Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #381  
Vechi 26.05.2021, 16:24:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama
..............
Citat:
În prealabil postat de gpalama
..............
Te distrezi pe inchipuirile si pripelile tale. N-are rost sa raspund la astfel de aberatii. Aluneci si deviezi de la subiect.

Nu sustin ce zici tu ci sustin ceea ce vad pe film si ceea ce inteleg ca vad pe film.

Sustin deci ca pe film vad un orizont perfect drept, linia albastra si ca de sus se vede un cerc luminos plat cu un orizont drept de jur imprejur, cerc de jur imprejur, si mai sustin ca nu se vede niciun damb in mijlocul cercului ca sa tragi concluzia ca te-ai ridicat de pe o sfera si ca daca te tot departezi nu se vede decat curbura cercului pe care unii o confunda cu curbura unei sfere.

Practic sustin ca vad ceea ce vad pe film si afirm ca vad un cerc plat cu orizont drept, cerc de jur imprejur, nicidecum o sfera.

Tu poti sa afirmi ca vezi o sfera?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.05.2021 at 16:26:43.
  #382  
Vechi 26.05.2021, 17:53:00
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Te distrezi pe inchipuirile si pripelile tale. N-are rost sa raspund la astfel de aberatii. Aluneci si deviezi de la subiect.

Nu sustin ce zici tu ci sustin ceea ce vad pe film si ceea ce inteleg ca vad pe film.

Doar ti-am zis ca nu o sa poti raspunde si ca o sa eviti

Esti tare, sah-mat. Nu mai poti raspunde si de asta singurul raspuns este "nu are rost sa raspund", adica nu poti sa raspunzi.


Acum sa iti zic ce puncte nu ai raspuns:

1. Liniile - nu poti sa le tragi cum vrei tu, ele trebuie trase corect

2. Curbura aia contine pamant al Romaniei - este apogeul prostiei date de tine pe forum asta cu o curbura care contine pamant al Romaniei.

3. Tot ce zici este "eu am dreptate, stiu ca am dreptate si nu se poate sa nu am dreptate". Ba se paote si chiar esti pe langa.


Asa ca hai plimba-te in alte parte ca nu esti capabil sa raspunzi...

AI PIERDUT DEZBATEREA PENTRU CA NU ESTI CAPABIL SA RASPUNZI SI NU ESTI CAPABIL SA ADUCI ARGUMENTE.

Gura mica sectar nerusinat ca nu ai ce sa zici si de asta fugi cu coada intre picioare.

Pe threadul tau, pe postul tau, pe teoriile tale nu poti da un raspuns. Este al X-lea post in care spui la fel, "nu vreau sa raspund, nu ma intereseaza".


Marea demascare a lui Moroco: un sectar impostor in toate directiile?

Gata, ti-ai luat jucariile si ai plecat? Nu poti spune cum marginea pamantului e in Romania ???? Si curcile rad de tine cand afirmi asta, nu?

Pamantul se termina in Romania dupa Moroco, ai dreptate in chestia asta cu pamantul plat... esti maret.

Last edited by gpalama; 26.05.2021 at 22:15:39.
  #383  
Vechi 27.05.2021, 12:33:53
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Doar ti-am zis ca nu o sa poti raspunde si ca o sa eviti

Esti tare, sah-mat. Nu mai poti raspunde si de asta singurul raspuns este "nu are rost sa raspund", adica nu poti sa raspunzi.
Ce-s astea? Nu eu te-am intrebat dupa ce ti-am artat ce vad si ce inteleg ce vad? Nu tu eviti si te distrezi ca "popa"... prostul?

Citat:
Acum sa iti zic ce puncte nu ai raspuns:

1. Liniile - nu poti sa le tragi cum vrei tu, ele trebuie trase corect

2. Curbura aia contine pamant al Romaniei - este apogeul prostiei date de tine pe forum asta cu o curbura care contine pamant al Romaniei.

3. Tot ce zici este "eu am dreptate, stiu ca am dreptate si nu se poate sa nu am dreptate". Ba se paote si chiar esti pe langa.
1. N-am tras nicio linie, doar ti-am incadrat linia albastra trasa de atmo"sfera".
2. Linia albastra e dreapta deci nu exista curbura!
3. Nu zic ca am dreptate ci zic ca aia vad si aia inteleg ca vad. Tu rastalmacesti pripit incercand sa pacalesti pacalesti, faci mofturi dar nu ai curajul sa spui daca tu vezi o sfera si care sunt informatiile din care tragi tu concluzia ca vezi o sfera.

