Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.10.2009, 13:23:27
AnD1's Avatar
AnD1 AnD1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.08.2007
Locație: Alba
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru AnD1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luchian Vezi mesajul
un fel de star trek combinat cu matrix

mai bine-l trimitea la hollwood, cred ca se alegea cu ceva :)

Sunt de acceasi parere cu tine niste fabulatii
Reply With Quote
  #12  
Vechi 09.10.2009, 13:47:10
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Capitolul III
Citat:
A: Te rog sa reluam de unde am ramas la sedinta precedenta.
D: Ramasesem la plante si animale.
A: Da vorbeam de acea sfera.
D: Da, ea exista la toate si tot. Tot ceea ce a fost creat are asa ceva. Stii, cand omul isi
face o casa, ea apare intai sub forma unei sfere nelegata de nimic. Ea pluleste in jurul
persoanei care o vrea, care a gandit-o. Cu cat omul se apropie de finalitate, cu atat ea se
contureaza mai tare, in momentul in care incepe constructia, ea vine si se leaga de locul
respectiv, si ramane acolo atata timp cat exista casa.
A: Si daca iti cumperi un apartament sau o casa? Ma refer ca nu o faci singur, ci o iei de
la altcineva?
D: Atunci iei si sfera, caci ea este a locului si nu a persoanei. Partea proasta este ca
preiei si amintirile si trairile celor ce au stat acolo. Si durerea si bucuria si moartea.
A: Si asta ne influenteaza?
D: Da.
A: Sunt anumite persoane care pot veni si curata casa. Ma refer energetic si vibrational,
Ele pot citi chiar anumite lucruri care s-au petrecut in acel spatiu.
D: Da, caci ele se racordeaza la aceasta sfera si obtin informatii. Daca au capacitati ei o
pot curata, facand-o sa fie fara interferente sau remanente.
A: Dar nu o pot anihila si crea alta in locul ei?
D: Nu, caci ea este a locului respectiv. A fost facuta odata cu creatia si va inceta sa
existe cand creatia va disparea. Este o lege.
A: Deci Dumnezeu ne-a creat pe noi si avem acea sfera. Noi putem crea si ceea ce
concepem are aceeasi sfera?
D: Nu aceeasi sfera ci ceva similar. Da, asa este caci noi putem crea, deoarece
suntem din Dumnezeu. De asta omul poate inova, concepe lucruri noi. Acest aspect sta la baza dezvoltarii, a progresului.
A: Asta inseamna ca noi putem lucra cu Matricea.
D: Da. Noi oricum lucram cu Matricea chiar daca nu concepem nimic, deoarece toate
trairile si faptele noastre se duc in Matrice.
A: De ce?
D: Pentru ca ele sunt forme de energie si Matricea este cea care inmagazineaza
energia.
A: Si karma, destinul, tot de aici vine?
D: Nu vine ci se regaseste acolo. Tu faci o fapta. Sa zicem ca ajuti un om si se
vindece. In Matrice intra forma de energie, gandul bun, dorinta ta de a ajuta si lasa acolo
o amprenta. Aceasta este conservata si la un moment dat cand ai nevoie iti este trimisa
inapoi.
A: Si cu faptele rele ce se intampla?
D: Faptele rele, daca le putem numi asa, sunt de fapt forme-gand de energie negativa.
Nu se intampla nimic in Matrice din cauza lor. Persoana este cea care va avea de suferit.
Atunci cand se va considera necesar, acestea vor fi trimise persoanei inapoi. Stii, de
fapt trebuie sa existe un echilibru. Cu cat ai mai multe forme-gand sau forme-fapte de
polaritate negativa, cu atat vei fi mai des bombardat cu ele. Sunt asa numitele ghinioane.
A: Dar omul nu trebuie sa tinda catre bunatate, armonie?
D: Ba da, caci Matricea in starea ei primordiala este armonie, iubire, perfectiune. De
aceea toate lucrurile care nu corespund polaritatii ei trebuie scoase si eliminate. Si cum se poate face acest lucru? Prin trimiterea lor catre cel care le-a general, caci doar creatorul poate disipa in elemente si energie produsul sau.
A: Bine, dar ingerii karmei exista?
D: Da, asa sunt ei cunoscuti aici, insa sunt entitati coordonatoare ale Matricei. Ei se
afla in perfecta armonie cu aceasta, traiesc in ea si sunt responsabili cu pastrarea
echilibrului. De aceea ei vegheaza ca la reintrupare sa se respecte legea. Omul ia inapoi
ceea ce a dat. Matricea i-a dat initial sanatate, pace, echilibru, inteligenta si el a dat ura,
dusmanie, patima, atunci el va primi inapoi tot aceste vibratii.
