Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.07.2008, 22:26:50
bep_niko bep_niko is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Mesaje: 6
Implicit

In primul rand:BUNA TUTUROR....eu snt cam noua p aici s incerc sa ma accomodez;).....o sa va spun cateva lucruri despre mine:am 16ani,snt studenta l liceu(am trecut in clasa a 11:cool:),si dupa cum vati dat seama snt l varsta adolescentei:D(multi spun k e dificila)insa eu vreau sa INVAT d l voi ..vreau sa-mi dati s mie niste sfaturi:)cum pot s devin din ce in ce o persoana mai buna....tr s va spun k snt o fire putin mai dificila:D(le spun tuturor in fata ce am eu chef/ce cred s am observat k p uni ii deranjeaza chiar ii ranesc,de obicei toate lucrurile le iau in gluma s multi imi reproseaja ca n pot sa fiu mai serioasa s au impresia k fac ,,misto,, d ei...insa trecutul meu este cam aiurea adik ma refer l partea k familia....am suferit cam mult;)s akuma incerc sa ma protejez s incerc sa nu ma atasez de ceilalti...desi uneori n prea pot....n snt obisnuita sami arat sentimentele advarate prefer sa par fata aia care rade/vorbeste 24 de ore p zi s n e niciodata trista....as vrea s incerc sa ma schimb;))de asemenea d ceva timp am inceput sa ma duk in fiecare duminica l biserca,tin posturile s studiez s bibilia:)...dar as dori sami spuneti ke ar tr sa fac...am auzit vb despre ,,cannon,,...ce este?:D....va multumesc anticipat:)...P.S:mai vreau s va cer un sfat;):eu am avut niste mari probleme k tatal meu...adik el cam nu se mai oprea din baut s facea mereu tam tam....s era s violent...a incercat d vreo 3 ori sa se sinucida s o data a vrut sa arunge casa in aer cand eram s eu p acolo prin casa...chiar daduse s dreumu l butelie...s multe chesti aiurea...akum ei au divortat(in sfarsit)s n ma sunat d mult(s cand a sunat ultima oara niki ce fac n ma intrebat)....s chiar dak a facut multe greseli am impresia k mie cam dor d el...insa(am uitat s spun k snt cam orgolioasa)n stiu dak sal sun sau nu?cred k dak o sal sun o sami fac tot mie rau pt cal cam stiu s n cred k o sal gasesc treaza:rolleyes:
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.07.2008, 23:03:02
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Bine ai venit pe acest forum NIko:) Ai scris cam dintr-o rasuflare...dar se intelege!
Din ceea ce ne relatezi nu prea pari sa stai pe roze,NU? Ce sa-i faci? Asta-i varsta! Nici noi n-am fost mai altfel...Insa faptul ca Cele Sfinte nu te lasa indiferenta sa stii ca e de bine!
Cat priveste sfatul, Ce sfat sa-ti dam? Mai urmareste discutiile purtate pana acum pe forum si daca ai nelamuriri intreaba-ne. Sunt informatii aici despre cum sa gasesti un duhonic, cum sa te spovedesti etc etc.
Ai nadejde in Dumnezeu si totul va fi bine
:)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.07.2008, 23:24:31
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Bine ai venit, niko. Of, ma doare sa aud marturii de acset gen, la o varsta atat de frageda. Te rog sa ne scrii si despre ceea ce iti place, cu siguranta ai multe sa ne spui in acest sens si iti vom spune si noi cum am trecut peste greutatile pe care le-am intampinat. Eu spun sa-l suni pe tatal tau. Sigur, poate vor veni unii si vor spune ca la cat a patimit fata, ar trebui sa uite ca are tata. Nu cer sa-l intalnesti, pentru inceput, dar sa-i vorbesti nu strica. Nu uita, Scriptura ne cere sa fim asemenea voua, copiilor. Ce trist ar fi sa invatam de la voi sa fim tristi si sa nu iubim.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 19.07.2008, 23:35:57
bep_niko bep_niko is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Mesaje: 6
Implicit

Bine ai venit, niko. Of, ma doare sa aud marturii de acset gen, la o varsta atat de frageda. Te rog sa ne scrii si despre ceea ce iti place, cu siguranta ai multe sa ne spui in acest sens si iti vom spune si noi cum am trecut peste greutatile pe care le-am intampinat. Eu spun sa-l suni pe tatal tau. Sigur, poate vor veni unii si vor spune ca la cat a patimit fata, ar trebui sa uite ca are tata. Nu cer sa-l intalnesti, pentru inceput, dar sa-i vorbesti nu strica. Nu uita, Scriptura ne cere sa fim asemenea voua, copiilor. Ce trist ar fi sa invatam de la voi sa fim tristi si sa nu iubim. pai imi place s asculd muzica si sa vorbesc non-stop;)...sa stau k pr cele mai bune...sa fac glume p care uneori nu le intelege nimeni:D...sa citesc...cemi place n stiu ce sa va mai zik...dar dak vreti a spun destule care nu-mi plac;)...de exemplu URASC sinuciderea s mam simtit super aiurea knd sora mea a luat pastile..URASC violenta si alcoolu....lista ar fi mai lunaga;)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.07.2008, 00:02:50
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bep_niko
..de exemplu URASC sinuciderea ..URASC violenta si alcoolu....lista ar fi mai lunaga
daca tot raul il are la tine pe URASC in fata, nu-i rau!

Cat priveste cele pamantesti, daca nu prea sunt cum vrem noi, sa stii ca avem un Tata in ceruri, care le poate indrepta pe toate.
La cine iti place sa e rogi de obicei?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 03.05.2010, 19:24:29
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit sfat

Ai grija de tine, tine-te aproape de Dumnezeu ca sa nu gresesti. Sfaturi poti primi de la un duhovnic bun. Respecta-ti parintii. De multe ori, copiii ii aduc pe parinti la credinta. Cred ca ai tai au nevoie de asa ceva . Fa tot ce sta in puterea ta. Nu e rau ca esti vesela, dar nu-i fa pe cei de langa tine sa sufere, asadar nu fi cinica, fii prietenoasa, iar unde nu gasesti prietenie, nu-ti fa un motiv de intristare. Ne mai auzim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va cer un sfat Dreamm Generalitati 20 12.07.2011 09:46:19
Un sfat? silent assasin Generalitati 24 30.03.2011 22:24:41
un sfat va rog monacu Impartasania (Taina Euharistiei) 14 25.03.2011 15:01:31
Un sfat va rog potoceanc Generalitati 33 07.09.2010 00:44:39
un sfat de la voi pacifistul Generalitati 19 14.10.2008 19:30:25