Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.03.2007, 14:16:47
annan annan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2007
Mesaje: 4
Implicit

buna ziua,sunt noua pe acest forum si vreau sa va zic bine v am gasit,am o intrebare...stie cineva un preot care dezleaga si desface farmece si cununii?! in dr.Taberei?!am o prietena,care are probleme... a fost cam peste tot si numic...e mai delicata problemea ei..si sincer as vrea si eu sa merg la un preot,de multi ani nu s a legat nimic pt mine...o zi placuta!!si multumesc
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.03.2007, 15:13:28
phradmon phradmon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2005
Mesaje: 126
Implicit

Orice preot dezleaga farmece. Exista rugaciuni speciale pentru asa ceva, in Molitfelnic. Mergi la orice biserica si cere-i preotului sa-ti citeasca rugaciunile pentru dezlegarea vrajitoriilor, a farmecelor, a blestemelor...cum vrei sa le numesti.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.03.2007, 16:38:17
annan annan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2007
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annan
buna ziua,sunt noua pe acest forum si vreau sa va zic bine v am gasit,am o intrebare...stie cineva un preot care dezleaga si desface farmece si cununii?! in dr.Taberei?!am o prietena,care are probleme... a fost cam peste tot si numic...e mai delicata problemea ei..si sincer as vrea si eu sa merg la un preot,de multi ani nu s a legat nimic pt mine...o zi placuta!!si multumesc
ok,va multumesc frumos pt raspuns..sper sa fie asa...eu am crezut,ca nu orice preot poate sa dezlege...am sa incerc sa abordez un preot...poate are o rezolvare si pt mine si pt prietena mea...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.03.2007, 20:07:19
rld_mario rld_mario is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2007
Mesaje: 23
Implicit

Preotul dezleaga...citeste rugaciunile dar e nevoie ca sufletul sa fie curat....spovedit...impartasit...numai asa Hristos si Duhul vine.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.04.2007, 19:56:43
ancutaelena ancutaelena is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.04.2007
Mesaje: 13
Implicit

DOAMNE AJUTA,inainte trebuie sa vorbesti cu un parinte despre problemele tale iar parintele iti va spune ce trebuie facut,dezlegarile se fac cu post si multa rugaciune,pentru dezlegare de cununii sunt anumite rugaciuni care trebuie citite si ce post trebuie sa ti pentru asa ceva,iar postul se tine numai cu binecuvantarea parintelui duhovnic.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.04.2007, 00:01:37
andreea_teo andreea_teo is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2007
Mesaje: 28
Implicit

am vazut intr-o biserica un preot care trecea prin cununiile ce se pun mirilor pe cap, cand se casator3esc, diferite obiecte ale celor ce nu se puteau casatori. banuiesc ca asta intelegeti prin dezlegarea cununiilor. cred ca-i un mare pacat asta. daca ai credinta, pot sa te "lege" 10 vrajitoare ca tot nu se prinde nimic de tine. tot credinta, la care se adauga si rugaciunea, este solutia pentru a-ti intemeia o familie fericita. deci nu sunt de acord cu cei care dezleaga cununii
Reply With Quote
  #7  
Vechi 11.04.2007, 01:04:36
ancutaelena ancutaelena is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.04.2007
Mesaje: 13
Implicit

poate nu ati inteles prima intrebare care a puso persoana respectiva,deci nu e casatorita ,asta stiu si eu ca ce a legat DUMNEZEU omul nu poate desface,aici era vorba despre vraji la o persoana necasatotita care vrea sa se casatoreasca iar astfel de vraji se pot face,singurul lucru care nu poate desface preotul este casatoria dintre doua persoane care sunt casatorite,deci eu ma refer la o persoana care nu e casatorita astfel de vraji se pot face sa i se lege cununia sa nu se poata casatori.DOAMNE AJUTA.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.04.2007, 12:20:09
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

in primul rand mergi la spovedit!!!!! pentru ca asa cum o teava plina de rugina opreste apa...asa si pacatul nespovedit sincer si curat opreste Harul...cat despre farmece si dezlegari, daca ai credinta si nadejde toate se vor rezolva! mergi la maostele Sf Dumitru Izvoratorul de mir ce ajutor mai mare poti sa primesti decat binecuvantarea sfantului , mergi acolo te spovedeste si sfatuieste-te cu parintele dar!!!! sa si faci ceea ce iti spune, pentru ca daca nu exista nevointa nu exsita vindecare cu dragsote jenica
Reply With Quote
  #9  
Vechi 12.04.2007, 21:33:24
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jeny
in primul rand mergi la spovedit!!!!! pentru ca asa cum o teava plina de rugina opreste apa...asa si pacatul nespovedit sincer si curat opreste Harul...cat despre farmece si dezlegari, daca ai credinta si nadejde toate se vor rezolva! mergi la maostele Sf Dumitru Izvoratorul de mir ce ajutor mai mare poti sa primesti decat binecuvantarea sfantului , mergi acolo te spovedeste si sfatuieste-te cu parintele dar!!!! sa si faci ceea ce iti spune, pentru ca daca nu exista nevointa nu exsita vindecare cu dragsote jenica
Da, JENY ai perfecta dreptate. Si rugaciunile adresate SF. CIPRIAN pot face minuni.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 12.04.2007, 22:04:26
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

:)Hristos a inviat!Rugaciune,post si ascultare de duhovnic.Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Caut un preot care e iscusit si are timp de mine zriyac Generalitati 2 16.10.2010 15:27:33
Preot calugar - care este sensul? sophia Preotul 33 23.11.2009 12:09:40