Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 15.09.2009, 11:04:30
camidece
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit world wide web

www este un alt mijloc prin care Satana invadeaza mintea omului. Jocul si manipularea prin imagine si cuvant care pina la un punct par sa aibe un caracter interactiv, de la user la user, au de fapt o intermixtiune "paranormala" ca sa zic asa si un caracter independent de vointa userului atunci cind folosesti mai indelungat calculatorul. Stimulii astia "paranormali" sunt subliminali (sub nivelul constientului) si actioneaza asupra constientului cu usurinta pentru ca la folosirea calculatorului, ca si in cazul privitului la TV creierul nu-si foloseste capacitatea de selectie, analiza si sinteza si intra intr-o stare de hipnotica...De la un punct incolo nu mai sti daca tu joci jocul, sau jocul te joaca pe tine, ca un exemplu.

Simptomele folosirii indelungate a calculatorului sunt izolarea sociala, scaderea concentrarii, a memoriei, expandarea nefireasca a constientului, care in efortul de a adapta si integra tavalugul de informatii subliminale poate peirde reperele firesti si contactul cu realul, facind loc unor idei delirante despre lume si viata. Astea sunt practic nalucirile satanice care pe net abunda. Parintele Cleopa spunea ca in 666 fiecare 6 are o semnificatie simbolica. Un 6 reprezinta adoptarea nalucirilor satanice prin pierderea credintei adevarate, alt 6 reprezinta ura fata de cel de linga tine si cultivarea violentei, iar ultimul 6 desfraul. WWW abunda in material care influenteaza si directioneaza personalitatea umana in directiile astea; cum creierul nu-si poate folosi filtrele normale in starea de autohipnoza pe care o induce calculatorul, iar perceptia timpului petrecut pe computer se modifica, pot sa treaca 12 ore ca intr-o ora, poti sa te astepti la schimbari substantiale in planul constiintei individuale si mai departe la relatiile interumane.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 17.09.2009, 17:23:06
observator observator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.09.2009
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
S-a descoperit ca o unda energetica,produce in orice om,sentimentul de MINIE,DORINTA etc...de la distanta fara ca acel om sa stie DE CE SE MAINIE.Tehnologia exista.Pentru al cauta pe Dumnezeu,ai nevoie de liniste si calm.Treptele catre Dumnezeu apar asa,incepind de la cel mai scazut nivel:
APATIA/VINOVATIA
SUFERINTA
FRICA
DORINTA
MANIA
MANDRIA
.............fara PUTERE de la Dumnezeu.
CURAJ
NEUTRALITATE
ACCEPTARE
DISPONIBILITATE
RATIUNE
IUBIRE
IUBIRE FARA CONDITII
..................sprijinul PUTERII este prezent.
PACEA...
.............
Aceste sentimente SINT/CONSTITUIE omul.Mergi la cumparaturi ? Esti DORINTA.Te certi ? Esti MANIA.Nu sti ce sa faci ?SUFERI si visezi pentru ca NU TE SIMTI BINE in acea clipa/secunda...etc.
Aceste cipuri,vor avea''grije'' in mod automat sa mentina oamenii in sinul primelor 7 sentimente subconstiente,lipsite de puterea spirituala (80% din populatia Romaniei se situeaza acolo),iar aparitia cipurilor,este raspunsul stapinitorului acestui veac,la avansul tot mai ferm al omenirii pe calea spirituala spre Dumnezeu.
PS: folosul poporului nu exista...doar iluzia despre folosul poporului exista,totul este politica,priveste MAI DEPARTE,nu te opri aici.
Si o scurta povestire reala de aici de unde sint :
Aveam un vecin,care tot timpul spunea/lauda mai pe ocolite...pai,am apartament,am masina si bani in banca..oooo,da sa vez ce serviciu am avut eu...etc,etc...si...de vre-o 2 luni,s-a dus dincolo.Si stau si privesc si observ ca: masina lui e TOT aici,apartamentul este TOT aici,etc,etc..dar EL NU MAI ESTE AICI.
Concluzie :EL NU AVEA NIMIC....''ELE''al aveau pe EL.Aveti grije sa nu va aibe nimeni.
Amin.
Ai dreptate. Prin unde electromagnetice se poate influienta psihicul omului. Partea cu adevarat proasta e ca noi nu avem ideie unde a ajuns tehnologia prin laboratoare. Se pare ca exista aparate care pot "citi" emotiile umane. Se vor implementa pe larg in aeroporturi pentru a depista oamenii care au intentii rele. De asemenea mai tarziu se vor monta la toate camerele de supraveghere de pe strada astfel ca conducatorii vor sti aproximativ nivelul de voie buna al populatiei - un fel de barometru social.
Partea proasta e ca aceasta tehnologie va fi implementata probabil si in aceste cipuri si se va sti cand esti linistit si te rogi, si atunci vor veni dupa tine sau cel mai probabil vor comanda de la distanta sa devii brusc iritat, irascibil sa nu poti sa te rogi etc.
De asemenea vor incepe sa adauge in produse alimentare "mood alleviators" - modificatori ai dispozitiei, droguri mai pe sleau. Mananci o napolitana "happy day" si de la substanta din ea esti "fericit" toata ziua! In Amsterdam se servesc prajiturele cu droguri in localuri unde se consuma droguri legale -coffee shop- si se numesc "space cookey"-prajitura cosmica. Mananci prajiturele din alea si esti "fericit". Efectul latent asupra creierului evident ca nu este amintit.

