Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.07.2009, 21:44:43
floryyn31 floryyn31 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Mesaje: 17
Implicit Pelerinaj la mormântul Sfintei Xenia

Am citit despre viața, minunile și ajutorul dat de Sfanta Xenia celor aflați în nevoi, necazuri și suferințe, care s-au rugat sfintei. Am rămas profund impresionat văzând câte minuni s-au petrecut chiar la mormântul sfintei, aflat in cimitirul Smolensk din Sankt Petersburg - viața, minunile și acatistul Sfintei Xenia se pot citi/descărca și de pe scribd la adresa:

http://www.scribd.com/doc/17031064/Sfanta-Xenia

A fost cineva dintre forumiști acolo? Am găsit un site (http://www.pelerinaje-israel-rusia.r...naje-rusia.php) de unde reiese că anul acesta s-a organizat un pelerinaj în Rusia, pe durata a 20 de zile, trecându-se inclusiv pe la mormântul Sf. Xenia și că următorul pelerinaj în Rusia s-ar organiza abia anul viitor, cu înscrieri în februarie.

Capela Sfintei Xenia din cimitirul Smolensk:
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.08.2009, 21:12:28
E_my E_my is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 193
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru E_my
Implicit

Stiu ca sunt off-topic, dar vreau sa spun ca viata Sfintei, smerenia, dragostea care au transformat-o intr-o nebuna pentru Hristos m-au impresionat foarte mult. Am cumparat cartea cu viata Sfintei dar nu m-am gandit ca in atat de putine pagini gasesc atata mangaiere..Iar Sfanta m-a ajutat la nevoie, cand mi-am intins gandul catre ea..

Daca mergi la mormant, sa ne dai de veste din timp, sa te rugam sa ne aduci chiar si o petala de floare de la mormanul Sfintei..


Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
pelerinaj, rusia, sankt petersburg, xenia

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mormantul Zeytin Slujba inmormantarii 2 04.11.2012 01:47:35
Icoana Sfanta Xenia de Sankt Petersburg vasilik Pictura si Sculptura Bisericeasca 2 01.01.2011 18:09:57
Pelerinaj la lemnul Sfintei Cruci Bucuresti-rugaminte ioanaz Pelerinaje la locuri Sfinte 22 28.10.2010 21:07:06
Sfintele cuvioase cu numele Xenia antoniap Diverse Sarbatori 3 24.01.2010 22:13:06
minune facuta de sfanta xenia madalina_c Intamplari adevarate 5 16.08.2006 14:50:30