A: In alta viata?
D: Da, dar nu in mod obligatoriu. Oricum este de preferat sa primeasca totul inapoi in
aceeasi viata. E mult mai usor.
A: Dar noi toti am fost egali, candva, Nu?
D: Noi toti suntem egali. De fapt totul in Univers si Matrice este egal. Noi toti aici, pe
pamant suntem inter-conectati. Facem parte din acelasi segment al matricei. Inua spre
exemplu, face parte din alt segment, cu toate astea noi suntem legati la nivel matricial.
Suntem de sine statatori dar totusi impreuna.
A: Inseamna ca pamantenii sunt frati?
D: Da. Facem parte din aceeasi energie, idee, conceptie, creatie. In matrice avem un
anume segment de unde am fost creati. Energia acelui loc ne corespunde si influenteaza. La nivel subtil suntem interconectati. De ceea ce i se intampla unuia, se intampla de fapt tuturor. Ba mai mult, pamantuI si sistemul solar este in stransa legatura cu omul. Faptele unui singur om influenjeaza totul.
A: Bine, dar de ce sa fiu eu responsabila ca un om s-a hotarat sa lanseze bomba atomica?
D: Pentru ca tu ai acceptat tacit. Daca cei care nu sunt de acord s-ar fi unit, sau daca
tu ai fi gandit macar ca acest lucru nu este bine, ci este rau, ca trebuie oprit cumva,
daca ai fi dorit din toata inima ca acest lucru sa nu se intample, forma ta gand, ar fi intrat in matrice, ar fi fost transformata in valuri de energie si ar fi putut fi preluata de alte
persoane. Acum pe pamant lumea se afla intr-o grava Ietargie. Oamenii nici macar nu isi
mai doresc pacea, linistea. Ma refer la dorinte adevarate, izvorate din suflet, nu doar
exprimate, asa, pentru ca da bine.
A: Eu nu cred ca doar ideea mea de pace, ar da rezultate.
D: Tu nu crezi, ceilalti nici atat, asa ca mai bine nu ne batem capul si lasam lucrurile
sa curga de la sine, bazandu-ne pe faptul ca altii, mult mai destepti si mai pregatii vor face asta pentru noi. De ce sa muncesti cand poti sta?
A: Nu este chiar asa, noi nu stim aceste lucruri. Ceva am auzit, insa nimeni nu crede, deoarece ele nu se pot demonstra.
D: Ba se pot demonstra, numai ca ele trebuie sa izvorasca din interiorul fiecaruia si nu sa fie spuse de altii. Pamantenii au fost invatati sa se ia dupa concepte, prejudecati sau informatii servite de altii. Noua ni s-a spus ca ne nastem, traim si murim. De ce? Cine a hotarat asta?
A: Dumnezeu.
D: Nu. Noi am hotarat. Noi am creat in Matrice o forma-gand-energie, la care
bineinjeles ca ne-am racordat cu totii, ba mai mult ne racordam si copii, explicandu-le cu
argumente stiintifice aceste lucruri. Noi ne-am programat. Ia spune tu ca nu vrei sa te
racordezi, ca nu accepti, ca nu faci parte din grup, ca vrei altceva.
A: Si o sa reusesc?
D: Ba mai mult! Vei crea o noua forma-gand-energie, la care se vor putea afilia toti
cei ce vor dori sau vor intelege.
A: Si cum sa ii fac sa inteleaga?
D: Eu propun tuturor celor ce vor citi aceasta carte-sa se racordeze impreuna cu noi in
fiecare duminica ora 22.30 la o noua forma-gand-energie. Noi cream in acest moment in matrice o forma-gand-energie care spune ca omul nu este muritor. El se naste, ajunge la maturitate si ramane asa. Puternic, sanatos, viguros.
A: Bine, dar asta presupune ca ne vom suprapopula. Ca se vor naste infinit de multi.
D: Fii fara grija, caci totul este stabilit. Numarul de suflete nu va fi decat cel stabilit in
Matrice. Nu se poate altfel.
A: Pai daca nu moare nimeni, dar totusi vrei sa pleci?
D: Asta se va regla de la sine.
A: Bine sa incercam. In fiecare duminica de la 22.30. Ce trebuie sa facem?
D: Pret de 5 minute ne vom spune in mod repetat ca suntem tineri, maturi, sanatosi,
vigurosi, buni, plini de iubire si ca moartea nu exista. Ca suntem vesnici.
