Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.08.2009, 21:22:04
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ajutati-ne suntem saraci

daca nu se poate cu un carut ajutatine cu orice un ajutor cat de mic near fi de mare folos suntem 5 suflete si traim dintrun salariu de mizerie , avem o fetitasi doi baietei traim greu sta in chirie abia ne ramane sa ne intreetinem cartofi,faina ,ulei de jucarii sau haine copii mei nu stiu fetita la toamnna o dam la scoala nici rechizite nu am indurativa de noi va rugam un ajutor cat de mic conteaza si este bine venit va multumim din suflet, Dumnezeu sa va ajute
  #2  
Vechi 04.08.2009, 21:00:25
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumi_emil Vezi mesajul
daca nu se poate cu un carut ajutatine cu orice un ajutor cat de mic near fi de mare folos suntem 5 suflete si traim dintrun salariu de mizerie , avem o fetitasi doi baietei traim greu sta in chirie abia ne ramane sa ne intreetinem cartofi,faina ,ulei de jucarii sau haine copii mei nu stiu fetita la toamnna o dam la scoala nici rechizite nu am indurativa de noi va rugam un ajutor cat de mic conteaza si este bine venit va multumim din suflet, Dumnezeu sa va ajute
Pai dati un nr. de cont ceva, cum sa va ajute lumea daca nu poate da de voi? Deschideti-va un cont in lei la o banca, la BRD de exemplu, si dati un nr. de cont pe site, poate se gaseste vreun binevoitor si din afara orasului vostru.

Bogdan.
  #3  
Vechi 07.08.2009, 18:00:46
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumi_emil Vezi mesajul
avem o fetitasi doi baietei traim greu sta in chirie
Aici ai scris clar ca AVEM, deci nu esti singura cu trei copii ci il ai si pe sotul tau

El cu ce se ocupa?
  #4  
Vechi 07.08.2009, 18:03:29
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Nu uita de numarul de telefon al Parohiei!
Promitem ca nu-l vom asalta pe Parinte cu telefoanele.
...sau roaga-l te rog pe parintele sa ne scrie aici
DOamne Ajuta!
  #5  
Vechi 07.08.2009, 18:12:51
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit buna seara

sotul meu lucreazala un atelier de pvc parintele nu da nr de telefon dar sa trimiteti pe cineva din tiulcea cu care sa vb asa vrea nu vrea sa fie asaltat cu telefoane asda mia spus sa spun il cheama jecu sebastian apartine de de parohia cei trei ierarhi va multumim pentru intelegeri Doamne ajuta
  #6  
Vechi 07.08.2009, 18:18:16
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

De ce nu ar da parintele nr. de telefon de la Biserica? Cine credeti ca-l va asalta cu telefoanele? Ne intelegem intre noi cine va suna, cand si la ce ora.

Spuneti-i si ca l-am rugat sa intre pe forum ca sa dialogam cu el.
  #7  
Vechi 07.08.2009, 18:27:30
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit sarut mainile

daca suna o persoana sau doua nui nici o problema numai sa nu fie asaltat cu telefoana maine merg din nou la dumnealui sii voui zice eu am crezut si iam spus ca il sunati fiecare pe el dar daca nu este asa el poate da nr de tel.efon pentru a vb cu 2 3 persoane de incredere de pe acesdt forum ma iertati dacaam gresitcu ceva acum am inteles maine va voi da nr dumnealui dupa ce mil da sa puteti vb cu dumnealui va multumesc pentru timpul care mil oferiti Dumnezeu va va ajuta
  #8  
Vechi 22.09.2009, 21:54:49
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumi_emil Vezi mesajul
daca nu se poate cu un carut ajutati-ne cu orice un ajutor cat de mic ne-ar fi de mare folos ... Dumnezeu sa va ajute
vesti bune si pentru aceasta familie... tocmai am aflat ca au primit carutul dorit, de la o doamna din Tulcea. se vede cum Dumnezeu nu lasa pe nimeni cu mana intinsa !
  #9  
Vechi 22.09.2009, 22:03:19
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
vesti bune si pentru aceasta familie... tocmai am aflat ca au primit carutul dorit, de la o doamna din Tulcea. se vede cum Dumnezeu nu lasa pe nimeni cu mana intinsa !
Asa este Mirela !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #10  
Vechi 23.09.2009, 20:43:02
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit De la fam. Dumitrescu

M-a rugat aceasta familie sa postez urmatorul mesaj din partea lor:

doamna mirela va rog stiu ca puteti intra pe forumul crestin ortodox spuneti va rog multumiti din partea noastra lui doamna anca ,doamna gabriela si delia cat si cei care ne-au trimis alimente si hainute va rog mult de tot , ne vom ruga pentru toti multumesc mult pentru tot Dumnezeu sa va ajute si daca puteti spuneti ca v-am trimis poza cu buletinul facut si acum vrea parintele sa vb cu cei care vor la nr afisat in topic jecu sebastian
va dorim tot ce e mai bun si ,Dumnezeu sa va aibe in grija pe toti .


aici este si poza cu buletinul -
Attached Images
File Type: jpg moto_0017.jpg (34,0 KB, 42 views)
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fericiti cei saraci cu duhul! patinina34 Generalitati 31 27.04.2012 01:00:27
Este imposibil sa facem bine celorlalti daca suntem saraci? Florin-Ionut Umanitare 60 09.02.2011 19:58:11
Saraci si cu datorii! rusumadena Umanitare 0 16.12.2010 18:59:04
Salarului preotilor saraci Indraznetul Generalitati 13 04.02.2008 20:55:48