Este foarte trist si propun sa ne rugam la Dumnezeu ca macar urmatorii 20 de ani sa fim scutiti de aceste orori. Ma gandesc cu groaza la copiii care vor creste in acest mediu.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 19.09.2009, 22:53:29
8NihilSineDeo9 8NihilSineDeo9 is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

http://victor-roncea.blogspot.com/20...cu-primit.html
__________________
Sfinte Ioane proorocule, dulceata lumii, frumusetea cerului cea impatrit luminata, primind aceasta rugaciune de acum, izbaveste pe toti din toate nevoile, si-i scoate din chinul cel ce va sa fie pe cei ce te lauda cu credinta, cantand lui Dumnezeu : Aliluia !
Reply With Quote
  #24  
Vechi 26.10.2009, 22:30:19
knight2u's Avatar
knight2u knight2u is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 7
Implicit Despre pasapoartele biometrice si permisele de conducere cu cip

http://www.youtube.com/watch?v=_L949H5oUEM
Reply With Quote
  #25  
Vechi 27.10.2009, 00:04:13
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

E voie sa mananci animale care au avut cip biometric?
Nu cumva te desparte de Dumnezeu?
Io intreb ca am vazut ca multe animale au cip biometric in ureche si nu stiu.

Si iar nu stiu ca scria acolo pe hartiile de la Petru Voda ca nu e voie sa te rogi pentru "scopuri lumesti" cum e "pacea lumii" pastorii care s-au dus la Dumnezeu Iisus Hristos au vazut niste ingerii care cantau:
"Slava intru cei de sus lui Dumnezeu si pe pamant pace intre oameni bunavoire" cum se interpreteaza pasajul de aci din Sfanta Scriptura?
Iar pe urma aud la Sfanta Liturghie ce se zice rugaciunea:
"Si pentru pacea a toata lumea Domnului sa ne rugam" a inceput Biserica sa se roage pentru scopuri lumesti si numai manastirea Petru Voda a ramas singura manastire drept-maritoare?Da nu e asa ca si la ei se rosteste aceasta ectenie: "Pentru pacea a toata lumea....Domnului sa ne rugam" si ei canta la Sfanta Liturghie:
"Slava intru cei de sus lui Dumnezeu si pe pamant pace intru oameni bunavoire".
Asa ca in viitor parintii de acolo care fac asemenea hartii absurde sa stie mai intai macar textul Sfintei Liturghii si sa nu mai scrie tot felul de absurditati pe acele hartii.

Last edited by mihailt; 27.10.2009 at 00:09:37.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 27.10.2009, 09:57:18
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