A: De incercat putem incerca, dar daca fiecare gandeste altfel sau mai pune ceva de
la el?
D: Fiecare cuvant degaja o anume energie si culoare. Forma-gand-energie, din matrice,
pe care noi am creat-o va putea fi accesata doar de cei ce transmit acelasi gen de vibratie. Nimic altceva nu o va putea penetra, deoarece ea a fost facuta pe o anume lungime de unda, pe o anume frecventa.
A: Bine, asa vom face.
D: Merita!
A: Spuneai ca tot ceea ce omul creeaza, se manifesta la inceput sub forma de sfera si
apoi in plan material. Ce se intampla cu lucrurile care au fost facute de altii si noi le
cumparam?
D: Ele au sfera lor. Spre exemplu, cand cumperi un calculator, la baza lui a stat o idee,
care a creat in Matrice o forma-gand-energie care s-a materializat. Obiectul initial are
acea sfera, la care sunt legate restul.
A: Adica daca cumpar un tricou, el nu are propria sfera?
D: Nu, el este legat de cea initiala.
A: Bine, dar spre exemplu, se stie ca sunt diamante blestemate, care aduc ghinion
proprielarilor.
D: Vorbeam de lucruri facule de om. In natura lotul are propria sfera izvorata direct
din Matrice. Adica tot ce a fost creat de Dumnezcu are sfera proprie, individuala, dar care este conectata la o alta mai mare; creatiile omului, au sfera proprie, insa este comuna, este una singura indiferent de cat de multe copii se fac si arata altfel, are alta energie, este diferita de cea izvorata din Matrice.
A: Dar daca vecinul meu merge la acelasi constructor si isi face o casa ca a mea?
D: Nu conteaza, poate fi identica, insa va avea propria ei sfera, deoarece creatorul este
diferit.
A: Si cum ramane cu faptul ca hainele pastreaza amprenta omului care le-a purtat?
Inseamna ca energia se duce in sfera comuna si de acolo o pot lua toti?
D: Nu, energia ramasa este un fel de amprenta a lucrului. Daca, spre exemplu,
mostenesti un pat vechi, vei avea parte de trairile celor care au dormit in el. Daca il cureti, schimbi tapiseria, il vopsesii, atunci energia dispare, el devenind ca nou. Daca amprenta ar fi fost lasata in sfera, atunci nu ar fi putut fi scoasa.
A: Si animalele?
D: Ele au o sfera proprie, dar mai mica, care la randul ei este racordata la o alta uriasa, imensa, in care se regasesc caracteristicile rasei. La fel se intampla si cu pietrele, plantele si restul.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 09.10.2009, 14:10:33
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Continuare Capitolul III
Citat:
A: Am Inteles. Spune-mi cand un om moare, unde se duce sfera lui?
D: In Matrice, in segmentul din care face parte.
A: Exista iad? Ma refer la iad asa cum il intelegem noi?
D: Nu stiu cum intelegem noi iadul, dar sfera se duce la locul ei, care corespunde
incarcaturii. In segmentul nostru in Matrice sunt diverse niveluri. Aici sferele stau in
conformitate cu vibratia lor.
A: Stau si ce fac? Stau pur si simplu?
D: Nu, interactioneaza cu celelalte aflate acolo, in special cu cele corespondente.
A: Pai nu este pierdere de timp?
D: Asta incerc sa iti spun si eu. Noi ne dorim sa crestem cat mai repede, si implicit si
murim, pentru a ajunge inapoi in Matrice. De ce? Nu am reusit inca sa inteleg. Locul nostru este pe planeta din care facem parte. Trebuie sa o ajutam cat mai mult, sa o desavarsim, sa ajungem sa cunoastem adevarul si creatia, insa noi venim si ne grabim sa plecam.
A: Iti dai seama ce ar insemna sa traiasca Hitler la nesfarsit, criminalii sau dictatorii?
D: Nu ar mai fi. Daca omenirea ar fi racordata la viata, la pace, sanatale si vesnicie,
acestia nu ar mai putea veni aici pana cand nu ar fi la fel ca ceilalii. Ar fi exclusi de la
incarnare, ma refer la incarnare aici, de insasi matricea. Ea nu ar mai permite, iar datorita vibratiei lor, ei ar fi scosi din segmentul matricial al Terrei si dusi in alta parte, la un alt segment ce corespunde vibratiei lor. Trebuie sa intelegi ca cei multi dau tonul.
A: Ar fi bine ca o parte din guvernantii nostri sa fie scosi si dusi!
