Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 23.08.2010, 13:44:12
Duarte Duarte is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.05.2010
Mesaje: 5
Implicit

si ai mai fost la control ? ce a mai spus doctorul
  #32  
Vechi 23.08.2010, 15:18:07
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Multumescd e intrebare ma trimis in spital sa fac toate investigatiile care mi se cer acolo dar sa stiu mia zis ca se platesc ,si nu mami dus deoarece nu am posibilitate sa merg insa nu deznaduiesc ca va veni si aceea zi cu ajutorul lui Dumnezeu care va sti pe cine sa trimita in ajutorul meu caci nu incetez a ma ruga si a ma ruga sami dea putere sa trec peste aceste necazuri care vin asupra mea de dragul ingerasilor mei care numi doresc sai las singuri pe lume ,ca doar o mama au si un tata ,de aceea sper in puterea lui Dumnezeu ca va trimite pe cineva sami fie de ajutor Dumnezeu sa va dea sanatate si tot ce va doriti.Doamne ajuta .
  #33  
Vechi 25.08.2010, 16:47:58
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Draga noastra iulia face investigatiile necesare

Dragi frati si surori credinciosi am primit un email de la draga iulia spunandumi sa multumesc din suflet pe forum persoanei care a ajutato cu acel dar, a ramas sa mearga astazi la doctor pentru investigatiile necesare pentru a depista ce are ,ma rugat sa va spun ca a pus acatist pentru domnul Aurel Dumnezeu sal odihneasca cat si pentru dumneavoastra la sanatate si va multumeste ea cat si emil si va roaga din suflet sa va rugati pentru ea incontinuare caci ea nu prea poate sa intre in aceste momente sa va vorbeaca si sai multumim tuturor pentru rugaciuni Pr Gheoghe pentru maslul care va fi vineri asa stiu de la iulia si doamnei mara care se roaga pentru ea ,daca se poate vineri intre 9 si 11 un Doamne ajuta pentru Iulia va roaga din suflet ,Doamne ajuta si Dumnezeu sa aibe grija de fiecare ,Amin.
  #34  
Vechi 26.08.2010, 14:13:33
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de istina Vezi mesajul
Dragi frati si surori credinciosi am primit un email de la draga iulia spunandumi sa multumesc din suflet pe forum persoanei care a ajutato cu acel dar, a ramas sa mearga astazi la doctor pentru investigatiile necesare pentru a depista ce are ,ma rugat sa va spun ca a pus acatist pentru domnul Aurel Dumnezeu sal odihneasca cat si pentru dumneavoastra la sanatate si va multumeste ea cat si emil si va roaga din suflet sa va rugati pentru ea incontinuare caci ea nu prea poate sa intre in aceste momente sa va vorbeaca si sai multumim tuturor pentru rugaciuni Pr Gheoghe pentru maslul care va fi vineri asa stiu de la iulia si doamnei mara care se roaga pentru ea ,daca se poate vineri intre 9 si 11 un Doamne ajuta pentru Iulia va roaga din suflet ,Doamne ajuta si Dumnezeu sa aibe grija de fiecare ,Amin.
Dar ce seamana stilurile voastre!!!!
  #35  
Vechi 26.08.2010, 14:24:04
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Doamne ajuta

Vin dragii mei spre dumneavoastra aducanduva vestea ca iuliana inca face investigatiile necesare si vreau sa va spun ca va rugat din suflet sa o ajutati cu cat aveti dumneavoastra puterea ,am inteles ca i se face un tratament dar nu stiu ce fel si ce tratament cred ca pentru acel nodul nu prea am mai vorbit cu ea era distrusa ,se gandeste si plange intruna ,a puso sa mai faca analize si alte controale insa va rugat din suflet sa o ajutati pe 15 pastilea zis ca a dat 340 de mii lei vechi si nu are de unde sa plateasca si celelalte investigatii ,atat pot sa va spun am vorbit cu ea la telefon de dimineata va dau numarul eventual daca vreti macar un mesaj de incurajare ii va face bine deoarece este foarte slabita din cauza faptului ca ea nu are posibilitate daca este grav sa se trateze ,numarul lor este 0748631153 ,va rog sa fiti alaturi de ea si sa puneti un acatist maine pentru sanatatea ei ca are trei copii si culmea intamplarii doi din ei ar trebui sai pregateasca cu banii de pe investigatii care ii da ,pentru copilasi la scoala si gradinita ,Dumnezeu si Maica Domnului sa fie alaturi de ea sa o faca bine .,sa nu uit a dat pe analize 180 de lei ,sange ,urina si scaun ,mamografia azi trebuia sa mearga ,ecograful tot astazi care ajung si ele la 60 de lei .va roaga sa o ajutati sa le poata face pe toate cele necesare mai are un test babespapanicolau ,Dumnezeu sa va ajute sa o ajute si pe ea Doamne ajuta .
  #36  
Vechi 26.08.2010, 14:31:10
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Doamne ajuta