Citat:
Asa ca hai plimba-te in alte parte ca nu esti capabil sa raspunzi...
N-am ce sa raspund! Nu e nicio intrebare, e doar o marturisire pe baza unui film, marturisesc ceea ce vad. Tu nu poti sa marturisesti ce vezi si ma iei la misto cu tot felul de mofturi, de nemultumiri, de reprosuri, de deductii pripite.

Citat:
AI PIERDUT DEZBATEREA PENTRU CA NU ESTI CAPABIL SA RASPUNZI SI NU ESTI CAPABIL SA ADUCI ARGUMENTE.
Domnule, nu era vorba acum de nicio dezbatere. Eu ti-am marturisit ce vad pe film, ti-am prezentat linia albastra si ti-am spus ceea ce vad si ce inteleg ca vad. Tu nu vrei sa vezi, nu vrei sa marturisesti ci te iei mereu de mine ca nu am facut, ca nu fac, ca alea alea...

Citat:
Gura mica sectar nerusinat ca nu ai ce sa zici si de asta fugi cu coada intre picioare.
Iar ma confunzi cu Ewald Frank-enstain? Iar o deviezi in lupta ta cu sectele, defapt tu lupti cu Trambitele si cu ortodocsii. Penibil si lash din cale afara.

Citat:
Pe threadul tau, pe postul tau, pe teoriile tale nu poti da un raspuns. Este al X-lea post in care spui la fel, "nu vreau sa raspund, nu ma intereseaza".
Nu te mai pripi aratand tuturor pisica "mea" neagra si plina de paduchi... nu-ti dai seama ca tu o arunci in curtea mea? Deci cine zice ala e cel ce evita si nu are curaj sa spuna ce vede pe film si cum ajunge el sa creada din poza sau filmul factual ca vede o sfera! Hai spune daca pe filmul prezentat vezi informatii care te fac sa crezi ca se vede sfera, curbura, etc.

Citat:
Marea demascare a lui Moroco: un sectar impostor in toate directiile?
Puiule, nu-ti dai seama ca esti puiul baronului de Miunhauzen care ma confunzi la fiecare postare cu Ewald Frank-enstain si desi n-am masca ai impresia ca m-ai prins cu ceva cand defapt esti decat un confuzius piliform alias Hulius Cezruri? Revino-ti mai puiule ca te inneci in propriile desertari ale desertaciunii pe toate firele de discutie.

Citat:
[u][b]Gata, ti-ai luat jucariile si ai plecat? Nu poti spune cum marginea pamantului e in Romania ???? Si curcile rad de tine cand afirmi asta, nu?
S-paici de vreo 10-20 de ani. Unde sa plec? De ce sa spun ca marginea pamantului e in Romania? Nu pricepi ca in teoria PacMan3D-nD afirm foarte clar ca o dreapta infinita sau care depaseste dimensiunea spatiului finit nu se poate defini asa cum o definesc elinii ci astfel inca fiecare punct al ei este inceputul si sfarsitul dreptei deci inclusiv centrul si marginea finitatii.

Citat:
Pamantul se termina in Romania dupa Moroco, ai dreptate in chestia asta cu pamantul plat... esti maret.[
Nu sustin ca pamantul e plat ci ca pamntul-continentele-insule e inconjurate de APE PLATE si ele stau in jurul pamantului din pricina finitatii creatiei asa ca intrun vas. Nu cred in platistii-farfuristi care zic ca suntem inconjurati de ziduri de ghiata impenetrabile si ca desi mergi cu avionul perfect drept laser, defapt te rotesti in jurul polului nord. Nu sunt deacord cu platistii si nici cu globalistii care sustin ca desi mergi drept laser te rotesti pe o sfera.

Vad pe film si ca soarele e semisferic exact ca o veioza semisferica! Daca n-ar fi asa, altfel s-ar vedea razele!