stiati ca americanii au un cip pe care daca il pun undeva la creierul mic ai posibilitatea sa inveti in doua zile o limba straina ? la inceput si noi am luat in ras treaba cu cipurile ...insa ...scrie si in Biblie ca doar ce vor avea semnul fiarei vor putea cumpara sau vinde etc.
Maxi si Nano ,catelusii nostrii au cipul pentru ca in spania nu puteam sa le facem vaccinurile ,medicul veterinar nu il trata etc Acum reintorsi definitiv acasa vrem sa le scoatem cipurile ,lui Nano deja i s-a mutat cipul ,si eu am citit ca cipul te poate imbolnavi de cancer ,de aceea am hotarat sa mai asteptam pana facem cununia religioasa ,plecam in luna de miere (trebuie sa ii luam cu noi ) si apoi le vom scoate ! nu ma intereseaza ce zice america eu nu vreau cipul la animalutzele mele ,cu atat mai putin la noi !
cand am venit acasa am observat ca toata lumea este f incantata ca are card bancar ...noi nu ne-am scos aici nici un card ...noi suntem fericiti ca am scapat de ele ...insa cu deschiderea firmei a trebuit sa facem un cont bancar pentru firma ,dar nu am scos cardul ...oare de ce sunt toti asa de incantati ? pentru ca cipul iti simplifica viata (in aparenta)
sotul meu are o vorba : diavolul iti da cu o mana ,si iti ia cu 3 inapoi ! pe mine una ma ingrozeste ideea ca ar putea sa bage la noii nascuti cipul fara ca noi sa ne dam seama ...adica sa ne dea copilasii in mana diavolului inca de la nastere ... ideea de noua ordine mondiala e legata de cipul acesta,pe care ne vor obliga sa il purtam toti ! numai ca noi oamenii suntem atat de disperati sa facem bani ,sa supravietuim ,nu mai avem timp de biserica si de rugaciune ,nu mai avem timp sa vorbim despre ceea ce se intampla in lume ...oare de ce ? asta e planul diavolului ,si din pacate fuctioneaza !
eu am semnat o petitie impotriva cipului ,insa ma intreb cat va conta ? se va face ce vrea america !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
  #27  
Vechi 27.10.2009, 16:18:25
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
E voie sa mananci animale care au avut cip biometric?
Nu cumva te desparte de Dumnezeu?
Io intreb ca am vazut ca multe animale au cip biometric in ureche si nu stiu.

Si iar nu stiu ca scria acolo pe hartiile de la Petru Voda ca nu e voie sa te rogi pentru "scopuri lumesti" cum e "pacea lumii" pastorii care s-au dus la Dumnezeu Iisus Hristos au vazut niste ingerii care cantau:
"Slava intru cei de sus lui Dumnezeu si pe pamant pace intre oameni bunavoire" cum se interpreteaza pasajul de aci din Sfanta Scriptura?
Iar pe urma aud la Sfanta Liturghie ce se zice rugaciunea:
"Si pentru pacea a toata lumea Domnului sa ne rugam" a inceput Biserica sa se roage pentru scopuri lumesti si numai manastirea Petru Voda a ramas singura manastire drept-maritoare?Da nu e asa ca si la ei se rosteste aceasta ectenie: "Pentru pacea a toata lumea....Domnului sa ne rugam" si ei canta la Sfanta Liturghie:
"Slava intru cei de sus lui Dumnezeu si pe pamant pace intru oameni bunavoire".
Asa ca in viitor parintii de acolo care fac asemenea hartii absurde sa stie mai intai macar textul Sfintei Liturghii si sa nu mai scrie tot felul de absurditati pe acele hartii.
Daca Doamne Fereste vom flaminzi cu adevarat, nu numai ca vom minca orice este cipuit sau necipuit dar o sa ne mincam si intre noi. Canibalismul crezi ca a aparut de la vre-o moda?.. a aparut de la FOAME!..si nevoia de proteine

Pacea de care cinta Ingerii in Cer nu este pacea din Dictionarul explicativ al L Romane..este cu totul altceva de care nici nu prea avem habar INCA
Reply With Quote
  #28  
Vechi 13.11.2009, 09:36:58
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

