Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 27.02.2024, 20:51:38
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Posibil sa fie maritate multe. Femeile de calitate sunt luate imediat si maritate. Hai ca iar generalizez
Ce sa fac, mai stau o saptamana si deschid subiect, caut nevasta. N-am multi bani, nici experienta, dar promit sa te iubesc. ce sa fac
Deschide câte threaduri vrei, totuși nu văd de ce nu ai ieși pe la întâlniri, la unele nu îți dai seama decât după ce le vezi dacă sunt sau nu pt tine.

Dacă dormi pe tine nu obții nimic.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 27.02.2024, 20:56:14
Argesean123 Argesean123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.02.2024
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
de obicei oamenii care sunt sportivi arată bine, peste medie și au prima șansă să-și găsească pe cineva.
Asta e parerea ta. te-ai uitat la aia la sumo? si aia sunt sportivi
sau aia de la box/kickbox cu fata deformata tot sportivi
bine glumesc
dar
n-are treaba
Cat timp bagi zahar+bere ca sa creasca burta si esti imbatranit facial de stres si munca cu inca 10 ani degeaba. Eu am usoara chelie si fire de par alb prin cap de la 20 ani. Iti spun sigur ca si astea au contribuit la ceva, nu ca le-am luat eu in seama sa ma afecteze la ceva

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Doi ai fost la București unde e o densitate foarte mare de femei, cea mai mare din țară și sunt unii care erau urâți și erau mari combinetozauri, ieșeau cu femei de la lucru și din alte medii de la sală, cercul de lectură la Bucale
Mda, nu prea ieseam. Nu mergeam la sala sau la chestii culturale, concerte etc. Iarna ma duceam dupa facultate doua ore la patinoar, veneam acasa zob, mancam, ma uitam la un film si ma culcam.
Vara eram acasa la parinti si la mare la innot. Primavara eram in acelasi ritm, dar cu rolele. Toamna cu bicicleta si tot asa.
Am avut activitati si sporturi solitare. Acum sunt cu schiul in perioada asta. La fel
asta am atras la mine, singuratate
unii oameni se descurca de minune la asta

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
totuși nu văd de ce nu ai ieși pe la întâlniri
Dacă dormi pe tine nu obții nimic.
Adevarat, dar nu stiu cum pot ajunge in punctul ala de a iesi la intalnire. Sunt complet depasit de situatie, si nici nu am cu cine. nu stiu cum sa gasesc o astfel de persoana. Dar am sa incerc si la pelerinaje si sa-mi formez ochiul la biserica sa ma uit dupa verighete, ce sa fac chiar daca ma fac de ras intreband. Foarte aiurea. Cred ca se amuza femeile de pe forum de mor cand citesc asta. De aia nici nu participa la asa discutii, pe langa faptul ca in general ele nici nu pot concepe starea asta de a nu te vrea cineva sau neputinta omului de a fi lipsit de cineva cu care sa iasa la dating. Buna, am vazut ca te inchini, banuiesc ca esti credincioasa, am vazut ca nu ai verigheta, ai cumva prieten, vrei sa iesim la un suc? Mi-am adus aminte cum a fost un coleg refuzat intr-o situatie asemanatoare, el a invitat-o mai tarziu dupa ce au vorbit mai mult, si aia i-a spus ca are copil mic acasa. I-a inchis gura imediat chiar daca nu avea verigheta fata. Un pic de tot daca te-a considerat femeia neatractiv in ziua de azi, iti da cu flit de nu te vezi si in curtea bisericii.
Imi vine sa caut chestii gen speed dating, desi pana si alea sunt strict in orasele mari, iar femeile vaneaza dupa criterii gen bani. e cam incomod

Am scris foarte mult pe topicul asta, si chiar unele aberatii. Va rog sa ma iertati cu totii.