Ce cred ti-am descris in teoria PacMan3D-nD, asa ca tragi sirena lui roaita degeaba caci minti si bagi diversiuni fara numar ca sa eviti sa raspunzi la ce te-am intrebat:

Analizand filmul si lina albastra, poti afirma ca crezi ca vezi o sfera pamant-mari-planeta?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.05.2021 at 12:51:50.
  #384  
Vechi 27.05.2021, 12:49:22
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Domnule, nu era vorba acum de nicio dezbatere. Eu ti-am marturisit ce vad pe film, ti-am prezentat linia albastra si ti-am spus ceea ce vad si ce inteleg ca vad. Tu nu vrei sa vezi, nu vrei sa marturisesti ci te iei mereu de mine ca nu am facut, ca nu fac, ca alea alea...
Ai cerut linie - ti-am dat linie.

Ai inceput sa produci halucinatii si sa tragi linii cum vrei tu ca sa iti dea tie la socoteala bine.

Adica incerci sa o ingropi. Inmormantezi adevarul asa cum faci de obicei.


Hai pune si tu o linie corect pe o imagine in care se vede conturul pamantului si intersectia lui cu marginile - SA VEZI CA NU ESTE DREAPTA ci ca are o curbura. Dar evident, ti-ai ales ceva confuz ai tras o linie cum ai vrut tu, una stramba si acum vii cu mare aplomb sa imi explici cca aberatia ta este corecta.. da si tu 10 poze si o cercetare solida si nu un babism cum ai dat.

Tu esti capabil sa iti explici "teoriile' doar prin babisme. Ai mai dat inca una in linia asta... hai cu babismele lui moroco.


Apoi, trebuie sa revii si sa comentezi asupra subiectului ala "sfarsitul pamantului este in Romania" - asta este cea mai mare prostie pe care ai spus-o pe forum.


Hai explica-ne si noi in toate filmele in care se vad curburi, in care pleci din tara X, se vede pe curbura pamant din tara X si... deci pamantul se termina in tara X.

Hai explica-ne si noua care este sfarsitul pamantului? Si de ce se vede in filmarea ta ALT SFARSIT AL PAMANTULUI? Pentru ca nu trebuia sa fie pamantul Romaniei.


Amice, produci niste elucubratii de rad curcile de tine. Asta ai dat-o prosteste rau rau de tot.

Pe asta cum o explcii? Cum o ingropi si pe asta????

Sau e prea mult de ingropat? O sa negi, o sa zici conspirationism, o sa eviti sau nu te intereseaza????

Sau iti iei jucariile si pleci?

Hai ca tu esti priceputul care "aduce dovezi filme".

Bai nepriceputule, orice ai aduce, se poate gandi si vedea ca nu functioneaza logica ta, prin nenumarate argumente de observabilitate si logica care tine de PAMANT ROTUND si care NU MERGE PE PAMANT PLAT. Si argumentele or sa fie intotdeauna de pozitia reala pe pamant si de ce vezi in curbura/limita, de curbura. Nu ai cum sa scapi cu prostii din astea de ale tale ca "e dreapta".. vrajeli. Amice, trage corect o linie nu te duce singur cu vorba... te minti pe tine.

Nu ai cum sa aliniezi niciodata ce se vede pe pamant, cu ce se vede in curbura, si cu ideea de "sfarsit al pamantului". Si curbura aia o sa fie in permanenta curbura nicidecum altfel.

Daca tu vrei sa iti distorsionezi in minte si sa vezi ca a e "linie" e decizia ta.

Hai nu mai fugi de explicatii

Hai muta-ti minciuna si duhurile in alta parte ca nu poti sa raspunzi, esti un conspirationist si un negationist.

Last edited by gpalama; 27.05.2021 at 12:59:28.
  #385  
Vechi 27.05.2021, 13:17:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ai cerut linie - ti-am dat linie.

Ai inceput sa produci halucinatii si sa tragi linii cum vrei tu ca sa iti dea tie la socoteala bine.
Nu pricepi ca nu am tras nicio linie ci linia aia albastra e pe film facuta de atmo"sfara"?

Citat:
Adica incerci sa o ingropi. Inmormantezi adevarul asa cum faci de obicei.
Te joci cu focul? Ce tot vorbesti? O sa faci pipi-n pat.