domnule, daca cipul biometric pe care tzi-l implanteaza in trup, unii zic pe buna dreptate sau nu ca defapt nu e mare problema ca shi in cazul unor afectziuni medicii se folosesc de tot felul de implanturi in scop curativ, dupa implantuir, am impresia ca abea atunci vor veni cu infierarea cu laser pe mana sau pe frunte ce nu va fi vizibila sau poate va fi, dar ideea este ca oamenii obijnuitzi cu cipurile implantate nu vor protesta ci vor zice ca daca astea nu ne-au facut nimic atunci ce mare bai o fi o mica scriere cu laser pe trup, o numerotare sau o codificare... ca daca cipurile nu ne fac nimic atunci un cod de bare nevizibil decat cu aparatura speciala, ce poate sa-tzi afecteze?... vor entuziasma vazduhurile, vor manipula prostimea credula shi elevata, pentru bani, pentru sigurantza, vor zice ca e cel mai sigur pentru a te gasi daca te-ai pierdut, in caz de urgentza sau tot felul de motive "bune" shi astfel oamenii din lumea buna se vor pecetlui cu semnele sataniceshti shi vrajitoreshti care vor avea efect de seductzie in mase pentru inchinarea la satana... shi le va distruge sufletul caci prin asta se vor lepada de credintza primind oranduirea globalista de tip mason sau condusa de un fals mesia, dupa ce statele vor avea o conducere globalista, deja au... dupa razboiul sufletesc, deja este peste tot razboiul puterii shi al banilor spre distrugere shi nu spre pocaintza... nu shtiu exact ca nu-s prooroc dar la asta ma ashtept dupa toate informatziile de pana acum...

deci dupa implantari urmeaza infierarile sataniceshti cu laser ce nu se vor vedea dar vor fi vizibile fie pentru aparate... fie vor fi vizibile caci multzi vor da exemple ca nu se tem... mergand linishtitzi inainte pe drumul satanicesc... ||=||=||, cip, infierari nevazute zicand mereu ca asha e mult mai sigur shi ieftin... shi ca e in interesul nostru... spre binele nostru, pentru simplitate, pentru economii la buget, pentru tot felul de motive...

nu shtiu exact ci deduc intuind functzie de informatziile de pana acum... asta imi da prin cap ca va fi... shi asha vor stapani tot ce mishca pe pamant, oricand fiind capabili sa te manipuleze dupa cum vor ei in mod terorist ascuns... sau chiar pe fatza... caci vor sustzine ca ei sunt vrednica..., dreptatea, ei sunt adevarul... ei sunt reprezentantza lui Dumnezeu...

deci cam asta am priceput, ca dupa cipuire vor shtampila cu laser, cu cod satanicesc shi vrajitoresc avand efect de seductivitate shi inchinare shi slujire la satana shi traire in minciuni shi pacate... orientand omul spre judecatzi sadice, spre sadism shi batjocura, spre distractzie de raul altora facandu-te sa te crezi un ales, un osebit, flatandu-te cu istetzimea cu ispistetzirea... cu participarea la ceva important... defapt e minciuna introdusa in mase pe care totzi o cred... e bomba cu fum, fumigena desavarshita... e orbirea completa e iadul pe pamant... caci iadul vrea sa inghita mai ales pe creshtini, pe copii, inca de cand sunt in burta mamicilor... shi acolo vor actziona... sau mai inainte, inainte de noaptea nuntzii... inainte sau dupa botez... imediat ce li se va permite caci scopul lor este sa-shi creeze armatele pacatuirilor... caci oricepacatos este ushor de convins ca brusc sa se creada vrednic devenind razbunator pentru o falsa democratzie, un fals liberalism, o falsa dreapta credintza... deci intai cu pacatele cat de multe shi apoi cu mandria! ca vei crede ca ceea ce faci serveshte unor scopuri nobile... va fi un coshmar dar nu se va shtii caci e in ascuns caci va incerca sa-i inghita pana shi pe cei aleshi... din cer! caci nimeni nu shtie daca va trada sau nu, deci oricine este pasibil de a ajunje oricand satana oricat de sfant ar fi shi sau s-ar crede la momentul de fatza...

"mantuindu-te" ei sau "mantuindu-te" singur "ajutat" de ei... defapt imbratzishand apostazia generalizata in care vei imbratzisha nemultzumirea distractiva shi cinica... judecatoria distractiva... autobarfa flatativa ce te freaca mereu la orgolii desharte... mintzind ca vina shi raul vine de la credintza... shi nu de la faptele tale cele rele, de la minciunile in care tzi-ai cladit viatza shi tzi-ai ascuns pacatele... caci vor zice ca nu exista pacate ci sunt ceva firesc, e in fire, e scris in gene... asha e firesc sa se intample shi ca iadul nu are moarte... deci sa acceptzi situatzia de fatalitate! sa mori shi sa pacatuieshti linishtit...