Last edited by Argesean123; 27.02.2024 at 21:13:01.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 27.02.2024, 21:10:11
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Asta e parerea ta. te-ai uitat la aia la sumo? si aia sunt sportivi
sau aia de la box/kickbox cu fata deformata tot sportivi
Tu ziceai că faci sport în continuu ca să nu o iei razna, nu că ești sumotor.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
bine glumesc
dar
n-are treaba
Cat timp bagi zahar+bere ca sa creasca burta si esti imbatranit facial de stres si munca cu inca 10 ani degeaba.
Păi nu băga bericioaică boss, bagă și tu alimente cu calitate nutritivă.

Da și managerii sunt printre cei mai stresați și ei fac și cel mai mult sport ca pondere din populație

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Eu am usoara chelie si fire de par alb prin cap de la 20 ani. Iti spun sigur ca si astea au contribuit la ceva, nu ca le-am luat eu in seama sa ma afecteze la ceva
Și Jason Statham are chelie, sau Vin Diesel.


Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Adevarat, dar nu stiu cum pot ajunge in punctul ala de a iesi la intalnire. Sunt complet depasit de situatie, si nici nu am cu cine. nu stiu cum sa gasesc o astfel de persoana. Dar am sa incerc si la pelerinaje si sa-mi formez ochiul la biserica sa ma uit dupa verighete, ce sa fac chiar daca ma fac de ras intreband. Foarte aiurea.
Imi vine sa caut chestii gen speed dating, desi pana si alea sunt strict in orasele mari, iar femeile vaneaza dupa criterii gen bani. e cam incomod
Încerci să ieși, unele poate se bucură că le scoți din casă, înveți și tu niște abordări, niște deschideri, nu îți zice nimeni să fii Pickup Artist.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 27.02.2024 at 21:14:31.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 27.02.2024, 21:34:31
Argesean123 Argesean123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.02.2024
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Tu ziceai că faci sport în continuu ca să nu o iei razna, nu că ești sumotor.
Iar le infloresti. Unde am scris ca fac sport in continuu? Si nu sunt sumo, momentan, doar usor supraponderal de la usoara burta

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Încerci să ieși, unele poate se bucură că le scoți din casă
unde sunt frate femeile astea ca maine le scot! sa-mi dea mesaj una de pe forum daca se simte in situatia asta de nu o scoate nimeni dar s-ar bucura. o invit chiar la un pelerinaj impreuna cu pensionarii la primul date ca sa nu fie creepy deloc
mergem la Sfanta Parascheva ca e drumul mai lung

Last edited by Argesean123; 27.02.2024 at 21:40:21.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 27.02.2024, 22:46:04
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Iar le infloresti.Unde am scris ca fac sport in continuu?
Păi uite de unde am dedus,

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Problema este ca pe toata perioada aia de studiu, m-am dedicat facultatii, am neglijat faptul ca oamenii stateau pe retele sociale si se cuplau, eu nu am stat de asa ceva pentru ca realizasem ca multi erau superficiali si pierdeau timpul acolo. Culmea, personal eram in timpul liber mai mult decat ocupat cu activitati sportive individuale pentru a face fata stresului. In felul asta am reusit sa ma mentin sa nu o iau razna.
Reiese că îți ocupai timpul liber cu sport, unde le-am înflorit eu, vezi că oi avea defecte, dar mincinos nu sunt.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Si nu sunt sumo, momentan, doar usor supraponderal de la usoara burta
Păi nu ești sumo, dar recunoști că ești pufos și-ți cam place berula.

