Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #571  
Vechi 04.09.2013, 20:05:19
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Bunica micuțului ucis de maidanezi: "Să-i facă săpun pe toți"

http://www.libertatea.ro/detalii/art...-461976-1.html

Tristețe mare astăzi la capela bisericii Sfântul Gheorghe din Capitală unde este depus trupul copilului de 4 ani care a fost ucis de maidanezi luni după-amiază într-o zonă de lângă parcul Tei.

Mai mulți prieteni ai familiei au venit să-i încurajeze pe părinții lui Ionuț. Și câțiva prieteni de-ai copilașului au venit să-și ia adio de la tovarășul lor de joacă. Părinții nu i-au lăsat să-l vadă pe Ionuț în sicriu, pentru că micuțul este de nerecunoscut: desfigurat, cu urme de colți și sânge pe față.
Bunica băiețelului, cea care a fost cu ei în parcul unde s-a întâmplat nenorocirea plânge într-una: "Mi-au zis nepoții: «Buni, aici ne jucăm, aici».
Erau sub ochii mei.. m-am mutat de trei ori după ei, că tot voiau să se joace în altă parte.. o secundă i-am scăpat din ochi și atunci a venit băiatul cel mare: «Buni l-au prins câinii pe Ionuț! Au lătrat și au venit spre noi! Buniiii, îl mânâncă pe Ionuț! » și mi l-au omorât. Vinovații să plătească! Să omoare toți câinii până nu mai sfâșie pe altcineva! Să-i facă săpun pe toți."


-acum sa vedem cati bucuresteni sunt normali,daca va fi referendum...
Reply With Quote
  #572  
Vechi 04.09.2013, 21:08:37
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Ma intreb oare, daca, Doamne fereste, un copil sau un om este ucis in bataie si batjocorit, chinuit, torturat de alti oameni, sau chiar de propriul parinte, nu este oare cu mult mai strigator la cer ????
Reply With Quote
  #573  
Vechi 04.09.2013, 21:12:08
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit manipulare jegoasa prin cuvinte...

...faza cu intrebarea in sine e o barca de salvare pentru ciudatii iubitori-de-caini-uratori-de-oameni: daca zice "radicala", majoritatea oilor bipede echivaleaza "radical" cu "extremist", "terorsit", sau macar "riscant", "(prea) indraznet", "care nu tine seama de reguli/legi/norme", etc. Intelegeti? Este exact cum am zis eu: cineva de foarte sus vede in caini unealta erfecta de deruta si presiune asupra maselor, indeosebi asupra bucurestenilor.
Reply With Quote
  #574  
Vechi 04.09.2013, 21:18:17
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ma intreb oare, daca, Doamne fereste, un copil sau un om este ucis in bataie si batjocorit, chinuit, torturat de alti oameni, sau chiar de propriul parinte, nu este oare cu mult mai strigator la cer ????
Daca oamenii omoara alti oameni este de inteles,daca parintii isi omoara in bataie copiii iarasi este de inteles deoarece "ei ii fac ei ii omoara".
Nimic nu oripileaza mai mult decat cainii vagabonzi care au ajuns in strada tot din vina oamenilor care ii lasa pe strazi.

Iar ca fapt divers,femeia respectiva a lasat copiii singuri approximativ 45 min nu o "secunda"cum i se pare in declaratie. 45 de minute de nesupraveghere sunt fatale pt copii mici,vai de ea mai are si constiinta nepatata!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #575  
Vechi 04.09.2013, 21:23:13
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit "Daca vedeti cum arata copilul, va schimbati opinia despre maidanezi"

"Cainii au atacat ca sa ucida si sa manance", a declarat ingrozit medicul legist care s-a ocupat de autopsia baietelului de patru ani, sfasiat de maidanezi in Capitala.

"Doar talpile mai erau intregi, restul corpului era acoperit cu sute de muscaturi",
iar copilul a murit din cauza hemoragiei.

"Va puteti inchipui un asa copil fara scalp si fara fata .... eu nu mai am cuvinte"

"Au actionat exact prin instinctul lor primar de animale care ucid ca sa manance. Arata ca o prada. O hemoragie externa masiva, putem adauga si factorul durerii si factorul spaima. Este ceva ingrozitor", a spus Abdo Salem - medic legist. (...)

