Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.07.2010, 20:33:43
ElaManolache ElaManolache is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2010
Mesaje: 2
Implicit care-mi este calea?

In ultimul timp parca traiesc viata altei persoane! Cosmarul a inceput acum 2 saptamani cand, in urma unor verificari au fost gasite niste nereguli, facute de altii, lucru care reiesea la o simpla verificare, toata lumea stia, recunostea si......a venit surpriza......eram EU trecuta ca persoana responsabila, pedepsita pentru acele fapte! Si ca lucrarea diavolului sa fie completa, cel care a facut acele nereguli este desemnat sa ia masuri impotriva mea! Prima data am crezut ca nu este adevarat, ca traiesc un vis urat din care urmeaza sa ma trezesc...nu era asa. Am analizat mai bine faptele si am mers la parintele duhovnic. Ori ma pedepseste pe mine Dumnezeu, ori imi da o misiune pe care nu stiu daca am puterea sa o duc pana la capat. Parintele, dupa ce a ascultat patania mea, a zambit. Am crezut ca nu a inteles ce am spus. M-a intrebat: Faptele acelea nu va apartin, sunteti un om liber! Purtati-va ca un om liber! Dumnezeu va v-a arata calea! Am ajuns acasa si ma gandeam la vorbele parintelui. Simteam ca sunt cel mai nedreptatit om de pe fata pamantului! A venit sotul acasa, era transfigurat si cu o privire pe care nu am inteles-o......mi-a spus ca o buna prietena, internata pentru o operatie, este in agonie, dupa cateva ore ...s-a stins! Dumnezeu mi-a aratat intr-un moment in care ma credeam cel mai nefericit om ca lucrurile pe care le traiam eu erau neinsemnate in comparatie cu tragedia care s-a abatut in acea familie! Au ramas in urma dragei mele Alexandrina, doi copilasi care nu inteleg de ce nu vine mama, un sot ravasit de durere si noi, cu nimicurile noastre! Ma rog la bunul Dumnezeu si sa-mi dea putere sa ma rog pentru cei pe care i-am pierdut! Dumnezeu sa o odihneasca!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.07.2010, 21:25:51
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

Dumnezeu s-o odihneasca si s-o ierte pe Alexandrina si sa dea putere familiei sa treaca prin toate.
Asa este ,nu pretuim ce avem pana nu descoperim ca alti trec prin incercari si suferinte mult mai mari ca ale noastre.
Ma voi ruga si pentru ei,si pentru ea (mai ales ca pentru mama Alexandrina am intrat pe acest forum,acum stinsa de 1 an jumate) ,si pentru tine sa treci cu bine prin incercarea ce o ai de trecut.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imparatia Cerurilor este Raiul? Care este Pamantul celor blanzi? Florin-Ionut Din Noul Testament 279 11.07.2014 17:23:24
Care este cel mai important lucru pe care doriti sa il faceti in viata? alexdu Generalitati 79 23.09.2011 16:55:07
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Rugminte pentru un baiat care s-a abatut de la calea cea buna marianag Umanitare 29 23.06.2010 17:23:52