Citat:
Hai pune si tu o linie corect pe o imagine in care se vede conturul pamantului si intersectia lui cu marginile - SA VEZI CA NU ESTE DREAPTA ci ca are o curbura. Dar evident, ti-ai ales ceva confuz ai tras o linie cum ai vrut tu, una stramba si acum vii cu mare aplomb sa imi explici cca aberatia ta este corecta.. da si tu 10 poze si o cercetare solida si nu un babism cum ai dat.
Chiar nu pricepi ca nu am tras linii pentru ceva ci alea incadreaza LINIA ALBASTRA? Tu chiar nu poti discuta si intelege ce vorbim? TU ai tras linii rosii acoperind linia albastra si ai vazut o curbura din norii apropiati si departati! Penibil!!! Nu recunosti cum ai vazut tu curbura... Penibil!

Citat:
Tu esti capabil sa iti explici "teoriile' doar prin babisme. Ai mai dat inca una in linia asta... hai cu babismele lui moroco.
Babisme si conspiratii pe filmul prezentat? Esti penibil rau!

Citat:
Apoi, trebuie sa revii si sa comentezi asupra subiectului ala "sfarsitul pamantului este in Romania" - asta este cea mai mare prostie pe care ai spus-o pe forum.
Ma, tu ai citit ce ti-am raspuns? Doar repeti ca flasnetarul tone de minciuni si diversiuni? De ce? Te joci cu nervii mei? Penibil... Caracter de rama. Incapabil sa poarte o discutie. Doar mofturi, nemultumiri la adresa mea. Ca nu fac, ca fac altceva, ca alea alea... Esti penibil din cale afara. Nu realizezi?

Citat:
Hai explica-ne si noi in toate filmele in care se vad curburi, in care pleci din tara X, se vede pe curbura pamant din tara X si... deci pamantul se termina in tara X.

Hai explica-ne si noua care este sfarsitul pamantului? Si de ce se vede in filmarea ta ALT SFARSIT AL PAMANTULUI? Pentru ca nu trebuia sa fie pamantul Romaniei.
Ai citit postarea anterioara? Ti-am explicat! Ai citit ce vad si ce inteleg ca vad? Am explicat in teoria PacMan3D-nD ce cred ca vad. Te-am intrebat daca tu vezi sfere si daca le vezi atunci pe ce te bazezi, care sunt informatiile? Filmele SF cu pamantul vazut din spatiu? Esti credul, prin asta crezi in autorii de SF si nu in realitate, nu in adevar ci in minciuni.

Citat:
Amice, produci niste elucubratii de rad curcile de tine. Asta ai dat-o prosteste rau rau de tot.
Care-s elucubratiile? Tu esti curcanul Garcea care rade ca "popa"... prostul.

Citat:
Pe asta cum o explcii? Cum o ingropi si pe asta????

Sau e prea mult de ingropat? O sa negi, o sa zici conspirationism, o sa eviti sau nu te intereseaza????

Sau iti iei jucariile si pleci?

Hai ca tu esti priceputul care "aduce dovezi filme".
Domnule nu-s gropar, doar ti-am prezentat un film si te dovedesti lash din cale afara neputand sa ne spui tu ce vezi si ce crezi, ce intelegi tu ca vezi. Io ti-am spus ce vad si ce cred ca vad pe filmul respectiv: pamant-continente-insule inconjurat de ape perfect plate si daca te ridici in balon vezi un cerc luminos plat cu orizont perfect drept, cerc de jur imprejur si Soare semisferic ca o veioza la min. 2,02.

Citat:
Bai nepriceputule, orice ai aduce, se poate gandi si vedea ca nu functioneaza logica ta, prin nenumarate argumente de observabilitate si logica care tine de PAMANT ROTUND si care NU MERGE PE PAMANT PLAT. Si argumentele or sa fie intotdeauna de pozitia reala pe pamant si de ce vezi in curbura/limita, de curbura. Nu ai cum sa scapi cu prostii din astea de ale tale ca "e dreapta".. vrajeli. Amice, trage corect o linie nu te duce singur cu vorba... te minti pe tine.
Nu e vorba de nicio logica. Spun ce vad pe film! LINIA albastra E TRASA de ATMO"SFERA"... deci nu am de ce sa trag linii! Ti-am explicat definitia liniei ce depaseste dimensiunea creatiei!