D: Doriti -va. De fapt hai sa ne dorim cu totii in fiecare duminica seara ca cei care nu
corespund Adevaruriior Matricii sa fie scosi, eliminati, dusi in alt segment.
A: Eu cred ca este o chestiune de karma. Asta meritarn.
D: Este o ineptie. Spunand asta noi ii acceptam si de fapt ei raman aici cu ajutorul
nostru. Noi nu mai avem nici o karma. De fapt omenirea se afla pe punctul de a termina cu legea karmei. Noi nu mai datoram nimanui nimic si deci nu trebuie sa mai plecam capul. Trebuie sa spunem, fiecare in sinea noastra, sa strigam vecinului, rudelor: Gata! Ne-a ajuns! Pana aici! Stop! Incepand de acum suntem liberi! Sa cerem Matricei sa ii ia pe toii cei ce ne incalca liberul arbitru, pe cei ce fura Adevarul, pe cei ce ne inrobesc sau asupresc in vreun fel. Resursele, apa, aerul, mancarea, combustibilul, bogatiile planetei sunt ale tuturor. Este o tampenie sa crezi ca Dumnezeu ar da drept de proprietate, asupra unei parti din creatia sa, unui singur om, unei singure familii. De ce? Cere-ti-va drepturile! Faceti asta pentru noi, urmasii vostri!
A: Ce frumos si simplu suna! Iti dai seama ca este o utopie? Cei ce detin bogatiile
planetei au acest privilegiu de secole, de generatii.
D: Si primilor cine le-a dat acest drept? A hotarat Dumnezeu asta? Au vreun act? Vreo
intelegere cu El? Ei singuri si le-au dat. Au luat ceea ce nu le apartinea, ba mai rau, au
luat de la noi toti.
A: Bine, dar daca dreptul Ia proprietate nu ar fi respectat, atunci ar fi haos!
D: Nu, caci atunci oamenii ar intelege ca detin totul si pot lua orice oricand Ie trebuie. A
lua in plus fata de nevoi, nu foloseste la nimic. Daca nu ar mai exista competitia cu
vecinul, daca nimeni nu ar mai invidia o casa sau o masina, atunci cum ar fi? Sa stii ca si
tu poti avea orice, daca vrei sau isi doresti acest lucru.
A: Ar fi frumos!
D: Eu spun doar ca asa trebuie sa fie si cu siguranta asa va fi. Oamenii si planeta
merita acest lucru. S-a ajuns in acel punct in care omenirea trebuie sa isi ia fraiele propriului destin in maini. Sa hotarasca singuri pentru ei. Sa se gospodareasca si sa se chibzuiasca singuri. Sa isi creeze propriile legi si proprii guvernanti. Sa nu mai accepte ca Adevarul si Viata lor sa fie furate.
A: Si cum putem face aceste lucruri?
D: In primul rand trebuie sa credeti ca orice poate fi schimbat. In al doilea rand sa cereti
Matricei eliberarea de sub sclavie si dreptul la libera guvernare.
A: Dar noi suntem cei ce ne-am ales guvernantii!
D: Nu, in niciun caz. Ei ne-au fost impusi. De altfel cei ce guverneaza planeta sunt
mereu aceiasi. Intr-adevar se schimba, ma refer ca fizic, nume, locatie dar ei sunt aceiasi
de mii de ani. Se succed intre ei, se plimba de colo-colo, dar in esenta ma refer ca formagand-energie sunt aceiasi din totdeauna.
A: Te referi la diversele organizafii oculte, care se spune ca, conduc lumea?
D: Da, cu singurul amendament ca ei chiar o conduc. Totul: alegerile, democratia,
libertatea, legile, drepturile sunt de fapt un simulacru, o farsa. Gindeste-te daca te pun
sa alegi obligatoriu intre doi candidaii la presedentie. Unul este violator si altul criminal. Nu ai alta optiune. Pe care il alegi?
A: Pe niciunul. Nu ma duc la vot.
D: Exact, si iese oricum unul din ei! De ce? Pentm ca altii cred ca au argumente in
favoarea unuia sau altuia!
A: Bine, dar si daca ma duc votez cu oricare, logica spune ca iese tot unul din cei doi.
D: Corect, dar ai optiunea sa boicotezi alegerile. Sa strigi in gura mare. Daca nimeni nu
s-ar duce, daca ar fi prezenta zero, atunci nici unul nu ar mai putea fi. Este un prim pas.
A: Da, dar se vor duce oamenii lor, rude...
