Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 11.09.2011, 21:35:08
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

MULTUMEEEEESC MULTTTT !


Am fost si batjocorit de unii colegi in generala,am fost si afectat de multe lucruri si alte chestii..si s-a ajuns la depresie,atac de panica si anxietate.Care aproape toate s-au vindecat..sau sunt in proces avansat sa zic asa de vindecare.
Pentru asta imi trebuie comunicare.Ceea ce eu nu am facut-o de la 14 ani.
Urasc rautatea oamenilor si mai ales a tineretului din ziua de azi.


Alinarile mele au fost Dumnezeu,rugaciunea,muzica si parintii si bunicii care mi-au fost alaturi si inca imi sunt.

NU STIU ce vreau sa ma fac dar stiu un singur lucru SIGUR:Vreau sa fiu un om bun care e apreciat pe merit pentru ajutorul dat altora.
Vreau sa nu mai cad in deznadejdea si sa nu mai vina la mine gandul ca sunt un nimic si un inutil(asta mai demult)

MULTUMESC MULT!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 11.09.2011, 21:48:58
LaPetiteMoc LaPetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Locație: sub cerul lui Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul

NU STIU ce vreau sa ma fac dar stiu un singur lucru SIGUR:Vreau sa fiu un om bun care e apreciat pe merit pentru ajutorul dat altora.
Draga, Alin, trebuie sa te pregatesti pentru suferinta daca alegi calea cea sfanta a Domnului. Sa traiesti cu ea, sa te intaresti cu ea.

"apreciat pe merit pentru ajutorul dat altora" vei fi doar in fata Domnului, dar niciodata in lume. Tu fa bine si taci, si nici recompensa sa nu astepti. "Sa nu stie stanga ce face dreapta." Cum sa fii apreciat, cand faptele bune trebuie sa le facem doar in fata Domnului, nu in fata oamenilor?

Domnul sa te intareasca !!!!
Reply With Quote
  #43  
Vechi 11.09.2011, 21:51:55
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurastifter Vezi mesajul
Și eu sunt foarte tânără, încă n-am împlinit 20 de ani. :)
Păi, eu sunt aproape de aceeași vârstă cu tine, având nevoie, la rândul meu, să fiu îndrumată de către cei cu mai multă experiență. :) Eu am trecut în anul II la Teologie.

Laura
Stimata domnisoara, chiar daca off-topic, sunt placut si profund impresionat. Sincer, aveti niste postari deopotriva duhovnicesti si mature, care aduc pace si pe cele mai combative/balcanice topicuri. Multi ani inainte, si "celui ce are, i se va mai da", zice Domnul. Va felicit!
Cu adanca stima.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 11.09.2011, 22:03:57
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
MULTUMEEEEESC MULTTTT !


Am fost si batjocorit de unii colegi in generala,am fost si afectat de multe lucruri si alte chestii..si s-a ajuns la depresie,atac de panica si anxietate.Care aproape toate s-au vindecat..sau sunt in proces avansat sa zic asa de vindecare.
Pentru asta imi trebuie comunicare.Ceea ce eu nu am facut-o de la 14 ani.
Urasc rautatea oamenilor si mai ales a tineretului din ziua de azi.


Alinarile mele au fost Dumnezeu,rugaciunea,muzica si parintii si bunicii care mi-au fost alaturi si inca imi sunt.

NU STIU ce vreau sa ma fac dar stiu un singur lucru SIGUR:Vreau sa fiu un om bun care e apreciat pe merit pentru ajutorul dat altora.
Vreau sa nu mai cad in deznadejdea si sa nu mai vina la mine gandul ca sunt un nimic si un inutil(asta mai demult)