Doamna ai2 eu personal voi merge la ea in toamna si ma voi lamuri cu situatia ei eu nu cred ca omul plange din senin ,cel putin eu am vorbit cu dumneaiei la telefon si sincer ma facut sa plang sunatio si constatati da doriti ,nu are rost sa ne certam sau sa facem din nou procese printre noi de adevarat fals mereu cand cineva lea dat dreptate acele persoane au fost atacate poate din cauza ca sunt prea linistiti si vorbesc prea sincer despre viata lor .daca nu era adevarata situatia sunt sigura ca cineva tot le facea un rau sa le trimita politie sau cuine stie ce acasa ,nu am nimic cu nimeni dar eu personal ii cred si nu cred ca trebuie sami cer voie de la cineva pe cine si ce sa cred in cazul in care nu credeti investigati eu personal macar mam interesat daca aceste persoane exista si exista sa stiti toti si stau exact unde spun intro camera ,Dumnezeu este mare si vede si va judeca atunci pe cine merita ,va rog sa ma iertati daca am gresit cu ceva si va doresc o zi foarte bunacu Dumnezeu inainte.
  #37  
Vechi 26.08.2010, 20:29:53
paraschiva83 paraschiva83 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2010
Mesaje: 13
Implicit si povestea se repeta

Citat:
În prealabil postat de istina Vezi mesajul
Doamna ai2 eu personal voi merge la ea in toamna si ma voi lamuri cu situatia ei eu nu cred ca omul plange din senin ,cel putin eu am vorbit cu dumneaiei la telefon si sincer ma facut sa plang sunatio si constatati da doriti ,nu are rost sa ne certam sau sa facem din nou procese printre noi de adevarat fals mereu cand cineva lea dat dreptate acele persoane au fost atacate poate din cauza ca sunt prea linistiti si vorbesc prea sincer despre viata lor .daca nu era adevarata situatia sunt sigura ca cineva tot le facea un rau sa le trimita politie sau cuine stie ce acasa ,nu am nimic cu nimeni dar eu personal ii cred si nu cred ca trebuie sami cer voie de la cineva pe cine si ce sa cred in cazul in care nu credeti investigati eu personal macar ma interesat daca aceste persoane exista si exista sa stiti toti si stau exact unde spun intro camera ,Dumnezeu este mare si vede si va judeca atunci pe cine merita ,va rog sa ma iertati daca am gresit cu ceva si va doresc o zi foarte bunacu Dumnezeu inainte.
De acord cu ai2 accelasi stil ..istina=gabriela nu stiu ce nr din postarile anterioare?
  #38  
Vechi 27.08.2010, 16:05:39
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta si va multumesc

