Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 16.02.2008, 10:40:35
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

darinia, eu cred ca poti sa te gandesti ca este o coincidenta frumoasa, pentru ca bunica ta probabil s-a rugat pentru tine de acolo, mai aproape de Dumnezeu, pentru ca intre voi era si este iubire, iar Dumnezeu ti-a adus pe cineva in viata ta nu in locul bunicii dar caruia sa-i poti darui tot iubire si sa te bucuri impreuna cu el in Bucuria Lui. Sa ai grija de tine, si Domnul si Maicuta Sa sa te ajute si lumineze mereu.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 17.02.2008, 20:06:08
darinia darinia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2008
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dragomirna
darinia, eu cred ca poti sa te gandesti ca este o coincidenta frumoasa, pentru ca bunica ta probabil s-a rugat pentru tine de acolo, mai aproape de Dumnezeu, pentru ca intre voi era si este iubire, iar Dumnezeu ti-a adus pe cineva in viata ta nu in locul bunicii dar caruia sa-i poti darui tot iubire si sa te bucuri impreuna cu el in Bucuria Lui. Sa ai grija de tine, si Domnul si Maicuta Sa sa te ajute si lumineze mereu.
multumesc mult pt gandurile bune.
sper sa fie asa si mereu viata sa ne tina impreuna, orice s-ar intampla
Reply With Quote
  #13  
Vechi 21.03.2008, 23:41:12
pau pau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2008
Mesaje: 4
Implicit

Darinia iti zic si eu parerea mea.Vai de parerea mea. :p
Asemanarea numelui tau cu numele preiubitului :) tau sot e cam intamplatoare. Insa Pronia lui Dumnezeu poarta grija de toate lucrurile. Numele nu mi se pare un lucru extraordinar, insa faptul ca ziua nasterii seamana da e un lucru minunat si trebuie sa va bucurati ca intr-un fel relatia voastra a inceput(hotarata) din cer. Cam indraznet ce zic eu dar dupa mine cred ca e foarte adevarat. Nu a stat in puterea voastra sa fiti impreuna ci Lor.

Sa tineti de ajutorul Lor. :) Un mare intelept :P
Reply With Quote
  #14  
Vechi 29.08.2008, 03:01:41
IoanaB IoanaB is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.08.2008
Mesaje: 3
Implicit

eu cred ca e un semn data nasterii.nu ca ar avea vreo importanta,dar si bunicul meu a murit tot pe 16 noiembrie acum 3 ani.simteam nevoia s-o spun:D.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 31.08.2008, 08:39:49
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ispita_ta
traieste-ti viata asa cum e.. nu-ti bate capul cu lucruri care ne depasesc si ne pot induce in eroare. vei vedea mai tarziu daca e vreo coincidenta sau nu. ;)
Subscriu la cele spuse de ispita_ta.. si eu am avut o experienta similara..am crezut ca si tine ca bunica are contributie in a intalni acel om pe care l-am iubit enorm...dar timpul a dovedit ca a fost o pura coincidenta si mult prea bogata imaginatie din partea mea... deci vorba "ispitei" sa nu ne lasam indusi in eroare atat de usor...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Coincidenta doar?Sa ne bucuram?! mara2008 Stiri, actualitati, anunturi 46 22.03.2011 18:08:21
O simpla intrebare... Sebastian.Seby Intrebari utilizatori 3 20.02.2011 23:31:50
O simpla intrebare ! nomansland Generalitati 14 19.07.2010 16:24:05
Codurile de bare - o coincidenta generalizata Laurentiu Generalitati 66 16.05.2008 19:16:45
O simpla intrebare Alexandr_Bazil Generalitati 12 09.03.2007 11:26:59