Last edited by vsovi; 13.11.2009 at 10:00:28.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 13.11.2009, 10:01:03
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DanielaVoica Vezi mesajul
Buna ziua, dragi useri!
Nu ma mai intrat de mult pe acest forum. Mi-am amintit de el, dupa ce, la o Biserica din Ploiesti, s-au distribuit unele - pliante cu mesajul lui Arhim justin Parvu de la Manastirea Petru Voda cu privire la microcipurile de care se zvoneste ca se vrea a fi introduse in cartile noastre de identitate. As vrea sa va citez, spre a va cere parerea cu privire al unele afirmatii, care deocamdata din punctul meu de vedere sunt neargumentate:

[COLOR=MediumTurquoise]"Cu multa durere asist, in ultima vreme, la ultimele patimiri ale Crestinatatii[/COLOR].[COLOR=MediumTurquoise]Acesti cip care vrea sa substituie chipul lui Dumnezeu din om este un razboi la adresa Crestinatatii si a persoanei umane, in general.
""DAca e corect si cinstit ceea ce se face, de ce nu se mediatizeaza, de ce nu se face cunoscut acestui popor? Aceste probleme de o importanta covarsitoare se dezbat, insa la intuneric.. oare ce au de ascuns? oare ce dictatura se mai pregateste si de data aceasta?.... Frati romani, este vorba totusi de identitatea noastra. Cui ne-o vindem?"[/COLOR]

[COLOR=Black]As vrea sa stiu, dumneavoastra ce aprere aveti in legatura cu aceste microcipuri? Prin ce credeti ca ar fi ele in folosul poporului, si de asemeni, ce dezavantaje credeti ca ne aduc? Intelege cineva oare cum "suvbstituie ele echipul lui Dumnezeu in om[/COLOR]"?
Eu una cred asa: la vremea la care Sf.Ev.Ioan scria Apocalipsa, avea putine mijloace de a descrie ce vedea, pentru ca nu existau nici calculatoare, nici carduri, niciunul din lucrurile pe care le utilizam noi astazi. Prin urmare, esenta lucrurilor vazute de el in viziune se refera, cred eu, la sistemele care atenteaza la intimitatea individului, care pot fi foarte diverse, culminand, cel mai probabil, cu acest cip. Dar toate mijloacele informationale moderne conduc, incet si sigur, catre controlul total. Este, deci, foarte important sa ascultam de Biserica, pentru ca, desi ni se pare adesea retrograda, este asistata de Duhul Sfant si, prin urmare, nu poate gresi.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 13.11.2009, 10:05:45
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
E voie sa mananci animale care au avut cip biometric?
Nu cumva te desparte de Dumnezeu?
Io intreb ca am vazut ca multe animale au cip biometric in ureche si nu stiu.

Si iar nu stiu ca scria acolo pe hartiile de la Petru Voda ca nu e voie sa te rogi pentru "scopuri lumesti" cum e "pacea lumii" pastorii care s-au dus la Dumnezeu Iisus Hristos au vazut niste ingerii care cantau:
"Slava intru cei de sus lui Dumnezeu si pe pamant pace intre oameni bunavoire" cum se interpreteaza pasajul de aci din Sfanta Scriptura?
Iar pe urma aud la Sfanta Liturghie ce se zice rugaciunea:
"Si pentru pacea a toata lumea Domnului sa ne rugam" a inceput Biserica sa se roage pentru scopuri lumesti si numai manastirea Petru Voda a ramas singura manastire drept-maritoare?Da nu e asa ca si la ei se rosteste aceasta ectenie: "Pentru pacea a toata lumea....Domnului sa ne rugam" si ei canta la Sfanta Liturghie:
"Slava intru cei de sus lui Dumnezeu si pe pamant pace intru oameni bunavoire".
Asa ca in viitor parintii de acolo care fac asemenea hartii absurde sa stie mai intai macar textul Sfintei Liturghii si sa nu mai scrie tot felul de absurditati pe acele hartii.
Eu nu stiu unde ai citit tu la Petru Voda, ca scrie sa nu te rogi pentru pacea lumii. Vezi ca interpretezi gresit. Eu am fost de atatea ori la Petru Voda, si nu am gasit nicaieri scris asa ceva. Numai bine si Doamne ajuta!
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre pasaportul,permisul de conducere si buletinul biometric mihailt Generalitati 6 13.10.2010 13:24:56
permis biometric cosmin95 Generalitati 8 30.08.2009 16:11:12
Pentru a calatori in UE nu e nevoie de pasaport biometric! mihailt Generalitati 3 26.02.2009 16:54:39