Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.07.2011, 10:39:42
Oana Adrian Oana Adrian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2011
Mesaje: 2
Implicit Intrebare ?

Doamne Ajuta , sunt un nou elev in clasa a IX a la Seminarul Teologic Ortodox din Bucuresti
si am decis sa stau la internat pentru ca este un program foarte incarcat .
Am decis impreuna cu mama sa incepem sa facem o lista cu toate cele de trebuinta intr-un internat in care vei sta O LUNA .
Daca aveti binevointa sa ma ajutati pentru ca printre voi se pot afla si oameni care gandesc mai bine ca mine si ma pot ajuta cu un lucru sau doua care se va afla in lista lor si poate nu se afla in lista mea , daca acel lucru ma ajuta il voi trece si eu pe lista mea de lucruri.
Deci toti sa inteleaga ce am vrut sa zic : Eu vreau o lista cu tot ce imi va fii de trebuinta pentru un internat in care voi sta O LUNA !
Multumesc Anticipat
Adrian O
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.07.2011, 10:44:03
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Periuță de dinți, pastă de dinți, săpun, șampon, pieptene, forfecuță de unghii/unghieră, ciorapi, chiloți, maieu, tricouri, cămăși, pijamale, bani.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.07.2011, 11:04:25
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Cred ca e bine sa iti iei la tine si mancare, conserve... nu cred ca iti permiti sa mananci o luna numai la cantina, unde o masa e in jur de 10 lei (la cantina de la Drept, spre exemplu, se gateste relativ bine, dar dai faliment daca mananci numai acolo; deserturile sunt ieftine, o savarina e 1,4 lei). Daca stii sa iti faci singur de mancare, ai putea lua un fierbator, un cuptor cu microunde (daca ai), nu stiu daca aveti bucatarioara... Trebuie sa te gandesti serios la aceasta problema. O data ajuns la Bucuresti, trebuie sa stii si din ce locuri sa faci aprovizionarea.

Sa nu uiti sa iti iei carti de citit, carticica de rugaciuni, Biblia... daca ai laptop, il poti lua si pe acela, desi mai bine fara... poti lua si castile.

Sa nu uiti nici umbrela, pentru orice eventualitate, si o mini-trusa sanitara, cu cateva medicamente!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde