Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 22.05.2011, 21:11:43
Radianta Radianta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 34
Implicit nu sunt ateu

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
iti mai spun inca ceva tu nici nu crezi in Dumnezeu nu il respecti scriind cu litera mica esti chear atee spunind Dumnezeul vostru [parca al tau nu ar fi]si te indoiesti spunind:daca chear e acolo sus[despre Dumnezeu vorbeai].nu ai nici macar bucuriea sa faci macar parte din alta confesiune,esti atee t-ai autodemascat.de aceia nici nu ar mai trebuii sa ai bunavointa sa imi mai postezi stiu cine esti.ateismul tau te face asa agresiva si rea fara sa realizezi macar acest lucru. esti in duhul lumii nestiind ce inseamna dragostea de frati si iubirea de Dumnezeu.simtita si civilizata...hm.
ateismul nu este o sursa de agresivitate si rautate.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 22.05.2011, 21:12:12
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
iti mai spun inca ceva tu nici nu crezi in Dumnezeu nu il respecti scriind cu litera mica esti chear atee spunind Dumnezeul vostru [parca al tau nu ar fi]si te indoiesti spunind:daca chear e acolo sus[despre Dumnezeu vorbeai].nu ai nici macar bucuriea sa faci macar parte din alta confesiune,esti atee t-ai autodemascat.de aceia nici nu ar mai trebuii sa ai bunavointa sa imi mai postezi stiu cine esti.ateismul tau te face asa agresiva si rea fara sa realizezi macar acest lucru. esti in duhul lumii nestiind ce inseamna dragostea de frati si iubirea de Dumnezeu.simtita si civilizata...hm.
Nu sunt atee. Sunt, așa cum am mai mărturisit anterior, agnostică.
Eu sunt agresivă și rea? Am să te rog, din nou, să exemplifici. Chiar nu înțeleg unde am fost eu agresivă sau rea. Dacă dumneata ești atât de luminat de înțelepciunea lui Dumnezeu, am să te rog să mă luminezi și pe mine!

Eu nu știu ce înseamnă dragostea de frați? Am rugămintea umilă să nu faci despre mine afirmații de acest gen, fără să mă cunoști pe mine, personal și fără să știi nimic despre viața mea și despre ceea ce fac sau nu fac eu pentru semenii mei.
Eu nu am făcut remarci personale, am vorbit doar despre religia voastră, și nu despre voi, ca oameni, pentru că nu îmi permit să fac afirmații sau să aduc acuze dincolo de sfera mea de cunoaștere.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 22.05.2011, 21:14:54
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bast-et Vezi mesajul
Da zi-mi si mie unde vezi tu prozelitism!!! Cineva te-a obligat sa fi gay??? Nu. Atunci, de ce te pui sa vorbesti deaiurea??!!!

Iti dau un exemplu de chestionar facut de homosexuali la facultate la mine ca sa intelegi de ce "prozelitism":

1. De cand v-ati dat seama ca sunteti heterosexual?

2. Ce anume v-a influentat aceasta orientare?

3. De unde stiti ca nu v-ar atrage o relatie homosexuala daca nu ati incercat niciodata?

Astea sunt doar cateva din intrebarile lor penibile. Tot chestionarul se baza pe diferenta heterosexualitate/homosexualitate si incerca sa neutralizeze cumva notiunile de normal/anormal. Mai era o intrebare care m-a facut sa rad: cica in familiile heterosexuale sunt multe cazuri de agresiune; nimic mai adevarat, doar ca m-a facut sa zambesc cum au subliniat "heterosexual":).
Reply With Quote
  #94  
Vechi 22.05.2011, 21:20:23
LaReine
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Io zic ca-i troll.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 22.05.2011, 21:21:51
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Radianta Vezi mesajul
ateismul nu este o sursa de agresivitate si rautate.
nu cred doamna avocata.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 22.05.2011, 21:25:52
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
nu cred doamna avocata.
În viziunea ta ateismul e sursa tuturor relelor? A fi ateu înseamnă implicit a fi rău și crud?
Reply With Quote
  #97  
Vechi 22.05.2011, 21:30:13
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
de aceia nici nu ar mai trebuii sa ai bunavointa sa imi mai postezi .
bine uite esti o bunatate rara,te rog sa ti cont de ce am scris mai sus,acest forum nu este ziar de scandal.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 22.05.2011, 21:32:35
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
bine uite esti o bunatate rara,te rog sa ti cont de ce am scris mai sus,acest forum nu este ziar de scandal.

:) Am să încerc să țin cont de ce ai scris mai sus, din simplul motiv că nu meriți să mă înjosesc și să mă cobor la nivelul tău! O zi seară plăcută să ai în continuare și fie ca dumnezeul tău să-ți lumineze mintea și să-ți picure mai multă bunătate în suflet! Căci ai nevoie din plin.
Reply With Quote
  #99  
Vechi 22.05.2011, 21:35:16
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

cand iti alegi ca nick ... un nume de demon ... alegerea e clara

Citat:
În prealabil postat de Lilith23 Vezi mesajul
Nu sunt atee.
Reply With Quote
  #100  
Vechi 22.05.2011, 21:38:34
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daniil96 Vezi mesajul
cand iti alegi ca nick ... un nume de demon ... alegerea e clara
Nu e clară nicio alegere. Numele Lilith a existat înainte să fie considerat demon. Nu a spus nimeni "uite, acesta e un demon, se va numi Lilith, ca să nu aibă nume de om și niciun om să nu aibă numele lui". E un nume simplu și normal. Dacă mă cheamă Luciana, în viața reală, înseamnă că am vreo legătură cu Lucifer, cu Satana?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
atitudinea bisericii fata de violenta in familie mihaela75 Reguli in Biserica 64 31.03.2014 06:24:19
Tiganii. Care este atitudinea noastra fata de ei? romandragut Generalitati 291 20.12.2013 07:33:02
Atitudinea fata de atei anisoara Generalitati 7 07.11.2013 10:17:23
Despre atitudinea oamenilor fata de crestinism Mihai. Generalitati 15 09.03.2007 19:37:18