Dacă voiai îți făceai prieteni sau măcar amici pe lângă o sală de fitness și nu e foarte scump pt un om care are servici, să nu exagerăm că eu știu cam cât te costă să faci sport.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
unde sunt frate femeile astea ca maine le scot! sa-mi dea mesaj una de pe forum daca se simte in situatia asta de nu o scoate nimeni dar s-ar bucura. o invit chiar la un pelerinaj impreuna cu pensionarii la primul date ca sa nu fie creepy deloc
mergem la Sfanta Parascheva ca e drumul mai lung
Ți-ai făcut cont pe comunitate, cu poze, cu o ușoară descriere :
https://www.crestinortodox.ro/comunitate/home.php

La câte fete ai cerut numărul de telefon, pe câte le-ai chemat măcar la o plimbare prin oraș ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 28.02.2024, 00:20:54
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
o invit chiar la un pelerinaj impreuna cu pensionarii la primul date ca sa nu fie creepy deloc
mergem la Sfanta Parascheva ca e drumul mai lung
Da sunt ceva pensionari dar o sa fi surprins ca mai sunt si femei de 40-50 de ani proaspat separate/divortate pururea cu ceva problemute de rezolvat, ca si tine de altfel, si care se potrivesc manusa situatiei tale. Si oricum gaina batrina face ciorba buna!
Am inteles ca nu vrei sa epatezi, sa dai drumul la portofel. Si foarte bine faci. Trebuie sa fi blind dar precum sarpele.

PS: Foarte ciudat ca nu esti vegetarian, bei bere si nu ti-ai gasit femeie! Asta ne lasa masca pe cei de aici!

Last edited by cozia; 28.02.2024 at 00:24:03.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 28.02.2024, 01:01:06
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
PS: Foarte ciudat ca nu esti vegetarian, bei bere si nu ti-ai gasit femeie! Asta ne lasa masca pe cei de aici!
E amuzant cum pui problema, faptul că are burtă de bere nu îl ajută să-și găsească ce caută.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 28.02.2024, 16:47:09
Argesean123 Argesean123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.02.2024
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
PS: Foarte ciudat ca nu esti vegetarian, bei bere si nu ti-ai gasit femeie! Asta ne lasa masca pe cei de aici!
Nu prea beau mai mult de una doua pe saptamana. Alt alcool nu tolerez ca am reflux gastric de la aciditatea vinului sau de la ceva mai tare.
In ceea ce tine de partea cu femeile de 40-50 ani divortate, in primul rand nu m-as cupla niciodata cu o femeie divortata, in al doilea rand, tu ai incepe viata si sa faci casa si peste cativa ani copii cu una de 50 ani care merge pe 55? fii serios!

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
E amuzant cum pui problema, faptul că are burtă de bere nu îl ajută să-și găsească ce caută.
Probabil s-a referit prin asociere la consum social la faptul ca unii inteleg in asta: a merge in public, la terase, scari de blocuri, parcuri cu prietenii etc.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ți-ai făcut cont pe comunitate, cu poze, cu o ușoară descriere :
https://www.crestinortodox.ro/comunitate/home.php

Interesant, nu stiam ca exista asa ceva. Probabil daca stateam sa urmaresc acum ceva ani cand era activa zona. Momentan in ultimii ani au fost 3 fete acolo active si atat. Tipic ca s-a facut intre timp coada la fundul lor in postari vad.
Am vazut cateva grupuri inactive. Grupuri doar cu barbati. Grupuri goale in mare parte. Anunturi matrimoniale de la batrani.

alte idei fara mistouri va rog?
Reply With Quote
  #29  
Vechi 28.02.2024, 19:22:45
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Nu prea beau mai mult de una doua pe saptamana. Alt alcool nu tolerez ca am reflux gastric de la aciditatea vinului sau de la ceva mai tare.
In ceea ce tine de partea cu femeile de 40-50 ani divortate, in primul rand nu m-as cupla niciodata cu o femeie divortata, in al doilea rand, tu ai incepe viata si sa faci casa si peste cativa ani copii cu una de 50 ani care merge pe 55? fii serios!
Omul a dat doar un sfat, totuși există și oameni cu calități care au ajuns să divorțeze, din varii motive, poate au fost înșelați sau abandonați, sau nu le-a plăcut că nu era tratați pe picior de egalitate li se vorbea de sus, pe un ton de sclav - supus.