Va multumesc din suflet pentru ajutorul care mi lati oferit ,nu ma ajutat nimeni insa Dumnezeu va trimis din nou pe dumneavoastra spre noi , vreau sa zic altceva nimic decat ca va multumesc din toata inima si din tot sufletul nostru pentru ca mereu neati ajutat atunci cand am primit veste de la dumneavoastra am plans de bucurie si am stiut ca din nou Dumnezeu nu nea lasat fara de ajutor ,vreau sa va spun si am obligatia sa va spun ca am facut analizele necesare mai trebuie sami fac o mamografie dar inca nu se stie sigur daca imi va face mamografie deoarece nu am voie miau spus in spital ca acele radiatii sunt foarte periculoase in viitor de aceea au spus ca imi va face luni dimineata la 10 un ecograf si nu mia mai facut mamografia daca va fi necesar si nu iese bine la ecograf imi va face mamografia imi este tare greu si nu ma simt bine deloc pana mi se dau reultatele la analize care va fi lunimia dat deocamdata trei feluri de pastile,mydocalm ,tador si niste pastile de somn neurantin ca nu mai puteam sa dorm noaptea stau treaza imi cer iertare tuturor celor care iam deranjat dealungul timpului cu necazurile si problemele mele si le multumesc tuturor cel care au fost alaturi de noi ,numai eu stiu in ce situatie ma aflu si Dumnezeu si cat imi este de greu sa stiu ca as putea sa ma inbolnavesc grav si sa numi mai pot ingriji copii care sunt soarele meu si lumina din ochii mei fara de care nu as putea sa traiesc atat imi doresc sami duc investigatiile la bun sfarsit sa stiu ca nu am nimic grav si se poate trata ,va multumesc pentru tot doamna sau domnule anonim sunteti in rugaciunile mele mereu si va rog sa ma iertati daca am greit cu ceva ,va doresc sanatate si va rog din tot sufletul; sa ma ajutati sami termin de facut cele necesare pentru ca nu am posibilitate ii mai am si pe ioana si pe emilian care vor trebui sai dau la scoala si gradinita si nu am posibilitate sa le iau mai nimic va doresc sanatate si Dumnezeu sa va ajute .
  #39  
Vechi 27.08.2010, 16:08:19
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit

Citat:
În prealabil postat de istina Vezi mesajul
Doamna ai2 eu personal voi merge la ea in toamna si ma voi lamuri cu situatia ei eu nu cred ca omul plange din senin ,cel putin eu am vorbit cu dumneaiei la telefon si sincer ma facut sa plang sunatio si constatati da doriti ,nu are rost sa ne certam sau sa facem din nou procese printre noi de adevarat fals mereu cand cineva lea dat dreptate acele persoane au fost atacate poate din cauza ca sunt prea linistiti si vorbesc prea sincer despre viata lor .daca nu era adevarata situatia sunt sigura ca cineva tot le facea un rau sa le trimita politie sau cuine stie ce acasa ,nu am nimic cu nimeni dar eu personal ii cred si nu cred ca trebuie sami cer voie de la cineva pe cine si ce sa cred in cazul in care nu credeti investigati eu personal macar mam interesat daca aceste persoane exista si exista sa stiti toti si stau exact unde spun intro camera ,Dumnezeu este mare si vede si va judeca atunci pe cine merita ,va rog sa ma iertati daca am gresit cu ceva si va doresc o zi foarte bunacu Dumnezeu inainte.
Iti multumim mult sa ne ierti ca team pus in situatia asta Dumnezeu sa te ajute ca ai o inima mare .
  #40  
Vechi 30.08.2010, 00:13:51
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Doamne ajuta

Buna Iuliana imi pare bine ca ai inceput sa faci investigatiile necesare cat despre mine sunt si eu pacatoasa dar intai nu mai judec pe cel aproape il ajut daca pot ,vreau totusi sa iti spun ca miercurea care vine ajung spre voi si imi doresc sa va cunosc pentru linistea mea sufleteasca dar pana atunci sper sa vii cu vesti imbucuratoare nu te mai sun ca momentan sunt foarte ocupata si nu vreau sa te deranjez si pe tine mai ales ca iti trebuie liniste ,sa va ajute Dumnezeu sa ajungi sa poti lua si pentru copii cele necesare trebuie sa fii o mamica fericita caci ai sa vezi copii pe primul drum spre viata cu rele si bune dar asta este ,ma voi ruga pentru tine sa fii sanatoasa si mai voerbim mDumnezeu sa va ajute Iulia si sper din suflet sa nu decazi acum din cauza greutatilor mai ales cand copii au foarte mare nevoie de tine sai sustii si sai ajuti ,cu bine Doamne ajuta.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
semipareza pe partea stanga cornel cornel Intrebari utilizatori 7 16.01.2011 22:13:38
De ce unele femei nu au dureri la nastere? taluta Intamplari adevarate 72 01.09.2010 17:00:30
Prietena mea ia anticonceptionale numai ptr dureri alinu Generalitati 41 21.07.2009 01:01:50
Semnul Sfintei Cruci- de la dreapta la stanga georgeval Generalitati 0 22.03.2009 17:13:05