Citat:
Hai muta-ti minciuna si duhurile in alta parte ca nu poti sa raspunzi, esti un conspirationist si un negationist.
Esti penibil... serios! Te crezi sef? Va inchinati intre voi, sefii lumii mari beroi? Penibil rau de tot! Comportament de rima... rima lase. Repeta ca flasnetarul crezand ca e credibil. Nu conteaza decat ce cred altii despre el, cum ii poate pacali pe altii cu desertarea pe toate directiile, pe toate firele de discutie... fariseism de flasnetar... un fel de pui care joaca "popa"... prostul. (puiul baronului de Miunhauzen care se lauda ca a prins rechini sau lupi si ursi cand colo el a iesit la vanat de ortodocsi si de Trambite... la ametit copiii creduli. Penibil si necajit. Cat te plateste "domnul" Ewald Frank-enstain ca sa arunci pisica neagra plina de paraziti in curtea noastra a ortodocsilor?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.05.2021 at 13:21:06.
  #386  
Vechi 27.05.2021, 13:20:42
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Mai exercitiu al diavolului nu ai explicat nimic.

Ce ai explicat legat de prezenta pamantului Romaniei pe '"limita pamantului"?

Nu ai explicat nimic minti ca un nerusinat ai spus pa langa.

Te minti pe tine. Vorbesti complet pe.langa si ti se pare ca "ai raspuns".de fapt nu ai raspuns la nimic.

Haide puneti aici raspunsul legat de pamantul romaniri prezenr.

Iar eviti raspunsup spunand ca "ai raspuns". Munchausen te tragi singur de par sa te scoti din groapa


Citat:

Citat:
Pamantul se termina in Romania dupa Moroco, ai dreptate in chestia asta cu pamantul plat... esti maret.[
Nu sustin ca pamantul e plat ci ca pamntul-continentele-insule e inconjurate de APE PLATE si ele stau in jurul pamantului din pricina finitatii creatiei asa ca intrun vas. Nu cred in platistii-farfuristi care zic ca suntem inconjurati de ziduri de ghiata impenetrabile si ca desi mergi cu avionul perfect drept laser, defapt te rotesti in jurul polului nord. Nu sunt deacord cu platistii si nici cu globalistii care sustin ca desi mergi drept laser te rotesti pe o sfera.
Teorel vezi cum minti?

Eu vorbesc demere tu de pere si imi explici cu aplomb ca ... Ai vorbit despre mere.

Last edited by gpalama; 27.05.2021 at 13:23:44.
  #387  
Vechi 27.05.2021, 13:23:49
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Mai exercitiu al diavolului nu ai explicat nimic.

Ce ai explicat legat de prezenta pamantului Romaniei pe '"limita pamantului"?

Nu ai explicat nimic minti ca un nerusinat ai spus pa langa.

Te minti pe tine. Vorbesti complet pe.langa si ti se pare ca "ai raspuns".de fapt nu ai raspuns la nimic.

Citat:
În prealabil postat de Moroco
Citat:
În prealabil postat de gpalama
Pamantul se termina in Romania dupa Moroco, ai dreptate in chestia asta cu pamantul plat... esti maret.
Nu sustin ca pamantul e plat ci ca pamntul-continentele-insule e inconjurate de APE PLATE si ele stau in jurul pamantului din pricina finitatii creatiei asa ca intrun vas. Nu cred in platistii-farfuristi care zic ca suntem inconjurati de ziduri de ghiata impenetrabile si ca desi mergi cu avionul perfect drept laser, defapt te rotesti in jurul polului nord. Nu sunt deacord cu platistii si nici cu globalistii care sustin ca desi mergi drept laser te rotesti pe o sfera.
Teorel vezi cum minti?
Eu vorbesc demere tu de pere si imi explici cu aplomb ca ... Ai vorbit despre mere.
Ma tu citesti postarile?

NU PRICEPI CA NU E VORBA DE NICIO EXLICATIE? De niciun raspuns?

AI CITIT? Ce tot spui ca mint si ca confund merele cu perele?

AI INTELES despre ce e discutia?

Esti penibil!

Discutia a ajuns la intrebarea CE VEZI tu pe film?
Eu ti-am spus ce vad!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.05.2021 at 13:28:12.
  #388  
Vechi 27.05.2021, 13:26:06
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Mai citeste o data postul.

Te incuric in cuvinte.

La fel zic si sectarii ca"vad" cand de fapt nu vad ci doar presupun.

Concluziile tale personale ca "vezi" sunt deductii pseudologice incomplete.

Nu te duce capul sa rationezei.

Ce vezi este deducere gresita de infromatie.

