Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.07.2009, 15:26:03
hatryan's Avatar
hatryan hatryan is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.07.2009
Locație: Spania,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 74
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru hatryan
Implicit Ce trebuie sa fac pentru a ma impaca cu persoana iubita?

Salutare tuturor! Am si eu o problema,cred ca cea mai grava din viata mea!Am avut o relatie care sa terminat acum 1 an si am inceput alta cu alta fata.Am fost fericiti la inceput si dupa totul a inceput sa o ia razna,fara motiv.Eu sunt in Spania acum,am plecat din romania de la ea fara sami dau seama ce fac,fara sa imi dau seama cat de mult o iubesc,nu stiu nici acum de ce am facut asta! Am ranito foarte tare si cat am stat acolo,parca eram orbit de relatia anterioara,de fosta iubita,pe care cand am vazuto miam dat seama ca nu mai simt absolut nimik pentru ea. Nu stiu ce a facut daca mia facut ceva sau ... nu stiu! Acum ca sunt aici am inceput sami revin cat de cat,sami dau seama ca am gresit cu toate ca nu unteleg cum si de ce am facuto,ca eu nu sunt asa cum am fost in romania cu fata asta,eu nu ma port asa rau de obicei,cum mam purtat cu ea. Acum tot ii mai scriu cate un sms,incerc sa o contactez,dar ea este foarte rece,nu stiu ce e cu ea... in ultimul timp am inceput sa ma rog la Dumnezeu sa ne ajute sa ne impacam... sa faca ceva... asa cum a facut cand mia trimiso... Nu mai stiu cum sa ma mai rog si ce sa fac,nu mai stiu... durerea din suflet e atat de puternica incat nici nu stiu cum mai stau in picioare uneori... va rog sa ma ajutati cu orice sfat sau parere... Multumesc anticipat pentru intelegere!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.07.2009, 16:03:49
giovaninnaa giovaninnaa is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.03.2008
Mesaje: 83
Implicit

offff cat de bine te inteleg. citeste la sectiunea Nunta, topicul Alesul, si eu sunt intr-o situatie asemanatoare. Poate te va ajuta intr-o oarecare masura framantarea mea, poate te vor ajuta raspunsurile de acolo. Mai mult de atit nu stiu ce sa iti spun, nu stiu nici pentru mine...

pot doar sa iti spun ca te inteleg perfect.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.07.2009, 20:58:08
hatryan's Avatar
hatryan hatryan is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.07.2009
Locație: Spania,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 74
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru hatryan
Implicit

Citat:
În prealabil postat de giovaninnaa Vezi mesajul
offff cat de bine te inteleg. citeste la sectiunea Nunta, topicul Alesul, si eu sunt intr-o situatie asemanatoare. Poate te va ajuta intr-o oarecare masura framantarea mea, poate te vor ajuta raspunsurile de acolo. Mai mult de atit nu stiu ce sa iti spun, nu stiu nici pentru mine...

pot doar sa iti spun ca te inteleg perfect.
multumesc! sper ca pana la urma sa ne asculte Dumnezeu rugaciunile si sa scoata ura si amaraciunea din sufletele lor! sa ne inteleaga si sa ne creada!...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.07.2009, 21:30:13
hatryan's Avatar
hatryan hatryan is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.07.2009
Locație: Spania,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 74
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru hatryan
Implicit

este vreo rugaciune miraculoasa prin care ma poate auzi Dumnezeu??? ca ma rog mult pentru ea si pentru noi,pentru a ne aduce din nou impreuna... si cred ca Dumnezeu stie ca e bine,ca neam inteles perfect o jumatate de an,si cealalta am gresit eu enorm de mult fata de ea,si asta a facuto sa ma scoata de la suflet! dar sunt sigur ca ea este aleasa! nu stiu cum sa o fac sa ma ierte sa o cinving sa vina macar o saptaman aici in Spania langa mine,sau sa,mi ceara sa ma duc acolo eu... am incercat si sai spun ca ma duc eu acolo... dar nu vrea sa auda de asta! pur si simplu nu mai stiu, nu vreau sa renunt deloc,dar nici nu mai stiu cum sa lupt...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 30.07.2011, 22:26:33
elena c elena c is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.07.2011
Mesaje: 2
Implicit

dumnezeu te aude oricum te-ai ruga nu trebuie sa spui o anumita rugaciune trebuie doar sa ai credinta............ dar citeste acatistul sf nectarie si sigur vei afla raspunsul la ce te rogi tu, te va ajuta necontenit asa cum m-a ajutat si ma ajuta si pe mine, face minuni intr-adevar......bafta
Reply With Quote
  #6  
Vechi 30.07.2011, 22:35:05
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Rugăciunea te va scoate din situația asta. Dar cred că foarte important e să îi explici fetei ce ne-ai spus nouă aici și să îi ceri iertare...Să îi ceri iertare nu ca să se întoarcă la tine ci fiindcă regreți sincer răul pe care i l-ai făcut..și ea să înțeleagă că de asta îi ceri iertare....într-un fel sau altul o să fie totul bine..continuă să te rogi!!! :)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acatistul ce trebuie citit pentru casatorie floare Nunta 19 20.09.2017 21:14:11
Cum trebuie sa mancam pentru a fi sanatosi absolutep0wer Generalitati 27 03.04.2015 14:03:44
Ce sa fac pentru a ma impaca cu iubita??? hatryan Generalitati 58 16.04.2013 03:18:29
Scrisoare pentru iubita mea! dumitrucelmare2000 Nunta 20 08.01.2012 20:08:21
Cum se impaca serviciul militar cu credinta? sophia Generalitati 41 13.01.2010 23:31:16