D: Argumente avem tot timpul. De altfel ni s-a prezentat viata ca fiind dependenta de
logica. Intuitia si sufletul nu trebuie ascultate! Incearca ceva si abia apoi spune ca nu se
poate!
A: Poate o sa incercati voi, cei nou sositi, caci noi am obosit!
D: Da, e mai simplu sa lasi mostenire problema... mult mai simplu, decat sa iti bati
capul sa o rezolvi....
A: Pai voi, cei de acum, ma refer la copiii de cristal, cei indigo... Apropo, tu faci parte
dintre acestia?
D: Nu. Ei sunt altfel de suflete.
A: Am auzit ca sunt foarte speciali...
D: Da, dar nu toti. Nu toti cei ce au in structuri culoarea indigo sunt veniti sa ajute
planeta. Unii dintre ei au fost special trimisi pentru a o dezechilibra, tocmai acum, in
acest moment. De altfel Aghton iti transmite ca nu orice copil hiperactiv si prost crescut
trebuie tratat cu indulgenta. Bunul simt nu are legatura cu culoarea campului. Parintii lor
sunt cei ce se prevaleaza de anumite aspecte si incearca sa puna insuccesul educatiei pe seama unor lucruri citite. De asemenea autismul, doar in rare cazuri are de-a face cu
inadaptarea la lumea actuala.
A: Bine, dar se spune despre copiii cu autism sau diverse deficiente ca nu corespund
vibratiei planetei...
D: Nu au cum sa nu corespunda deoarece vin din acelasi segment al Matricei. Ei se
afla acolo de la inceputul Terrei, corespund ei, ba mai mult depind de aceasta.
A: Si atunci ce este cu ei?
D: Nu ma refer la toti, insa majoritatea sunt cei ce au gresit fata de planeta sau oameni.
Ma refer la greseli enorme, monstruoase. Ei lasa prin moarte aceasta greutate in Matrice. La randul ei aceasta reactioneaza si la urmatoarea icarnare ii trimite intr-un fel de stare de letargie, pentru a nu mai fi apti sa faca acelasi lucru si totodata pentru a putea sa le trimita inapoi ceea ce au facut. De aceea ei sunt respinsi de semeni, marginalizati. Cu toate astea, datoria noastra este sa ii ajutam, sa ii sprijinim, caci ei sunt ai nostri, sunt noi insine. La un anumit nivel ne intrepatrundem.
A: Si ceiialti, care nu fac parte din aceasta categorie?
D: Ei sunt suflete nobile, sensibile, speciale, dar care si ele la un anumit moment al
fostei existente an perturbat grav campul matricial. Sunt intr-adevar foarte putini. Ii
recunosti dupa faptul ca nu sunt agresivi si in ciuda problemelor lor, radiaza iubire; sunt
calini, placuti, simt nevoia de apropiere, de contact, iar cei ce ii intalnesc ii simt prieteni. Ei sunt cei ce au venit aici cu un scop bine stabilit. Majoritatea au fost pionieri sau
inventatori sau deschizatori de drumuri. Ei au lasat ceva omenirii, poate prost folosit sau
inteles si acum au venit sa schimbe. Ei pot revolutiona anumite domenii. Problema lor este ca ei traiesc in doua lumi, daca ma pot exprima asa. Adica ei vad si ceea ce noi nu vedem. Oamenii nu au inca capacitatea de a-i ajuta. Ii indoapa cu medicamente si ii baga in
anumite programe de socializare.
A: Aici te contrazic! Aceste lucruri Ii ajuta!
D: Nu este adevarat. Ii ajuta sa devina la fel cu ceilalti, cand ei sunt speciali. Ar trebui
lasati liberi, canalizati din umbra, facuti sa isi dezvolte adevaratele talente. Ei sunt cei ce
pot demonstra ca exista si.altceva dincolo de materie, ca forta gandului este cea mai
puternica unda vibratorie, ca spatiul si timpul pot fi stapanite, supuse.
A: Deja m-ai pierdut! Nu vreau sa ma contrazic! Imi poti vorbi despre copiii indigo, cei
veniti in ajutorul planetei? De unde sunt ei?
D: Ei sunt fie din acelasi segment al Terrei, fie din alte segmente. Cei ce vin din acelasi
loc matricial sunt entitati elevate, sosite ca deschizatori de cale, de drumuri. Cei ce vin din alta parte, sunt entitati superioare, aduse din alt segment, chiar de catre Matrice, cu
scopul de a ajuta planeta. Ambele categorii au posibilitatea de a-si accesa memoria
matriciala constient si de a-si folosi cunostintele. Ei se vor adapta cel mai bine si mai rapid la noua vibratie. Tot ei sunt cei ce vor fi apti in a ajuta la recuperarea Terrei, la tratarea ei.