MULTUMESC MULT!
Fratele meu in Hristos, de o varsta mai tanara,
Stai linistit. Esti prea sensibil in unele priivinte, poate. Iti trebuie o doza de oarecare duritate, de oarece "nesimtire balcanica" (in sensul ei bun, in doze sa zicem homeopate). Daca cineva zice ca esti inutil, poti sa ii zici, functie de imprejurari, fie sa demonstreze el/ea ca propria sa persoana nu e cea inutila, pe principuil "cine zice, ala e!", fie il/o injuri romaneste, cu sete, fie ignori si te lupti cu tine mai deaprte, perfectionandu-te si trecand mental persoana pe lista prostilor care au nevoie de mila.
NU esti inutil. Doar Ala din Adanc e inutil, dar si chiar pentru asa ceva se gaseste loc in planul de mantuire al lui Dumnezeu, cum zice Scriptura.
Esti o tanara mladita a Binelui. Fie ca Viata sa te intareasca si sa te umple de seva Sa cea sfanta!
Dumnezeu sa te ajute!
Reply With Quote
  #45  
Vechi 11.09.2011, 22:11:45
Savonarola Savonarola is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.08.2011
Locație: Bizanțul de dupa Bizanț
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Stimata domnisoara, chiar daca off-topic, sunt placut si profund impresionat. Sincer, aveti niste postari deopotriva duhovnicesti si mature, care aduc pace si pe cele mai combative/balcanice topicuri. Multi ani inainte, si "celui ce are, i se va mai da", zice Domnul. Va felicit!
Cu adanca stima.
Păi normal că are. Așa sunt creștinii ortodcși, "prietene".
Reply With Quote
  #46  
Vechi 11.09.2011, 22:18:37
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Savonarola Vezi mesajul
Păi normal că are. Așa sunt creștinii ortodcși, "prietene".
"Amice", totusi, nu ti-era adresat mesajul. Cara-ti fanatismul deplasat din acest thread, ok? Aici e vorba de un copil exceptional, care ne este frate in Hristos, si de alte persoane ca el, mladite tinere si totusi coapte in caldura credintei. Eu nu am nimic de impartit cu tine, nici daca te-as cunoaste personal. tot ce ma deranjeaza este acreala cu care iti aureolezi atitudinea anticatolica. Sunt anticatolici, tot ortodocsi, pe forum cu care am "meciuri" amicale, dar tu nu faci parte din ei. Asa ca fii ontopic, sau dispari de aici. Clar?
Reply With Quote
  #47  
Vechi 11.09.2011, 22:21:12
Savonarola Savonarola is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.08.2011
Locație: Bizanțul de dupa Bizanț
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
"Amice", totusi, nu ti-era adresat mesajul. Cara-ti faantismul deplasat di acest thread, ok? Aici e vorba de un copil exceptional, care ne este frate in Hristos, si de altii ca el, mladite tinere si totusi coapte in caldura credintei. Eu nu am nimic de impartit cu tine, nici daca te-as cunoaste personal. tot ce ma deranjeaza este acreala cu care iti aureolezi atitudinea anticatolica. Sunt anticatolici, tot ortodocsi, pe forum cu care am "meciuri" amicale, dar tu nu faci parte di ei. Asa ca fii ontopic, sau dispari de aici. Clar?
:)))))

Cine ți-a spus ție că sunt anti-catolic, schismaticule? Nu doar că nu sunt anti-catolic, ba dimpotrivă sunt catolic, din una sfântă catolică și apostolică Biserică. Cea ortodoxă.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 11.09.2011, 22:28:55
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Savonarola Vezi mesajul
:)))))

Cine ți-a spus ție că sunt anti-catolic, schismaticule? Nu doar că nu sunt anti-catolic, ba dimpotrivă sunt catolic, din una sfântă catolică și apostolică Biserică. Cea ortodoxă.
Cine/ce este autocefal, poate sa aiba (auto)cefalee...asa ca ia un antinevralgic, ca poate iti trece...cate capete, atatea schisme, pardon, obiceie/pareri....ce "biserica" ziceai ca are ciudata onoare sa te numere printre membrii ei?!? =))
Reply With Quote
  #49  
Vechi 11.09.2011, 22:32:47
Savonarola Savonarola is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.08.2011
Locație: Bizanțul de dupa Bizanț
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Cine/ce este autocefal, poate sa aiba (auto)cefalee...asa ca ia un antinevralgic, ca poate iti trece...cate capete, atatea schisme, pardon, obiceie/pareri....ce "biserica" ziceai ca are ciudata onoare sa te numere printre membrii ei?!? =))
Una, Sfântă, Catolică și Apostolică Biserică. Biserica lui Hristos Ortodoxă.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 12.09.2011, 16:39:10
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de richard_d Vezi mesajul
Alcoolul este solutia!
Si cate o tigara, de preferat marijuana. Si desigur, niste "materiale" dinalea stim noi de care, de buna calitate...

Desigur, era o ironie, dar putina socializare, eventual niste sucuri, o ieseala cu bicicleta, role, in parc, un film la mall, o excursie la munte sau la mare, compania unor fete dragute (mai exista si de-astea, nu sunt toate stim noi cum, prin parcuri mai puteti gasi si asa ceva, sau poate chiar la voi pe strada, la scoala, la biserica din cartier), poate n-ar prinde rau, mai ales ca inceput si scoala.
Mult succes, baieti !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Acesta este canonul pentru voi, cei ce va aflati in lume" Ekaterina Spiritualitatea ortodoxa 1 10.10.2012 12:15:13
Acest mesaj reprezinta un important subiect de meditatie ! sunsray Stiri, actualitati, anunturi 0 30.01.2012 17:20:04
Iertati-ma !! umilul Rugaciuni 10 15.01.2010 15:10:05
Pentru romanii aflati in strainatate- pensii patinina34 Stiri, actualitati, anunturi 7 19.02.2009 06:31:42