Tu nu vezi ci te minti.

Nu esti capabil za tragi o linie.
Nu esti caoabil sa raspunzi la o intrebare

Ia raspunde la intrebarea cu romania sectar de 2parale cu texte

Sectare ia da-ne o poza cu o linie ca ai inceput sa te incurci in xuvinte. Acum vezi ca nu iti merge ai inceput sa bati in retragere.

Nu itimai xonvin liniile.

Vezi ca esti zero pe toata linia elucubrezi fara discernamant.
  #389  
Vechi 27.05.2021, 13:31:00
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Nu e vorba de nicio logica. Spun ce vad pe film! LINIA albastra E TRASA de ATMO"SFERA"... deci nu am de ce sa trag linii! Ti-am explicat definitia liniei ce depaseste dimensiunea creatiei!
Faptul ca produci elucubratii pe care singur le prizezi si le intelegi e problema ta.

Eviti sa raspunI din nou.

Esti ca prostul fuduo care prins cu prostia refu,za zaaccepte ca este prost.

Acum refuzi sa iti sustii prostia desi pana acum ai dato cu mare aplomb.

Pai bai fuduli prostie daca tot ne dai lectii hai arata-ne fudulia pana la.capat.

O faci pe desteptul darcand te ia unul la bani marunti nu stii nu pot nu vrei nu teintereseAza toti e rai...

Bai fudulie prostie gura mai mica ca duhneste a mediocritate si semianalgabetism.
  #390  
Vechi 27.05.2021, 13:38:55
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Mai citeste o data postul.

Te incuric in cuvinte.
Nu te cred! TU CE VEZI? Eu ti-am raspuns!

Citat:
La fel zic si sectarii ca"vad" cand de fapt nu vad ci doar presupun.
Iar o deviezi la Ewald Frank-enstain. Intrebarea e TU CE VEZI?

Citat:
Concluziile tale personale ca "vezi" sunt deductii pseudologice incomplete.
Ti-am spus ce vad si nu poti tu afirma ca eu vad cu deductii. Vad cu ochii si inteleg ce vad urmarind acel film!


Citat:
Nu te duce capul sa rationezei.
NU RATIONEZ, vad si marturisesc ce vad. TU CE VEZI? Poti marturisi?

Citat:
Ce vezi este deducere gresita de infromatie.
Esti dus cu pluta! Vad ce vad si spun ce vad. TU CE VEZI?

Citat:
Tu nu vezi ci te minti.
MINT CA VAD SI CA SPUN CE VAD? Esti dus cu pluta! Tu ce vezi???????

Citat:
Nu esti capabil za tragi o linie.
Nu esti caoabil sa raspunzi la o intrebare
LINIA dreapta albastra E TRASA de atmo”sfara”!!! Nu am de ce sa trag linii!
NU AM DE CVE SA RASPUND: MARTURISESC CE VAD!!!

Citat:
Ia raspunde la intrebarea cu romania sectar de 2parale cu texte
Ma, esti dus cu pluta, ti-am raspuns ca nu am ce sa raspund iar daca intrebi de limite, de granite, ti-am explicat definitia corecta a unei drepte linii intrun spatiu finit in care ne aflam daca dimensiunea ei depaseste dimensiunea spatiului. TI-AM RASPUNS!!!

Citat:
Sectare ia da-ne o poza cu o linie ca ai inceput sa te incurci in xuvinte. Acum vezi ca nu iti merge ai inceput sa bati in retragere.
Iar ma confunzi cu Ewald Frank-enstai asa ca toti lasii, pui ai baronului de Miunhauzen care zica ca pescuieste pacatosi cand colo nimiceste ortodocsi si Trambite!

Citat:
Nu itimai xonvin liniile.
N-am tras linii, tu ai tras linii rosii peste linia albastra. Eu doar ti-am incadrat si ti-am arata linia albastra clara si dreapta perfect!!! Imi convin liniile trase de Dumnezeu si nu de vicleni asa ca tine si ca elinii!

Citat:
Vezi ca esti zero pe toata linia elucubrezi fara discernamant.
Ce? Esti dus cu pluta si esti penibil rau de tot.

Tu ar trebui sa vezi cu te deserti cu toata desertaciunea pe toate firele de discutie si la fiecare postare.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.05.2021 at 13:41:11.
Subiect închis