A: Si cu noi ceilalti, cu cei care nu se vor incadra in noii parametri, ce se va intampla?
D: Ei vor fi condusi catre un alt segment al Matricei. De altfel in interiorul ei, acest lucru
se intampla mereu. La o anumita perioada, se curata segmentele. Se aduna tot ceea ce
corespunde unei anumite start energetice si vibrationale, se cumuleaza si se creeaza un
nou segment matricial.
A: Ca un fel de noua comunitate?
D: Da, exact. Acestia sunt pusi impreuna, si vor sta asa pana cand se va face iar o
curatare.
A: Este situatia in care ne gasim noi acum?
D: Gandeste-te ca si aici, la inceput au fost adusi cei cu vibratie egala. In sute de mii de ani, s-a produs o departajare, iar acum a sosit momentul sa se product egalizarea.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 09.10.2009, 14:12:24
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Continuare Capitolul III
Citat:
A: Este prima egalizare?
D: Nu este a treia.
A: Imi poti spune despre celelalte?
D: Nu, caci nu le cunosc.
A: Sa inteleg ca din timp in timp universul separa entitatile. Raman cele bune impreuna
si cele rele pleaca?
D: Nu putem imparti in bun si rau. Matricea este cea care hotaraste cine sta si cine
pleaca. Este mai mult o chestiune de vibrate.
A: Si lucrul asta se intampla pretutindeni? Pot fi aduse laolalta entitati din toate
segmentele?
D: Da, daca ele sunt compatibile vibrational si daca s-a hotarat crearea unui
segment cu o anumita scara vibratorie.
A: Pai nu fac parte din universuri, planete, specii diferite?
D: Dupa cum spuneam, la un anumit nivel suntem interconectati. Suntem toti facuti din
acelasi aluat.
A: Da, dar ne supunem altor legi. Daca ar fi sa luam pamanteni si inuaki, si sa ii punem
intr-un Ioc, ce ar iesi.
D: Acest lucru este imposibil, caci ei nu corespund vibrational. Inuaki au fost candva
ceea ce suntem noi acum. Nu mai exista nimeni pe Inua care sa corespunda chiar celui
mai elevat de pe Terra.
A: Adica ei sunt mai buni, mai calmi, mai iubitori?
D: Ei nu mai perturba Matricea. Cu nimic. Din contra o ajuta sa se regleze, o incarca
pozitiv.
A: Cum fac acest lucru?
D: Prin faptele, gandurile si trairile lor. Ei stiu ca sunt in permanenta racordati la aceasta
si traiesc in armonie cu ea. Nu are nici un rost sa perturbi echilibrul.
A: Vad ca ai inceput sa te foiesti. Vrei sa ne oprim?
D: Da, dar inainte de asta as vrea sa intelegi ca toate au o logica. Nimic nu exista
intamplator si de la sine. In spatele fiecarui lucru sau a fiecarei fiinte se ascunde o idee, o forma-gand-vibratie.
A: Da, dar unele au fost create de om. Deci si omul poate materializa.
D: Da. Din pacate nu numai lucruri bune si folositoare.
A: Animalele pot crea perturbatii in Matrice?
D: Nu, caci ele sunt racordate la sfera centrala, iar aceasta este coordonata de
entitati pazitoare, care nu permit acest lucru.
A: Si oamenii nu au?
D: Nu, caci ei au ceva in plus. Pot fi asemeni lui Dumnezeu, adica pot crea de la o
forma gand.
A: Spune-mi, aceste idei, ma refer la inventii, nu existau deja in Matrice, iar de acolo
au putut fi luate de cei carora le erau destinate?
D: !ntr-un fel, da. Unele idei exista deja, precreate. Spre exemplu, sa luam avionul. El a
fost gandit cu mii de ani in urma, de primul om care si-a pus Intrebarea cum ar putea zbura asemeni pasarilor. Toti ceilalti, care au gandit acelasi lucru dupa el au adaugat energie acelei idei pana intr-o zi cand cineva a nimerit pe aceeasi lungime de unda, a imbunatatit
conceptul si l-a transpus in practica, materializandu-l.
A: Dar nu exista idei puse acolo de Dumnezeu?
D: Nu. Ideile din segmentul Terrei apartin oamenilor. Mai exista si altfel de forme-gandenergie, care sunt puse de catre entitati ale altor planuri.
A: Nu inteleg.
