Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 12.10.2009, 14:09:52
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit mesaj din partea familiei Dumitrescu

Familia Dumitrescu va transmite un mesaj, cateva fotografii cu copilasii si cu situatia lor materiala.
Tocmai am aflat ca singura lor sursa de calsura, un calorifer vechi, s-a defectat si din nefericire nu mai are sanse de a fi reparat. Daca este cineva care are posibilitate si poate sa-i ajute cu o sursa de caldura, facem aici un apel disperat pentru ca se apropie iarna cu pasi repezi si sunt 5 suflete care nu au nici macar covor pe jos care sa mai incalzeasca piciorusele micutilor.

Iata aici mesajul lor ( sper sa puteti descarca fotografiile) :

"Copii nostri si poze cu casa unde stam ,in poze se poate vedea ca intradevar suntem saraci si nu am mintit pe nimeni ,va multumim tuturor si Dumnezeu sa va ajute.

http://img4.imageshack.us/i/dsci0257e.jpg/ ,http://img340.imageshack.us/i/pict0171.jpg/ ,http://img4.imageshack.us/i/picture015ip.jpg/ ,http://img340.imageshack.us/i/dsci0245.jpg/ ,http://img235.imageshack.us/i/dsci0247.jpg/
http://img235.imageshack.us/i/dsci0247.jpg/

Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Duhul Sfant, Treime Sfanta Slava Tie!
  #122  
Vechi 20.10.2009, 10:58:15
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit mesaj din partea familiei Dumitrescu

"Multumim din suflet domnului sau doamnei anonime care ne-a ajutat cu suma de 400 de lei nu am cuvinte de multumire ,pot doar ma rog pentru dumneavoastra.
Dumnezeu si Maicuta Domnului sa va rasplateasca cu sanatate si tot ce va doriti ,nu ne-am gandit niciodata ca sunt atat de buni unii oameni cu semenii lor... ochii imi sunt plini de lacrimi de bucurie... speram sa iesim din acest necaz sa ajutam si noi odata un om la necaz.
Cu stima si respect familia Dumitrescu. "
  #123  
Vechi 23.10.2009, 12:02:16
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Dragi nostri

Sarut mana ,dragi nostri am placerea va sa spun ca mam logat din nou pentru a fi alaturi de dumneavoastra deoarece va consideram familia noastra ,vreau sa multumesc din suflet urmatoarelor persoane care neau fost de mare ajutor Pop Delia ,Domnului sau Doamnei anonim care nu sia dat numele ,si nu in ultimul rand altor 2 anonimi tot nestiindule numele,vreau sa mai multumesc domnului din iasi care nea facut bucuria de a ne trimite alimente si jucarii cat si unei doamne din Tulcea care nea adus un carut ,va multumesc din suflet in numele familiei mele si Dumnezeu sa va ajute sa aveti sanatate si tot ce va doriti , Noi, momentan, suntem cu totii foarte raciti datorita frigului pe care l-am suportat foarte greu, nu atat pentru noi parintii cat pentru copliasii nostrii, care sunt mai sensibili datorita faptului ca sunt inca foarte micuti. Abia ieri am cumparat un calorifer din banii primiti din ajutorul dumneavoastra. Conditiile in care stam acum sunt destul de rele cu noi. Dormim pe jos, eu si sotul, pentru ca sa poata dormi copii in singurul pat din garsoniera, direct pe parchet pentru ca nu avem covor, si punem o patura dedesupt. De acoperit ne acoperim cu o paturica mai groasa, ca si copii de altfel. Nu avem plapuma. Am reusit sa strange o parte din banii pentru pentru masina de spala si ne mai trebuie inca o parte ca sa nu mai trebuiasca sa mai spal la mana pentru 5 persoane, cu apa rece Am simtit nevoia de a impartasi cu dumneavoastra situatia in care ne aflam. Dumnezeu si Maicuta Domnului sa va aiba in paza Lor si sa va ajute spre mantuirea sufletelor!Cu mult respect si stima Dumitrescu Dumitru Emil .
  #124  
Vechi 25.10.2009, 02:08:27
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emiliulia Vezi mesajul
Sarut mana ,dragi nostri am placerea va sa spun ca mam logat din nou pentru a fi alaturi de dumneavoastra deoarece va consideram familia noastra ,vreau sa multumesc din suflet urmatoarelor persoane care neau fost de mare ajutor Pop Delia ,Domnului sau Doamnei anonim care nu sia dat numele ,si nu in ultimul rand altor 2 anonimi tot nestiindule numele,vreau sa mai multumesc domnului din iasi care nea facut bucuria de a ne trimite alimente si jucarii cat si unei doamne din Tulcea care nea adus un carut ,va multumesc din suflet in numele familiei mele si Dumnezeu sa va ajute sa aveti sanatate si tot ce va doriti , Noi, momentan, suntem cu totii foarte raciti datorita frigului pe care l-am suportat foarte greu, nu atat pentru noi parintii cat pentru copliasii nostrii, care sunt mai sensibili datorita faptului ca sunt inca foarte micuti. Abia ieri am cumparat un calorifer din banii primiti din ajutorul dumneavoastra. Conditiile in care stam acum sunt destul de rele cu noi. Dormim pe jos, eu si sotul, pentru ca sa poata dormi copii in singurul pat din garsoniera, direct pe parchet pentru ca nu avem covor, si punem o patura dedesupt. De acoperit ne acoperim cu o paturica mai groasa, ca si copii de altfel. Nu avem plapuma. Am reusit sa strange o parte din banii pentru pentru masina de spala si ne mai trebuie inca o parte ca sa nu mai trebuiasca sa mai spal la mana pentru 5 persoane, cu apa rece Am simtit nevoia de a impartasi cu dumneavoastra situatia in care ne aflam. Dumnezeu si Maicuta Domnului sa va aiba in paza Lor si sa va ajute spre mantuirea sufletelor!Cu mult respect si stima Dumitrescu Dumitru Emil .
Draga familie Dumitrescu, oare nu stiti ca milosteniile trebuie facute in taina? Nu e bine ca dati nume, caci atunci ne-am primit deja rasplata.
Dar sa-mi fie de folos lectia: de acum inainte voi scrie alt nume la expeditor, in cazul in care imi va trece supararea ca m-ati numit pe forum dintr-un motiv de nimic.
  #125  
Vechi 25.10.2009, 02:52:10
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

