Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.10.2010, 22:33:01
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit apelez la bunatatea dumneavoastra va rog.....

Rugati-va si pentru Iuliana prietena noastra care se simte rau ,cei care doresc va multumesc mult si va doresc sanatate si Dumnezeu sa ne insanatoseaca .
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.10.2010, 14:24:56
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Sa intareasca Domnul pe Iuliana, intru toata nevoia.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.10.2010, 16:04:33
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Sfintilor tamaduitori fara de arginti si de minuni facatori,Cosma si Damian,Chir si Ioan,Pantelimon,Ermolae, Samson,Diomid,Mochie si Anichit,Talaleu,Trifon si toti sfintii Mucenici,dreptilor parinti Ioachim si Ana,tu cuvioase parinte Nicolae,rugati-va lui Dumnezeu pentru viata,sanatatea ,buna sporire si iertarea pacatelor roabei lui Dumnezeu "Iuliana" si pentru ca bunul Dumnezeu sa o pazeasca de tot raul,ca intreaga si sanatoasa sa petreaca in veci.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.10.2010, 17:56:06
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta !

Psalmul 102 - Psaltirea Maicii Domnului

" Binecuvanteaza suflete al meu pe iubita Maica a Domnului nostru Iisus Hristos si toate cele dinlauntrul meu, numele cel sfant al ei. Sa nu uitam binefacerile ei, nici indurarile si milele ei. Cu harul ei pacatele noastre se iarta si bolile se vindeca ( ai mila Maicuta Sfanta si de Iuliana, ajut-o sa-si revina din patul durerii ).
Binecuvantati-o toti locuitorii cerului si toti cei nascuti pe pamant.
Binecuvantati-o si iar binecuvantati-o toate puterile ceresti!
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si-n vecii vecilor.
Amin! "
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.10.2010, 17:58:42
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Dumnezeu sa o intareasca, iar noua sa ne dea putere sa ne iubim unii pe altii.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.10.2010, 18:33:03
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Va multumesc

Fi-ti binecuvanta-ti ,aveti un suflet enorm si va multumeste Iuliana din suflet ca sunte-ti alaturi de ea in aceste momente cand sanatatea ei nu este atat de buna ,se simte foarte rau de-si doctorul a dat rezultatul ca este bine ,ea se simte tot mai rau iar de investigatii este posibilitate zero in aceste momente pentru ea dar va roaga sa o treceti in rugaciunile dumneavoastra ,va multumesc si eu si va doresc sanatate tuturor .
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.10.2010, 20:50:48
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Nu este bine

Iuliana nu este bine dar merge cu greu mai departe ajutati-o cu aceste rugaciuni care sunt folositoare pentru ea si copilasii ei si binenteles Emil ,va multumeste si va doreste deasemeni sanatate si numai bine sa aveti de la Dumnezeu tuturor celor apropiati lor .
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.10.2010, 00:02:13
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit

Din pacate nu mai stiu nimic de Iuliana ,ultima data cand am vorbit era foarte trista si bolnava ,sper ca este bine si ei si copii .A-s fi vrut sa vad cum se mai simte stiu ca nu era deloc bine dar nici nu putea sa mearga la spital din nou din cauza situatiei financiare, sper ca bunul Dumnezeu sa o apere asa cum ne apara pe toti si ne ajuta sa o ajute ,poate am sa reusesc sa o mai ajut cunva ca-ci a venit si frigul si imi inchipui cum se descurca .Daca a-ti vorbit cineva cu ea sau stiti ceva de ea ati putea sami da-ti un mesaj privat ,va multumesc ,sanatate multa Dumnezeu sa va ajute Iuliana.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.10.2010, 09:43:26
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Va multumesc tuturor

Va multumesc doamna Cristina pentru ca ati rugat oameni cu suflet mare sa faca o rugaciune si pentru noi ,va multumesc tuturore celor care sunt alaturi de noi si se roaga pentru noi aveti un suflet mare Dumnezeu sa va binecuvanteze ,nu am mai intrat deoarece Emilian si Cristyi sunt foarte balnavi au pneumonie si Cristi din joaca sa lovit foarte tare inochi cu o jucarie si a facut un gheag de sange in ochisor sa unflat si nui trece deloc nu pot sa-l duc la spital ca nu am posibilitate sal vada un medic ii fac spalaturi cu ceai la ochi desi nu se imbunatateste plange si se scarpina la el intruna ,ne este foarte greu Emil nu mai are asa de lucru nul mai plateste ca inainte ii da minimul pe economie si ne este din ce in ce mai greu la scoala ioana merge foarte bine este prima pe clasa iar saptamana care vine merge la un concurs de matematica pe judet a inscriso invatatoarea ,eu va multumesc pentru rugaciuni ma simt mai bine stiu ca sunteti multi alaturi de noi in rugaciune si va multumim din inima ,va doresc tuturor din suflet Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajkute si Sfanta Parascheva sa va auda rugaciunile dumneavoastra si sa va implineasca cele rugate ,multumim doamna Cristina si celor dragio noua din suflet ,nu mai stiu cand voi intra dar sunteti in sufletul nostru si in rugaciunile noastre mereu ,Doamne ajuta si toate cele bune cu mult drag Iuliana cu familia mea .va imbratisez si va iubesc .
Reply With Quote
  #10  
Vechi 20.10.2010, 17:39:59
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Sarut mana tuturor

Va rog din sufle sa ma iertati daca va deranjez dar vreau sa pun niste poze cu noi pentru cei care vor sa ne vada ,sunt poze cu copii cu mine si cu rezultatele fetitei de la scoala ,eu nu ma simt bine mie tot rau da ma rog la Dumnezeu seara de seara sa fie bine pentru toata lumea si pentru noi ,de la necazuri ,griji si tot ce ne inconjoara ne descurcam foarte greu numai bunul Dumnezeu si Maica Domnului ne vede din cer ,suntem cu datorii la intretinere ,chirie si luminas vine maine poimane ,nu stim cum ne vom descurca caci serviciul este greu nu mai este de lucru iar noi trewbuia sa fi achitat toate poana astazi dar nu stim daca vom reusi pentruca nu are de lucru si ce aduce abia ne ducem zilele de o zi pe alta ,,va doresc din suflet sanatate si tot cei bun sa va inconjoare ,Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute .
Attached Images
File Type: jpg Picture 022.jpg (26,7 KB, 68 views)
File Type: jpg Picture 057.jpg (22,5 KB, 71 views)
File Type: jpg Picture 091.jpg (22,2 KB, 76 views)
File Type: jpg Picture 092.jpg (32,0 KB, 73 views)
File Type: jpg Picture 093.jpg (27,9 KB, 63 views)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 14:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 12:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 22:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 19:57:39