Am văzut preoți care erau căsătoriți cu femei mai în vârstă ca el într-un caz diferența era mai mare de 7 ani, dar aveau copii și s-au căsătorit înainte să facă soția 30.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Probabil s-a referit prin asociere la consum social la faptul ca unii inteleg in asta: a merge in public, la terase, scari de blocuri, parcuri cu prietenii etc.
Păi nu cred că s-a referit la asta, fiindcă dacă ai bea bere într-un pub și ai socializa acolo, nu era un lucru care să te insingureze, din contră, a zis strict că eu aș fi avut o reacție deplasată că de ce bei bere.

Eu mă refeream că nu îți mai permiți să îți distrugi scorul social și cu un aspect fizic neglijent, trebuie să tragi cât mai mult să bifezi anumite obiective.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Interesant, nu stiam ca exista asa ceva. Probabil daca stateam sa urmaresc acum ceva ani cand era activa zona. Momentan in ultimii ani au fost 3 fete acolo active si atat. Tipic ca s-a facut intre timp coada la fundul lor in postari vad.
Am vazut cateva grupuri inactive. Grupuri doar cu barbati. Grupuri goale in mare parte. Anunturi matrimoniale de la batrani.

alte idei fara mistouri va rog?
N-am dat la mișto sfatul, e adevărat că nu m-am uitat cine e activ, de obicei și pe alte site-uri de dating vârsta e mai spre 40 și de ani am auzit, dacă o iei logic se împuținează tinerii în piramida vârstelor, unii se cară din țară, alții nu se mai nasc, nu mai ai ce să alegi, nu va mai avea cine să formeze clase școlare și vor fi tot mai puțini și pe la facultate.

Sunt de acord că cel mai prost lucru e să se facă coadă la vreo femeie, că după are impresia că i se cuvine totul și începe să-și bată joc, sau alege superficial.

Ideile și oportunitățile astea de a întâlni pe cineva trebuie să vină de la tine, nu de la alții, iar dacă în marile aglomerări urbane nu găsești pe cineva, atunci greu va fi să găsești în localități depopulate și îmbătrânite.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 28.02.2024, 21:33:05
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Nu prea beau mai mult de una doua pe saptamana. Alt alcool nu tolerez ca am reflux gastric de la aciditatea vinului sau de la ceva mai tare.
In ceea ce tine de partea cu femeile de 40-50 ani divortate, in primul rand nu m-as cupla niciodata cu o femeie divortata, in al doilea rand, tu ai incepe viata si sa faci casa si peste cativa ani copii cu una de 50 ani care merge pe 55? fii serios!
Pacat ca nu participa si ceva femei in aceasta discutie...
Problema este ca cu cit avansezi in ani, sansele sa mai intilnesti femei intre 35-50 de ani care nu au avut o relatie cu un barbat, casatorite si apoi divortate sau in concubinaj si separate sunt extrem de putine.
Orice femei trecuta de 40 care nu a avut o relatie si n-a trecut printr-un divort asa cum iti doresti poate fi o anomalie, un alt semn de alarma si pierdere de vreme!
Eu din ce cunosc nu recomand! La virste inaintate dupa 40 pentru casnicie, ca neveste recomand cu caldura pe cele cu scoala vietii, evident in sens bun, constructiv, care au trecut si prin alte relatii care asa este cum zic si altii nu au fost sa fie...se mai intimpla, mai face omul greseli.

Asculta-ma ce-ti spun, pelerinaje trebuie sa scrie pe tine! Chiar daca sunt gaini batrine, ele te citesc..., au ochiul format, vad imediat ce nevoi ai, si se poate ca ele sa aibe nepoate, si fiice nemaritate. Nu fii fraier! Nu se stie niciodata de unde sare iepurele! Tine aproape de ele! Dar vezi, nu fi scirtan, arata ca esti generos, ai o situatie, un servici bun, de viitor. Vorbesc si din proprie experienta.

Last edited by cozia; 28.02.2024 at 21:45:02.
Reply With Quote
Răspunde