n-au facut-o cu rea intentie, pur si simplu nu si-au dat seama ca nu e cazul sa se dea nume (mai ales complete) pe un forum unde se activeaza semi-anonim. a mai dat cineva o lista de nume, parca cel care n-avea carti ptr liceu, de parca asta era important, sa se stie de la cine a primit ce a primit.

milosteniile oricum nu se dau pentru rasplata, ci pentru ajutarea aproapelui.

ps: poate sterge admin toate numele (de binefacatori) care apar in astfel de postari.
  #126  
Vechi 26.10.2009, 13:16:17
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit

Familia Dumitrescu nu a dat numele spre a-i supara pe cei care au avut inima milostiva si le-a intins o mana de ajutor. Au facut acest gest pentru a arata cat de recunoscatori sunt fata de cei care nu i-au lasat la greu. Sunt convinsa ca au facut acest lucru din naivitate... Nu va suparati pe ei...Iertati-i ca nu au stiut ca gresesc.
Doamne ajuta!
  #127  
Vechi 26.10.2009, 14:53:12
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Fam. Dumitrescu a trimis nenumarate mesaje pe privat in care a multumit... Si pe forum au scris de multe ori acelasi lucru, direct sau prin intermediar. Cred ca era de ajuns.
Oricum nu sunt suparata pe dumnealor, dar sa le fie de invatatura ca nu se trambiteaza de pe acoperisuri cand cineva le face un mic bine. Mai bine sa-i pomeneasca pe acestia in rugaciune; e mai de folos pentru toata lumea.
  #128  
Vechi 27.10.2009, 05:48:53
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

ok Anca, nici tu nu e cazul sa exagerezi cu "punerea la punct".
  #129  
Vechi 30.10.2009, 18:26:44
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Chiar ca nu stiu ce sa mai cred. Ia cititi aici ce se spune despre conturile familiei Dumitrescu: http://romanians.nl/modules.php?name...=200550#200550
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
  #130  
Vechi 30.10.2009, 21:58:05
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Despre ce este vorba? Nu se poate intra pe acel link, chiar logat fiind...
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fericiti cei saraci cu duhul! patinina34 Generalitati 31 27.04.2012 01:00:27
Este imposibil sa facem bine celorlalti daca suntem saraci? Florin-Ionut Umanitare 60 09.02.2011 19:58:11
Saraci si cu datorii! rusumadena Umanitare 0 16.12.2010 18:59:04
Salarului preotilor saraci Indraznetul Generalitati 13 04.02.2008 20:55:48