07.2012, 16:34:18
writer's Avatar
writer writer is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.06.2012
Locație: arad
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 31
Implicit

dorina,
s-ar parea ca faci o confuzie.
si eu stiu multe "dorina/dora" totusi cand vad numele "doriana" nu ma gandesc musai la una din ele !
in plus de asta, nu stiu ce "writer" cunosti tu, eu mi-am ales acest nick deoarece scriu poezii (ca amatoare :)))

p.s.: scuze de off-topic...
__________________
Lucrurile marete se fac de obicei cu riscuri foarte mari. – Herodot

Last edited by writer; 02.07.2012 at 16:37:14.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 02.07.2012, 16:43:50
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Stiu. Si te cheama Ramona, vorbesti ardeleneste si iti plac bebelusii si scrii fara majuscule... Ah, si esti penticostala...uitasem...toate ca si adevarata writer.

Scuze si eu de off - topic. Va rog sa continuati.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #15  
Vechi 02.07.2012, 16:47:47
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Totuși, ce confesiune aveți ? (pentru Cornel Urs)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 02.07.2012, 16:57:11
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Totuși, ce confesiune aveți ? (pentru Cornel Urs)
sunt botezat ortodox, dar recunosc ca nu sunt foarte practicant...

pentru doamna Doriana: doamna, cu tot respectul va spun, nu va dati seama ce bizar si straniu suna ceea ce spuneti?? (la fel de straniu ca si somnambulismul, asta ca sa fiu on-topic) pai eu imi fac usere pe acest forum exact persoane pe care dvs. le cunoasteti??? ati mentionat un pastor, o prietena si nu stiu ce penticostal mantuibil, toate aceste persoane fiind cunostintele dumneavoastra intime !

nu cumva aveti reale probleme care necesita tratament medical psihic? suferiti cumva si de somnambulism? oricine va irita, il luati drept un impostor care se da drept exact o persoana draga dumneavoastra! asta e prea de tot!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 02.07.2012, 17:44:04
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
oricine va irita, il luati drept un impostor care se da drept exact o persoana draga dumneavoastra! asta e prea de tot!
Hai, nu te mai necaji. Si tu esti o persoana draga mie, doar ne cunoastem de atata timp... Ca ma iriti, e prea pretentios spus. Somnambulist chiar, ca sa fiu on-topic...

No, bine, am spus destule...
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #18  
Vechi 02.07.2012, 19:18:05
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Hai, nu te mai necaji. Si tu esti o persoana draga mie, doar ne cunoastem de atata timp... Ca ma iriti, e prea pretentios spus. Somnambulist chiar, ca sa fiu on-topic...
nu sunt somnambul si nu prezint nicio forma de comportament deviat, asta una la mana, doi la mana, vad ca afirmati cu atata siguranta ca ne cunoastem de atata timp (o viata?), deci nu doar pe acestia ii stiti atat de bine: profetul, pastorul, prietena, penticostalul, dar chiar si pe mine ma stiti, culmea, de o viata!!!

mare ti-e gradina Doamne...chiar daca nu aveti probleme cu somnul (parasomnii gen somnambulism), nu ar strica un consult medical psihiatric, asa, sa vedeti ce va mai zice nenea doctorul, acum in Germania aveti medici buni, (a trecut vremea lui Mengele)...

exista si o tulburare care nu are legatura cu somnambulismul, se cheama "deja vu".
sa va explic: bolnavul respectiv viseaza anumite chestii, care cumva migreaza din subconstient sau inconstient in constient, incat respectivul considera ca ce a visat e realitate! deci ia propriile halucinatii drept realitate! nu cumva sa va incadrati aici...(nu ar fi de mirare, penticostala fiind sunteti sub presiunea multor duhuri inselatoare care produc astfel de viziuni mincinoase!)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 02.07.2012, 23:30:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Si mie mi se pare ciudat ca avem in ultimul timp o invazie de pretinsi-fosti-anti-penticostali, unii chiar cu nume de penticostali.

Un singur individ era atat de pasionat de acest subiect: "Profetul de carton", banat sub alte doua nume si se pare inca activ sub alte 3 nume.

Nu ar fi mai bine sa va duceti razbelul cu penticostalii pe forumurile neoprotestante?

In felul acest nici nu ar trebui sa va abtineti prea mult sa atacati ortodoxia cand va vine cheful.

Sau luand-o altfel, n-ar fi mai util spiritual si chiar practic sa treceti peste experienta ratata cu penticostalii, eventual sa va cereti si banii inapoi daca va considerati bagubit si sa va abordati o atitudine mai constructiva pentru viata spirituala proprie?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 03.07.2012, 09:09:40
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Si mie mi se pare ciudat ca avem in ultimul timp o invazie de pretinsi-fosti-anti-penticostali, unii chiar cu nume de penticostali.

Un singur individ era atat de pasionat de acest subiect: "Profetul de carton", banat sub alte doua nume si se pare inca activ sub alte 3 nume.
domnule, daca faceti cumva aluzie la mine (eu sunt unul din cei nominalizati de aceasta doamna Doriana care sustine intr-un mod de neinteles ca eu mi-as face useri, culmea, exact acele cunostinte ale dumneaei, cum as putea sa-mi fac eu useri exact acele persoane cu care dansa tine legatura de amicitie????!!), cititi va rog postarile mele si o sa aveti surprinderea ca majoritatea sunt compuse din discutii avute cu useri adventisti !
Reply With Quote
Răspunde