D: Sa presupunem ca inuaki hotarasc sa va dea acces la folosirea luminii cristalelor in
prelucrarea metalului. Exista doua posibilitati. Fie este trimisa o entitate la incarnare, care Insa are dreptul de a-si pastra memoria matriciala a segmentului initial, fie transmit o formagand-energie in segmentul matricial al Terrei. A doua varianta este cea mai des folosita.
A: Asta inseamna ca tu, avand acces la informatiile vietii ca inuaki, ai venit sa aduci
ceva special?
D: Da, dar as vrea sa vorbim data viitoare.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 09.10.2009, 16:51:56
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

E New Age, clar. Bine ca au ales 2012 pt marea transformare, ca sa nu mai asteptam mult. :)))
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 12.10.2009, 17:24:07
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mda. Am incercat sa citesc cu rabdare in intregime cele scrise de asa-zisa d-na psiholog, iar mai apoi am citit si continuarea ("Viața pe Pământ...Încotro?"). Oricat as incerca sa fiu de acord cu anumite aspecte, trebuie sa marturisesc ca, multe sunt doar aberatii si speculatii a unor idei unanim acceptate. In prima parte se vorbeste despre o lume de basm cu zmei (aici li se spune anunnakki) care, fara sa se mai dea peste cap de trei ori, pot lua infatisarile oamenilor si pot trai printre ei influentandu-i negativ.
Citat:
A: Dar anunnakki, cei care tu zici ca ne conduc, unde sunt ei astazi?
D: Ei traiesc aici cu noi. Sunt ascunsi privilor noastre chiar de perceptia noastra
temporala. Ei sunt daca vrei intr-o alta dimensiune, dar traiesc acum, aici. Ei iau parte
activ la viata noastra, dar noi nu putem lua parte la viala lor.
A: Dar unde stau concret?
D: Ei au uriase baze subterane, ca un fel de orase. Acolo locuiesc, insa ei sunt si la
suprafata. Sunt printre noi si interationam cu ei, dar nu ne dam seama.
Ma cutremur la asemenea ganduri si nu stiu de ce imi vin in minte acele fotografii publicate de curand cu o fiinta cu totul necunoscuta omului care a fost prinsa intr-o capcana de soareci si care se incapatana sa ramana in viata timp indelungat desi acei oameni (mexicani parca) incercasera mai multe variante, si cand abia scufundarea in apa timp de mai multe ore a reusit sa-l omoare. ( vezi detalii ) Sper ca asta sa nu aiba nici o legatura cu reptilienii anunnakki.
Am decis deci sa nu mai revin cu detalii despre aceste specii intrucat, dupa spusele lui David, ele sunt oricum pe cale de disparitie in urmatorii 3-5 ani!...
Dincolo de orice bazaconii si exces de imaginatie, nu se poate totusi sa nu ramanem cu un semn de intrebare referitor la anii ce vin (2012 sau ceva mai tarziu, dar ei vor veni)! Imi amintesc de acea avertizare a Mantuitorului cand spunea: "Adevarat va spun voua ca nimeni nu va intra in Imparatia Tatalui Meu daca nu va avea sufletul curat precum a acestor copii!" Ori se pare ca dincolo de orice influenta mass-media, de undeva din subconstientul nostru, acest sfat presupun ca il simte oricare dintre noi. Adica sa incercam sa invingem ura, rautatea, egoismul, sa incercam sa intelegem iubirea de semeni in adevaratul sens al cuvantului, dincolo de orice dogme care pana la urma ne inversuneaza unii impotriva celorlalti!
Poate suna aiurea aceste incercari a unora de a ne trezi (in felul lor) constiinta, dar asemenea persoane (precum David) se pare ca chiar exista (sa ne amintim de micutul Alexandru Pargaru care la inceput vorbea atat de codat incat cu greu puteai intelege ceea ce voia sa spuna. Acum insa, desi e inca foarte tanar, are o maturitate si o intelepciune cu totul impresionanta si coplesitoare!)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 12.10.2009, 20:34:44
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
Nu pot spune ca sunt o novice in domeniul paranomalului, caci inca din copilarie primesc mesaje si comunicari
Aici m-am oprit din citit. Un psiholog este un om de stiinta. E absolut necesar sa aplice rigorile stiintifice pe care le-a invatat in scoala cand sta de vorba cu pacientii. Diagnostic, tratament. Nu balarii paranormale, care n-au teaba nici cu stiinta, nici cu religia.