"Trebuie tras un semnal de alarma, trebuie gasita o solutie, trebuie gasita o rezolvare. Daca vedeti cum arata copilul asta, reconsiderati toate opiniile voastre despre cainii vagabonzi. Masa corporala era plina de plagi muscate. Nu putem ca oameni sa convietuim pe strazi in oras cu 60 de mii de caini. Trebuie actionat radical!", mai spune medicul legist. (sursa: stirileprotv.ro)
Reply With Quote
  #576  
Vechi 04.09.2013, 21:49:12
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ma intreb oare, daca, Doamne fereste, un copil sau un om este ucis in bataie si batjocorit, chinuit, torturat de alti oameni, sau chiar de propriul parinte, nu este oare cu mult mai strigator la cer ????
Oamenii care fac asemenea fapte, mai devreme sau mai tarziu raspund pentru faptele lor (si da, este strigator la cer). Si mai strigator la cer este faptul ca acesti caini nu patesc nimic. Din contra sunt chiar aparati de "iubitorii de fiinte blajine" si chiar sunt pusi mai presus de oameni. Si iari strigator la cer este ca multi dintre iubitorii de caini, dar nepasatori fata de semenii lor, se declara crestini.
Reply With Quote
  #577  
Vechi 04.09.2013, 21:57:54
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ma intreb oare, daca, Doamne fereste, un copil sau un om este ucis in bataie si batjocorit, chinuit, torturat de alti oameni, sau chiar de propriul parinte, nu este oare cu mult mai strigator la cer ????
-pai nu exista politie,tribunale,inchisori pt criminali si violatori...?
-eu as propune eutanasierea satanistilor criminali care-si omoara copiii,sotii etc[adica le scot sufletul din ei si ramane "in viata" corpul fizic cu memoria...]

Last edited by antiecumenism; 04.09.2013 at 22:00:06.
Reply With Quote
  #578  
Vechi 04.09.2013, 22:10:30
Lady Brightside Lady Brightside is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2013
Mesaje: 113
Implicit

???
Un om nu trebuie sa fie neaparat satanist sau criminal sau ambele ca sa omoare pe cineva.


Apropo, va sfatuiesc sa va stergeti/modificati semnatura, ca pare a fi total opusul a ce credeti. Ah, si aveti grija sa nu ramaneti fara mila si iubire pentru aproape, oricum ar fi el, ca prea o impartiti in stanga si-n dreapta!

Last edited by Lady Brightside; 04.09.2013 at 22:12:31.
Reply With Quote
  #579  
Vechi 04.09.2013, 22:13:03
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ma intreb oare, daca, Doamne fereste, un copil sau un om este ucis in bataie si batjocorit, chinuit, torturat de alti oameni, sau chiar de propriul parinte, nu este oare cu mult mai strigator la cer ????
Aici se vorbeste despre caini criminali si eutanasiere si nu despre oameni criminali. Nu incercati sa distrageti atentia de la adevarata problema, pentru a lua apararea cainilor.
Reply With Quote
  #580  
Vechi 04.09.2013, 22:18:47
Lady Brightside Lady Brightside is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2013
Mesaje: 113
Implicit

^^ Whoops, m-am exprimat gresit. Partea cu criminal nu are ce cauta :D

Ca sa raspund si eu la topic: Sunt o mare iubitoare de animale, am doi caini pe care ii iubesc enorm, dar cand se ajunge la ceva atat de tragic, e timpul sa se ia masuri, iar daca aceste masuri implica eutanasierea lor, sunt de parere ca tot trebuie luate. Acum recent iar s-a inregistrat un caz cum ca o femeie in varsta a fost atacata, pana unde va merge toata treaba?

Am locuit pana la varsta de 14 ani in Romania si la noi era si mai rau, pentru ca primarul din orasul vecin lua cainii maidanezi si ii transporta in orasul nostru! Ma miram cum de apar peste noapte zeci de caini!

Cam asa arata situatia in fostul oras in care am stat:


Last edited by Lady Brightside; 04.09.2013 at 22:27:31.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Curtea constitutionala a respins legea cainilor vagabonzi !!! guardian knight Generalitati 192 01.08.2013 17:08:53
Legea sanatatii - eutanasierea saracilor florin.oltean75 Generalitati 121 16.01.2012 11:43:36