Am un prieten care e student la psihologie si-mi povesteste ca atat profesorii cat si studentii de la el de la facultate vorbesc despre numerologie, astrologie si alte asemenea dejectii de parca ar fi reale. Intr-un mediu academic! E strigator la cer! Nu vreau sa caracterizez toata tagma dupa anecdotele astea, dar zi de zi dau peste asemenea petarde care ma fac sa dispretuiesc psihologia ca stiinta si pe cei ce-o practica.

Cat despre restul mesajelor tale, ce pot sa spun? N-am mai citit dupa fraza de mai sus, dar am scanat textul. Incalificabil ca un psiholog cu patalama sa nu recunoasca un caz de schizofrenie cand il intalneste. Mi-e scarba.
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 27.10.2009, 15:14:11
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tocmai am urmarit pe National Geographic in cadrul documentarului Planeta la control, rezultatul destul de sumbru al cercetarilor din ultimii ani asupra planetei si concluzia e una singura: schimbarea polilor magnetici. Partea buna este ca acest fenomen nu se petrece pentru prima oara (desi acum sunt cu totul alte conditii si exista si varianta ca aceasta trecere sa esueze astfel incat nucleul pamantului sa se stinga, iar de aici un lant intreg de efecte si evident racirea planetei precum cu mult timp in urma s-a intamplat cu planeta Marte). Partea proasta este ca ultima schimbare a polilor se pare ca a avut loc odata cu aparitia pe pamant a lui homo-erectus. Ca atare, chiar daca pe ici pe colo vor mai fi supravietuitori, nu-i exclus ca evolutia de pana acum sa fie total inutila.
Intr-un fel sau altul, curand va trebui sa vedem cu ochii nostri ce se va intempla! Lumea a continuat sa existe si dupa potopul lui Noe, dar... Oare cam cat la suta vor mai putea supravietui fara curent si combustibil, fara calculator, fara toate beneficiile evolutiei care au dus la marile aglomeratii urbane, mai ales pe verticala.
Pentru prima data trebuie sa recunoastem ca suntem cu totii de acord, ateii si credinciosii. Ateii trebuie sa accepte rezultatele si previziunile stiintei. Credinciosii pe cele din apocalipsa.
Pentru a ne incuraja reciproc, apar tot felul de variante, menite sa ne dea sperante, iar noi ne agatam ca inecatul de pai, incercand sa ne imaginam ca Romania chiar va fi privilegiata, ca avem localizate puncte energetice benefie, ca aici va fi raiul pe pamant. Imi amintesc despre un bun prieten bolnav de cancer care avea niste vise teribil de frumoase in care chiar credea, desi noi stiam ca "va pleca" in curand (detalii aici). Asa si noi: ne da Dumnezeu sperante pana in ultima clipa, desi "cancerul" slabiciunilor noastre a facut ravagii in relatia cu Dumnezeu. Si tot mai credem ca meritam sa avem o viata plina de privilegii, cu vile mari, masini de lux, chefuri interminabile si daca se poate sa nu facem nimic pentru a castiga bani, ci sa stam tolaniti in fata televizorului cu cafeluta in stanga si celularul in dreapta (eventual si cineva pe genunchi!).
Cati dintre noi constientizam ca traim timpuri despre care... mai bine sa nu stim!?!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 27.10.2009, 21:57:51
florina_drossu florina_drossu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 120
Implicit

Copilul era clar demonizat. Normal ca diavolul stia ca psiholoaga a spart vaza. Cat despre restul, otrava 99% si miere 1%. Cine are discernamant, si-a dat seama de inselarea diavolului de la prima postare!

PS: Iar recomand cartile Sfantului Ignatie Briancianinov, si mai ales "Despre inselare"!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 27.10.2009, 22:20:37
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
E New Age, clar. Bine ca au ales 2012 pt marea transformare, ca sa nu mai asteptam mult. :)))
Pai tu crezi ca se opresc aici? nu stiu ce varsta ai, n-am nici eu prea multi ani dar am trecut peste cateva sfarsituri pana acum. Eivdent erau extrem de sigure. Imi amintesc de eclipsa din 99, de venirea noului mileniu, parca a mai fost ceva intre timp dar nu-mi aduc aminte exact si acum e 2012. O sa treaca, dar lasa ca oameni cu idei mai sunt! Nevoia de senzational in lipsa de ocupatie. ASta-i lumea in care traim.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A cincea porunca... Man Teo Homosexualitatea 0 23.07.2011 09:10:51
Apocalipsa in 2012? alinnasser2010 Generalitati 3 21.03.2010 18:59:08
Filmul 2012 dumitrucelmare2000 Resurse ortodoxe on-line 11 14.01.2010 12:17:00